''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-fiction!

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
CIA
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-18, 12:46
Lokalizacja: Gdansk

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: CIA »

Warto chyba iść tylko dla samej takiej sceny: :)
Obrazek
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: de Villars »

nie trzeba, salwe można zobaczyć w zwiastunie :-D
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
Kossakowski
Posty: 149
Rejestracja: 2009-10-29, 16:42

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: Kossakowski »

Warto zobaczyć ten film, poziom absurdu jest tak wysoki, że nawet mi się podobało :D

Driftujący na kotwicy tuż przed statkiem obcych Missouri obsługiwany przez 20-30 weteranów. Mnie to zabiło po prostu :brawo:
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: shigure »

...wiecie co jest najzabawniejsze ? (czytaj- coraz większe uposledzenie narodu). Od czasu gdy ten film w jakiś cudowny sposób (czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć w jaki?) trafił na ekrany naszych kin, znajomi zapytują czy warto wydać pieniądz aby to "DZIEŁO" obejrzeć... odpowiadam wtedy że, polecam Reksia. Świetny pies i mimo że ponoć agent to był bardziej wiarygodny niż to co się dzieje w "Batlleship".
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6402
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: Peperon »

Mam takie małe pytanko.
Czy warto kupić to "dzieło" dla samych scen na pokładzie okrętu ?
Pytam, bo film może być przydatny przy ewentualnej budowie modelu pancernika w ostatniej wersji.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: crolick »

Peperon pisze:Mam takie małe pytanko.
Czy warto kupić to "dzieło" dla samych scen na pokładzie okrętu ?
Pytam, bo film może być przydatny przy ewentualnej budowie modelu pancernika w ostatniej wersji.
Nie, nie warto. Nie warto nawet ściągać za darmo z internetu...
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6402
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: Peperon »

Dzięki.
Zaoszczędziłeś mi dychę za pirata lub z godzinkę lub dwie na ściąganie :lol:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: crolick »

U-571 to przy tym filmie pełen realizm akcji.
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: de Villars »

Kossakowski pisze:Warto zobaczyć ten film, poziom absurdu jest tak wysoki, że nawet mi się podobało :D

Driftujący na kotwicy tuż przed statkiem obcych Missouri obsługiwany przez 20-30 weteranów. Mnie to zabiło po prostu :brawo:
Najlepsze było jak targali ten pocisk 16-calowy z wieży rufowej do dziobowej :-D
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
Kossakowski
Posty: 149
Rejestracja: 2009-10-29, 16:42

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: Kossakowski »

Najlepsze było jak targali ten pocisk 16-calowy z wieży rufowej do dziobowej :-D
Jeszcze przy tym ta drewniana gra aktorska, aż widać było, że ten pocisk to z pomalowanego styropianu jest zrobiony :D Śmieszne było to, że parę scen wcześniej jak pokazywano ładowanie dział to widać było, że oprócz pocisku pakują również worki z materiałem miotającym (cóż za realizm i dbałość o szczegóły :boje: ). Za to jak już dotargali ten z wieży rufowej to on się sam wystrzelił. Żadna nitroceluloza mu nie pomagała :wink:

W sumie po tym filmie naszło mnie takie pytanie, ile osób załogi naprawdę potrzeba do ruszenia z miejsca pancernika. Pewnie trudno to dokładnie określić, bo raczej nikt się takimi rozważaniami nie zajmował, ale może rząd wielkości dałoby radę ocenić.
Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: Shinano »

Kossakowski pisze:
Najlepsze było jak targali ten pocisk 16-calowy z wieży rufowej do dziobowej :-D
Jeszcze przy tym ta drewniana gra aktorska, aż widać było, że ten pocisk to z pomalowanego styropianu jest zrobiony :D Śmieszne było to, że parę scen wcześniej jak pokazywano ładowanie dział to widać było, że oprócz pocisku pakują również worki z materiałem miotającym (cóż za realizm i dbałość o szczegóły :boje: ). Za to jak już dotargali ten z wieży rufowej to on się sam wystrzelił. Żadna nitroceluloza mu nie pomagała :wink:

W sumie po tym filmie naszło mnie takie pytanie, ile osób załogi naprawdę potrzeba do ruszenia z miejsca pancernika. Pewnie trudno to dokładnie określić, bo raczej nikt się takimi rozważaniami nie zajmował, ale może rząd wielkości dałoby radę ocenić.
Około 200 osób stanowiła obsada siłowni pancernika typu Yamato w normalnych warunkach. Więc imo rząd wielkości w pytaniu to około kilkuset - do ruszenia z miejsca i nie rozjechania nikogo po drodze :lol:
Duże koty zjadam na przystawkę.
Sławek
Posty: 862
Rejestracja: 2011-02-25, 01:10

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: Sławek »

crolick pisze:U-571 to przy tym filmie pełen realizm akcji.
W przeciwieństwie do "Battleship", U-571 nie był zapowiedziany jako bajka.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6402
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: Peperon »

Shinano pisze:Około 200 osób stanowiła obsada siłowni pancernika typu Yamato w normalnych warunkach. Więc imo rząd wielkości w pytaniu to około kilkuset - do ruszenia z miejsca i nie rozjechania nikogo po drodze :lol:
Myślę, że do ruszenia z miejsca 25 % obsady siłowni wystarczy. Podkreślam do ruszenia z miejsca, a nie do zapewnienia prędkości do podjęcia walki. :-)
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Sławek
Posty: 862
Rejestracja: 2011-02-25, 01:10

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: Sławek »

Peperon pisze:
Shinano pisze:Około 200 osób stanowiła obsada siłowni pancernika typu Yamato w normalnych warunkach. Więc imo rząd wielkości w pytaniu to około kilkuset - do ruszenia z miejsca i nie rozjechania nikogo po drodze :lol:
Myślę, że do ruszenia z miejsca 25 % obsady siłowni wystarczy. Podkreślam do ruszenia z miejsca, a nie do zapewnienia prędkości do podjęcia walki. :-)
Pozostaje jeszcze kwestia nawigacji...
Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: Shinano »

Sławek pisze:
Peperon pisze:
Shinano pisze:Około 200 osób stanowiła obsada siłowni pancernika typu Yamato w normalnych warunkach. Więc imo rząd wielkości w pytaniu to około kilkuset - do ruszenia z miejsca i nie rozjechania nikogo po drodze :lol:
Myślę, że do ruszenia z miejsca 25 % obsady siłowni wystarczy. Podkreślam do ruszenia z miejsca, a nie do zapewnienia prędkości do podjęcia walki. :-)
Pozostaje jeszcze kwestia nawigacji...
Dlatego pisałem o kilkuset - tzn. zapewnienia normalnej pracy siłowni, obsady stanowisk obserwatorów, nawigacji, etc. Nie wiem ile jakich stanowisk trzeba obsadzić poza stanowiskami załogi maszynowej. A obsada wieży artylerii głównej (tzn. bez ludzików w komorach amunicyjnych i ładunków miotających) w normalnych warunkach służby w strefie działań wojennych to pewno z kilkanaście osób?
Duże koty zjadam na przystawkę.
ODPOWIEDZ