''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-fiction!

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: Shinano »

To ma jeszcze kij od szczotki.
Duże koty zjadam na przystawkę.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: jogi balboa »

Natomiast na współczesnych okrętach oprócz Diesli są również turbiny gazowe, które nie są niczym innym jak zmarynizowaną wersją siników odrzutowych.
A dlaczego nie wersją Turbinowego Silnika Śmigłowego, któremu ideowo znacznie bliżej do zamontowania na okręcie/statku niż Turbinowemu Silnikowi Odrzutowemu ;)
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6408
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: Peperon »

jogi balboa pisze:
Natomiast na współczesnych okrętach oprócz Diesli są również turbiny gazowe, które nie są niczym innym jak zmarynizowaną wersją siników odrzutowych.
A dlaczego nie wersją Turbinowego Silnika Śmigłowego, któremu ideowo znacznie bliżej do zamontowania na okręcie/statku niż Turbinowemu Silnikowi Odrzutowemu ;)
A zamiast śmigła na końcu wału dać śrubę. :diabel:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: jogi balboa »

No dokładnie. Dla większości to pewnie nie robi różnicy, zresztą to zupełnie nieistotne w kontekście w którym zostało użyte. Ale ja mam już takie „zboczenie” i nie mogłem tego przepuścić płazem :D

A wracając nieco do sedna sprawy, jest taki film „Amerykański battleship” – jakoś tak to leciało, plagiat robiony równolegle prze taką jedną „tanią” wytwórnię. ''Battleship'' pewnie by mnie drażnił głupotą, „Amerykański battleship” powala tak bardzo że ogląda się go jak jedną z tych komedii parodiujących superprodukcje. Wystarczy wspomnieć "balonowych" kosmitów strzelających "kupą" z procy... :rotfl2:
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6408
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: Peperon »

No nie słab ludzkości.
Jestem w tej mniejszości, która rozróżnia silniki turbośmigłowe od turboodrzutowych.
A że większość nie odróżnia napędu Mi-24 od napędu F-16 ? No cóż - reforma edukacji :D

I jeszcze co do filmu, który wspomniałeś. Ci kosmici latają dwupłatowcami, czy balonami ?
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: jogi balboa »

Nie, pływają na niewidzialnych monitorach widzialnych tylko w momencie odpalenia kosmicznych tomahawków skutecznie zwalczanych przez baterie pięciocalówek, boforsów i oerliconów iofki.
Ale ponieważ kosmici w niewytłumaczalny sposób zniszczyli całą elektronikę na ziemi, kontratak z USS Nimitz wyprowadzono przy pomocy jakichś tam dwupłatowców.
Po wszystkim USS Iowa przeszedł na zasłużoną emeryturę służąc w rezerwie jako muzeum w Wilmington w stanie North Carolina :cojest:


To moje autorskie skojarzenia, dokładnie nie zdołałem się przyjrzeć gdyż turlałem się ze śmiechu :)
thomson
Posty: 447
Rejestracja: 2011-08-08, 11:54

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: thomson »

thomson pisze:Na jednostkach cywilnych to norma i to od lat. Do sterowania poza CMK(Centrum Manewrowo-Kontrolne to mniej więcej to samo co CSS na okrętach) najczęściej służą manetki obrotów i nastaw śrub, o ile są nastawne. Wówczas podczas żeglugi w ciągu dnia wystarcza jeden człowiek na mostku i mechanik dyżurny w piwnicy oraz elektryk pod telefonem w kajucie. Niedługo wyjdę na parę dni na "Kościuszce" to z ciekawości się zorientuję jak sprawa wygląda na OHPach. BYć może przy napędzie turbinowym jest jakoś inaczej? Stąd moje pytanie dotyczące Iowy.
No to się dowiedziałem jak jest na OHP. Tak jak opisałem parę postów wyżej o współczesnych jednostkach z napędem dieslowskim. Tyle ze z oczywistych względów obsada na stanowiskach jest znacznie liczniejsza niż na jednostkach cywilnych o których pisałem powyżej. Sterowanie siłownią (w sensie rozumianym przez załogę jako regulowanie prędkości okrętu) odbywa się z mostka bądź BCI z pominięciem CSS. Żadnego telegrafu maszynowego w normalnycej eksploatacji się nie używa. Wajhy "gazu" turbin połaczone są z komputerem, który komendy z mostka lub BCI przerabia na mechanikę czego tam trzeba w siłowni.Tak jest na codzień. Oczywiście w sytuacjach awaryjnych siłownią steruje sie z CSS. Nie zmienia to faktu że przez cały czas w piwnicy jest wachta, która monitoruje pracę urządzeń i wykonuje przewidziane procedurą eksploatacyją czynności obsługowe.
PawBur
Posty: 490
Rejestracja: 2006-06-06, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: PawBur »

Wy tu debatujecie jak odpalić Missouri i kto kieruje i daje gazu. A ja dziś niechcący natrafiłem w telewizorni na to drugie cudo - American Battleship. Chyba jest o tym filmie wspomniane gdzieś w tym wątku. To jest dopiero festiwal zła i dowód że nie ma takiego dna, żeby nie dało się zejść niżej.

Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: jogi balboa »

Apropo schodzenia niżej…
widziałem nie tak dawno film o przebiegunowaniu ziemi, któremu ludzkość zapobiegła dzięki wypożyczonemu od Rosjan U96 – das boot, który wpłynął do Rowu Mariańskiego by…
no chyba nie trzeba się domyślać co pisze w „Podręczniku Młodego Skauta” :nauka: … WYSADZIĆ W POWIETRZE :peace: , najlepiej atomicą.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: szafran »

Dopadło mnie choróbsko i chęć odmóżdżenia się w postaci serialowej. Przypadkowo trafiłem na serial Last Resort



Intryga dość wciągająca z US Navy w tle. Można z powodzeniem obejrzeć, choć scen morskich zbyt dużo nie ma. Ale zawsze to lepsze niż pancernik kontra obcy :)
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6408
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: Peperon »

No chyba, że jest to kosmiczny pancernik Yamato z kominem :lol:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Janisz
Posty: 28
Rejestracja: 2004-03-24, 18:44
Lokalizacja: Opolskie

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: Janisz »

Nie no Panowie nie zalapaliscie prawdziwego przeslania filmu .............
Przeciez to jest nadwyraz proste.
Skoro jednym z najbardziej popularnych ostatnio artykulow kupowanym w USA jest bron przeciwko ...........zombie..... to popatrzcie co nam chce rzad US przekazac. :boje:

Iowa class jest jedyna bronia mogaca powstrzymac najazd kosmitow i uratowac Ziemie :bije:
Budujmy battleshipy one nam sa naprawde potrzebne :clever:

Ma to sens :co: :mrgreen:

Pozdrawiam z pokladu prawie hamerykanskiego statku :lol:
Dlatego nie mam pl literek....

PS. Muza byla OK. No i fajne zdjecia Burkow.
Do tego moj mlody siedzial z szeroko otwartymi oczami a po obejrzeniu zapytal - Tato masz jakiegos niszczyciela do sklejenia ? A na jednym konkursie modelarskim zapytal - a ktory to pancernik rozwali kosmitow ........ :diabel:
M.Janisz
dakoblue
Posty: 1560
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: dakoblue »

PawBur pisze:Wy tu debatujecie jak odpalić Missouri i kto kieruje i daje gazu. A ja dziś niechcący natrafiłem w telewizorni na to drugie cudo - American Battleship. Chyba jest o tym filmie wspomniane gdzieś w tym wątku. To jest dopiero festiwal zła i dowód że nie ma takiego dna, żeby nie dało się zejść niżej.

widzialem fajna recenzje
"jedyne co ratuje ten film to ze jest oparty na faktach "
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: de Villars »

haha chyba faktach urojonych w głowie twórcy scenariusza :twisted:
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
PawBur
Posty: 490
Rejestracja: 2006-06-06, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: PawBur »

dakoblue pisze:
PawBur pisze:Wy tu debatujecie jak odpalić Missouri i kto kieruje i daje gazu. A ja dziś niechcący natrafiłem w telewizorni na to drugie cudo - American Battleship. Chyba jest o tym filmie wspomniane gdzieś w tym wątku. To jest dopiero festiwal zła i dowód że nie ma takiego dna, żeby nie dało się zejść niżej.

widzialem fajna recenzje
"jedyne co ratuje ten film to ze jest oparty na faktach "
Nie mów nawet tego - można się załamać.
dakoblue
Posty: 1560
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Re: ''Battleship'' - zwiastun epickiej batalii science-ficti

Post autor: dakoblue »

hej ludzie co z wami
to ironiczna recenzja byla :)
ODPOWIEDZ