???

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

powrot?

tak
7
33%
nie
14
67%
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Mitoko pisze:Rzuciłem hasło a'propos FLiWL Nicponiowi - ale mnie zlał i nawet nie odpowiedział :( :( :(
Nicpoń, ty nicponiu !! :bije:
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Poprawka - właśnie odpowiedział (podczas weekendu) - "nie zauważył" W NATŁOKU
Gość

Post autor: Gość »

padł? czy to znak z niebios :D
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Anonymous pisze:padł? czy to znak z niebios :D
Nie, to znak od Admina TN... leży juz dobę i ani mru mru kiedy wstanie, żadnej informacji ani "przepraszamy za usterki"... :-x
Gość

Post autor: Gość »

fdt pisze:
Anonymous pisze:padł? czy to znak z niebios :D
Nie, to znak od Admina TN... leży juz dobę i ani mru mru kiedy wstanie, żadnej informacji ani "przepraszamy za usterki"... :-x

wszystko po staremu :D

domek
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

fdt pisze: Tak ja to widzę, ale jeżeli Sztab Floty zadecyduje inaczej to mój torpedowiec popłynie w eskorcie... :D
No wlasnie, co to za bryka na avatarku? Masz jakies wieksze jej zdjecie?
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

seawolf pisze:
fdt pisze: Tak ja to widzę, ale jeżeli Sztab Floty zadecyduje inaczej to mój torpedowiec popłynie w eskorcie... :D
No wlasnie, co to za bryka na avatarku? Masz jakies wieksze jej zdjecie?
Chińczyki z 1911 roku: Chang Feng, Fu Po, Fei Yung. 390 ton, 60,35 m długości, 6,50 m szerokośi, 1,8 m zanurzenie, 2 maszyny trójprężne, 4 kotły Thornycroft, 2 śrubki, 30 węzłów. Większe foto mam ale teraz ci nie mogę przysłać... może później.
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

fdt pisze:
Mis pisze:Pytanie tylko czy nie wywala tametego FOW z linkiem do poczekalni jezeli nikt nie bedzie sie tam wpisywal.

A z drugiej strony czy nie dalo by sie tu dorobic takiego okiennka z szybka odpowiedzia?
Zgoda, groźba wywalenia z TN jest realna, ale wydaje mi się, że jest to kwestia dogadania się z adminem TN, żeby "zafiksował" topic z linkiem. W końcu nie mozna tego rozpatrywać jako "zdrady" FOW-owców . Nowe FOW nie powstało dlatego, że chcieliśmy ich opuścić, ale dlatego, że nie mieliśmy innego wyboru wobec braku jakiejkolwiek informacji. Argumentem jest też to, że w ciągu miesiąca samo tylko nowe FOW zebrało ponad tysiąc wpisów i kolejne przeflancowywanie się oznaczałoby stratę tego co już zdążyliśmy wpisać tu pod nieobecność TN. Straciliśmy najstarsze FOW, straciliśmy stare FOW i teraz znowu stracimy nowe FOW... szkoda by było ZNOWU zaczynać wszystko od nowa. Sprawa wzajemności linkowania FOW i TN chyba jest opcją do przyjęcia... ??
Napisałem na TN apelik do tamtejszego admina w tej sprawie... zobaczymy co odpowie. http://forum.twoj.net/index.php?act=ST&f=1&t=272
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

no i pojechal z nami jak z g.....
proponuje wiec raz na ruski rok zalozyc tam jakis temat zeby admin nie mial powodow do kasacji!
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

seawolf pisze:proponuje wiec raz na ruski rok zalozyc tam jakis temat zeby admin nie mial powodow do kasacji ...!
... i w podpisie dać linka na NFOW - jak radzi Lily.
Admin TNowy

Post autor: Admin TNowy »

Bleeee. Chyba ktoś mnie kompletnie nie zrozumiał. Napisałem, że jeśli zostaniecie tutaj to ok - wasza decyzja, ale nie będziemy trzymać martwego forum. A ty od razu "pojechał jak po g...". Ech. Szkoda gadać.
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

No chyba wlasnie Admin czegos nie zrozumial. Prosba/zapytanie fdt zostalo skwitowane jednym zdaniem i to dosc suchym i obojetnym moim zdaniem. Nie chodzilo nam o to zeby na calym TN obwiescic kazdemu gdzie ma nas szukac, tylko o podwieszenie jednego tematu z linkiem tu....
Tak czy inaczej, sytuacja jest jaka jest, fow na TN nie padnie, co dalej to nie wiem.

ps. sorry za g....., moze i ostro, ale dzis tak trzeba ;)
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

goofno tam trzeba... :)
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Problemem TN są chyba jego rozmiary... tak przynajmniej wnioskuję z postów tOmpre. Niech ktoś kto to kuma, wypyta jak to jest z tym backupami i tym nowym bezpieczniejszym TN.
-----------------------------------------------------------------------------------
t0mpre Post: 03.02.04 23:48:30 [ZGŁOŚ] [CYTUJ]
Grupa: Admin
Z nami od: 01.02.04

chetnie przyjme porade jak robic kopie roznicowa / przyrostowa z dump'a danych sql'a. Aktualnie backup idzie elegancko ale za pare m-cy moze byc kiszka. A pomyslu narazie mi brak.
w razie czego sluze szczegolami.

-----------------------------------------------------------------------------------
t0mpre Post: 04.02.04 07:22:20 [ZGŁOŚ] [CYTUJ]

Grupa: Admin
Z nami od: 01.02.04

dziala na mysqlu inszych niestety nie obsluguje
mozna z dysku, mozna dumpa, na jedno prawie wychodzi, ale z jakiegos powodu dump ma lepszy stopieni kompresji bzipem (przynajmniej narazie - testowalem)
nie jest problem w tym co archiwowac, tylko jak wyslac to na zdalny host - jak mowilem narazie to pestka (dzisiejszy backup ma +0.7M),
ale za miesiac czy dwa nie usmiecha mi sie pchac po sieci pelnego archiwum ktore ma np.40MB.
dlatego zastanawiam sie jak robic kopie roznicowe w stosunku do poprzedniego pelnego backupa i tylko je przesylac po sieci.
w tym kierunku szukam porady.
zawsze tez mozna wepchnac nagrywarke z plytka cdrw
Admin TNowy

Post autor: Admin TNowy »

Jakakolwiek wielkość nie będzie backupy będą robione. Automatyczne w nocy, wtedy nawet 400mb idzie sprawnie. Może nie codziennie, a raz na tydzień, ale więcej do sytuacji grudniowej nie dopuścimy. Poza tym T0mpre jest zawodowym administratorem sieci i na pewno wymyśli jeszcze sprytniejszy sposób :)
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

adminku miło to słyszeć, że w końcu zdecydowaliscie się na profesjonalnego informatyka, ile to bedzie kosztować, bo przeważnie do tego podprowadza sie taki ruch? :)
ODPOWIEDZ