Zatopiony Gryf

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Gość

Post autor: Gość »

Rufowe
andrzej J.
Andrzej Kliszewski
Posty: 252
Rejestracja: 2004-08-06, 10:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Andrzej Kliszewski »

Fakt palił się przecież dobre dwa dni.

Mariusz Borowiak w monografii Gryfa (ORP GRYF, str. 52, Warszawa 2000) wskazuje na informacje J. Pertka i S.M. Pisakowskiego jakoby jednak Niemcy planowali odbudowę okrętu z uwagi na skalę zniszczeń dali sobie jednak spokój, zastrzega jednak że nie znalazł potwierdzenia tej informacji w opracowaniach autorów niemieckich.

Pozdrawiam Andrzej K.
Si vis pacem para bellum!
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

janik41 pisze:na tym zdjęci widać duże zniszczenia nie wiem tylko z jakiego to okresu pochodzi ze zbiorów Marka T . on pewnie wie
Obrazek
Zdjęcie jest z końca (albo z drugiej połowy) lat pięćdziesiątych.
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Andrzej Kliszewski pisze:Fakt palił się przecież dobre dwa dni.

Mariusz Borowiak w monografii Gryfa (ORP GRYF, str. 52, Warszawa 2000) wskazuje na informacje J. Pertka i S.M. Pisakowskiego jakoby jednak Niemcy planowali odbudowę okrętu z uwagi na skalę zniszczeń dali sobie jednak spokój, zastrzega jednak że nie znalazł potwierdzenia tej informacji w opracowaniach autorów niemieckich.

Pozdrawiam Andrzej K.
Podobno autochtoni cos bąkali o odbudowie tych okrętów przez Niemców.
Osobiście nigdy takich relacji nie słyszałem, ani nie widziałem.
Ale mogę sobie tak wyobrażać, że meszkańcy Helu mogli pomylić chęć oczyszczenia portu z chęcią odbudowy, potem "chlapnęli" Steyerowi, on napisał w swym artykule - i tak rodzą się niezdrowe sensacje.
Rzecz jasna powyższa hipoteza jest jedynie moim wymysłem, nie mam na to żadnych dowodów.
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Czyli nie obiektywne z punktu widzenia interesującego nas czasu :(
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
ODPOWIEDZ