patrolowce na Morzu Kaspijskim

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

patrolowce na Morzu Kaspijskim

Post autor: deglock »

Panowie
Mam pytanie odnośnie bardzo ciekawych rosyjskich, potem radzieckich jednostek. Mianowicie Rosjanie zbudowali w swoim czasie takie niewielkie okręty do ciągania celów artyleryjskich typu Barsuk. Po wybuchu wojny wszystkie ukończone były wykorzystywane jako pomocnicze patrolowce. Po wojnie część z nich trafiła na Morze Kaspijskie. Pytanie brzmi czy wiadomo wam coś na temat przebudowy patrolowca Atarbekow (eks Kunica)? Chodzi o to że z kilku niewyraźnych rysunków wynika że tego pierwszego przebudowano łącznie z przedłużeniem kadłuba i dodatkowo wymianą maszyny parowej na silnik spalinowy…. Potrzebuje wiedzieć gdzie dokonano przebudowy i kiedy (jeżeli jej dokonano).
PZDR
MG
Marek S.
Posty: 674
Rejestracja: 2004-07-06, 15:21
Lokalizacja: Węgierska Górka k/Żywca

Post autor: Marek S. »

Musisz poszukać w "morpogranochranie". W tym co ja mam nic nie ma na temat modernizacji.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Pewnie znasz... :

http://sovnavy-ww2.by.ru/patrolboats/typ_barsuk.htm

"Атарбеков прошел существенную модернизацию" - niestety nie podano, kiedy i gdzie.

Niestety, okręty МЧПВ są, z nielicznymi wyjątkami, słabo znane :-(
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

Znalazłem tylko informację o tym, że modernizacja miała miejsce w połowie lat 30-stych. Tak na chłopski rozum to remontu dokonano gdzieś na akwenie kaspijskim więc w grę może wchodzić tylko stocznia nr 638 w Atrachaniu gdzie budowano kutry oraz zajmowano się remontami (a pewnie i taka przebudowa nie byłaby problemem). Nie znalazłem nic na temat stoczni w Baku.
PZDR
MG
Awatar użytkownika
Janusz Kluska
Posty: 1150
Rejestracja: 2006-05-14, 20:44
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: Janusz Kluska »

Znalazłem informację, że ten typ patrolowców będzie opisywany w najbliższym numerze Ganguta
http://www.morkniga.ru/p812832.html
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

Dzięki za info, ale w posiadanym Gangucie 57 jest artykuł, parę zdjęć i geneza oraz skromny opis techniczny…. No chyba że mowa o gangucie 58 to inna sprawa, jeszcze nie widziałem co w środku.
PZDR
MG
ODPOWIEDZ