203 mm wystarczy na pancernik?

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

dakoblue
Posty: 1560
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

203 mm wystarczy na pancernik?

Post autor: dakoblue »

Moze tak?
1.Czy ma ktos i moglby wrzucic przekroj Iowy na wregach 201-203 ?jaki tam jest pancerz?
2.W jakiej odleglosci od burty znajdowal sie magazyn paliwa lotniczego (okolo 23 ton) i jakie w tym miejscu jest (badz nie jest )opancerzenie burty
3.Gdzie znajdowalo sie pomieszczenie ,badz jak/skad ladowano luski /ladunki do katapultowania Kingfisherow ?
Czy nie bylo to dokladnie w magazynie lotniczym nad zbiornikami paliwa?
4.Jaka jest odleglosc w metrach od zbiornikow paliwa lotniczego do tylnych stanowisk dzial 40 mm i ile amunicji bylo tam zgromadzone?
5.Jaka jest grubosc grodzi/sciany miedzy zbiornikiem paliwa lotniczego a pierwszym pomieszczeniem maszynki sterowej i czy przechodza pomiedzy nimi jakies rurociagi/kable ?
6.Analogicznie miedzy pierwszym i drugim pomieszczeniem maszynki sterowej ?
7.Pomieszczenie maszynki sterowej jest miedzy wregami nr .... ?

a i jeszcze jedno - gdzie skladowano bomby do Kingfisherow? tez w magazynie lotniczym ? ile?

Jak ktos moglby pomoc to poprosze
Awatar użytkownika
CIA
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-18, 12:46
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: CIA »

Wkleje jak tylko zajarzę dlaczego nie moge wkleić :lol:
dakoblue
Posty: 1560
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

CIA pisze:Wkleje jak tylko zajarzę dlaczego nie moge wkleić :lol:
moglbys tez po przejrzeniu stosownej literatury i doglebnej analizie odpowiedziec na pare pytan :D
Awatar użytkownika
CIA
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-18, 12:46
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: CIA »

Spoko...
Najpierw ziliustrujmy w czym rzecz...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2004-11-23, 14:51 przez CIA, łącznie zmieniany 1 raz.
dakoblue
Posty: 1560
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

super
juz analizuje :D
dakoblue
Posty: 1560
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

tak w tajemnicy to powiem ze chodzi mi o to pomiesczenie miedzy innymi
Obrazek

ale ogolnie wyglada ze nie jest dobrze :D
jakbysmy odpowiedzieli na te pytania co zadalem byloby latwiej dojsc
do odpowiedzi czy mozna unieruchomic Iowe jednym trafieniem pocisku 203 mm :lol:
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Patrząc na zdjęcie wydaje mi się, że wystarczy 100 g semtexu w odpowiednim miejscu :o
Fax et tuba
dakoblue
Posty: 1560
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

a linia wodna gdzie jest ?
dakoblue
Posty: 1560
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

jareksk pisze:Patrząc na zdjęcie wydaje mi się, że wystarczy 100 g semtexu w odpowiednim miejscu :o
to bardziej skomplikowane
nie mamy tam semtexu
ale mozemy to zniszczyc w inny sposob
Awatar użytkownika
wolf359
Posty: 117
Rejestracja: 2004-10-04, 13:52
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: wolf359 »

Wiecie tak, tylko powiem, że NALA, by już wszystkim wyjaśnił o co chodzi, ale chyba się już tutaj nie pokazuje :placze: . Sam jestem ciekaw, a wiem, że NALA specjalizuje się właśnie w typie Iowa. Tylko żeby nie było tak jak w przypadku Hood-a, że go ponoć Prinz Eugen zatopił. Można zapytać: po kiego grzyba ktoś wymyślił pancernik? :P
Resistance is futile.
dakoblue
Posty: 1560
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

coraz bardziej sklaniam sie do wniosku ze zaglada moglaby przyjsc przez pralnie :D
Awatar użytkownika
CIA
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-18, 12:46
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: CIA »

Powiem tak - nie ulega wątpliwosci, ze maszyna sterowa (w leksykonach i słownikach okretowych spotkałem określenie zarówno maszynka jak i maszyna) jest bardzo dobrze chroniona. Boki np. 343 mm .

Nie wiem w czym było to paliwo (widac jakieś cylindryczne zbiorniki), ale tam pancerza juz nie było...

Moim zdaniem rufa mogłaby wylecieć w powietrze, ale do grodzi kończącej maszynę sterowa. Stery mogłyby chyba być unieruchomione jeśli część rufy by na nie opadła... (?)
dakoblue
Posty: 1560
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

to jest pomieszczenie obok
Obrazek
dakoblue
Posty: 1560
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Post autor: dakoblue »

CIA pisze:Powiem tak - nie ulega wątpliwosci, ze maszyna sterowa (w leksykonach i słownikach okretowych spotkałem określenie zarówno maszynka jak i maszyna) jest bardzo dobrze chroniona. Boki np. 343 mm .

Nie wiem w czym było to paliwo (widac jakieś cylindryczne zbiorniki), ale tam pancerza juz nie było...

Moim zdaniem rufa mogłaby wylecieć w powietrze, ale do grodzi kończącej maszynę sterowa. Stery mogłyby chyba być unieruchomione jeśli część rufy by na nie opadła... (?)
Bez watpienia pancerza nie bylo ,pocisk sredniego kalibru dostalby sie do tych zbiornikow spokojnie wywolujac pozar paliwa .Jezeli tam sa ladunki prochowe tudziez bomby do samolotow(tego nie wiem) mielibysmy ladne fajerwerki.Pozar paliwa podsycalaby takze amunicja 40 mm ktora jest bliziutko.Maszynka sterowa jest chroniona od burty - tu nie da rady.
Ale ja myslem o aksplozjach i pozarze ktory dostalby sie do tych pomieszczen z boku lub z gory.
Emden
Posty: 759
Rejestracja: 2004-07-08, 15:22

Post autor: Emden »

A to Arizona niezatapialna dostała w skład w PH?
Awatar użytkownika
CIA
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-18, 12:46
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: CIA »

dakoblue pisze:
CIA pisze:Powiem tak - nie ulega wątpliwosci, ze maszyna sterowa (w leksykonach i słownikach okretowych spotkałem określenie zarówno maszynka jak i maszyna) jest bardzo dobrze chroniona. Boki np. 343 mm .

Nie wiem w czym było to paliwo (widac jakieś cylindryczne zbiorniki), ale tam pancerza juz nie było...

Moim zdaniem rufa mogłaby wylecieć w powietrze, ale do grodzi kończącej maszynę sterowa. Stery mogłyby chyba być unieruchomione jeśli część rufy by na nie opadła... (?)
Bez watpienia pancerza nie bylo ,pocisk sredniego kalibru dostalby sie do tych zbiornikow spokojnie wywolujac pozar paliwa .Jezeli tam sa ladunki prochowe tudziez bomby do samolotow(tego nie wiem) mielibysmy ladne fajerwerki.Pozar paliwa podsycalaby takze amunicja 40 mm ktora jest bliziutko.Maszynka sterowa jest chroniona od burty - tu nie da rady.
Ale ja myslem o aksplozjach i pozarze ktory dostalby sie do tych pomieszczen z boku lub z gory.
Od góry:
pomiędzy wręgami 166 i 189 pokład grubości 142mm
pomiedzy wregami 189 i 203 pokład grubosci 158
Od dołu chyba 38mm
Od tyłu ? na razie nie wiem :?
Mowa oczywiscie o maszynie sterowej...
ODPOWIEDZ