Macierewicz:Okręty podwodne muszą być wyposażone w samoloty

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Macierewicz:Okręty podwodne muszą być wyposażone w samol

Post autor: Peperon »

Krzysztof Kucharski pisze:...W skrócie: latające bezzałogowce (w oryginale - "aircraft") startujące z wyrzutni torpedowych OP...
Kto pierwszy przyzna się, że jego opinie na temat rzekomej wypowiedzi MONa były hm... nietrafione?
:diabel: ...
Poniżej stary pomysł, który jakością przebija "ministra" Antoniego. :lol:
Morze 11. 1969.jpg
Morze 11. 1969.jpg (431.37 KiB) Przejrzano 6852 razy
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
cochise
Posty: 959
Rejestracja: 2005-11-03, 22:07
Lokalizacja: daleko stąd nie widać

Re: Macierewicz:Okręty podwodne muszą być wyposażone w samol

Post autor: cochise »

Może mu ktoś ten filmik pokazał?


tylko tego mu nie pokazujcie :P

lecela niye aka ohinni mahel mitawa cante
Awatar użytkownika
Marek-1969
Posty: 429
Rejestracja: 2009-07-18, 21:12
Lokalizacja: Bytom

Re: Macierewicz:Okręty podwodne muszą być wyposażone w samoloty

Post autor: Marek-1969 »

Ktoś czytał ten artykuł ? Czy jak większość lemingów czytali nagłówek , o fakcie znaku zapytania na końcu tezy nie wspomnę. Dawno były minister mówił o współpracy z lotnictwem i innymi systemami broni a nie o posiadaniu samolotów pokładowych.
Awatar użytkownika
Edward Teach
Posty: 799
Rejestracja: 2006-09-22, 23:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Macierewicz:Okręty podwodne muszą być wyposażone w samoloty

Post autor: Edward Teach »

Blackwing. Bezzałogowce dla okrętów podwodnych
Czytaj więcej na https://menway.interia.pl/militaria/new ... ign=chrome

Jednak nie doceniłem Antoniego. Wyprzedził amerynów o ładnych kilka lat. Szkoda, że go wywli z roboty za wybryki Misiewicza. ;)
Edward Teach www.pdf-model.pl
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Macierewicz:Okręty podwodne muszą być wyposażone w samoloty

Post autor: SmokEustachy »

Marek-1969 pisze: 2020-12-23, 17:46 Ktoś czytał ten artykuł ? Czy jak większość lemingów czytali nagłówek , o fakcie znaku zapytania na końcu tezy nie wspomnę. Dawno były minister mówił o współpracy z lotnictwem i innymi systemami broni a nie o posiadaniu samolotów pokładowych.
Czyli jak zwykle.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Macierewicz:Okręty podwodne muszą być wyposażone w samoloty

Post autor: jogi balboa »

Marek-1969 pisze: 2020-12-23, 17:46 Ktoś czytał ten artykuł ? Czy jak większość lemingów czytali nagłówek , o fakcie znaku zapytania na końcu tezy nie wspomnę. Dawno były minister mówił o współpracy z lotnictwem i innymi systemami broni a nie o posiadaniu samolotów pokładowych.
Gdyby były minister kiedykolwiek wiedział o czy mówi, może ktoś by się wysilił. Ale że były minister, to ekspert od pancernej brzozy i implodowania parówek, to został potraktowany jak przystało na pacjenta Tworek.
cochise
Posty: 959
Rejestracja: 2005-11-03, 22:07
Lokalizacja: daleko stąd nie widać

Re: Macierewicz:Okręty podwodne muszą być wyposażone w samoloty

Post autor: cochise »

Czyli jak zwykle.
Czyli jak zwykle co? lemingi w innych leminga widzą? Czy też głębia myśli wodza i kapituły? Karakali nie budiet więc te podłodki to miały by F16 naprowadzać na wraże konwoje czy na odwrót?
lecela niye aka ohinni mahel mitawa cante
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: Macierewicz:Okręty podwodne muszą być wyposażone w samoloty

Post autor: karol »

Coście się lemingów doczepili? ;) Leming, jaki jest, każdy widzi i ma o tego prawo, aby nim być. A podwodne lotniskowce są w historii i wcale nie takie głupie maszyny przenosiły i potrafiły ich użyć, więc skończmy wycieczkami po adresem brzóz, tylko rzeczowo omówmy, co boski Antonio miał na myśli? Może taki leming, jak ja, zrozumi? :o
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Marek-1969
Posty: 429
Rejestracja: 2009-07-18, 21:12
Lokalizacja: Bytom

Re: Macierewicz:Okręty podwodne muszą być wyposażone w samoloty

Post autor: Marek-1969 »

Podstawowym źródłem wiedzy leminga są nagłówki . Znak zapytania na końcu tezy też nie budzi w nich funkcji myślowych . Tu natomiast jesteśmy na portalu co bądź specjalistycznym .
Wojciech Łabuć
Posty: 572
Rejestracja: 2020-04-15, 12:17

Re: Macierewicz:Okręty podwodne muszą być wyposażone w samoloty

Post autor: Wojciech Łabuć »

Panie Marku a czy zwrócił Pan uwagę na to, skąd pochodzi ta informacja? Nikt tu nic nie zmieniał i media powtarzają komunikat "słowo w słowo". To jest informacja OFICJALNA przekazana przez urzędnika pracującego dla Rady Ministrów czyli rządu. Dokładnie to samo powtarza się w większej ilości materiałów w mediach z podpisem o tym, skąd to pochodzi. Powtarzam, że to pochodzi z oficjalnego materiału firmowanego przez rząd. Proszę się od nas amatorów, na bądź co bądź specjalistycznym forum, odlemingować :D

Funkcje myślowe działają, odruch nabijania się z oficjalnych bzdur również. Czy z gaf. Więc tak jak mniejszy lub większy uśmiech wzbudza "Koństytucja" tak samo działają niefortunne wypowiedzi. Szczególnie te "usankcjonowane" i "oficjalne". Bez względu na to, czy komuś się powstania pomerdały czy wyskoczył z okrętami podwodnymi z samolotami. Odpowiem na przykładzie historyjki, jaka przytrafiła się mojemu bratu a ja byłem tam i nie mogłem powstrzymać się od głupiego rechotu. Nawet nie pamiętam co robiliśmy w tamtym momencie ale byliśmy na podwórku. Jakieś dzieciaki przechodziły obok i zaczęły uderzać w blaszany garaż wujka. Dość mocno uderzały i hałas był niesamowity. Wuj zjawił się oczywiście po tym, jak dzieciaki "wybyły" i osobą najbliżej garażu by mój brat. Więc wuj zaczął oskarżać mojego brata, a ten nie myśląc nawet o dwuznaczności tego co mówi, ze stoickim spokojem odpowiedział, "Pomiędzy staniem a waleniem jest różnica". Wuj zrobił się czerwony na twarzy i ale po chwili tak on jak i ja rechotaliśmy a brat potrzebował jeszcze chwili aby do niego dotarło dlaczego.

Puenta jest taka, że każdy kiedyś powiedział kiedyś coś głupiego. Lub niejednoznacznego czy zastosował zbyt duży skrót myślowy. Problemy zaczynają się wtedy, kiedy zaczyna się to na siłę usprawiedliwiać i atakuje tych, co to chwilę się pośmiali. "Bo nikt nam nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne".Odrobina dystansu pomaga. A śmiech to zdrowie. Nie musimy szukać drugiego i trzeciego dna w oficjalnej wypowiedzi, nie musimy sprawdzać przypisów i grzebać głębiej aby coś co polityk powiedział nabrało większego sensu. Mamy prawo śmiać się z oficjalnych niefortunnych wypowiedzi.

Napoleon
Posty: 3981
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Re: Macierewicz:Okręty podwodne muszą być wyposażone w samoloty

Post autor: Napoleon »

Problemy zaczynają się wtedy, kiedy zaczyna się to na siłę usprawiedliwiać i atakuje tych, co to chwilę się pośmiali.
Prawda.
"Bo nikt nam nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne"
Tu jest inny problem. Bo wszystko wskazuje na to, że ten ktoś kto to powiedział powiedział to co najmniej proroczo. Więc może ktoś i kiedyś się z tego śmiał, ale teraz już śmiać się nie ma z czego.

Każdy kiedyś jakąś głupotę popełnił. Jeśli nieświadomie, to pół biedy - można się pośmiać i zapomnieć. Gorzej, jeżeli ktoś po prostu ma głupie/szkodliwe poglądy, przekonania, wizje. Tu juz śmiać się nie ma z czego.

A tak nawiasem, czy Macierewicz w ogóle miał jakąś wizję sił zbrojnych? Już nawet nie pisze o marynarce, w ogóle sił zbrojnych? Pomijając to, że ma być WOT. Choć ja do końca nie jestem pewny czy on wiedział czym ma być WOT? Tudzież czym według niego to WOT miało być?
cochise
Posty: 959
Rejestracja: 2005-11-03, 22:07
Lokalizacja: daleko stąd nie widać

Re: Macierewicz:Okręty podwodne muszą być wyposażone w samoloty

Post autor: cochise »

Wizję to on miał, na pewno tylko nie wiem czy te środki od "wizji" nie są w Polsce zakazane...
lecela niye aka ohinni mahel mitawa cante
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Macierewicz:Okręty podwodne muszą być wyposażone w samoloty

Post autor: jogi balboa »

karol pisze: 2021-03-21, 08:00co boski Antonio miał na myśli?
Bez wątpienia coś w ten deseń:
ODPOWIEDZ