Odnaleziono wrak niszczyciela z bitwy o Narwik

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

poszukiwacz
Posty: 285
Rejestracja: 2004-10-03, 17:16
Lokalizacja: Siedlce

Odnaleziono wrak niszczyciela z bitwy o Narwik

Post autor: poszukiwacz »

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... caid=157bd

Odnaleziono wrak brytyjskiego niszczyciela, który zatonął z kilkudziesięcioma ludźmi na pokładzie w kwietniu 1940 roku podczas pierwszej bitwy o Narwik - poinformowała norweska marynarka wojenna.
Wrak zlokalizowano na dnie fiordu Ofot na Morzu Norweskim, na głębokości 305 metrów.
HMS "Hunter" był jedną z kilku jednostek - zarówno alianckich, jak i niemieckich - które zatonęły 10 kwietnia 1940 roku. Ze 145- osobowej załogi HMS "Hunter" 95 ludzi zginęło, a 50 uratowali Niemcy.
Brytyjski niszczyciel był jedynym, który do tej pory nie został zlokalizowany. Udało się to dzięki zaawansowanej echosondzie zamieszczonej na norweskim okręcie "Tyr".
Bitwy o Narwik to starcia pomiędzy siłami niemieckimi a alianckim podczas niemieckiej inwazji na Norwegię toczone od 9 kwietnia do 8 czerwca 1940 roku w porcie w Narwiku i okolicznych fiordach. (kab)
pasza2
Posty: 27
Rejestracja: 2006-08-29, 13:52
Lokalizacja: toruń

Post autor: pasza2 »

Poczytajcie komentarze "internautów" z WP. Rekord świata w ilości głupot na cm. kwadratowy a wszystko podlane patriotycznym sosem jak to trzeba tam szukać bohaterskiego Orła [co to go podli Angole zatopili ],Garlanda a nawet Orkana.Ręce i nogi .opadają
cochise
Posty: 959
Rejestracja: 2005-11-03, 22:07
Lokalizacja: daleko stąd nie widać

Post autor: cochise »

no komentarze to załamka :-D
lecela niye aka ohinni mahel mitawa cante
Awatar użytkownika
manowar8
Posty: 56
Rejestracja: 2008-01-02, 00:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: manowar8 »

w pierwszym momencie chciało mi się śmiac, kiedy czytałem te "debilne" komentarze, ale zaraz przyszło zastanowienie, jak nasi ziomale znają historię, i jak ja pojmuja, i ile wiedzy innej, ogólnej, posiadają... i wtedy zrobiło mi się niemiłosiernie smutno :(
czy nowe pokolenia bedą tak głupie? czy wystarcza im poziom Onetu lub wp, albo, nie daj Boże, Radia "M"?
dużo hałasu o nic
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

manowar8 pisze:w pierwszym momencie chciało mi się śmiac, kiedy czytałem te "debilne" komentarze, ale zaraz przyszło zastanowienie, jak nasi ziomale znają historię, i jak ja pojmuja, i ile wiedzy innej, ogólnej, posiadają... i wtedy zrobiło mi się niemiłosiernie smutno :(
czy nowe pokolenia bedą tak głupie? czy wystarcza im poziom Onetu lub wp, albo, nie daj Boże, Radia "M"?
Chciałbym zauważyć, że każde kolejne pokolenie raczy mówić to samo (tzn. 'co za głąby') a jakoś ludzkość funkcjonuje i ma się wcale nieźle. Więc myślę, że można spać spokojnie :-D
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

Crolick pozwolę sobie nei zgodzić się z Tobą ponieważ wydaje mi się że nasze społeczeńtwo niestety zaczyna reprezentować tzw.”rozwój wsteczny” i pewne rzeczy powinny być „prostowane” od razu aby nie narastały i zakorzeniły się w społeczeństwie.Przekłamania historyczne,ogólniki o zapowiedziach „Das Boot” typu – łódż zmuszona do opadniecia na dno – zaczynają się długie tygodnie pod wodą aby ją uratować.Takie rzeczy idą w świat ((
Do tej pory pamiętam słowa mego pseudohistoryka w ogólniaku opisującego atak na Pearl Harbour – te mysliwce tam latały,strzelali się itd.Po dwóch minutach pseudoprofesor od historii posłał na dno wiecej okrętów niż tam w rzeczywistości było a USA po japońskim ataku przypominało erę kamienia łupanego.
domek
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-09, 04:44

Post autor: domek »

Prześladowanie "Wielbicieli Militariów "ma jednak swoją cene No i bezdyskusyjny wpływ ludzi z wykształceniem humanistycznym ;[

pozdrawiam domek :)
pasza2
Posty: 27
Rejestracja: 2006-08-29, 13:52
Lokalizacja: toruń

Post autor: pasza2 »

shigure pisze:Crolick pozwolę sobie nei zgodzić się z Tobą ponieważ wydaje mi się że nasze społeczeńtwo niestety zaczyna reprezentować tzw.”rozwój wsteczny” i pewne rzeczy powinny być „prostowane” od razu aby nie narastały i zakorzeniły się w społeczeństwie.Przekłamania historyczne,ogólniki o zapowiedziach „Das Boot” typu – łódż zmuszona do opadniecia na dno – zaczynają się długie tygodnie pod wodą aby ją uratować.Takie rzeczy idą w świat ((
Do tej pory pamiętam słowa mego pseudohistoryka w ogólniaku opisującego atak na Pearl Harbour – te mysliwce tam latały,strzelali się itd.Po dwóch minutach pseudoprofesor od historii posłał na dno wiecej okrętów niż tam w rzeczywistości było a USA po japońskim ataku przypominało erę kamienia łupanego.
Ale jaki sens ma prostowanie wypowiedzi jakiegoś maniaka który tropi spiski żydowskie, masońskie, anglosaskie i dowolne inne. On pewnie święcie wierzy że Orła zatopili brytyjczycy w ramach światowego spisku przeciw Polsce. A jeśli fakty świadczą o czym innym to tym gorzej dla faktów. Toć to on jest prawdziwym patriotą i wie lepiej.
Prawdziwy problem w tym, że ktoś kto ma niewielkie pojęcie o historii [a nie każdy przecież musi się tym interesować dogłębnie ]przeczyta coś takiego i na takiej bazie buduje swe poglądy. W końcu różni macierewiczo czy giertychopodobni maniacy nie rodzą się z poglądami i pseudowiedzą w genach.
Zauważcie, że prawie każdy post zawierał jakieś "cześć ich pamięci" itp.To dowartościowuje każdego ignoranta a zarazem odbiera głos ewentualnemu polemiście- no bo skoro się nie zgadzasz ze mną znaczy nie szanujesz pamięci bohaterów...
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

shigure pisze:Do tej pory pamiętam słowa mego pseudohistoryka w ogólniaku opisującego atak na Pearl Harbour – te mysliwce tam latały,strzelali się itd.Po dwóch minutach pseudoprofesor od historii posłał na dno wiecej okrętów niż tam w rzeczywistości było a USA po japońskim ataku przypominało erę kamienia łupanego.
W III klasie LO mieliśmy dwie lekcje historii z praktykantką - najlepszym jej "kwiatkiem" było określenie Błyskawicy "okrętem pancernym", oraz "łodzie podwodne bombardowały statki".

Inna sprawa, że co poniektórzy koledzy lub koleżanki z roku (na szczęście jednostki) są zdolni popełnić nie gorsze perełki... :-(
Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Post autor: Shinano »

U nas w liceum w IV klasie na języku straszył "niemiecki pancernik ostrzeliwujący Westerplatte" :D na języku polskim, za to na historii mieliśmy poziom, bo profesor zanim został profesorem służył we wojsku jako pilot miga :-)
Duże koty zjadam na przystawkę.
Conrad
Posty: 4
Rejestracja: 2008-02-04, 16:07

Post autor: Conrad »

Shinano pisze:U nas w liceum w IV klasie na języku straszył "niemiecki pancernik ostrzeliwujący Westerplatte" :D na języku polskim
Szkolny bo szkolny, przestarzały bo przestarzały ale to był pancernik.

Chyba że niuans jest gdzieś indziej a ja nie wyłapałem.
Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Post autor: Shinano »

Conrad pisze:
Shinano pisze:U nas w liceum w IV klasie na języku straszył "niemiecki pancernik ostrzeliwujący Westerplatte" :D na języku polskim
Szkolny bo szkolny, przestarzały bo przestarzały ale to był pancernik.

Chyba że niuans jest gdzieś indziej a ja nie wyłapałem.
Raczej pre-drednot, ale to wyjaśnienie nie trafiło do belfra :D
Duże koty zjadam na przystawkę.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Hmm, a pre-drednot (oraz drednot) nie są określeniami zawierającymi się w szerszym "pancerniki"?
Adam
Posty: 1758
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Post autor: Adam »

Shinano pisze:
Conrad pisze:
Shinano pisze:U nas w liceum w IV klasie na języku straszył "niemiecki pancernik ostrzeliwujący Westerplatte" :D na języku polskim
Szkolny bo szkolny, przestarzały bo przestarzały ale to był pancernik.

Chyba że niuans jest gdzieś indziej a ja nie wyłapałem.
Raczej pre-drednot, ale to wyjaśnienie nie trafiło do belfra :D
To już chyba jest "czepialstwo". Wszak w stwierdzeniu, że S-H był pancernikiem nie ma niczego nieprawidłowego.
ODPOWIEDZ