"Dobra Zmiana"

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Piotr S.

Re: "Dobra Zmiana"

Post autor: Piotr S. »

Napoleon pisze: 2020-12-21, 20:56

Taka postawa Twoja i osób Tobie podobnych gwarantuje PiS utrzymanie władzy.

Nie Napoleonie w życiu liczą się tylko czyny po tym się ocenia ludzi a nie po gadce bo to jest prawdziwe kryterium oceny
które wyraźnie rozróżnia dwa sposoby wyborów osób których dokonujemy tymi kryteriami . Problem polega na tym ,że spora
cześć społeczeństwa nie potrafi tego rozróżnić nie potrafi wybrać ludzi wartościowych .PiS wygrał wybory bo ludzie ocenili
poprzedników PO po ich czynach lub ich braku a powiem więcej nawet braku wizji dla polski .
Dziś znowu jeden z głównych polityków PO Rafał Trzaskowski zalicza on i jego otoczenie kompromitującą wpadkę
znowu z Oczyszczalnią Czajka wybudowany kosztem 60 mln zł nowy rurociąg jak okazuje nie jest w stanie pompować
wszystkiego.(nie ma odpowiednich parametrów) i znowu ścieki płyną do Wisły jest to ewidentna kompromitacja i porażka
otoczenia prezydenta warszawy jak i jego ludzi z PO i otoczenia .
https://www.tvp.info/51452366/kolejny-z ... d-polskich
Nikt się nie musi na wszystkim znać ale po ostatnich wpadkach z Czajką a jest to już kompromitacja wizerunkowa , dla świętego
spokoju na miejscu Trzaskowskiego wybrał bym kompetentną osobę , która by dopilnowała aby ta następna inwestycja naprawcza
była dopilnowana na 110% aby nie zaliczyć kompromitującej wpadki .
I teraz dochodzimy do sedna mamy osobę , która teoretycznie mogła zostać prezydentem RP jak wyborcy PO Napoleonie za pomocą
jakich kryteriów ? ocenią Trzaskowskiego po czynach czy po gadce a może będzie tak jak zwykle ,że nic się nie stało ? co tam Czajka
co tam utopione pieniądze . Zadałem tobie te pytanie bo znowu będziemy dokonywać wyborów a przykład Trzaskowskiego będzie jak by
nie było gwarantem utrzymania w tym przypadku władzy PO jaki to będzie wybór ? , czy wyborcy PO są w stanie wybrać ludzi czynu
odpowiedzialnych czy tak jak zawsze wybiorą miernych ale wiernych .
Napoleonie doszukujesz się postawy osób u innych a na własnym podwórku nie potraficie rozróżnić kryteriów doboru osób
których później wybieracie .
Awatar użytkownika
Gregski

Post autor: Gregski »

AdrianM pisze: 2020-12-22, 17:52 Wy też nie zlimwidujecie 500+, bo bylby to samobój. I co te pińcet takie zgodne z waszymi ideałami? :P
Ależ przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi pan Schetyna "przysięgał się" że pińcet zostaje.
Mało tego jeszcze cóś dołożą.
Gdy Michniewicz zapytała go skąd pieniądze to znów "przysięgał się", że wszystko mają wyliczone.
Były pomysły wsparcia: https://next.gazeta.pl/next/7,151003,24 ... yzsze.html
A naród pazerny na kasę jakoś dziwnie dalej nie chciał na nich zagłosować.
Ale dajmy spokój koledze Napoleonowi.
On ma plan jak dojść do władzy. Siedzieć na tyłku i czekać aż kiedyś ludzie na nich zagłosują.
Niech go wprowadza w życie.

Dodano po 2 minutach 37 sekundach:
Piotrze, przecież Napoleon już wyjaśnił, że charyzmatyczni kandydaci oraz liderzy są niepotrzebni.
Przyjmij to do wiadomości.
Wśród ludzi człowiek dziczeje.
Waldemar Łysiak
AdrianM

Post autor: AdrianM »

JOWy to powiedzmy coś co u nas dało się wprowadzić. Zmiany jakie zaszły w senacie i samorządach oceniam pozytywnie. Jest klarownie u mnie na liście faktycznie było 2 kandydatów i nie miałem objekcji kogo kreślać bez względu na kolor polityczny. I do senatu bez mrugnięcia okiem dałem głos na osobe z PiS, a jak mi przyszło wybierać między PAD a Trzaskowskim to sobie odpuściłem wybory. A jeśli chodzi o sejm to oddałem też głos na człowieka którego znam i szanuję jego poglądy oraz to co robi lokalnie. Problem z obecną ordynacją do sejmu jest taki, że mój głos przysłużył się gnidzie, której nie chciałem tam widzieć. Ot czuje się w pewien sposób pokrzywdzony i z perspektywy czasu tzn. już po fakcie wolałbym nie głosować na liste sejmową. Niby techniczne detale, ale bardzo wkurzające. Jakby były JOWy to byłby krótkie listy i pewnie w większości takie 2 osobowe: fajny vs dupek, dupek vs dupek itp. Uważam, że to byłoby lepsze i partia czy koalicja wystawiając dupka robiłaby sobie sama krzywdę. A w obecnej ordynacji w powiecie z PiS przemycili wesołą idiotke, której ktoś poprawnie kampanie poprowadził. No tak to wygląda. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i oczekuję od KO więcej. PiS nic z obecnym systemem nie zrobi, bo im taki układ pasuje.

Krk ma dużo do tego, bo faktycznie opozycja wygrała jednym głosem. Ale.i bez względu na wszystko musicie polegać na 3 niezależnych symetrystach. Więc jak to jest z tymi symetrystami? W senacie gdzie dają wan wygraną są ok?

Dzięki inflacji te wszystkie plusy nie mają już znaczenia. Było pińcet plus, już za chwilę będzie tego z połowa na minus. Ja oczywiście nigdy nie wątpiłem, że raz wprowadzone to żadne pokrzykiwania już nic nie zmienią. Pytanie czy jesteście w stanie zaoferować coś bardziej konstruktywnego? PiS już pewnie podłapał tzw. dochód gwarantowany, takie mamy nowe trendy ponoć światowe. I pewnie różne mateusze przeglądają papierki jak by to można tak podkupić w imie miłosierdzia pańskiego i takie tam. Wątpisz w to, że będą próbować? ;).Mnie przeraża już sam fakt, że pewnie jednak już nad tym dumają :diabel: Tak diabeł tkwi w szczegółach :diabel:

Dlatego pytam czy faktycznie czujecie się aby na pewno przygotowani do tej nierównej walki na wieczne pieniądza.drukowanie? Jak się sami od wewnątrz nie wysadzą to oni tak mogą jeszcze kilka sezonów :diabel:

No jeszcze tutaj
Gregski pisze: 2020-12-22, 20:38 Mało tego jeszcze cóś dołożą.
No powinni i nawet muszą. Ja jestem nawet za jeśli coś robione jest z głową. Jakiś ciekawy program. No niech przedstawią cokolwiek. Ja o socjal mało dbam jak ma.choć trochę sensu. Sam pomagam potrzebujacym i takie rzeczy są ważne i uważam, że mnie stać na płacenie wysokich podatków. Mnie przyciągnie jakaś tam mała rzecz jak rozbudowa infrastruktury, bezpieczeństwo energetyczne, lepsza ordynacja wyborcza. Są jakieś ważne rzeczy do zrobienia to co dobrego już zrobiono to doceniam, ale litości bo do satysfakcji to daleka droga.
Żółć

Post autor: Żółć »

AdrianM pisze: 2020-12-22, 21:01 Problem z obecną ordynacją do sejmu jest taki, że mój głos przysłużył się gnidzie, której nie chciałem tam widzieć.
Rozwiń proszę co masz na myśli.
jogi balboa

Post autor: jogi balboa »

Gregski pisze: 2020-12-22, 20:38 A naród pazerny na kasę jakoś dziwnie dalej nie chciał na nich zagłosować.
Bo to dział jak w przedszkolu, kto pierwszy ten lepszy. Potem to już są ściągacze-nerdy i się nie liczą :wink:
AdrianM

Żółć pisze: 2020-12-22, 23:02 Rozwiń proszę co masz na myśli.
To że najpierw liczymy ile procent ma dana lista i na podstawie tego przyznaje się ilość mandatów w okręgu. Ilość mandatów rozdawana jest po kolejności na liście. Mój głos przysłużył się ostatniej osobie na liście. Może bez mojego głosu bylby jeden mandat mniej - tak teoretycznie oczywiście :)

Ogólnie jestem za wybieraniem wartościowych ludzi. Wolę setke Gowinów z PiS niz setke Neumanów z PO. Ludzie inteligentni i prawi kierują się wartościami i są z reguły odpowiedzialni za nasze wspólne dobro. Gorzej z całą masą cwaniaczków i pospolitych głupców, którymi inni będą manipulować i nic wartościowego nigdy nie wniosą, a co najwyżej zaszkodzą.
Awatar użytkownika
Peperon

Post autor: Peperon »

AdrianM pisze: 2020-12-23, 08:20 ...Ogólnie jestem za wybieraniem wartościowych ludzi. Wolę setke Gowinów z PiS niz setke Neumanów z PO...
No toś sobie znalazł przykład faciaka, który wyczuł koniunkturę i dla koryta przefarbował się dość szybko...
Wszedł do rządu, w którym się nie kradnie, bo się należy. I do pierwszego też wystarczy...
Zresztą trudno w Polsce znaleźć polityków, którzy nie przetoczyli się przez kilka (co najmniej) partii. I raczej nie ma co mówić w tych przypadkach o ludziach wartościowych.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
AdrianM

Akurat uważam, że to dobry przykład. U nas wielu polityków (tych z górnej półki) różni się jedynie odcieniami. Napoleon ma rację gdy mówi, że to społeczeństwo definiuje klasy polityczne. Są jeszcze skrajni mentale poziomu Macierwicza, Leppera czy ziobrystów. Więcej rozumnych ludzi w PiS i mniej głupot by Kaczyński mógł robić. Pożyteczni idioci w partii będą bezrefleksyjnie robić to co guru powie.

Tak samo jest w PO gdzie też się znajdą ludzie co mają poukładane w głowach, ale niestety mogą być przytopieni w morzu ignorancji. Ja nawet tego ich MON Siemoniaka to nawet lubiłem za kilka spraw. Uważam, że byl nawet wart głosu. Szkoda, że tak zaparcie szedł w te Caracale, no ale to też kwestia perspektywy i ogólnej polityki tamtego rządu.
jogi balboa

Wolę setke Gowinów
:hahaha:
skrajni mentale poziomu Macierwicza, Leppera czy ziobrystów
korwinów, lampartów, profesorek z trybunału, pisiorów...
Więcej rozumnych ludzi w PiS
To się nazywa oksymoron.
Żółć

Post autor: Żółć »

AdrianM pisze: 2020-12-23, 08:20 To że najpierw liczymy ile procent ma dana lista i na podstawie tego przyznaje się ilość mandatów w okręgu. Ilość mandatów rozdawana jest po kolejności na liście. Mój głos przysłużył się ostatniej osobie na liście. Może bez mojego głosu byłby jeden mandat mniej - tak teoretycznie oczywiście :)
Właśnie wbrew powszechnej opinii nie jest. Mamy system bezpośredni, mandaty dostają kandydaci z listy którzy zdobyli na danej liście najwięcej głosów, a to czy dany kandydat jest na miejscy pierwszym trzecim, ósmym czy dwudziestym ósmym nie ma znaczenia. Najlepszym przykładem jest właśnie wspomniany Gowin, który już kilkukrotnie startował z ostatniego miejsca na liście ale mając więcej głosów niż inni kandydaci z „wyższych pozycji”, dostawał się do sejmu. https://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwos ... 015-r.html
AdrianM

Źle się wyraziłem. Chodziło mi o końcową kolejność już po zliczeniu głosów. Nie zmienia to faktu że jak lista na 12, a wchodzi tylko 3 to 9 z najmniejszą liczbą głosów cały urobek przekazuje temu trzeciemu z największą liczbą głosów. Bez udziału 9 pozostałych migły być tylko 2 mandaty dla partii.

Mam nadzieję że to rozjaśnia trochę bardziej.
Napoleon

Post autor: Napoleon »

Nie Napoleonie w życiu liczą się tylko czyny po tym się ocenia ludzi a nie po gadce bo to jest prawdziwe kryterium oceny
które wyraźnie rozróżnia dwa sposoby wyborów osób których dokonujemy tymi kryteriami
O tym tez piszę. Zakładam, że piszecie prawdę i zachowujecie się, głosujecie, tak jak to tu przedstawiacie. Takie są wasze czyny. I właśnie nimi przysługujecie się PiS.
Z tym, że jeżeli chodzi o Ciebie Piotrze S., to idę o zakład, że na PiS głosujesz z przekonania. I będziesz głosować, skoro świadomie powołujesz się na kłamstwa publicznej TVP w przykładzie Czajki. Zapewne głosujesz na PiS, gdyż politycy PiS są tacy jak Ty, partia zaś ma wizję Polski podobną do twojej. Działa tu zasada, którą powtarzam cały czas: jacy wyborcy - tacy politycy.
Ależ przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi pan Schetyna "przysięgał się" że pińcet zostaje.
To oczywiste że zostaje. Raz dlatego, że ludzie nabyli praw do tego świadczenia - tłumaczyłem już to. Dwa, ponieważ NIKT w Polsce nie będzie miał szans na zwycięstwo w wyborach jeżeli zapowie likwidację tego świadczenia. I nie chodzi tu o to, czy likwidować należy, czy może likwidować częściowo itd. to tak jak z wiekiem emerytalnym - on powinien być przedłużony do 67 roku życia. Paradoksalnie jest to w interesie wszystkich. Ale ten kto to zapowie, nie wygra żadnych wyborów.
Ludzie na wszystko patrzą bardzo subiektywnie, w krótkiej perspektywie. I zawsze zakładają optymistyczne wersje wydarzeń. Nikt nie stara się być bardziej przewidujący i racjonalnie popatrzeć w przyszłość. Ten, kto tak uczyni z polityków - zostanie wyeliminowany.
JOWy to powiedzmy coś co u nas dało się wprowadzić. Zmiany jakie zaszły w senacie i samorządach oceniam pozytywnie.
Senat to inna "bajka". Zresztą, u nas wcześniej były okręgi 2-mandatowe, więc też wybory do senatu były w zasadzie wyborami większościowymi. A co pozytywnie oceniasz w samorządach to nie wiem, bo w ostatnich wyborach znów wrócono do starej wersji ordynacji i przywrócono okręgi wielomandatowe w gminach powyżej 20 tys. I akurat to uważam za jeden z nielicznych pozytywnych ruchów PiS.
Natomiast Adrianie M. nie odpowiedziałeś na moje pytanie: czy zwycięzca powinien brać wszystko czy może mandaty należy dzielić proporcjonalnie do ilości głosów? Tu tkwi istota sporu. Gdyby zrobić referendum, to hasło JOW-ów zdobyłoby pewno sporo głosów. Ale gdyby w referendum zadać pytanie czy zwycięzca ma brać wszystko (nawet jeżeli wygrywa minimalnie) czy należy dzielić mandaty proporcjonalnie do ilości głosów jakie padło na dane ugrupowanie - to już wyniki mogłyby wyglądać różnie. Spodziewałbym się zwycięstwa tej drugiej opcji, przy czym jak znam życie, to głosowałoby na nią wiele osób, które w pierwszej wersji głosowałoby za JOW-ami.
Hasło JOW to czysty populizm. Z punktu widzenia ciała uchwałodawczego/ustawodawczego, lepiej może przysłużyć się drań funkcjonujący w demokratycznej, praworządnej partii niż człek na swój sposób uczciwy, działający w ugrupowaniu populistycznym, lekceważącym zasady. Polityka to gra zespołowa. Ludzie są ważni, ale jeszcze ważniejszy jest system. Bo ludzie są słabi i podatni na pokusy. System nie jest taki.
Krk ma dużo do tego, bo faktycznie opozycja wygrała jednym głosem
Dalej nie wiem co do tego ma KRK. A tak w ogóle to co to ma być to KRK? Bo zaczynam się zastanawiać.
Dzięki inflacji te wszystkie plusy nie mają już znaczenia
Nieprawda. 500 PLN to wciąż jakieś 450 PLN z 2016 roku. Wystarczająco dużo by mieć znaczenie.
Dlatego pytam czy faktycznie czujecie się aby na pewno przygotowani do tej nierównej walki na wieczne pieniądza drukowanie?
To co piszesz miałoby jakiś sens wtedy, gdyby PiS nie zmieniał ustroju. Ale on ustrój zmienia. I w pierwszej kolejności to trzeba zatrzymać. Jeżeli nasz system polityczny stanie się podobny do rosyjskiego czy białoruskiego, to kwestia inflacji, transferów itp. nie będzie miała większego znaczenia. Bo nawet jeżeli ludzie zaczną być niezadowoleni, będzie im bardzo trudno cokolwiek zmienić (o naprawie już lepiej nie mówić). Czy się to komuś podoba czy nie, kwestie ustrojowe są teraz najważniejsze.
Ogólnie jestem za wybieraniem wartościowych ludzi. Wolę setke Gowinów z PiS niz setke Neumanów z PO.
Z pierwszym zdaniem mogę się zgodzić. Aczkolwiek jest ono trochę bez sensu, tak jak np. stwierdzenie, że "polityk powinien być uczciwy". Bo uczciwy powinien być KAŻDY! Stąd to, że każdy z nas chciałby głosować na "wartościowych ludzi" trudno się nie zgodzić. Tak samo jak na "wartościowe ugrupowania". Problem tu jest tylko w tym, że ja np. Neumana uważam za wartościowego polityka a Gowina za koniunkturalistę i szkodnika. Tak samo jak ugrupowania - PO jest według mnie ugrupowaniem sensownym, mającym rozsądną wizję państwa, PiS zaś jest szkodnikiem niszczącym mój kraj. I z tego też po części wynika moja ocena Gowina. Bo pomijając jego polityczne wolty, zmiany barw i poglądy, to już sam fakt iż wspiera on PiS który działa destrukcyjnie na Polskę, sprawia iż moja ocena tego pana zawsze będzie negatywna.
Pominę już fakt iż podobno w domu ucieka się do przemocy i jest osobą wyjątkowo niesympatyczną. To już tu może nas nie obchodzić. Choć z drugiej strony czy damski bokser może być osobą "wartościową"?
U nas wielu polityków (tych z górnej półki) różni się jedynie odcieniami
Odcienie też są ważne. Przy czym jeżeli jeden z porównywanych polityków funkcjonuje w partii demokratycznej, opowiadającej się za demokratycznym, praworządnym państwem, a drugi w partii zz główny cel stawiającej sobie wprowadzenie niedemokratycznego ustroju, to trudno tu pisać o jakichkolwiek "odcieniach" - różnice są bowiem JASKRAWE!!! Jest dla mnie czymś absolutnie niezrozumiałym, że są osoby, które tego nie dostrzegają.

Dlatego system wyborczy zakłada, że głosujemy na człowieka (krzyżyk stawiamy przy nazwisku) ale według list wyborczych!!! Bo w pierwszej kolejności znaczenie ma to z jakiej listy (jakiej partii) dana osoba startuje. To pozwala nam przewidzieć, przynajmniej z grubsza, jak będzie się zachowywać przy głosowaniach. A to jest przecież najważniejsze!!!
AdrianM

Napoleon pisze: 2020-12-28, 16:50 Pominę już fakt iż podobno w domu ucieka się do przemocy i jest osobą wyjątkowo niesympatyczną.
No to pomiń jeśli podobno. Na tego Neumana są taśmy na Gowina plotki. Różnie się ludzi szkaluje, a potem okazuje się to stekiem bzdur.
Napoleon pisze: 2020-12-28, 16:50 Bo pomijając jego polityczne wolty, zmiany barw i poglądy, to już sam fakt iż wspiera on PiS który działa destrukcyjnie na Polskę, sprawia iż moja ocena tego pana zawsze będzie negatywna.
Polityka każdej partii zależy od jej członków. W PiS są ludzie, którzy nie zgadzają się z Kaczyńskim, ale jeszcze bardziej z wami, bywa. Jedni wolą się nagiąć i uczestniczyć aktywnie w kreowaniu polityki, a niezależni to mogą sobie być pismaki, a nawet powinni. Chodziło mi jednak o pewien przykład który ludzie rozpoznają. Gowin jest taką osobą, która równie dobrze mogła skończyć w PO i nikogo by to nie dziwiło.

Pozostaje kwestią otwartą na ile zmiana ordynacji wyborczej wpłynęłaby na poziom elit politycznych. Osobiście uważam, że jest to jedyna szansa by coś poprawić. Tkwienie przy tym co jest nie ma dłużej sensu. Wygrana partia musiałaby faktycznie zebrać większość co jest jak widać nieakceptowalne przez wszystkich uczestników, bo co za problem zebrać 2/3 głosów dla zmiany konstytucji? ;)
jogi balboa

Gowinowi jest najbardziej po drodze z państwową posadą, więc faktycznie rónie dobrze mógłby być w PO a nawet jakimiś Lempartami gdyby takowa posada od tego zależała.

A tymczasem bohater naszego domu mr. Sasim wybudował sobie za państwowe piniędze w ilośc 11mln. zł podjazd pod dom. Jak mawia mój znajomy wyborca najlepsiejszej zmiany: "W tym kraju po prostu trzeba było dobrego gospodarza".
Piotr S.

Post autor: Piotr S. »

Dla przypomnienia bo niektórzy już nie pamiętają lub nie chcą pamiętać skoro jesteśmy przy drogach i podjazdach pod domy polityków to
przypominam drogę do Budy Ruskiej gdzie dom ma Komorowski https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka ... ta/ehz2mq9
Może doczekamy się jakiegoś linku dokumentu , który udowodni ,że faktycznie wydano 11 mln złoty specjalnie na podjazd dla Sasina ? czy tylko
będzie bicie piany i zero faktów?
Awatar użytkownika
Grzechu

Post autor: Grzechu »

Piotr S. pisze: 2020-12-29, 17:03 Dla przypomnienia (...) to przypominam (...)
Może już lepiej wklejaj gotową partyjniacką propagandę...?
Tam przynajmniej są zdania, które poddają się rozbiorowi logicznemu i nie wskazują na określone deficyty u autorów.
Republika marzeń...
ODPOWIEDZ