ORP Dzik("Foxtrot")-co sie z nim dzieje?

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

karolk

Post autor: karolk »

dzisiejszy Dziennik Bałtycki podał informacje o przeznaczeniu wycofanych okretów na złom, mowa o "flagowym" niszczycielu, dwu okretach etc, informację okrasza fota ORP Orzeł :)
jatzoo
Posty: 42
Rejestracja: 2004-05-18, 11:41
Kontakt:

Post autor: jatzoo »

Pisze o tym również 'Metro' (Wawa) gdzie odnośnie tego przetargu wypowiadają się rzecznicy AMW - padają też tutaj konkretne ceny (info o samym przetargu można znaleźć na stronie AMW - http://www.amw.com.pl)
Emden
Posty: 759
Rejestracja: 2004-07-08, 15:22

Post autor: Emden »

No to kto ma szybko urodziny?
:D :D :D :D :D :D
admiralcochrane
Posty: 806
Rejestracja: 2004-05-28, 15:45

Post autor: admiralcochrane »

No ja mam w lutym, taki prezent pod domkiem bylby mile widziany. !,5 to troche duzo, ciekawe czy ktos sie znajdzie- z
drugiej strony wokol wieksze pieniadze ida w bloto... moze chociaz kiosk udaloby sie uratowac??
łysy

Post autor: łysy »

:x :x
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Moje przeskoczyły po cichu - Admin się zagapił :lol: :x
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
karolk

Post autor: karolk »

kurczę, pożyczkę wziąć i zachować, czemu ja mam taki mały debet w banku, nawet na niklowane śruby pewnie mnie nie stać :-( nawet Ruskie Foxtrota gdzieś se zachowały, tylko u nas to niemożebne, scheisse ***** ****** *********************
admiralcochrane
Posty: 806
Rejestracja: 2004-05-28, 15:45

Post autor: admiralcochrane »

A moze jakis szczodry gracz w totolotka? Jakbym wygral kumulacje to napewno bym wylozyl kase :)
Perdurabo
Posty: 25
Rejestracja: 2004-07-01, 17:01

Post autor: Perdurabo »

a może zróbcie zbiórke ogólnopolską akcje? :)
ZH
Posty: 383
Rejestracja: 2004-03-10, 21:36

Post autor: ZH »

Pojedziesz sobie na wycieczkę, ledwo parę kroków i pooglądasz:
http://www.dvinainform.ru/news/2004/10/13/14955.shtml
ZH
Gość

Post autor: Gość »

Kurcze to sie w głowie nie mieści, Szwedzi nie używali "Foxtrotów" a mają, a u nas zostanie tylko kilka zdjęć. Moze faktycznie załozenie jakigoś stowarzyszenia lub fundacji nie jest złym pomysłem?
admiralcochrane
Posty: 806
Rejestracja: 2004-05-28, 15:45

Post autor: admiralcochrane »

Jesli by znalazl sie powazny organizator akcji, ktos kto ma pomysl na akcje internetowa, w prasie (poczynajac od MSiO) i oglnopolskiej jak "Wybiorcza", mozliwosc ponegcjowania z PMW to ja chetnie cos doloze, nieduzo, ale jakies 100 euro :-(
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Problemem nie są tylko pieniądze na zakup OP ale pomysł na jego samofinansowanie. Utrzymywanie na wodzie jako prywatnego muzeum wymaga opłat portowych, za media, za przeglady i remonty itd. Czy z biletów dałoby się to sfinansować ? Watpie. Kiedyś Marek T. mówił mi że "Dar Pomorza" nie utrzymałby sie z biletów.
Inym rozwiązaniem jest wystawienie na ląd. Ale to generuje dodatkowe koszty (dość spora działka w "miejscu turystycznym", wciągnięcie na ląd). Wtedy koszty utrzymania byłyby mniejsze.
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby połączenie sił MW (eksponat Muzeum MW), miasta Gdyni (działka tylko gdzie ?) i sponsorów + hobbystów (reszta kosztów).
Moim zdaniem bardzo warto spróbować.
admiralcochrane
Posty: 806
Rejestracja: 2004-05-28, 15:45

Post autor: admiralcochrane »

Przychylam sie do wersji "lądowej" - kombinacja MW plus Gdynia plus sponsorzy i hobbysci wydaje sie najbardziej sensowna- nie znam niestety realiow wladz lokalnych w Gdynii, choć jesli wierzyc artykułowi w Newsweeku w Trojmiescie raczej dobrze sie dzieje - Dzik jako muzeum niewatplwiei bylby dodatkowa atrakcja nie tylko jako jednotka ktora sluzyla w PMw ale takze jako pomnik techniki - sa przeciez ciekawe przyklady eksponowania U-boota w Monachium, czy bocznokolowca w Greenwich- szkoda, ze mieszkam tak daleko, ale chetnie wespre akcje na tyle na ile moge
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Nie chcialbym Was straszyc, ale do takiej akcji potrzebne sa DUZE pieniadze i akcja spoleczna tego nie zalatwi.

Zakladajac np. 3 ludzi obslugi (dla porównania - na BLYSKAWICY jest okolo 30, na DARZE mniej wiecej tyle samo):
3 ludzi x 2000 zl x 12 miesiecy = 72 000 zl rocznie na same place dla dozoru (obiektu nie bedzie mozna zostawic bez dozoru na noc, bo go rozkradna albo zafajdaja).
20zl/ltr x 1500m2 x 0,2 = 6000 zl na sama farbe rocznie

i do tego jeszcze pare innych podobnych wydatków.
Trzeba sie liczyc z budzetem rzedu paruset tysiecy zlotych rocznie, o ile ma to byc utrzymane na jakim takim poziomie.

Co do postawienia na ladzie - ma to swoje powazne wady, a przede wszystkim przyspieszone niszczenie obiektu.
admiralcochrane
Posty: 806
Rejestracja: 2004-05-28, 15:45

Post autor: admiralcochrane »

To sa powazne koszta, ale moze jednak pomysl chwyci i znajda sie powazniejsi sponsorzy. Nie znam warnkow lokalowych, ale czy jak przedstawia sie sprawa terenow muzeum Mw, lub nawet CMw - nie istnieje teren ogrodzony, ktory jest juz pod kontrola? Co do kwestii nisczeniaa na ladzie, czy aby napewno jest ono szybsze niz w wodzie? Na swiecie sa chyba liczne przypadki eksponowania okretow podwodnych na ladzie - Finlandia, Hiszpania, Francja, Rosja, Dania. Faktem jest znalezienie powaznego sponsora....
ODPOWIEDZ