Namibia- niemiecki porządek w Afryce. (dużo zdjęć)

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

suomeksi
Posty: 32
Rejestracja: 2012-04-23, 12:02

Namibia- niemiecki porządek w Afryce. (dużo zdjęć)

Post autor: suomeksi »

Namibia (państwo w południowo-zachodniej Afryce, północno-zachodni sąsiad RPA) jest jednym z najlepiej rozwiniętych państw Afryki. Przeglądając zdjęcia można zauważyć, że panuje tam nadzwyczajny (jeśli chodzi o Afrykę) porządek na ulicach. Coś niesamowitego, w takiej np. Nigerii zobaczymy, w stolicy, rzekę (dosłownie) śmieci, nawet w RPA, gdzie jest znacznie więcej białych, bardzo często ten kraj wygląda "afrykańsko", a w Namibii? Oprócz Namibii jedynie w Bostwanie można zaobserwować coś podobnego w Afryce. Co ciekawe, Namibia nie ma żadnych bardziej wartościowych surowców naturalnych.
Większość ludności Namibii stanowi ludność rasy czarnej, aczkolwiek, aż 7% ludności jest rasy białej, ponadto kolejne 5% to ludność mieszana biało-czarna. Namibia to cżęść dawnej Niemieckiej Afryki Południowo-Zachodniej (do końca I wojny światowej), a później znajdowała się pod panowaniem rządzonej przez białych RPA (do 1990r.) i następnie wprowadzono demokrację i większość władzy przejęli ludzie rasy czarnej (jako, że jest ich najwięcej).
Większość białych z Namibii posługuje się językiem Afrikaans (to język germański, podobny do holenderskiego używany przez większość białych głównie w RPA), jednak dla 32% z białych z Namibii językiem ojczystym jest język niemiecki.

Funkcje img do tych kilkudziesięciu zdjęć zostały usunięte i zarchiwizowane na wypadek woli przywrócenia przez administrację.
- Marmik
Colonel
Posty: 511
Rejestracja: 2010-03-31, 08:29
Kontakt:

Re: Namibia- niemiecki porządek w Afryce. (dużo zdjęć)

Post autor: Colonel »

Spamer.
A to tego skąd kradzione są te zdjęcia?
suomeksi
Posty: 32
Rejestracja: 2012-04-23, 12:02

Re: Namibia- niemiecki porządek w Afryce. (dużo zdjęć)

Post autor: suomeksi »

Colonel pisze:Spamer.
A to tego skąd kradzione są te zdjęcia?
Zauważ, że mój post miał w ciągu 2 dni prawie tyle wejść co jeden z głównych postów/działów tego forum "Rozrywka, czyli 'Na luzie'" w ciągu 6 lat.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Namibia- niemiecki porządek w Afryce. (dużo zdjęć)

Post autor: Marmik »

Zauważ, że Twój post zostanie skasowany w ciągu 24 godzin. Dość już zajmowania transferu. Dotychczas pozwalaliśmy Ci na zabawę na macie, ale idą święta, więc pora odpocząć. Proponuję założyć sobie darmowe forum na fora.pl i tam zaśmiecać setkami zdjęć bez znaczenia. Znam jedno forum, na którym administracja była zachwycona licznikiem wejść, ale ja mam go gdzieś. To moje oficjalne stanowisko i jeżeli pozostali moderatorzy mają inne to sprawa jest do przegłosowania. Ja swoje powiedziałem. Do czasu podjęcia decyzji dezaktywuję wszystkie imgi. Proszę ich nie przywracać bo skończy się banem.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
placek77
Posty: 3
Rejestracja: 2013-11-13, 20:30

Re: Namibia- niemiecki porządek w Afryce. (dużo zdjęć)

Post autor: placek77 »

lol, po co śmiecić forum. popieram Marmika.
Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 879
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Re: Namibia- niemiecki porządek w Afryce. (dużo zdjęć)

Post autor: Kpt.G »

PLUU-TON EGZEKUCYJNY!! NA STANOWISKA!! CEL! PAL!!
SPOCZNIJ! ODEJŚĆ!
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
Awatar użytkownika
ssebitro
Posty: 138
Rejestracja: 2005-05-06, 23:46
Lokalizacja: Tychy

Re: Namibia- niemiecki porządek w Afryce. (dużo zdjęć)

Post autor: ssebitro »

Jak już kolegę rozstrzelał pluton, to podbiję temat.

Oglądałem, pewnie powtórkę, programu Cejrowskiego jak odwiedził ten kraj.
Udzielił dobrej porady, jak na chodniku mijasz człowieka, ciemoskórego człowieka, nie zastanawiaj się, czy wyminąc go z prawej, czy lewej strony, jak masz jasną karnację, podnieś głowę do góry i idż prosto, on zejdzie na bok...
Jeśli jest to prawdą to niemcy pruski dryl i całe to swoje uber ales, zakorzenili na pokolenia :clever:
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Namibia- niemiecki porządek w Afryce. (dużo zdjęć)

Post autor: pothkan »

Jeżeli to prawda, to odpowiada za to raczej 30 lat apartheidu.
Awatar użytkownika
Marek-1969
Posty: 429
Rejestracja: 2009-07-18, 21:12
Lokalizacja: Bytom

Re: Namibia- niemiecki porządek w Afryce. (dużo zdjęć)

Post autor: Marek-1969 »

W międzynarodowym trybunałem w Hadze leży pozew rządu Namibi przeciwko RFN . O odszkodowania za ludobójstwo.
ODPOWIEDZ