Harpoon4

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Tequila
Posty: 3
Rejestracja: 2004-08-15, 18:08

Harpoon4

Post autor: Tequila »

To chyba dobre miejsce na ten temat.
Chciałbym was prosić o pomoc.
O co i po co miałyby ze sobą walczyć współczesne marynarki wojenne?
Harpoon 4 posiada ogromną bazę danych, ale kto chciałby grać Kanadą, czy Iranem?
Moje ostatnie scenariusze koncentrowały się na Azji, gdzie Chiny walczyły z USA i Tajwanem.Wcześniej była wojna UE vs. UK i USA, wojna NATO vs.ZSRR 1985 roku, oraz USA vs. Japonia. Bardzo ciekawe dla mnie było kilka scenariuszy dziejących się na Seszelach (UK vs. Indie).
Teraz skończyły mi się pomysły, myślałem nawet o fikcyjnych konstrukcjach(sowieckich lotniskowcach), ale to robienie z political fiction, science fiction.
Ps. czy wiecie może gdzie na sieci dałoby się zdobyć mapy morskie(albo przynajmniej z podziałką nm) różnych obszarów świata(nie płatne oczywiście)?
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

Hmm, chyba nikt tu w to nie gra... ja z reszta tez :?
Tequila
Posty: 3
Rejestracja: 2004-08-15, 18:08

Post autor: Tequila »

Hmm, chyba nikt tu w to nie gra... ja z reszta tez
A szkoda, bo część z was na pewno zetknęła się z komputerowymi Harpoonami, które "wyrosły" z "planszowego" pierwowzoru. Tak naprawdę to cały system. W pudełku są reguły i wielka baza danych wszelakich platform (okręty nawodne, podwodne, samoloty, śmigłowce, systemy uzbrojenia, radary, sonary itp. itd.) dla różnych państw. Nie ma żadnej mapy, czy planszy(w samym pudełku). Można grać na kawałku papieru, ale największa frajda polega na znalezieniu prawdziwej mapy jakiegoś obszaru morskiego i stoczeniu na nim taktycznej bitwy.
Jak to wygląda? http://membres.lycos.fr/harpoon4/ , po wczytaniu strony zerknijcie na jeden ze scenariuszy (polecam "nuclear dispute").
Tak naprawdę szukam teraz pomysłów na ciekawe scenariusze, nie musicie grać, żeby coś ewentualnie wymyślić. Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł (nie wiem, Niemcy vs. Rosja na Bałtyku), proszę droga wolna.
Lepiej jednak, aby taki scenariusz miał jakieś tło, przyczynę bitwy- właśnie na taki pomysł czekam .Z góry dziękuję :-)
Przepraszam, za niedokładne sprecyzowanie tematu.
Tequila
Posty: 3
Rejestracja: 2004-08-15, 18:08

Post autor: Tequila »

Hmm, chyba nikt tu w to nie gra... ja z reszta tez
A szkoda, bo część z was na pewno zetknęła się z komputerowymi Harpoonami, które "wyrosły" z "planszowego" pierwowzoru. Tak naprawdę to cały system. W pudełku są reguły i wielka baza danych wszelakich platform (okręty nawodne, podwodne, samoloty, śmigłowce, systemy uzbrojenia, radary, sonary itp. itd.) dla różnych państw. Nie ma żadnej mapy, czy planszy(w samym pudełku). Można grać na kawałku papieru, ale największa frajda polega na znalezieniu prawdziwej mapy jakiegoś obszaru morskiego i stoczeniu na nim taktycznej bitwy.
Jak to wygląda? http://membres.lycos.fr/harpoon4/ , po wczytaniu strony zerknijcie na jeden ze scenariuszy (polecam "nuclear dispute").
Tak naprawdę szukam teraz pomysłów na ciekawe scenariusze, nie musicie grać, żeby coś ewentualnie wymyślić. Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł (nie wiem, Niemcy vs. Rosja na Bałtyku), proszę droga wolna.
Lepiej jednak, aby taki scenariusz miał jakieś tło, przyczynę bitwy- właśnie na taki pomysł czekam .Z góry dziękuję :-)
Przepraszam, za niedokładne sprecyzowanie tematu.
ODPOWIEDZ