BITWA U UJŚCIA LA PLATY - Dziś!!!

czyli malarstwo, literatura, muzyka, szanty i... dowcip morski

Moderatorzy: crolick, Marmik

admiralcochrane
Posty: 806
Rejestracja: 2004-05-28, 15:45

BITWA U UJŚCIA LA PLATY - Dziś!!!

Post autor: admiralcochrane »

Myślę, że wielu ucieszy dzisiejsza emisja klasycznego filmu "Bitwa u ujścia La PLaty" - w końcu to prawdziwa gratka zobaczyć prawdziwego Achillesa, Cumberlanda a nawet USS Salem (jako Grafa Spee) - TVP3 - godz. 23:50!!!
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

No, zobaczyć Grafa z dwiema wieżami na dziobie, to jest baaardzo unikalne doświadczenie. Przeklęci Niemcy, że też im się chciało budować taki okręt, że potem nie można było wybrać właściwego "aktora" do tej roli.
Ja ten film widziałem, ale podajcie angielski tytuł, to sobie pojadę do wypożyczalni i chętnie sam zobacze jeszcez raz. Bez właściwego tytułu nie dam rady, bo komputer jest " ne pisaty ne czytaty", jak atamani Chmielnickiego. :wink:
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

Tytuł orginalny to "The battle of River Plate" a jako ciekawostka to keidy nabyłem sobie w Media Markt ten film na DVD to był pod "naszym" tytułem jako "Bitwa o ujście rzeki".I coś co napisano z tyłu opakowania "zrealizowany z ogromnym rozmachem klasyczny film wojenny.Pierwsze lata II wojny światowej.Brytyjska Królewska Flota prowadzi nieustanną walkę z niemieckimi pancernikami,które atakują alianckie konwoje morski."Graf Spee","Bismarck" i inne okręty atakują z zaskoczenia i pogrążają w morskiej toni transporty niezbędne dla funkcjonowania brytyjskiej armii.Staje sie jasne że taka sytuacja nie może trwać dalej.Brytyjska flota planuje więc ostateczne starcie,które ma położyć kres niemieckiej wojnie podjazdowej". :lol:
p.s- autor tego opisu nie zamieścił na okładce swego nazwiska.
admiralcochrane
Posty: 806
Rejestracja: 2004-05-28, 15:45

Post autor: admiralcochrane »

RyszardL pisze:No, zobaczyć Grafa z dwiema wieżami na dziobie, to jest baaardzo unikalne doświadczenie. Przeklęci Niemcy, że też im się chciało budować taki okręt, że potem nie można było wybrać właściwego "aktora" do tej roli.:wink:
zeby bylo smiesznie w ktoryms chyba momencie na prawdziwym Grafie Spee" zainstalowano "dummy" -drewniana góną wieże - było kiedyśt akie zdjecie w Morzu przy okazji jakiejs zagadki....

ale poza tym, a także faktem, że Cumberland był wtedy już rozbrojony, mozna popatrzeć na prawdziwych uczestników bitwy. Nie pamiętam całej obsady okrętowej, pamiętam że Achilles jednak nie gral samego siebie tylko Ajaxa (a możę się mylę?)
Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Post autor: Shinano »

shigure pisze:Tytuł orginalny to "The battle of River Plate" a jako ciekawostka to keidy nabyłem sobie w Media Markt ten film na DVD to był pod "naszym" tytułem jako "Bitwa o ujście rzeki".I coś co napisano z tyłu opakowania "zrealizowany z ogromnym rozmachem klasyczny film wojenny.Pierwsze lata II wojny światowej.Brytyjska Królewska Flota prowadzi nieustanną walkę z niemieckimi pancernikami,które atakują alianckie konwoje morski."Graf Spee","Bismarck" i inne okręty atakują z zaskoczenia i pogrążają w morskiej toni transporty niezbędne dla funkcjonowania brytyjskiej armii.Staje sie jasne że taka sytuacja nie może trwać dalej.Brytyjska flota planuje więc ostateczne starcie,które ma położyć kres niemieckiej wojnie podjazdowej". :lol:
p.s- autor tego opisu nie zamieścił na okładce swego nazwiska.
Taa, normalka. coś dzwonił, bóg wie gdzie. Tłumaczenie do "Das Boot" na DVD jest na podobnym poziomie. Wszystko napełniają, wszystko opróźniają i tak przez cały film; ani ładu, ani składu w tłumaczeniu- lepiej posłuchać dubbingu angielskiego. :roll:
Duże koty zjadam na przystawkę.
Awatar użytkownika
Baltic
Posty: 561
Rejestracja: 2006-01-04, 10:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Baltic »

admiralcochrane pisze:zeby bylo smiesznie w ktoryms chyba momencie na prawdziwym Grafie Spee" zainstalowano "dummy" -drewniana góną wieże - było kiedyśt akie zdjecie w Morzu przy okazji jakiejs zagadki....
Jeszcze postawiono drugi komin aby upodobnić go do pancernych okrętów brytyjskich.

W EOW o kamuflażu Kriegsmarine jest sylwetka Grafa z tymi "atrakcjami".
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Obrazek
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

Shinano ale trzeba przyznać że film bardzo szybko z Media zniknął bo będąc pierwszy raz a nie mając przy sobie 19.99 zł. :lol: "ukryłem" film pod innymi wierząc że nikt go nei znajdzie ale kiedy z pieniądzem pojawiłem się dwie godziny potem już go ktoś "wywęszył" :D
Na szczęście za kilkanaście dni pojawił się "kolejny rzut".
Co zaś do Das Boota to faktycznie tłumacza należałoby "przeciągnąć pod kilem" :lol:
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Przyjemnie pooglądać - choć Gipsy Moth jako maszyna pokładowa mnie "storpedował".
To tak jakbyśmy na Gryfa wsadzili RWD-8 hydro :P
ODPOWIEDZ