''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-fiction!

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: Marmik »

Sławek pisze:Cały czas mam wrażenie, że Panowie porównujecie ten system ze współczesnymi układami sterowania napędem.
Tu nie ma porównania (!)
Owszem, "pulpit" jest, pozwala względnie kontrolować prędkość okrętu oraz obroty, ale bez przesady (może jeszcze zaraz ktoś mi wyskoczy ze śrubą nastawną?) !
90% roboty robi CSS.
Obecność skomplikowanych układów sterowania na pomoście (bo na GSD to jeszcze zrozumiałe) pancernika, czyli okrętu, który "ma prawo" obrywać to - delikatnie mówiąc - nieporozumienie.
Nie zauważyłem tego postu, więc dopiero teraz kontynuuję wątek. Chodzi mi o proste rozwiązanie zagadki: Czy z pomostu można zrobić coś więcej niż przekazać do CSS, że mają zmienić parametry pracy napędu na takie, jakie określa się na owym "pulpicie" i czy na owym pulpicie jest dużo więcej niż na zwykłym telegrafie maszynowym? No i co oznacza u Ciebie słowo "względnie" oraz słowo "kontrolować" (czy sprowadzasz to wyłączenie do "obserować"/"monitorować", czy też "mieć kontrolę"/"panować nad...", czyli móc bezpośrednio ingerować)? Względnie, czyli w jakikolwiek sposób bezpośrednio zmienić jakiś parametr pracy napędu (przekładni, systemu podawania paliwa itp.), czy też względnie, czyli pozwala zasygnalizować do CSS, że potrzebne są takie, a nie inne rezultaty pracy napędu (w głównej mierze sprowadzające się do zadanej prędkości). Bo jeżeli to jest to drugie, to CSS załatwia 99,99% roboty.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: Peperon »

No i jeśli chodzi o Iowkę, to przy tym bym pozostał Marmiku. :)
No może procenty bym zmienił na 99, 98 %
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
ODPOWIEDZ