Ukraina

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: Ukraina

Post autor: RyszardL »

SmokEustachy pisze:Pewnie że ja.
No to ja już wszystko rozumiem. Myślałem, że cytujesz jakiegoś oszołoma, który jest rządny walki i fantasmagorie opowiada. Przez moment podejrzewałem, że to może pomysł hetmana chobielińskiego, a tymczasem, to Twoja fantazja. No, muszę pogratulować Ci wyobraźni. Masz przyszłość przed sobą. Podaj link, jak coś nowego napiszesz. Chętnie poczytam :wink:
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Ukraina

Post autor: marek8 »

No nie wiem czy akurat Rosja tak łamie traktaty szczególnie w Ukraińskiej kwestii - przykład? Prszę bardzo - granica rozbiorowa z 1667 przetrwała do 1793 w sposób mało sensowny tnąc Ukrainę i odcinając od niej Kijów - Rosja bez problemu mogła sobie to zmienić po swojej myśli a my moglibyśmy sobie pogwizdac na takie dictum... zrobiła z bardzo konkretnego powodu dopiero po stu kilkudziesięciu latach... :diabel:
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4481
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Ukraina

Post autor: SmokEustachy »

RyszardL pisze:
SmokEustachy pisze:Pewnie że ja.
No to ja już wszystko rozumiem. Myślałem, że cytujesz jakiegoś oszołoma, który jest rządny walki i fantasmagorie opowiada. Przez moment podejrzewałem, że to może pomysł hetmana chobielińskiego, a tymczasem, to Twoja fantazja. No, muszę pogratulować Ci wyobraźni. Masz przyszłość przed sobą. Podaj link, jak coś nowego napiszesz. Chętnie poczytam :wink:
Proszę Cie uprzejmie:
http://smocze.opary.salon24.pl/607167,o ... militarnie
Myślisz, że Australia daleko i nie dojdą?
Piotr S.
Posty: 2314
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Ukraina

Post autor: Piotr S. »

Cytuje ze Smoczych oparów
http://smocze.opary.salon24.pl/607167,o ... militarnie
Gawron". Korweta ORP "Gawron". Myślicie że czemu nie weszła? Bo by była zagrożeniem dla nowych rosyjskich desantowców, które buduje Francja. A biorąc pod uwagę nasze rozbrojenie to taki desantowiec może całkiem spore oddziały przerzucić. Pytanie, czy już na etap polski je szykują czy dopiero na Danię? A zamiast Gawrona se nakupili samolotów Bryza, które są nam po guzik potrzebne. Gawron dużo kosztuje bo jest jeden i budowa się ciągnie. Jakby zbudowali z 5 to by koszty inaczej się rozłożyły. I na prawdę s to fistaszki.

Smoku czy z tej wypowiedzi sugerujesz ,że Tusk dostał zakaz budowy korwety Gawron pod wpływem nacisku Rosji na Niemcy i Francje a potem oni wymusili na rządzie Tuska zaniechanie budowy ?
Awatar użytkownika
Boruta
Posty: 702
Rejestracja: 2004-06-13, 22:09
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia
Kontakt:

Re: Ukraina

Post autor: Boruta »

Już widzę tego dzielnego Gawrona przedzierającego się przez eskortę Sowriemiennych, zestrzeliwując po drodze eskadrę su-27.. :mrgreen:
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: Ukraina

Post autor: RyszardL »

SmokEustachy pisze:http://smocze.opary.salon24.pl/607167,o ... militarnie
Myślisz, że Australia daleko i nie dojdą?
Przyjdą, przyjdą i już chyba doszli. Wczoraj wieczorem, w Melbourne, "zradykalizowany" islamista wyposażony we flagę IS i uzbrojony w dwa noże, zaatakował dwóch policjantów raniąc ich dotkliwie. Został zastrzelony. Policjanci w tym stanie dostali rozkaz nie pokazywania się w mundurze w drodze do i z pracy. Mają być cały czas uzbrojeni. A ja się zastanawiam, po co się to islamskie dziadostwo importuje tutaj ( i wszędzie indziej). To są ludzie, którzy się tylko rozmnażają na garnuszku opieki społecznej. Nie ma z nich pożytku. Zagrożenie będzie rosło w miarę, jak będzie ich przybywać.
Boruta pisze:Już widzę tego dzielnego Gawrona przedzierającego się przez eskortę Sowriemiennych, zestrzeliwując po drodze eskadrę su-27.. :mrgreen:
Na blogu wszystko jest możliwe. :wink:
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6409
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Ukraina

Post autor: Peperon »

Boruta pisze:Już widzę tego dzielnego Gawrona przedzierającego się przez eskortę Sowriemiennych, zestrzeliwując po drodze eskadrę su-27.. :mrgreen:
Ciekawe kogo Gawron miałby na pokładzie, skoro do eskorty dostałby Sowriemienne. ;)
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4481
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Ukraina

Post autor: SmokEustachy »

sugeruje zasieg wplywow Rosji w Polsce
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Ukraina

Post autor: oskarm »

Czy to wątek o Urainie czy o odlotach Smoka na siarce?
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6409
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Ukraina

Post autor: Peperon »

Smok poczytawszy o Ukrainie odleciał jak po siarce. ;)
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4481
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Ukraina

Post autor: SmokEustachy »

Boruta pisze:Już widzę tego dzielnego Gawrona przedzierającego się przez eskortę Sowriemiennych, zestrzeliwując po drodze eskadrę su-27.. :mrgreen:
Gawron nie musi się nigdzie przedzierać bo to oni tu będą płynąć.

2. Nie jest tajemnica, że europejska kariera Kwaśniewskiego została storpedowana przez Moskwę. Było to konsekwencją 1 Ukrainy.

3. W innych krajach co roku paru rosyjskich szpiegów łapali a u nas co? Nico.

4. Blokowanie nowoczesnego sprzętu jak Gawron, Loara, to, tamto nie było przypadkiem i nie było dziełem Tuska, tylko rozmieszczonej agentury.

5. O wpływie w mediach można się przekonać oglądając TVN choćby 8 maja,
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Ukraina

Post autor: oskarm »

Smoku, przeczytaj sobie artykul kontradmirala Badenskiego o tym jak budowano Gawrona. Tam naprawde nie potrzeba bylo zadnej agentury by sie to potoczylo jak potoczylo.

Ja wiem, ze to najprostrsze wyjscie by wszystko tlumaczyc agentura, bo jakze taki wspanialy, wyjatkowy narod jestesmy, jak inaczej moze nam sie nie udawac? Tylko czy w takim razie z 90% z nas nie jest rosyjskimi agentami?
Awatar użytkownika
Boruta
Posty: 702
Rejestracja: 2004-06-13, 22:09
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia
Kontakt:

Re: Ukraina

Post autor: Boruta »

Peperon pisze: Ciekawe kogo Gawron miałby na pokładzie, skoro do eskorty dostałby Sowriemienne. ;)
Nie on, tylko ten rosyjski desant Smoka.
SmokEustachy pisze: Gawron nie musi się nigdzie przedzierać bo to oni tu będą płynąć.
I pewnie bez eskorty? I to eskorty znacznie silniejszej niż MEKO A-100?
Blokowanie nowoczesnego sprzętu jak Gawron, Loara, to, tamto nie było przypadkiem i nie było dziełem Tuska, tylko rozmieszczonej agentury.
Jacek i Placek tez byli agentami? No to się wyjaśniło, że tego Tupolewa to CIA zrąbało. :diabel:
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Ukraina

Post autor: marek8 »

Tak na marginesie - nasi decydenci upierają się widzieć w Mistralach broń przeciwko nam ;) podczas gdy akurat taki ich scenariusz użycia byłby ze strony kraju mającego ciut większe od nas doświadczenia morskie dosyć mało poważny... Gdyby jednak taki pomysł - interwencji z morza - jednak Rosjanie realizowali na naszym podwórku to czy przypadkiem nie mają do tego lepszego sprzętu? ;) na który gawron/y musiałyby nieźle powalczyć aby się do niego w ogole dostać...
Mistrale drodzy koledzy to broń mająca zapobiegać natowskim eskapadom ala Libia czy Syria a więc ekstremalnie wręcz niewygodny dla obecnej linii kiedy okazało się niespodziewanie, że Rosja umie z tej broni korzystać lepiej niż oczekiwano... i to jest zasadniczy powód propagandowej wrogości zleconej nam jako podwykonawcom przez stosowne czynniki informacyjne ;)
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4481
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Ukraina

Post autor: SmokEustachy »

oskarm pisze:Smoku, przeczytaj sobie artykul kontradmirala Badenskiego o tym jak budowano Gawrona. Tam naprawde nie potrzeba bylo zadnej agentury by sie to potoczylo jak potoczylo.

Ja wiem, ze to najprostrsze wyjscie by wszystko tlumaczyc agentura, bo jakze taki wspanialy, wyjatkowy narod jestesmy, jak inaczej moze nam sie nie udawac? Tylko czy w takim razie z 90% z nas nie jest rosyjskimi agentami?
Jedno nie wyklucza drugiego.

2. To Rosja wykonywała agresywne posunięcia względem Polski.
Colonel
Posty: 511
Rejestracja: 2010-03-31, 08:29
Kontakt:

Re: Ukraina

Post autor: Colonel »

SmokEustachy pisze: Pewnie że ja.
Przeraźliwe...
ODPOWIEDZ