Pearl Harbor

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6402
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Pearl Harbor

Post autor: Peperon »

Tak sobie układałem książki na półce i - nomen omen - przy "Burzy nad Pacyfikiem" olśniło mnie.
Jutro wypada 73 rocznica japońskiego uderzenia na Pearl Harbor i akurat jest niedziela.
Muszę przyznać, że jak na nie okrągłą rocznicę, to miły zbieg okoliczności. :diabel:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
tom
Posty: 845
Rejestracja: 2011-05-07, 10:52

Re: Pearl Harbor

Post autor: tom »

Tylko uważaj, by Ci się "Pearl" nie przyśniło w nocy, bo na bank zlecisz z łóżka :D .
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6402
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Pearl Harbor

Post autor: Peperon »

tom pisze:Tylko uważaj, by Ci się "Pearl" nie przyśniło w nocy, bo na bank zlecisz z łóżka :D .
No nie przesadzaj. Za chwilę zasugerujesz, że we śnie będę np. na West Virginii i się zamoczę. :prysznic:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Re: Pearl Harbor

Post autor: RyszardL »

Oj, tam. Jak się człowiek zamoczy, to się wysuszy i po problemie.
Najgorzej, jakbyś we śnie był na "Arizonie".
A sny czasami są rezultatem przeżyć dziennych, jak twierdzą niektórzy.
Kiedy jeszcze byłem w wieku, o którym się mówi, że całe życie przed nim, to czytałem książeczkę o bitwie pod Skagerrakiem. No i tam jest taki opis, że w gnieździe obserwacyjnym na maszcie "Invicible" siedzieli marynarze.
Kiedy Niemcy trafili go i wylatywał w powietrze, to ci marynarze zeszli do wody, kiedy się maszt przewracał.
Ten opis był tak sugestywny, że w nocy mi się to przyśniło. Widzę, że lecę z tym masztem do wody i... spadłem z łóżka.
Także wystrzegaj się "Arizony", bo wydarzenia na niej też miały gwałtowny przebieg. :?
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: Pearl Harbor

Post autor: karol »

Mało zbadanym epizodem tej bitwy jest los USS Pennsylvania. Ciekawe co ten BB zafasował w tym doku, że trzy miesiące go reperowano?
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6402
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Pearl Harbor

Post autor: Peperon »

Oj Rysiu. Jak będę śnił o Pearl, to wszystko zobaczę z pokładu samolotu Fuchidy. Pewnie piękny widok będzie.
karol pisze:Mało zbadanym epizodem tej bitwy jest los USS Pennsylvania. Ciekawe co ten BB zafasował w tym doku, że trzy miesiące go reperowano?
Na Penny oprócz zafasunku dużo szkód pewnie narobił pożar niszczycieli przed jej dziobem i szybkie zalanie doku. Była na to nieprzygotowana, to i remont musiał trochę trwać.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
ODPOWIEDZ