Przemówienie

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
mac
Posty: 366
Rejestracja: 2004-10-22, 14:30
Lokalizacja: Gdynia

Przemówienie

Post autor: mac »

Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Typowa socjotechnika i manipulacja w najgorszym wydaniu. Zreszta robiona przez znajomego. Co prawda do fanow posla G nie naleze, ale takiego typu produkcjami sie brzydze...

Calkiem z innej beczki, to duzo b niebezpiecznym czlowiekiem od Romana jest Kaczka. On jest prawdziwym zagrozeniem polskiej demokracji, nie Giertych czy Lepper. A nikt tego jeszcze nie widzi, i w tym problem...
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Post autor: Shinano »

To w Polsce jest demokracja? I może jeszcze jest gospodarka wolnorynkowa? :D :lol:
Duże koty zjadam na przystawkę.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Tak...
Widziałem, oglądałem i czytałem.
Zastanawia mnie ta demokracja. Co to właściwie dzisiaj znaczy?
Tak mi się wydaje, że dla każdego kraju jest inna definicja, którą trudno określić.
Jaka, waszym zdaniem, jest definicja demokarcji w Polsce?
I drugie pytanie, dlaczego Kaczyński ma zagrozić temu, co jest określone w tej definicji?
Pozdrawiam
Ryszard
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 2035
Rejestracja: 2004-10-21, 21:40
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: Maciej »

crolick pisze:T... duzo b niebezpiecznym czlowiekiem od Romana jest Kaczka. A nikt tego jeszcze nie widzi, i w tym problem...
Ten facet rzeczywiście jest bardzo niebezpieczny - absolunie się z Tobą zgadzam, a niebezpieczeństwo polega to na tym, że... się kamufluje! Co gorsza skutecznie, czego najlepszym dowodem są sądaże przedwyborcze.
Gdy druga kaczka kandydowala na prezydenta miasta stołecznego - myślalem, że to żart, ale gdy go wybrali ( marność nad marnościami... ) to się zdziwiłem,
zrzucając to jednak na... specyfikę warszawiaków ( :D ... ).
Teraz za to się naprawdę zastanawiam i trochę boje...

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 2035
Rejestracja: 2004-10-21, 21:40
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: Maciej »

RyszardL pisze:...dlaczego Kaczyński ma zagrozić temu, co jest określone w tej definicji?
Ponieważ inni "schizofremicy" wymienieni wcześniej są na tyle groteskowi, że ich dyskredytacja nie nastręcza większości z nas problemu.
Karolu jesteś daleko od kraju i pewnie z tego powodu mniej wyraźnie rysują się Tobie portrety naszych "liderow" ( za przeproszeniem... ) ale dla mnie człowiek, który buduje swoją pozycję polityczną na idei "walki" z wyimaginowanym wrogiem i co tu dużo gadać, będący przepojony złością i nienawiścią ( to wyłazi między słowami, a często w słowach... ) jest niepokojący...
Jakaś tragiczna sytuacja w radykałach obrodziła...

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Maciej pisze:
RyszardL pisze:...dlaczego Kaczyński ma zagrozić temu, co jest określone w tej definicji?
Ponieważ inni "schizofremicy" wymienieni wcześniej są na tyle groteskowi, że ich dyskredytacja nie nastręcza większości z nas problemu.
Karolu jesteś daleko od kraju i pewnie z tego powodu mniej wyraźnie rysują się Tobie portrety naszych "liderow" ( za przeproszeniem... ) ale dla mnie człowiek, który buduje swoją pozycję polityczną na idei "walki" z wyimaginowanym wrogiem i co tu dużo gadać, będący przepojony złością i nienawiścią ( to wyłazi między słowami, a często w słowach... ) jest niepokojący...
Jakaś tragiczna sytuacja w radykałach obrodziła...

Pozdrawiam,
Maciej

Macieju, istotnie mieszkam parę kilometrów od Polski i nie moge być całkowicie na bieżąco z tymi sprawami, ale tym bardziej mnie to interesuje. To jest też mój Kraj, mam tam rodzinę i znajomych. Jestem za bardzo stamtąd, zeby móc przestać się tym interesować.
Kto w takim razie jest wiarygodny i komu leży na sercu przyszłość RP?
Ja bym chciał, żeby tym kimś był Polak, a nie polak. Tylko nie wiem, czy to jest jeszcze możliwe.

Pozdrawiam
Ryszard
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Maciej pisze:
crolick pisze:T... duzo b niebezpiecznym czlowiekiem od Romana jest Kaczka. A nikt tego jeszcze nie widzi, i w tym problem...
Ten facet rzeczywiście jest bardzo niebezpieczny - absolunie się z Tobą zgadzam, a niebezpieczeństwo polega to na tym, że... się kamufluje! Co gorsza skutecznie, czego najlepszym dowodem są sądaże przedwyborcze.
Gdy druga kaczka kandydowala na prezydenta miasta stołecznego - myślalem, że to żart, ale gdy go wybrali ( marność nad marnościami... ) to się zdziwiłem,
zrzucając to jednak na... specyfikę warszawiaków ( :D ... ).
Teraz za to się naprawdę zastanawiam i trochę boje...

Pozdrawiam,
Maciej
Dokladnie, nic dodac niec ujac 8)
Ale to ta sama kaczka co jest Prezdentem W-wy kandyduje na Prezydenta RP!!
Zreszta w ostatniej 'Polityce' jest artyklul na dokladnie ten temat. Goraco polecam! :mrgreen:
RyszardL pisze:Macieju, istotnie mieszkam parę kilometrów od Polski i nie moge być całkowicie na bieżąco z tymi sprawami, ale tym bardziej mnie to interesuje. To jest też mój Kraj, mam tam rodzinę i znajomych. Jestem za bardzo stamtąd, zeby móc przestać się tym interesować.
Kto w takim razie jest wiarygodny i komu leży na sercu przyszłość RP?
Ja bym chciał, żeby tym kimś był Polak, a nie polak. Tylko nie wiem, czy to jest jeszcze możliwe.

Pozdrawiam
Ryszard
Nikt! :x
Moim zdaniem najblizszy temu jest Tusk, ale to tylko moje osobiste zdanie...
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

Moje prywatne i osobiste, za to dość dosadne zdanie:
Każdy, kto w jakikolwiek sposób babrze się w polityce - babrze się w szambie. Niezależnie od opcji, niezależnie od wyznania, niezależnie od przekonań.

I bynajmniej nie jest moją winą, że taki wizerunek wykreowali sobie (w moich oczach i w oczach przynajmniej części społeczeństwa) nasi politycy.
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 2035
Rejestracja: 2004-10-21, 21:40
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: Maciej »

RyszardL pisze:Kto w takim razie jest wiarygodny i komu leży na sercu przyszłość RP?
O ile jeszcze przy okazji poprzednich wyborów mialem wrażenie, że chyba wiem na kogo powinienem zaglosować to tym razem Ryszardzie z prawdziwym żalem muszę stwierdzić, że... nie wiem!!!

Pozdrawiam,
Maciej
Gość

Post autor: Gość »

crolick wrote:
Nikt!
Moim zdaniem najblizszy temu jest Tusk, ale to tylko moje osobiste zdanie...

Tusk nie zostanie prezydentem, bo ma strach w oczach (wg Frasyniuka)
Andrzej J.
karolk

Post autor: karolk »

po drugie nalezy do mniejszości etnicznej :)
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

karolk pisze:po drugie nalezy do mniejszości etnicznej :)

Ale należy do tych mniejszości, które są sercem przy Polsce, w odróżnieniu od niektórych, które są jej wrogami i zawsze!!!! nimi będą.
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
karolk

Post autor: karolk »

a zresztą, co ja się odzywam, polityk jest do gadania, ma mówić dużo i ładnie, a że czasami głupoty wychodzą, zwykłe ryzyko zawodowe :)
Sercem powiadasz, hmm ten typ człowieka serce ma po niewłaściwej stronie, ono nazywa się głos wyborcy i tu mniejszość, czy większość ma marginalne znaczenie
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1178
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

Przemówienie.

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

karolk pisze:po drugie nalezy do mniejszości etnicznej :)
Ale jak ostatnio było głosowanie nad ustawą od drugim jezyku i mniejszościach narodowych to p.Tusk wraz z prawie całą PO był na NIE. Prawdziwi Kaszubi pamietają....
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 2035
Rejestracja: 2004-10-21, 21:40
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: Maciej »

Zaraz, zaraz... bo się troche gubię ( telewizorni nie oglądam... ) - to my mamy mniejszości "etniczne"...?! I nie są to Ukraincy, Niemcy, Białorusini ( eee, właściwie to nie wiem czy jest taka nacja? ) i inni mieszkańcy krajów ościennych???
Swego czasu był spory "szum" bo się okazalo, że na Śląsku mieszkają... Ślązacy!!! Nie Polacy!!!

Pozdrawiam,
Maciej
ODPOWIEDZ