Darmowe pisanie i sierściuchy

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Sławek
Posty: 862
Rejestracja: 2011-02-25, 01:10

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: Sławek »

Tak, to prawda.
Proponuję wydzielić część tematu i tyle, bo zaiste pasuje tu jak pięść do oka.
Z drugiej strony dlaczego mieliśmy się nie odzywać, skoro temat został rzucony?
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: crolick »

Sławek pisze:Z drugiej strony dlaczego mieliśmy się nie odzywać, skoro temat został rzucony?
To się nazywa wyczucie taktu.
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Sławek
Posty: 862
Rejestracja: 2011-02-25, 01:10

Re: Dramat w Magnum-X

Post autor: Sławek »

crolick pisze:
Sławek pisze:Z drugiej strony dlaczego mieliśmy się nie odzywać, skoro temat został rzucony?
To się nazywa wyczucie taktu.
?
Nie większe czy mniejsze niż zamieszczanie tak ważnego i smutnego tematu (Tragedia w Magnum-X) w dziale o dźwięcznej nazwie "Psychole".
Po prostu proponuję podzielenie tematu i będzie ok.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Darmowe pisanie i sierściuchy

Post autor: Marmik »

"Psychole" to... hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic. Temat jest dobrym dziale. Jak tak razi to, w porozumieniu z pozostałymi bordowymi, mogę zmienić nazwę działu.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Sławek
Posty: 862
Rejestracja: 2011-02-25, 01:10

Re: Darmowe pisanie i sierściuchy

Post autor: Sławek »

Marmik pisze:"Psychole" to... hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic. Temat jest dobrym dziale. Jak tak razi to, w porozumieniu z pozostałymi bordowymi, mogę zmienić nazwę działu.
E, nie.
Aż tak to nie.
Sugeruję jedynie sam ten temat wydzielić w jakieś bardziej... hmmm... ustronne (?) miejsce. :gazeta:
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1391
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Darmowe pisanie i sierściuchy

Post autor: Chemik »

Sławek pisze:
Marmik pisze:"Psychole" to... hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic. Temat jest dobrym dziale. Jak tak razi to, w porozumieniu z pozostałymi bordowymi, mogę zmienić nazwę działu.
E, nie.
Aż tak to nie.
Sugeruję jedynie sam ten temat wydzielić w jakieś bardziej... hmmm... ustronne (?) miejsce. :gazeta:
Możesz sobie laptopa wziąć tam gdzie chodzisz zawsze piechotą... i będzie ustronnie :clever:
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6408
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Darmowe pisanie i sierściuchy

Post autor: Peperon »

Chemik pisze:Możesz sobie laptopa wziąć tam gdzie chodzisz zawsze piechotą... i będzie ustronnie :clever:
DOBRE !!! :brawo:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Sławek
Posty: 862
Rejestracja: 2011-02-25, 01:10

Re: Darmowe pisanie i sierściuchy

Post autor: Sławek »

Peperon pisze:
Chemik pisze:Możesz sobie laptopa wziąć tam gdzie chodzisz zawsze piechotą... i będzie ustronnie :clever:
DOBRE !!! :brawo:
Na mydło.
Przykre, że określenie "ustronne miejsce" kojarzy się polakom wyłącznie z toaletą zamiast np. "miejscem odosobnionym" (w tym kontekście względem działu "Psychole"). :roll:
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1391
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Darmowe pisanie i sierściuchy

Post autor: Chemik »

Sławek pisze:Przykre, że określenie "ustronne miejsce" kojarzy się polakom wyłącznie z toaletą zamiast np. "miejscem odosobnionym" (w tym kontekście względem działu "Psychole"). :roll:
"Miejsce odosobnione" też kojarzy się raczej jednoznacznie (=ciurma), ale od skojarzeń najlepszy jest ten pan z Familiady :roll:
Sławek
Posty: 862
Rejestracja: 2011-02-25, 01:10

Re: Darmowe pisanie i sierściuchy

Post autor: Sławek »

Chemik pisze:
Sławek pisze:Przykre, że określenie "ustronne miejsce" kojarzy się polakom wyłącznie z toaletą zamiast np. "miejscem odosobnionym" (w tym kontekście względem działu "Psychole"). :roll:
"Miejsce odosobnione" też kojarzy się raczej jednoznacznie (=ciurma), ale od skojarzeń najlepszy jest ten pan z Familiady :roll:
To źle się kojarzy - czytając w książkach o miejscach odosobnionych nie oznacza to, że ich bohaterowie idą do WC. :x
W każdym razie gierki słowne pod wydzielonym tematem o tragedii w Magnum-X to także raczej kiepski pomysł.
Na całe szczęście redakcja będzie funkcjonowała dalej, zatem mogę skupić się na pracy i kolejnych artykułach, uznając tym samym rozmowę za zakończoną. :cisza:
Napoleon
Posty: 4003
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Re: Darmowe pisanie i sierściuchy

Post autor: Napoleon »

Zdaje się, że niechcący wywołałem burzę...
Więc aby było jasne. Deklarację złozyłem w zwiazku z sytuacją w Magnum-X - tylko i wyłacznie dlatego. Dawno, dawno temu, bodajże przy okazji działań związanych z wydawaniem jednej z moich książek, namawiałem Szoszkiewicza do zabrania się za problematykę morską (wychodziła wtedy tylko TW). Coś mu tam radziłem, dawałem namiary na różne osoby itd. I w efekcie powstało MSiO, do powstania którego się nie przyczyniłem (w wydawnictwie od pewnego czasu, z tego co sie zorientowałem, zastanawiano sie nad rozszerzeniem działalności) ale w naturalny sposób jestem z nim związany emocjonalnie (jeżeli mogę tak powiedzieć). Nic więc dziwnego, że cała ta sprawa mna wstrząsnęła. I że chciałbym wydawnictwu pomóc. Na razie inny pomysł do głowy mi nie wpadł.
Generalnie też nie uważam by pisanie za darmo było rzeczą własciwą. Może dlatego, że jestem wlaśnie "zawodowcem" (lub "pół-zawodowcem" - zależy jak na sprawe patrzeć). Tym nie mniej sytuacja jest wyjątkowa, co chyba każdy przyzna, więc w mej deklaracji nie widzę nic zdrożnego lub niewłaściwego (i dziwie się, że taka dyskusję wywołała). Szczególnie, jeżeli weźmie sie pod uwage fakt iż jak dotąd swe zobowiazania finansowe wobec autorów Magnum-X traktowało bardzo rzetelnie.
Ciesze się, że wydawnictwo będzie działać dalej, cieszę sie też z tego, że jego kondycja finansowa najwyraźniej nie jest najgorsza (bo to rokuje dobrze na jego przyszlość).
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1391
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: Darmowe pisanie i sierściuchy

Post autor: Chemik »

Napoleon pisze:Zdaje się, że niechcący wywołałem burzę...
Napoleonie, to nie Ty wywołałeś burzę... a Twój gest jest bardzo szlachetny :)
ODPOWIEDZ