Ukraina

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6410
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Ukraina

Post autor: Peperon »

No i to stawia w nowym świetle dzisiejszą konferencję Ławrowa, który ubolewał nad cenzurą w zachodnich mediach.
Transmisję z tego żenującego widowiska prowadziła TVP Info na żywo.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Ukraina

Post autor: Wicher »

RyszardL pisze:Nie wiem, czy oglądałeś ten felieton Maxa Kolonko. Jest tam trochę ciekawostek, ale najbardziej mnie zaskoczyła sprawa tego BUK-a, którego pokazywali w telewizji z brakującą rakietą i wskazywali na jednostkę, która zestrzeliła Boeinga. Tylko okazało się, że klip filmowy powstał na obszarze kontrolowanym przez Ukrainę.
Mr Kolonko się myli. Owy filmik powstał w Ługańsku, który cały czas jest kontrolowany przez terrorystów.
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Awatar użytkownika
Boruta
Posty: 702
Rejestracja: 2004-06-13, 22:09
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia
Kontakt:

Re: Ukraina

Post autor: Boruta »

RyszardL pisze:felieton Maxa Kolonko. Jest tam trochę ciekawostek
Od "ciekawostek" czwartoligowego dziennikarzyny, który dostał w drugiej połowie lat 80tych paszport i wizę do USA ciekawsze byłyby "ciekawostki" jego oficera prowadzącego.
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Ukraina

Post autor: pothkan »

Boruta pisze:Od "ciekawostek" czwartoligowego dziennikarzyny, który dostał w drugiej połowie lat 80tych paszport i wizę do USA ciekawsze byłyby "ciekawostki" jego oficera prowadzącego.
Bez przesady. W Polsce nie brakuje tzw. полезных дураков (pożytecznych idiotów), zresztą rozgrywanych na różne fronty. Jedni bezpośrednio i świadomie (przykład: Korwin) lub pośrednio (SLD) wspierają putinowską Rosję, inni podkopują naszą pozycję od wewnątrz, w imię partykularnych interesów nieświadomie wspierając Putina (PiS), a jeszcze inni zwyczajnie "łykają" podsunięte usłużnie teoryjki spiskowe, rozpowszechniając je dalej (to właśnie przykład Kolonko). Nie dopatrywałbym się wśród wymienionych świadomej działalności agenturalnej.
domek
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-09, 04:44

Re: Ukraina

Post autor: domek »

A tak na serio to czym stukneli te pierwsze samoloty tak samo bukami to by mit o brakującej rakiecie sie rozsypał :-D
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ukraina

Post autor: de Villars »

W Polsce nie brakuje tzw. полезных дураков (pożytecznych idiotów), zresztą rozgrywanych na różne fronty.
Jasne, w ten sposób ukręcisz wszelką dyskusję na ten temat. Na innym forum jak się nie podziela przyjetej powszechnie opinii na temat konfliktu na Ukrainie, to sie jest posądzanym o narodowość rosyjską. Tutaj jak widzę dołącza do tego epitet pożytecznego idioty. Na merytoryczną dyskusję nigdzie w tym kraju nie ma szans.
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Ukraina

Post autor: oskarm »

Z drugiej strony przywoluwanie wypowiedzie Kolonko, bez sprawdzenia jego pomylek / klamstw jest takze tworzeniem szumu, o ktory chodzi Putinowi.
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Ukraina

Post autor: marek8 »

Pozostaje tylko pytanie jaką korzyść mogłaby odnieść Rosja z tych tzw. pożytecznych idiotów? Jak dla mnie najzabawnieji są ci którzy zaptrzeni jak w święty obrazek w rządową rodzima propagandę - która sama półamatorska i zwyczjnie słaba jakoś musi nakręcić sobie wrogów ;) Jak już nie można inaczej to szukając ich w mniemanych zwolennikach Rosji bo przecież krytykowanie rodzimej amatorszczyzny to musi byc albo krecia robota albo skrajny niepatriotyzm :) A moze by sie tak do roboty wziąć tak po prostu i zacząć ją robić zgodnie z krajowym interesem i przede wszystkim porządnie?
Jak na razie ciekawa jest wstrzemięźliwość Rosji, która wyraźnie uważa, że nie jest to czas aby rozkręcać coś większego. Z naszego ubogiego punktu widzenia jest to o tyle ciekawe, że w przypadku rozkręcającej się zadymy wszystko wydaje się prostsze niż w wypadku uspokojenia. Jak to powiedział kiedyś niesławnej pamięci min. Beck: Gdy zaczyna się wojna problemy życia codziennego odchodzą na drugi plan. Pytanie więc czy w wypadku jakiego takiego zaklajstrowania incydentu i względnego spacyifikowania konfiktu co to oznacza dla biedniutkiego kraju jak nasz...
oskarm
Posty: 1417
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Ukraina

Post autor: oskarm »

marek8 pisze:Pozostaje tylko pytanie jaką korzyść mogłaby odnieść Rosja z tych tzw. pożytecznych idiotów?
Naprawdę tego nie rozumiesz czy udajesz?
marek8 pisze:Jak na razie ciekawa jest wstrzemięźliwość Rosji, która wyraźnie uważa, że nie jest to czas aby rozkręcać coś większego.
O i takie twierdzenie jest włąsnie tym co osiąga Rosja. Ludzie zapominają kto rozpętał wojnę, złamał traktaty i prawo międzynarodowe i przechodzą do argumentacji niczym z kawału o dobroci Stalina: "A mógł zabić!"
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Ukraina

Post autor: marek8 »

Oj Oskarze - naprawdę uważasz, że jezeli ktoś napisze, że nie wierzy w to, że Rosja chce na wszystkich ponapadać a konkrenitej teraz ponapadać to zaraz musi być rosyjski agent ? Może nie wszyscy są tak emocjonalni na poziomie emocjonalnym kobiet i może coś tam wiedzą o rosyjskij polityce zagranicznej - skrajnie różnej od polskiej?
Rosja nie krzyczy, nie biega jak wystraszona dama ale bardzo chłodno i na zimno analizuje i wybiera dla siebie możliwie najlepszy czas, moment i metodę...
Ja bym tak chciał aby tak było u nas - wyważone co warto a co nie, co można co się nam jako Polsce zwyczjnie opłaca bez tego naszego "chochołowania" - ale widać się nie da skoro wszystko niemal musi się odbywac na zasadzie od zrywu do zrywu, od kolejnego najazdu do kolejnego najazdu...
Prawdopodobnie jest tak, że plany inwazji w Rosji zgodnie współistnieją z planami pokojowymi i moga być natychmiast odgrzane jeżeli pojawi się na to sprzyjający czas i moment. Problem niestety w tym, że my tak naprawdę na żadną z tych ewentualności nie jesteśmy przygotowani i własnych planów poza ogolnymi założeniami i budowaniem n-tej koncecji miedzymorza ani nie mamy ani nikt nie trakuje ich poważnie ani nas na to nie stać. W efekcie stajemy sie biernymi zakładnikami gry sił i ponosimy konkekwencje codzych wyborów i decyzji niestety zazwyczaj płacąc za to z własnej kieski. Rozumiem, że gdy widzimy głupotę i brak koncepcji własnych polityków to w imię solidarności winniśmy im tej głupoty nie wytykać biernie przyzwalając im na prowadzenie kraju do kolejnej głupiej sytuacji?
A tak w ogóle akurat dla Rosji treść wpisów ją popierających lub nie ma tak ogromne znaczenie, że... ;) aż sie dziwię, że do kanonów polityki międzynarodowej przenosi się kanony ala FB. W końcu - tak po prawdzie jakie to ma znaczenie dla kraju w którym obecne posuniecia są bardzo pozytywnie oceniane jako pierwsze od lat postawienie się zgniłemu zachodowi...
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: Ukraina

Post autor: RyszardL »

de Villars pisze:Jasne, w ten sposób ukręcisz wszelką dyskusję na ten temat. Na innym forum jak się nie podziela przyjetej powszechnie opinii na temat konfliktu na Ukrainie, to sie jest posądzanym o narodowość rosyjską. Tutaj jak widzę dołącza do tego epitet pożytecznego idioty. Na merytoryczną dyskusję nigdzie w tym kraju nie ma szans.
Lepiej tego ująć nie można. Może merytoryczna dyskusja będzie miała rację bytu, kiedy się ten huragan nienawiści do Rosji przewali. Zwykle tak się dzieje, ale to wymaga czasu. Na razie mamy, Putlerka, faszystę, żołdaków i innych.
oskarm pisze:Z drugiej strony przywoluwanie wypowiedzie Kolonko, bez sprawdzenia jego pomylek / klamstw jest takze tworzeniem szumu, o ktory chodzi Putinowi.
Nie wiem, co masz do Maxa Kolonko, ale w tym felietonie, chodzi nie o to, co on powiedział, ale o to, co powiedziano na tej konferencji prasowej. Nota bene chciałbym ją sobie nagrać z jakiegoś źródła, abym mógł na spokojnie przeanalizować jej treść. Boję się, że jakaś demokracja usunie ten materiał i zostaniemy jedynie z wiadomościami Gazety zwanej Wyborczą. Po prawdzie to jego komentarz sprowadza się do zadania szeregu pytań, na które i ja chciałbym znać odpowiedź.
Z prasy oficjalnej wiemy, że wstępna analiza czarnych skrzynek wykazała, że nastąpiła gwałtowna dekompresja kadłuba podziurawionego odłamkami. Ameryki nie odkryli. Zdjęcia i filmy z miejsca katastrofy pokazują fragmenty poszycia podziurawionego, jak sito. Mnie natomiast bardzo interesuje, co zostało zarejestrowane przed tym zdarzeniem. Przecież wszystkie rozmowy z kontrolerami, w kabinie itd itp też muszą się tam znajdować. To jakby zacząć oglądać film na samym końcu, gdzie są napisy. No, chyba że publika nie musi znać takich szczegółów. Wystarczy, że potwierdzi się, że rakieta dokonała zniszczenia. Mam nadzieję, że jednak się mylę i dowiemy się więcej na ten temat.
Wicher pisze:Mr Kolonko się myli. Owy filmik powstał w Ługańsku, który cały czas jest kontrolowany przez terrorystów.
Z konferencji wynika, że został nagrany w Krasnoarmiejsku. :?
oskarm pisze:Naprawdę tego nie rozumiesz czy udajesz?
Tak, ja nie rozumiem, jak może Rosja skorzystać na takim osobniku, jak ja, którego się przekształci w pożytecznego idiotę, co tutaj niektórzy starają się sugerować, ale ja takimi sugestiami wcale się nie przejmuję.
Dlatego będę Ci wdzięczny za wyjaśnienie. Siedzę sobie przed telewizorem i oglądam dzienniki, widzę marsowe twarze i poważne miny na granicy groteski, a są to twarze ludzi, którzy nie mówią do końca prawdy, i co mogę zrobić, jak słyszę głupotę? Nic!!! Co najwyżej ulżę sobie mówiąc "bullshit", ale nikt po drugiej stronie tego nie usłyszy, bo na tym polega magia środków tzw masowego przekazu. Działa w jedną stronę. No i teraz każdy, kto ma jakieś pytania i wątpliwości jest od razu okrzyknięty pożytecznym idiotą. Czy się mylę :?:
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Ukraina

Post autor: Wicher »

RyszardL pisze:Z konferencji wynika, że został nagrany w Krasnoarmiejsku. :?
Z konferencji sowieckiego generała w Moskwie. Bardzo rzetelne źródło :-D
A teraz przejdźmy do faktów. Przejazd jednostki BUK bez jednej rakiety został nagrany w Ługańsku, który do chwili obecnej znajduje się w rękach terrorystów. Ludzie z forum militaryphotos.net rozpracowali to miejsce po paru dniach:
Obrazek
Tutaj to miejsca na mapach google:
https://www.google.pl/maps/place/%C5%81 ... 7e879e7164
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Ukraina

Post autor: marek8 »

Zalecam ostrożność w wygłaszaniu niezależnych opinii przed telewizorem albowiem niektóre z nich mają możliwość przesłania tejże gdzieś do jakiejś pani/pana :clever:
No i przecież nasz premier powiedział niedawno, że kto podnosi rękę na policjanta podnosi rękę na państwo polskie... :diabel: Brzmi jakoś dziwnie znajomo choć kojarzy się jakby z innymi czasami i ustrojem... Przypomnę, że przed wojną w 1939 konfiskowano nakłady gazet, książek czy zamykano w Berezie za teksty wyłamujące się z linii "jedności" przy których niektóre dzisiejsze komentarze wyglądają jak zamach stanu... dla kogoś ograniczonego...
No ale w ferworze tropienia "agentów" umknął nam wątek tego co wtedy gdy sytuacja się uspokaja a Ukraina lub to co niej zostało zostaje "stowarzyszona" z UE. Gdzieś można zerknąć do tekstu i zasad tego stowarzyszenia?
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: Ukraina

Post autor: RyszardL »

Wicher pisze:Z konferencji sowieckiego generała w Moskwie. Bardzo rzetelne źródło :-D
Puki mu się nie udowodni, że kłamie, niech będzie ruski generał.
Wicher pisze:A teraz przejdźmy do faktów. Przejazd jednostki BUK bez jednej rakiety został nagrany w Ługańsku, który do chwili obecnej znajduje się w rękach terrorystów. Ludzie z forum militaryphotos.net rozpracowali to miejsce po paru dniach:

No, to przejdźmy do faktów. Z tego, co zamieściłeś, ja u siebie widzę dwa zdjęcia. Na dużym zdjęciu skrzyżowanie dróg, a na placyku przed nim dwie reklamy w zielonych obwódkach. Na mniejszym, znacznie przybliżonym fragmencie, widzę też fragment reklamy, ale innej. Nie pasuje do żadnej z tych dwóch. Nie chciałbym być złośliwy, niech Bóg broni, ani bronić straconych pozycji albo głupio się przy czymś upierać, ale to widzę i dlatego nie wiem, co o tym sądzić.
marek8 pisze:Zalecam ostrożność w wygłaszaniu niezależnych opinii przed telewizorem albowiem niektóre z nich mają możliwość przesłania tejże gdzieś do jakiejś pani/pana :clever:
Mam stary telewizor podłączony do cyfrowego dekodera. Dawniej nie produkowali chyba telewizorów z wkładką wywiadowczą. :wink: Mam nadzieję. :x
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Re: Ukraina

Post autor: Wicher »

Otwórz sobie tę planszę w nowym oknie (lub kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz 'pokaż obrazek') - łatwiej będzie Ci się zorientować.

Oczywiście, że reklama na planszy jest inna - zdjęcie miejsca zostało wykonane w/g tego co pisano na mp.net przed rokiem. Pochodzi z rosyjskiego odpowiednika google street view.
RyszardL pisze:Puki mu się nie udowodni, że kłamie, niech będzie ruski generał.
Oczywiście, że kłamie. Omawiając zestrzelenie Boeinga MH17 przez ukraiński samolot Su25 nagle wzrósł pułap na którym Su może operować, z 7000 m. na 10000 m.
http://www.defence24.pl/news_kreml-o-ka ... -wikipedii
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: Ukraina

Post autor: RyszardL »

Wicher pisze:Otwórz sobie tę planszę w nowym oknie (lub kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz 'pokaż obrazek') - łatwiej będzie Ci się zorientować.
Eureka, można powiedzieć. :-D Teraz mam całość i chętnie przestudiuję. Suwaki mi się nie pokazały na krawędziach okna i myślałem, że to wszystko. Dzięki :wink:
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
ODPOWIEDZ