Dramat w Magnum-X

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: pothkan »

Peperon pisze:Jeśli dobrze zrozumiałem info w tv (chyba w Panoramie TVP 2), to drugim rannym był trzeci członek zarządu wydawnictwa.
Mam nadzieję, że się mylę.
Gdzieś już w sieci było to jasno powiedziane. Gorzej, że z komunikatu prokuratury, wynika że ta osoba jest również ciężko ranna :-(
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: SmokEustachy »

Coś niedobrego się dzieje w tym kraju. Dodatkowo dobija mnie osoba sprawcy.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: pothkan »

szafran pisze:Kluczowe dla przetrwania wydawnictwa będzie stanowisko reklamodawców. Jak oni odpuszczą to już po Magnum.
Może być z tym kiepsko - część zapewne zrezygnuje ze względu na sam rozgłos sprawy.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: szafran »

Czytałem gdzieś wypowiedź, że wydawnictwo utrzymuje się głównie z reklam. Ale nie jestem w stanie zidentyfikować gdzie to widziałem...
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: pothkan »

szafran pisze:Czytałem gdzieś wypowiedź, że wydawnictwo utrzymuje się głównie z reklam. Ale nie jestem w stanie zidentyfikować gdzie to widziałem...
To w sumie norma w branży hobbystycznej (i nie tylko, bo "szerokiej" tym bardziej). Bez reklam mogą się utrzymać tylko czasopisma niszowe, które z jednej strony więcej kosztują, opierają się głównie na prenumeracie, a z drugiej - oferują honoraria niższe, lub "w naturze", np. często w formie darmowej prenumeraty właśnie (poza tym tam często wydawca jest zarazem redaktorem i edytorem, czyli odchodzą pensje dla personelu). Inna sprawa, że w przypadku takich tytułów śmierć właściciela prawie zawsze zamyka czasopismo. Tak było np. ze słynnym "The Belgian Shiplover", kierowanym przez Paula Scarceriaux.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: AvM »

pothkan pisze:
szafran pisze:Czytałem gdzieś wypowiedź, że wydawnictwo utrzymuje się głównie z reklam. Ale nie jestem w stanie zidentyfikować gdzie to widziałem...
To w sumie norma w branży hobbystycznej (i nie tylko, bo "szerokiej" tym bardziej). Bez reklam mogą się utrzymać tylko czasopisma niszowe, które z jednej strony więcej kosztują, opierają się głównie na prenumeracie, a z drugiej - oferują honoraria niższe, lub "w naturze", np. często w formie darmowej prenumeraty właśnie (poza tym tam często wydawca jest zarazem redaktorem i edytorem, czyli odchodzą pensje dla personelu). Inna sprawa, że w przypadku takich tytułów śmierć właściciela prawie zawsze zamyka czasopismo. Tak było np. ze słynnym "The Belgian Shiplover", kierowanym przez Paula Scarceriaux.
Pothan generalizujesz, a nie znasz faktow!
Koncem TBS byla smierc zony Paula Scarceriaux.
Po smierci Paula Scarceriaux jego zona napisala cos w rodzaju "To Be or Not to Be". Moge poszukac.
Wiekszosc czasopism padla jednak z przyczyn finansowych w tym tez powstania internetu.

Jak czytam o "expertach od sprawy S." przy okazji MAgnum-X , jestem przerazony.
Mozliwe ze pieniadze + polityka (ta WIELKA przed duze ch) byly przyczyna.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: SmokEustachy »

Wyborcza w sprawie:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ialek.html
"Uważał się za experta" "hobbystyczne czasopisma militarne", takie tam. Macie czego chcieliście.
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 110
Rejestracja: 2004-02-13, 08:21
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: ZzB »

SmokEustachy pisze:"Uważał się za experta" "hobbystyczne czasopisma militarne", takie tam. Macie czego chcieliście.
W artykule napisano również:
>>Pasjonat obronności i lotnictwa
>>napisał cztery książki poświęcone tematyce lotnictwa: "Amerykańskie lotnictwo pokładowe: 1941-1942", "Legion Condor", "Lotniskowce II wojny światowej cz. I", "Lotniskowce II wojny światowej cz. II".
Każdy wyszukuje to, co chce znaleźć...

BTW (1) kiedy można uznać, że konkretny człowiek JEST ekspertem a kiedy, że tylko UWAŻA SIĘ za eksperta ?
Cytuję za Wikipedią:
"Na tej stronie określenie ekspert oznacza naukowca, pracownika naukowego lub nauczyciela akademickiego."

BTW (2) Jeżeli jeden z członków zarządu zdecydował się na tak drastyczny krok wobec swoich WIELOLETNICH wspólników, to trudno nie zadać pytania o aktualną kondycję wydawnictwa.
Trudno mi sobie wyobrazić, by jakikolwiek normalny człowiek z-dnia-na-dzień podjął taką decyzję.
"coś" musiało tam się "wykluwać" od jakiegoś czasu...

Pozdrowionka
ZzB
Napoleon
Posty: 3991
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: Napoleon »

To co się dzieje, to jakiś zły sen. Nie wiem co mogło skłonić do zrobienia czegoś podobnego, ale mnie się to w głowie nie mieści. W każdym razie proponowałbym nie mieszać do tego polityki, bo już dość mam lektury komentarzy na niektórych forach (o artykułach i informacjach prasowych nie wspominając - to co gdzieniegdzie piszą o tym wydarzeniu to po prostu skandal i jaskrawy przykład dziennikarskiej nierzetelności - i to chyba zamierzony!). Zalewski działał w PiS - jego sprawa. Żyjemy w wolnym kraju. Ja działam w PO - i co z tego?
Natomiast rzeczywiście martwi mnie przyszłość wydawnictwa. Nie sądzę abym mógł jakoś pomóc Wydawcy w tej trudnej sytuacji, ale jestem gotów pisać bez wynagrodzenia (jeżeli komukolwiek w czymkolwiek mogłoby to pomóc - w co niestety wątpię). Ale deklarację składam. I mam nadzieję, że Magnum-X jakoś z tej tragedii wyjdzie na prostą.
tg1
Posty: 38
Rejestracja: 2008-06-05, 09:54

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: tg1 »

Witam,
zostałem upoważniony do poinformowania Was, że pomimo tragicznych wydarzeń w wydawnictwie, MSiO oraz pozostałe tytuły Magnum-X będą się ukazywały nadal. Ich redakcje pracują nad numerami styczniowymi. Niestety, w wyniku zaistniałej sytuacji nie można wykluczyć, że ukażą się one z małym poślizgiem (choć obecnie nie jest to przesądzone). O wszelkich perturbacjach będę Was informował na bieżąco. Spieszę też wyjaśnić, że prenumeratorzy otrzymają należne im czasopisma. Oficjalne oświadczenie firmy w sprawie jej działalności zostanie dziś „powieszone” na stronie magnum-x.pl
Prywatnie dziękuję tym, którzy wyrazili pocieszające słowa jedności z nami i zapewniam, że wydawnictwo nie oczekuje i nie oczekiwało, iż ktokolwiek będzie pracował za darmo. Inicjatywę Napoleona odbieram jako znak sympatii, za co jesteśmy mu zobowiązani.

Tomasz Grotnik, MSiO
Awatar użytkownika
de Villars
Posty: 2229
Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: de Villars »

uff, wreszcie jakaś pozytywna wiadomość. Życze wydawnictwu i ludziom w nim pracującym powodzenia!
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
maw
Posty: 101
Rejestracja: 2005-01-19, 11:03
Kontakt:

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: maw »

Dobra wiadomość. Trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: pothkan »

maw pisze:Dobra wiadomość. Trzymam kciuki!
Ditto! :-o
Awatar użytkownika
MacGregor
Posty: 136
Rejestracja: 2004-01-15, 10:21
Lokalizacja: Siedlce

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: MacGregor »

tg1- dzięki, to znakomita wiadomość.

Ja właśnie swój najnowszy numer MSiO otrzymałem w sobotę za co dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie!
Grzegorz Nowak
MacGregor
dakoblue
Posty: 1560
Rejestracja: 2004-01-05, 08:42
Lokalizacja: Elblag

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: dakoblue »

Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: Peperon »

Tylko patrzeć jak się okaże, że to sprawka Putina :-D
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
ODPOWIEDZ