a mnie jest żal, ...kolorowych kogucików...

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Absolut
KO-wiec
Posty: 396
Rejestracja: 2004-03-07, 22:20

Post autor: Absolut »

karol pisze:tak, ta wata... :) i lemoniada z saturatora...
Nie, nie Karol!
:-)
Z saturatora to była woda gazowana z sokiem malinowym za 1,50 zł.
Sama woda gazowana - 0,50 zł.
To był tak zwana GRUŹLICZANKA.
:-D

Były też saturatory AUTOMATYCZNE - za Gierka je wprowadzono i stały raczej krótko - Polak potrafi rozpierniczyć nawt AWTOMATICIESKIJ SATJURATOR. No więc wróciły zwykłe - obsługiwane przez przemiłe panie i równie sympatycznych dżentelmenów... :wink:

A lemoniada z torebki to była insza inszość!! :)
Zazwyczaj z dołaczoną słomką! ;)

Produktem tym - oprócz tego, że można było to pić - się znakomicie rzucało. Między innymi poleciały te NAPOJO-POCISKI w zespół Modern Talking - takich dwóch nienmieckich gejków - na ich pierwszym koncercie w Polsce bodaj w 86 czy 87 roku!!
:D
Jaheira
Posty: 13
Rejestracja: 2004-03-10, 18:44
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jaheira »

Ta lemoniada byla obledna ... 8) A woda w woreczkach kosztowala 3000 zl w sklepiku szkolnym, czyli dzisiejsze 30 gr. A jeszcze wczesniej sprzedawali je w takich "przeswitach" (czyli w malutkich sklepikach znajdujacych sie w polowie dlugiego bloku "jamnika" ), tam bylo tez od cholery lizakow w najrozniejszych ksztaltach, kolorach i rozmiarach (najlepsze byly te ogromniaste kola), mace, wata cukrowa w workach ( w roznych kolorach-standardowy bialy, zolty lub rozowy), ryz (bialy lub kolorowy czyli slodki-bleee) ale najlepsze byly takie cieniutkie, bialutkie, okragle andruciki. :lol:
Awatar użytkownika
Wampi
Posty: 107
Rejestracja: 2004-03-08, 01:18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Wampi »

Lemioniada w workach... Oj taaaaaak.... Mniam, aż nabrałam ochoty na taki napój z plastiku, w plastiku :wink:
"The only rules that really matters are these: What a man can do, and what a man can't do."
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

ee drogo absolut, u me w tczew to ta woda z saturatora kost 40 gr, z soczkiem 1,30 ;) you pewnie warszwaskie ceny zna...
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Absolut
KO-wiec
Posty: 396
Rejestracja: 2004-03-07, 22:20

Post autor: Absolut »

Może mieliście gorszy gaz?? :-D

A sok nie był PSEUDOMALINOWY a PSEUDUTRUSKAWKOWY?? :-)
:D
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

to był na pewno sok sokopodobny... :lol:
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Wampi
Posty: 107
Rejestracja: 2004-03-08, 01:18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Wampi »

Ale za to aromat był identyczny z naturalnym.... :lol:
"The only rules that really matters are these: What a man can do, and what a man can't do."
Zulu Gula

Post autor: Zulu Gula »

Wampi pisze:Lemioniada w workach... Oj taaaaaak.... Mniam, aż nabrałam ochoty na taki napój z plastiku, w plastiku :wink:
Najgorsze były rurki:
jak się dobrze nacisnęło worek, to .....
Awatar użytkownika
Wampi
Posty: 107
Rejestracja: 2004-03-08, 01:18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Wampi »

Dlatego ja najbardziej lubiłam metodę wygryzania w woreczku malutkiej dziurki i "mamlania" worka przez pół lekcji... Przynajmniej człowiek miał ręce i mordę zajętą na dłuższy czas i głupot nie robił/mówił :D
"The only rules that really matters are these: What a man can do, and what a man can't do."
Absolut
KO-wiec
Posty: 396
Rejestracja: 2004-03-07, 22:20

Post autor: Absolut »

A jak fajnie takie worki zrzucone z któregoś piętra "eksplodowały" na asfalcie...
:D
:killer:
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

...lub na głowie belfra powszechnie szanowanego...
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Wampi
Posty: 107
Rejestracja: 2004-03-08, 01:18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Wampi »

A no właśnie... Rzucanie nimi w asfalt to by było marnotrastwo. Ale na łbach nauczycieli, a częściej uczniów (w końcu tych ostatnich łatwiej było trafić, bo ich więcej łaziło) wyglądało na prawdę widowiskowo...
"The only rules that really matters are these: What a man can do, and what a man can't do."
Absolut
KO-wiec
Posty: 396
Rejestracja: 2004-03-07, 22:20

Post autor: Absolut »

Dlatego wcześniej wspomniałem o słynnym koncercie Modern Talking w Warszawie w latach 80-tych, jak poleciały w ich stronę te torebki ze lemoniadą.

Wtedy recenzując koncert w Trójce (taka stacja radiowa - informacja dla wychowanych na Zet, RMF czy bełkocie Radiostacji), tak skomentowano przyczyny tego wydarzenia :
"ARTYŚCI NAWET NIE BARDZO POSTARALI SIĘ, ABY JEDEN ICH UTWÓR RÓŻNIŁ SIĘ CZYMKOLWIEK OD DRUGIEGO".
:D :-D :) :-)
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

eee zalewasz, nie żadnej Trójki, jest tylko Ich Troje, ale Oni stacji jeszcze nie maja, bo kupili samolot przecież... :lol:
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Absolut pisze:Dlatego wcześniej wspomniałem o słynnym koncercie Modern Talking w Warszawie w latach 80-tych, jak poleciały w ich stronę te torebki ze lemoniadą.

Wtedy recenzując koncert w Trójce (taka stacja radiowa - informacja dla wychowanych na Zet, RMF czy bełkocie Radiostacji), tak skomentowano przyczyny tego wydarzenia :
"ARTYŚCI NAWET NIE BARDZO POSTARALI SIĘ, ABY JEDEN ICH UTWÓR RÓŻNIŁ SIĘ CZYMKOLWIEK OD DRUGIEGO".
:D :-D :) :-)
A co ty człowieku się tam zansz... tam nie było żadnych artystów (l.m.!!!) Był tylko Anders z narzeczoną - Norką bo z sie już z blondim pokłócił....
Absolut
KO-wiec
Posty: 396
Rejestracja: 2004-03-07, 22:20

Post autor: Absolut »

Michał... NIE... Proszę... :-D

Nie rób mi tego... :)

TY CHODZISZ NA KONCERTY MODERN TALKING ?? :D

Plisssss, powiedz, że to nieprawda, że ich NIENAWIDZISZ, że byś ICH ZNISZCZYŁ, że napuścisz DEV'A na nich... itd.itp.
8) :lol: :P
ODPOWIEDZ