Przygotujmy się do wyborów ;)

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

karolk

Post autor: karolk »

no i jest wakat na stanowisku prezydenta miasta stołecznego, jesli dobrze rozumiem problem :roll:
Milrek
Posty: 230
Rejestracja: 2004-01-30, 19:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Milrek »

karolk pisze:
Milrek pisze: Gdzie w Warszawie jest ordnung ?
Panuje kompletny bałagan i strach przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.
Najlepszy przykład to zmiany organizacyjne, pracownicy przez wiele dni nie wiedzieli czy dalej pracują czy nie a ostatniego dnia czekali do po zakończeniu pracy na decyzję. Gdyby ktos sie pytał to Prezydent Kaczyński jest doktorem właśnie w zakresie prawa pracy.

Gdzie są te sukcesy w Warszawie? Przejeżdżając przez miasto w koszmarnych korkach ich nie widzę.
Najlepszy dowód jak głosowali mieszkańcy Warszawy.

Chciałbym wierzyć, że będzie lepiej ale Warszawa jest tutaj bardzo złym prognostykiem. Dodatkowo PiS ma najlepsze kadry właśnie w zakresie resortów MON, MSW, Sprawiedliwości itp. natomiast słabiutko jest w odniesieniu do gospodarczych.
no to w wypadku, jaka jest Twoja propozycja do załatwienia tego problemu, zaproponuj, co nalezy zrobić, aby było lepiej i to przedstaw do realizacji, to wolny kraj, masz stuprocentowe prawo :)
Propozycję to złozyło wyborcom PiS. Obecnie jednak raczkiem się z niej wycofuje. Juz jest cicho o 3 milionach mieszkań, obniżeniu podatków czy reformie Służby Zdrowia (łatwo oddają Ministerstwo Zdrowia).
karolk pisze:no i jest wakat na stanowisku prezydenta miasta stołecznego, jesli dobrze rozumiem problem :roll:
Póki co PiS kombinuje z zarządem komisarycznym o oddawaniu władzy nikt nie mysli.
karolk

Post autor: karolk »

rządu ani widu, ani słychu, a ty widzisz już co on robi? jesteś prorokiem? :)
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Milrek
Posty: 230
Rejestracja: 2004-01-30, 19:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Milrek »

karolk pisze:rządu ani widu, ani słychu, a ty widzisz już co on robi? jesteś prorokiem? :)
Nie wiem co będzie mam nadzieję, że dobrze.
Jednak przykład zarządzania Warszawą nie napawa optymizmem. Tutaj akurat działania i skutku już widać.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

W W-wie Kaczka przegrala z Tuskiem 40-60. O czyms to jednak swiadczy...
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
karolk

Post autor: karolk »

Milrek zwróć uwagę, że PO coraz więcej mediów porównuje do UW, coś w tym jest, ja tam myslę, że ani Tusk, ani tam reszta nie była przygotowana na cokolwiek, jakby wygrali, to też cała nadzieja byłaby w Janie Marii!, dno, aż wstyd, że tylu ludzi teoretycznie wykształconych i kształcących się uwierzyło w taką mistyfikację :roll:
Gość

Post autor: Gość »

Marek Jurek marszałkiem Sejmu... to dobry i otrzeźwiający ruch. :jupi: Wszystko jest więc poukładane we właściwych przegródkach i bez ściemniania.
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

A stosunek głosów 265 YEA do 133 NAY pokazuje gdzie jest wspólna platforma programowa większości parlamentarnej. To wyborcy tak zdecydowali... Mamy to co chcieliśmy. Kwas może odbijać szampana, Endrju flaszkę samogonu, Romnian butelkę mszalnego a Waldi Chivas Regala ("lud" polski nie pija byle czego)... a komuchy mogą juz spokojnie siadać do pisania bajki o V RP. "Panie Prezesie zadanie nie wykonane".

^ to wyżej to byłem ja. :lol:
Ostatnio zmieniony 2005-10-26, 15:36 przez fdt, łącznie zmieniany 1 raz.
karolk

Post autor: karolk »

ech, tylko czarne myśli masz w zapasie? czy boisz się, że byc może trzeba bedzie popracować? :lol: żartując okropnie pyta karol ubawiony po pachy wyrzuceniem śmier**ących liberałów za burtę :wink:
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Anonymous pisze:Marek Jurek marszałkiem Sejmu... to dobry i otrzeźwiający ruch. :jupi: Wszystko jest więc poukładane we właściwych przegródkach i bez ściemniania.

Niemożliwe :-(
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
karolk

Post autor: karolk »

Ryszardzie skąd taki pesymizm, nauczka w wykonaniu tych samych ludzi w koalicji AWS-UW nie poszła w las, osobiscie dzisiaj zadzwonię do szefa PiS w moim powiecie i mu pogratuluję, że tym razem nie dali się wykołować pętakom, długo trzeba było czekać na satysfakcję, aż wreszcie ktoś ją dał :)
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

karolk pisze:ech, tylko czarne myśli masz w zapasie? czy boisz się, że byc może trzeba bedzie popracować? :lol: żartując okropnie pyta karol ubawiony po pachy wyrzuceniem śmier**ących liberałów za burtę :wink:
Ja się tam bardzo cieszę z tego rozwiązania, bo uważam, że był to ostatni element, którego brakowało naszemu krajowi na drodze do budowania normalnej i świadomej demokracji. Ludzie muszą nauczyć się, że oddany w wyborach głos ma konkretne konsekwencje... i te konsekwencje teraz przyjdą. Ty mnie mówisz, czy ja się boję że trzeba będzie popracować.... hmmm ... jakoś nie zauważyłem, żebym się opieprzał .... no chyba, że myślisz w kategoriach rewolucji kulturalnej... to wtedy tak, opieprzam się bo nie pracuję łopatą a głową.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Karol, wszystko fajnie, ale ja nic już nie rozumiem. Skoro Marek Jurek został Marszałkiem Sejmu, to nie można spodziewac się niczego dobrego po nowej koalicji, jeżeli powstanie.
Widzę, że PO wycofuje się z dawanych partii stanowisk i zachowuje się, jak krnąbrne dziecko.
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

RyszardL pisze:Karol, wszystko fajnie, ale ja nic już nie rozumiem. Skoro Marek Jurek został Marszałkiem Sejmu, to nie można spodziewac się niczego dobrego po nowej koalicji, jeżeli powstanie.
Widzę, że PO wycofuje się z dawanych partii stanowisk i zachowuje się, jak krnąbrne dziecko.
Dawanych stanowisk? Rysiu... Dać to można coś co się ma na własność, podczas gdy stanowiska w rządzie to nie jest łup a zestaw praw, obowiązków i płynących stąd możliwości. Jak możesz wziąć na siebie odpowiedzialność np. za politykę przemysłową czy gospodarczą jeżeli będziesz musial realizować cudzy program, którego nie możesz zmodyfikować zgodnie ze swoim przekonaniem i rozeznaniem spraw bo.... ktoś łaskawie Ci "dał" stołek. Elementarna logika podpowiada, że dla PO nie było w tym układzie miejsca. Przedwyborcze deklaracje o koalicji to jedno a praktyka rządów to drugie... i jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Strony deklarowały, że razem sformują rząd, ale wyszło, że każda ze stron miała inną spółkę na myśli. Wynik wyborów jest jasny i daje sie przełożyć na wartości liczbowe mierzone liczbą miejsc w Parlamencie. Inicjatywa jest po stronie PiS, to oni mają mandat do tworzenia rządu, dlaczego Cię dziwi, że nie są skłonni iść na kompromisy (nieodłączny składnik spółki i koalicji rządowych) w stosunku do PO? Stać ich na to, żeby olać PO i stworzyć rząd z LPR, Samoobroną i PSL... Skoro głosują razem i mają wspólnego wroga (znaczy PO) to mają prawo rządzić tym krajem. Z programów PiS i PO nie dało się ulepić ciasta, no to będzie teraz kaczy kołacz... jedyny możliwy w istniejącym układzie politycznym.
karolk

Post autor: karolk »

eine sekunde bitte fdt, PO twierdziła tak owszem o koalicji tylko wtedy, gdy sondaże, najbardziej oszukańczy sposób wywierania nacisku na opinie publiczną, dawały jej wiekszośc sejmową i prezydenturę, a PiS byłby przyjemnym dodatkiem do straszenia Niemców i UE, ze może być ciut gorzej, a gdy okazało się, że Polacy nie ufają dawnej UW, wyszło szydło z worka, brak programu, brak pomysłu no i... brak elementarnej odpowiedzialności, co tam u nich robi Rokita!!! to jedyny facet z jajami w tym towarzystwie wzajemnego nieudacznikostwa :roll:
ODPOWIEDZ