Przygotujmy się do wyborów ;)

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Andrev:

Smoku EKS

Hasło "Better dead then red"... Szkoda słów.

Prawie każdy wojujący antykomunista legitymuje się moralnością Kalego. Komuniści nas zabijali - ŹLE. My zabijamy komunistów - DOBRZE.

Nigdy nie mogę uwierzyć, że ludzie tak łatwo przyznają się do tego, że w rzeczy samej są faszystami. Gdyby ktoś mnie zapytał, czy Stalin był w porządku, to nie wahałbym się odpowiedzieć, że był to zbrodniarz.
Oczywiscie, bo Stalin komunistow konsekwentnie wymordowal, bo wiedzial, co to za swolocz, dlatego uwazasz, ze zbrodniaz.

Generalnie haslo to przyjalam w roku 1989 i mam nawet stosowna plakietke. Chodzi zas o to, ze nie ma wolnosci dla wrogow wolnosci i ludzie chca normalnie zyc i przedewszystkim - zyc. Bolszevia zas pragnie ludziom realizacje tego pragnienia maksymalnie utrudnic.

Zas co do modelu demokracji. Moze to dzilac przez pewnie czas a najlepiej w malym kraiku jak kraiki starozytnej grecji, gdzie kazdy pelnil w zyciu jakis urzad to primo a secundo urzedy byly _losowane_
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Nie wiem czy ktoś z Panów zwrócil uwagę iż TVN złamało ciszę wyborczą - zawsze na prawym słupku pokazywało Kaczyńskiego - więc jak tylko pokazano slupki (większy z prawej a nie z lewej) wiadomo było kto wygrał (a cisza jeszcze obowiązywala)
karolk

Post autor: karolk »

masz manię prześladowczą :wink: nic tam nie pisało...
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

Po słupkach każdy już wiedział, ale mało tego, jeszcze przed czasem gadali coś o niespodziance, a ta jak wiadomo mogła być tylko jedna :D.

Tak czy inaczej ten wynik to tragedia!!!!
Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Post autor: Shinano »

A jeszcze przez TVN-em wynik znali na CNN :D
Duże koty zjadam na przystawkę.
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

karolk pisze:masz manię prześladowczą :wink: nic tam nie pisało...
Akurat nie ja zwróciłem na to uwagę - ale nie zmienia to faktu
seawolf pisze:Po słupkach każdy już wiedział, ale mało tego, jeszcze przed czasem gadali coś o niespodziance, a ta jak wiadomo mogła być tylko jedna :D.

Tak czy inaczej ten wynik to tragedia!!!!
Lekko powiedziane - nie jestem jakimś tam zaciętym zwolennikiem Donalda - ale to by było mniejsze zło - teraz pozostało się modlić by Kaczor nie zaczął wprowadzać swoich coponiektórych pomysłów (szczególnie odnośnie ekonomii) w życie
karolk

Post autor: karolk »

phi profesor u władzy, a Ci stękają, jakby Kaczora Donalda im było szkoda, trzeba było iść głosować, a nie teraz biadolić :lol:
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1173
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

Przygotujmy się do wyborów ;)

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

Profesor ?
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: Przygotujmy się do wyborów ;)

Post autor: crolick »

Tadeusz Klimczyk pisze:Profesor ?
profesor nadzwyczajny prawa UKSW
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Gość

Przygotujmy się do wyborów ;)

Post autor: Gość »

Nie jest profesorem nadzwyczajnym tylko dr.hab na uniwersyteckim etacie profesora (no chyba, że się coś zupełnie ostatnio zmieniło). Ato już tylko kwestia regulaminu uczelni.

TK
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

seawolf pisze:Tak czy inaczej ten wynik to tragedia!!!!
A jakaż to różnica pomiędzy Tuskiem a Kaczyńskim???
Żadna jeśli chodzi o:
tradycje, gospodarkę, finanse, polityke obronną...
(PiS chce nawet podatek liniowy wprowadzać :lol:

Ale najbardziej przerażoną osobą wczoraj w TV był JE Aleksander Prezydent Kwaśniewski - bo z Tuskiem by się dogadał (on i jego koledzy - aferzyści). A z Kaczyńskim się nie dogada... i się boi odpowedzialności.

Ale było miło patrzeć jak sie trzęsie...

Pozdrawiam
Ksenofont

P.S. Seawolfie - o ile mnie pamięć nie myli, Ty masz jakąś okrętową stronę? Jaki jej jest adres?
X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

Jest jedna różnica między Tuskiem a Kaczyńskim - polityka zagraniczna. Co zrobi kaczor i PiS w kraju to mi szczerze mówiąc wisi /nie wierze w jakieś szczególne zmainy, w państwo policyjne jak sądzą niektórzy. Mitoko coś mówił o złym wpływie na ekonomię, ale ja się na niej nie znam :D/, ale przeraża mnie to co ten koleś może nawywijać w stosunkach z Niemcami i Rosją. Obym się mylił...

A co do strony. Parę miesięcy temu miał być duży update, dokończenie tekstu o KGV, nowe o kieszonkach, S&G, New Orleansach /tu kawałek widział nawet Zulus, ale to było dawno/. No i co? No i szlag trafił dysk ze wszystkim co na nim było!!! Wkurzyłem się i stronę zdjąłem całkowicie...
Na dysku leży teraz jej nowa wersja ale bez nowości w zawartości więc na razie nie puszczam :D. Może wkrótce...
Milrek
Posty: 230
Rejestracja: 2004-01-30, 19:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Milrek »

Ksenofont pisze:
seawolf pisze:Tak czy inaczej ten wynik to tragedia!!!!
A jakaż to różnica pomiędzy Tuskiem a Kaczyńskim???
Żadna jeśli chodzi o:
tradycje, gospodarkę, finanse, polityke obronną...
(PiS chce nawet podatek liniowy wprowadzać :lol:
Różnica jest ogromna, szczególnie w gospodarce. PiS to nurt socjalny i partia która chce rozdawać pieniądze ale nie ma pomysłu na ich zarabianie.
Jakie są skutki prezydentury w Warszawie: wstrzymane inwestycje i jedno muzeum. Po prostu koncert nieudolności.
Czyli co w skali kraju będziemy mieli drugie muzeum i też wstrzymanie inwestycji.
Ksenofont pisze: Ale najbardziej przerażoną osobą wczoraj w TV był JE Aleksander Prezydent Kwaśniewski - bo z Tuskiem by się dogadał (on i jego koledzy - aferzyści). A z Kaczyńskim się nie dogada... i się boi odpowedzialności.
Nic mnie nie obchodzi co będzie z Kwaśniewskim wolałbym raczej, żeby Kaczyński myślał o budownictwie mieszkaniowym i mniejszych podatkach.
Też mi bohater który zaatakuje byłego Prezydenta. Znowu igrzyska zamiast chleba. Jeżeli tylko tylke dokona przez 5 lat to będzie najgorszym Prezydentem.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Milrek pisze:
Ksenofont pisze:
seawolf pisze:Tak czy inaczej ten wynik to tragedia!!!!
A jakaż to różnica pomiędzy Tuskiem a Kaczyńskim???
Żadna jeśli chodzi o:
tradycje, gospodarkę, finanse, polityke obronną...
(PiS chce nawet podatek liniowy wprowadzać :lol:
Różnica jest ogromna, szczególnie w gospodarce. PiS to nurt socjalny i partia która chce rozdawać pieniądze ale nie ma pomysłu na ich zarabianie.
Róznica żadna, bo pieniędzy tyle jest ile jest, chorych i bezrobotnych tyle jest, ilu jest, podatek liniowy trzeba wprowadzić (pod dowolna nazwą, coby się wyborcy nie czepiali) i nic się innego nie da zrobić.
Szczególnie, że kudy tam prezydentowi do spraw gospodarczych (Jedyne niebezpieczne to było to, że zawetuje podatek liniowy, ale już wuiadomo, że będzie podatek liniowy pod nieco inną nazwą.)
Milrek pisze:Jakie są skutki prezydentury w Warszawie: wstrzymane inwestycje i jedno muzeum. Po prostu koncert nieudolności.
Czyli co w skali kraju będziemy mieli drugie muzeum i też wstrzymanie inwestycji.
Inwestycje wstrzymane, bo duet "SLD-PO" postawił dwa mosty w cenie czterech. Zwróć uwagę, co się z Pickorsakim dzieje, z Hertlem, Tonsderą i całym tym "Układem Warszawskim"
Milrek pisze:
Ksenofont pisze: Ale najbardziej przerażoną osobą wczoraj w TV był JE Aleksander Prezydent Kwaśniewski - bo z Tuskiem by się dogadał (on i jego koledzy - aferzyści). A z Kaczyńskim się nie dogada... i się boi odpowedzialności.
Nic mnie nie obchodzi co będzie z Kwaśniewskim wolałbym raczej, żeby Kaczyński myślał o budownictwie mieszkaniowym i mniejszych podatkach.
No to właśnie Kaczyński myśli o budownictwie mieszkaniowym i mniejszych podatkach. Jak te wszystkie Rywiny, Gudzowate, Sekuły, Kulczyki przestaną wyciągać forsociągiem państwowe pieniądze, to kasy będzie nieco więcej.
Milrek pisze:Też mi bohater który zaatakuje byłego Prezydenta. Znowu igrzyska zamiast chleba. Jeżeli tylko tylke dokona przez 5 lat to będzie najgorszym Prezydentem.
Nie idzie tu o atakowanie byłego prezydenta, tylko o zlikwidowanie pewnych powiązań pomiędzy polityką a biznesem. Jak sie przyglądałeś scenie politycznej ostatnich pięciu lat, to nie musze Ci tłumaczyć o co chodzi.
Różnica pomiędzy Kaczorem a Donaldem jest taka, że Donald tych układów by nie zerwał, a Kaczor - może te układy zerwie (a i tego nie wiadomo).
Bo - oprócz całkowitej wymiany na stołkach - prezydent może zlecać NIKowi badania instytucji i przedsiębiorstw.
I dlatego trzęsie się Kwaśniewski i towarzysze...

Pozdrawiam
Ksenofont

P.S. Czekamy Seawolfie na stronę!!!
X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Milrek
Posty: 230
Rejestracja: 2004-01-30, 19:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Milrek »

Ksenofont pisze:
Milrek pisze:Jakie są skutki prezydentury w Warszawie: wstrzymane inwestycje i jedno muzeum. Po prostu koncert nieudolności.
Czyli co w skali kraju będziemy mieli drugie muzeum i też wstrzymanie inwestycji.
Inwestycje wstrzymane, bo duet "SLD-PO" postawił dwa mosty w cenie czterech. Zwróć uwagę, co się z Pickorsakim dzieje, z Hertlem, Tonsderą i całym tym "Układem Warszawskim"
1) Nie wiem za ile postawili te dwa mosty ale iluzją jest twierdzenie, że można w Warszawie tanio budować mosty;
2) Wg stanu na dziś ekipa Prezydenta kaczyńskiego nie wykorzystała większości dostępnych środków - KTÓRE BYŁY I SĄ.
3) Warszawa jest sparaliżowana przez strach ponieważ urzędnicy boją się podjąć jakąkolwiek decyzję - cały czas ściga ich Biuro kontroli.
Co jakiś czas podejrzani są również obecni urzędnicy z PiS-u;
4) Kodeks postępowania administracyjnego w zakresie terminów jest zupełnie nieznany w warszawskich urzędach - sprawy załatwia się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem włąśnie z uwagi na niewydolność decyzyjną.
Podsumowując pomimo dysponowania dużym budżetem inwestycji jest mało i niewykorztsywane są nawet posiadane środki.
Ksenofont pisze: Nie idzie tu o atakowanie byłego prezydenta, tylko o zlikwidowanie pewnych powiązań pomiędzy polityką a biznesem. Jak sie przyglądałeś scenie politycznej ostatnich pięciu lat, to nie musze Ci tłumaczyć o co chodzi.
Różnica pomiędzy Kaczorem a Donaldem jest taka, że Donald tych układów by nie zerwał, a Kaczor - może te układy zerwie (a i tego nie wiadomo).
Bo - oprócz całkowitej wymiany na stołkach - prezydent może zlecać NIKowi badania instytucji i przedsiębiorstw.
I dlatego trzęsie się Kwaśniewski i towarzysze...
1) Powiązania pomiędzy polityką a biznesem były, są i będą. W każdym razie kampania PiS-u również była dość droga. Poza tym ludzie też są ludźmi.
2) Zwalczanie korupcji za pomocą urzędów i komisji to pomysł typowo komunistyczny. Skuteczność również będzie wątpliwa ponieważ wstrzymane inwestycje będą nas dużo drożej kosztowały.
2) Całkowita wymiana na stołkach nie spowoduje wiele poza chaosem i bałaganem. Kojarzy mi się to raczej z czystkami stalinowskimi. Poza ty, PiS nie dysponuje rozbudowaną kadrą zdolną objąć cały aparat administracyjny czyli znowu będzie tak jak w Warszawie czyli BMW.

W każdym razie w programie PiS-u pomysłów na zarabianie pieniędzy nie widzę. Raczej typowo komunistyczne pomysły z czystkami, dochodzeniami i komisjami. Prywatyzację rozumiem, że również wstrzymamy czyli kolejny gol samobójczy.

P.S. Ciekawi mnie jak można wierzyć, że na 10.000 członków SLD połowa albo wszyscy o złodzieje a na 10.000 członków PiS nie ma żadnego albo tylko wyjątki :) Bądźmy szczerzy współczynnik będzie podobny tutaj potrzeba rozwiązań systemowych a nie Komisji.
karolk

Post autor: karolk »

po prostu kwękanie, ja tu nic konkretnego przeciwko PiS nie widzę, rozumiem frustrację środowisk pseudointeligenckich, ale wystarczy wziąć się za robotę, bo krytykować to byly szma*a potrafi, wystarczy pokazać, nic więcej ;) mnie tam ordnung się podoba, a Kaczyński to typowy zwolennik pruskiego ordnungu (tylko proszę nie zrozumieć, że też Niemiec, po prostu bliski niemieckiej filozofii życia), a tego potrzebujemy znacznie bardziej niż całej sfory frustratów :lol:
ODPOWIEDZ