"Dobra Zmiana"

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Wojciech Łabuć

Re: "Dobra Zmiana"

Post autor: Wojciech Łabuć »

Panie Piotrze a widzi pan różnice pomiędzy najczęściej pokojowymi manifestacjami bez rzucania kamieniami, petardami, demolowania, atakowania policji a "imprezą", gdzie dochodzi do wspomnianych zdarzeń?
Piotr S.

Post autor: Piotr S. »

Wojciech Łabuć pisze: 2020-11-13, 12:32 Panie Piotrze a widzi pan różnice pomiędzy najczęściej pokojowymi manifestacjami bez rzucania kamieniami, petardami, demolowania, atakowania policji a "imprezą", gdzie dochodzi do wspomnianych zdarzeń?
Oczywiście ,że widzę różnice kamieniami rzucano zarówno na marszach po wyroku TK i marszu narodowym ale dziwnym trafem nie było tego na manifestacji anty covidowej , która została rozbita przez policję ,wyraźnie widać ,że działania Policji są nie adekwatne do różnych opcji politycznych
łatwo to wykazać i nie trudno nie zauważyć .
Wojciech Łabuć

Nie. Na demonstracjach po wyroku TK nie dochodziło do niczego podobnego do tego co miało miejsce 11 listopada.

Co do nie używania gazu na manifestacjach po wyroku TK to również nie jest prawdą. Już kilka dni przed manifestacją antycovidową policja używała gazu wobec manifestacji "powyrokowych".

https://www.youtube.com/watch?v=F_NVwvF4T5o

Podobnie było choćby w Poznaniu. Trzymajmy się faktów.
Awatar użytkownika
Grzechu

Post autor: Grzechu »

Piotr S. pisze: 2020-11-13, 12:29bo te decyzje ktoś wydawał a są to szefowie Policji i jak najbardziej powinni ponieść odpowiedzialność .
Poniosą odpowiedzialność dopiero wtedy, gdy zaczną słuchać karła w pampersach i osikanych spodniach, samozwańczego przewodniczącego KGB... tfu... Komitetu Bezpieczeństwa.
Piotr S. pisze: 2020-11-13, 12:47wyraźnie widać ,że działania Policji są nie adekwatne do różnych opcji politycznych
I bardzo dobrze, że Policja tłucze jełopów idących w pochodach pod wezwaniem pisobolszewików, z różańcem w jednej dłoni i bejsbolami w drugiej.
Zabolało? Bardzo dobrze - ma boleć.
Kwik tępej, spacyfikowanej hołoty długo jeszcze będzie dźwięczał echem w okolicach stadionu i ronda.
I tylko szkoda postronnych ofiar - vide ów reporter.
Piotr S. pisze: 2020-11-13, 12:47nie trudno nie zauważyć
Tytan intelektu znowu dał głos i znowu wyszło na to, że bez partyjnych przekazów nie potrafi się nawet sensownie wysłowić :lol:
Radziłbym poczytać coś o podwójnym przeczeniu, ale to prawdopodobnie będzie zbyt trudne do ogarnięcia...
Republika marzeń...
jogi balboa

Post autor: jogi balboa »

Daj mu że spokój. Nie dość że podpalił nie to mieszkanie co trzeba (jakkolwiek z przerwą od 1944 roku każdy naziol mógłby stracić wprawę), to jeszcze zabłądził na moście. Dopiero co wrócił do Hrubieszowa bo mu się skorupa za 500+ po drodze rozkraczyła. Miejże litość dla inwalidy.
Ja pozwolę sobie zacytować jego, szczere i jakże prawdziwe słowa sprzed kilkunastu postów:
Piotr S. pisze: 2020-10-30, 14:14 Dalej łaźcie na manifestacje to za miesiąc zabraknie wam nawet miejsc siedzących dla covidowców na stadionie narodowym brawo wy :brawo:
jako stado baranie naiwniaków lewackich prowadzonych przez baranów .
Dodano po 28 minutach 25 sekundach:
Wojciech Łabuć pisze: 2020-11-13, 12:32 Panie Piotrze a widzi pan różnice pomiędzy najczęściej pokojowymi manifestacjami bez rzucania kamieniami, petardami, demolowania, atakowania policji a "imprezą", gdzie dochodzi do wspomnianych zdarzeń?
On wyraźnie nie widzi różnicy między biciem kobitek a biciem faceta. Typowe dla czekisty.
Awatar użytkownika
Peperon

Post autor: Peperon »

Prawdę mówiąc to gdzie ten fotoreporter miał kamizelkę z napisem prasa ? Widziałem kilka filmików z akcji w Wawie i żaden z dziennikarzy nie miał takowej.
Poza tym masz wybiórcza pamięć, bo głośno było o przypadkach, kiedy zatrzymywane były kobiety jadące na manifestacje do Warszawy. I nie wszystkie dojechały.
W przypadku naruszenia prawa przez uczestników protestów przeciw orzeczeniu TK, też policja interweniowała. Znacznie delikatniej niż 11 listopada, ale kobiety nie rzucały kamieniami w policjantów, że o odpalonych racach nie wspomnę...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
jogi balboa

Post autor: jogi balboa »

Co ty tam bradzisz Peperon. Policja jest "be" bo nie bije kobiet. Narodowcy to by pokazali babom jak się walczy z odwagą, honorem i otwartą przyłbicą.
Awatar użytkownika
Peperon

Jogi ja wiem, że łysi ORMOwcy chętnie wzięliby taką Lempart na "ścieżkę zdrowia". Jednak oni mocni są w kupie, bo samotnie już odwagi często im nie starcza.

Taki najnowszy nius.
https://wydarzenia.interia.pl/polska/ne ... Id,4853093
Podobno bookmacherzy robią zakłady, czy igrzyska się odbędą i ile sasinów będą kosztowały. Przez analogię z wyborami kopertowymi, mam duże obawy...
Awatar użytkownika
Marmik

Post autor: Marmik »

Peperon pisze: 2020-11-13, 17:35Prawdę mówiąc to gdzie ten fotoreporter miał kamizelkę z napisem prasa ?
Czyli to wystraczający powód by strzelić mu w twarz? Ok, pewnie przypadek, ale późniejsze tłumaczenia policji to już nie przypadek. Wprawdzie dość szybko zaczęto je lekko łagodzić, ale i tak w tle przebijała się narracja, że w sumie sam jest sobie winien, że do niego strzelili. A myślałem, że 2004 rok już nauczył policję, że strzelanie do dowolnych osób, które znalazły się w tłumie (a potem karkołomne tłumaczenia) nie jest delikatnie mówiąc najlepszą metodą realizacji funkcji stróżów prawa.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
karol

Post autor: karol »

Peperon pisze: 2020-11-13, 17:35 Prawdę mówiąc to gdzie ten fotoreporter miał kamizelkę z napisem prasa ? Widziałem kilka filmików z akcji w Wawie i żaden z dziennikarzy nie miał takowej.
Poza tym masz wybiórcza pamięć, bo głośno było o przypadkach, kiedy zatrzymywane były kobiety jadące na manifestacje do Warszawy. I nie wszystkie dojechały.
W przypadku naruszenia prawa przez uczestników protestów przeciw orzeczeniu TK, też policja interweniowała. Znacznie delikatniej niż 11 listopada, ale kobiety nie rzucały kamieniami w policjantów, że o odpalonych racach nie wspomnę...
Kostka brukowa to jest z kamienia, ale kaliber znacznie większy ;) Fotoreporter wlazł na linię ognia i fotografował policjantów bez oznaczeń prasowych, więc po co pisać o szkołach dla policjantów odnośnie strzelania, jak ktoś podstawowych zasad pracy prasy nie stosuje? Też wydałbym rozkaz "ściągnięcia" kogoś bezczelnie świecącego mi lampą błyskową w wyloty luf, tak na marginesie, bo byłem w wojsku i wiem, co to jest dowodzić drużyną ;) A że nieco nerwów i do tego może mało obeznany z odrzutem karabinka operator, to pocisk zamiast w golenie lub tułów poszedł wyżej? Sprawa losowa przy strzelaniu.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Marmik

karol pisze: 2020-11-14, 08:20Sprawa losowa przy strzelaniu.
Przy strzelaniu nigdy nie ma sprawy losowej. Lufa jest prosta, a tor lotu pocisku jest krzywą balistyczną, choć na takim odcinku można uznać za prostą. Można co najwyżej mówić o błędach w szkoleniu lub o działaniu na oślep (czy jakimkolwiek innym emocjonalnym, czyli nieprofesjonalnym). Jedno i drugie może się zdarzyć. Chodzi jedynie o to, by tego debilnie nie tłumaczyć i zmierzyć się z problemem skoro już powstał.
karol pisze: 2020-11-14, 08:20Też wydałbym rozkaz "ściągnięcia" kogoś bezczelnie świecącego mi lampą błyskową w wyloty luf, tak na marginesie, bo byłem w wojsku i wiem, co to jest dowodzić drużyną
Naprawdę? Piszesz to na poważnie? Służyć i chronić to to samo co przypierdolić komuś bo mi przeszkadza... o ile w ogóle przeszkadza, bo nie słyszałem by bezczelnie świecił w lufy, a jak świecił w lufy to przynajmniej wiadomo, że robi zdjęcia.
Jestem załamany i dziękuję, że już nie jesteś w wojsku.
Awatar użytkownika
Peperon

Marmik pisze: 2020-11-14, 07:28 Czyli to wystraczający powód by strzelić mu w twarz? ...
Przede wszystkim kamizelka jest rodzajem sygnalizacji i wyróżnienia się w tłumie. Oglądałem filmik z monitoringu i widać na nim, że pół minuty wcześniej gościa nie było w miejscu, w którym został postrzelony. Pytanie zasadnicze nr 1 brzmi: Po kiego on się pchał między młot, a kowadło ? Brakło mu doświadczenia życiowego ? Nie wiedział, że może oberwać ? Co ciekawe na filmie widać wyraźnie dwóch ludzi, którzy przez dłuższą chwilę chowali się za latarnią i słupem ogłoszeniowym. Jakoś nie zaliczyli postrzału, chociaż byli tam dłużej i bliżej policjantów, a co chwilę się wychylali.
I jeszcze jedno. Oglądając ten zapis odniosłem wrażenie, że policjanci momentami działali zbyt powściągliwie, jak na mój gust. To świadczy, że nie kierowali się emocjami, których zapewne im nie brakowało, gdy stali wśród płonących rac, a kolejne leciały w ich stronę...
Awatar użytkownika
Marmik

Ponawiam pytanie: czy to wystarczający powód by mu strzelić w twarz?
Wojciech Łabuć

Marmik to nadal nie jest dla mnie wytłumaczenie, bo funkcjonariusz w trakcie takich zdarzeń musi mieć świadomość dynamiki sytuacji i powinien strzelać tylko będą pewnym, że nie ma ryzyka postrzelenia osoby postronnej ale tu doszło właśnie do takiego przypadku, kiedy policjant strzelał do kibola, który rzucił w policjantów racą a fotoreporter wszedł na linię strzału. Nieszczęśliwy zbieg okoliczności połączony z brakiem ostrożności. Tak przynajmniej wychodzi z nowego filmiku opublikowanego przez policję.

Dawno temu sam byłem dziennikarzem i fotoreporterem dla lokalnej gazety. I wiem jak łatwo "zapomnieć się" robiąc zdjęcie. Na szczęście dla mnie nikt do mnie nie strzelał tylko sędzia główny "gwizdnął" abym cofnął się za linię i nie wchodził na boisko ;p Jak się na czymś skoncentrujemy to niestety potrafimy ignorować lub być zupełnie nieświadomi czegokolwiek poza tym co akurat teraz robimy. Mamy takie świetne ujęcie, jeszcze tylko... i pojawia się problem. Nie powinniśmy aż tak padać ofiarami "widzenia tunelowego". Niemniej policjant powinien być odpowiednio wyszkolony. Powinien mieć wbite do poziomu pamięci komórkowej kwestie tego kiedy wolno a kiedy nie wolno strzelać. Powinien mieć świadomość sytuacyjną na tyle rozbudowaną, że osoby postronne tak blisko powstrzymałyby go od pociągnięcia za spust. Przecież ten fotoreporter nie wbiegł tylko wszedł na linię strzału więc był na tyle blisko aby użycie broni palnej było wykluczone.
Awatar użytkownika
Marmik

Wojciech Łabuć pisze: 2020-11-14, 19:48Marmik to nadal nie jest dla mnie wytłumaczenie, bo funkcjonariusz w trakcie takich zdarzeń musi mieć świadomość dynamiki sytuacji i powinien strzelać tylko będą pewnym, że nie ma ryzyka postrzelenia osoby postronnej ale tu doszło właśnie do takiego przypadku, kiedy policjant strzelał do kibola, który rzucił w policjantów racą a fotoreporter wszedł na linię strzału. Nieszczęśliwy zbieg okoliczności połączony z brakiem ostrożności. Tak przynajmniej wychodzi z nowego filmiku opublikowanego przez policję.
Ależ ja nic nie tłumaczę. To chyba nie do mnie tylko do Peperona.
No dobrze, czy jest jakieś nagranie potwierdzające taką wersję, czy też to stanowisko rzecznika policji? Możesz wstawić link? Reporter kręcił się cały czas i jak sądzę można było ocenić, czy strzał będzie czysty. Nie było też wątpliwości, że w żaden sposób nie zagrażał policjantom. Na dostępnych nagraniach nie widziałem by Gutry przemieszczał się jakoś szybko. Wybacz, jest tak jak napisałem. Stało się i teraz trzeba żabę przełknąć, a nie udawać, że zniknęła i w ogóle to nie była żaba, a krokodyl.

Nie chcę się dalej rozpisywać nad licznymi dostępnymi nagraniami w rejonie stacji Stadion Narodowy, gdzie policjanci pałują ludzi kompletnie niezagrażających im bezpieczeństwu. No chyba, że okładanie pałą starszego mężczyzny, pochylonego i odwróconego plecami do policjantów uznajemy za działanie zgodne z prawem.

EDIT:
Czy chodzi może o to nagranie?
https://www.youtube.com/watch?v=Gh5G8i3b1Lk
Jeśli tak to strzał następuje cztery sekundy po rzuceniu petardy sytuacji gdy napastnik jest odwrócony plecami i nie stanowi już bezpośredniego zagrożenia dla policjantów. Ponadto Gutry cały czas wolno przemieszczał się kursem kolizyjnym z nadbiegającym bandziorem i jeśli oceniać po nagłym ruchu ciała został postrzelony, gdy był już doskonale widocznym celem (chyba, że policjant strzelał raz za razem i przeszkadzał mu dym po wystrzale i nie prowadził dokładnej obserwacji podczas przeładowywania broni). Nie tłumaczę bandziora, który rzucił racę, ale gdyby do czego takiego doszło w obronie miru domowego (strzał w plecy za oddalającym się napastnikiem nie stanowiącym bezpośredniego zagrożenia) to niestety jest to przekroczenie granicy obrony koniecznej. W tym wypadku chodzi jednak o coś innego.
Tadeusz Klimczyk

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

Broń z pociskami gumowymi ma bardzo duży rozrzut. O celowaniu w twarz z dalszej odległości mowy nie ma.
ODPOWIEDZ