"Dobra Zmiana"

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Marek T

Re: "Dobra Zmiana"

Post autor: Marek T »

SmokEustachy pisze: 2020-11-19, 10:54 Sfajczenie Empiku to jest pikuś w porównaniu
Przepraszam, nie wyłapałem ironii.
Napoleon

Post autor: Napoleon »

Jakbym nie był i nie widział to byś mógł taką ciemnotę wciskać.
Ale byłem i widziałem.
To widać po tym co piszesz.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

Marek T pisze: 2020-11-19, 12:12
SmokEustachy pisze: 2020-11-19, 10:54 Sfajczenie Empiku to jest pikuś w porównaniu
Okazać skalę zniszczeń? A temu Empikowi co się stało?
Jest wojna to muszą być ofiary
Napoleon

Porównywanie marszu z okazji 11 listopada i marszów związanych z protestami przeciw zmianie ustawy antyaborcyjnej jest nieporozumieniem. Bo to są inne marsze - co innego jest ich celem. Ten pierwszy ma, przynajmniej w teorii, cel "pozytywny" - idzie się, by coś upamiętnić. Ludzie idą w nim więc z innym nastawieniem - nie przeciw komuś tylko by utożsamić się z jakimś wydarzeniem. Upamiętnić to wydarzenie, okazać szacunek jego uczestnikom itp. Oczywiście w teorii - bo w praktyce bywa to różnie. Marsze przeciw zmianie ustawy antyaborcyjnej są zaś PROTESTEM. Czyli idąc na takowy protestuje się przeciw czemuś lub przeciw komuś - konkretnie zaś przeciw tym, którzy do tej zmiany doprowadzili. Idzie się więc nań z określonym "negatywnym" nastawieniem. Działania agresywne, także agresja werbalna, jest tu więc czymś niejako naturalnym. Można się sprzeczać o estetykę, ale przypomnę, że gdy "grzecznie" protestowano w obronie sądów, to zwolennicy PiS z takich protestów się śmiali. W kontekście tego jakie to są niby "protesty". Natomiast zachowania agresywne, które w tej chwili nierozerwalnie związane są z marszem niepodległości, to jest już czysta patologia. Mam świadomość, że nie wszyscy uczestnicy takie zachowanie popierają, ale jest ono tak częste i staje się dla tego zgromadzenia tak naturalne, że tu już trudno mówić o jakimś wyjątkowym wydarzeniu czy o przypadkowości. Ta patologia stała się już częścią tego marszu deprecjonując jego znaczenie i sprawiając, że to wydarzenie staje się już jednoznacznie wydarzeniem negatywnym - manifestacją skrajnych, agresywnych poglądów nacjonalistycznych i ksenofobicznych, antydemokratycznych i antyliberalnych.
Awatar użytkownika
Marmik

Post autor: Marmik »

Zapomniałeś dodać: antyeuropejskich i anytunijnych :)
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
jogi balboa

Post autor: jogi balboa »

Damscy bokserzy mają teraz radość co nie miara.
Porównywanie jest jak najbardzie potrzebne. Dziewczyny grzecznie stoją i podają dowody. Naziole 11 listopada podają kostkę brukową, a policja kulki.
Kordony policji się dziewczyny doczekały, jakby co najmniej komuś mieszkanie spaliły. Ale policyjni prowokatorzy najwyraźniej zostali zawczasu zdemaskowani - pewnie nie ogolili nóg, skoro policjanty nie użyli dotąd broni palnej.
Naziole dostaną 500zł bo niska szkodliwość społeczna. Dziewczyny 3k zł bo to "siewcy śmierci" są.

Kasta w trybunale, nie zbada narodowców na zgdność z art. 13 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, bo to przeca wyborcy potencjalini pizioli są.

Dodano po 7 minutach 16 sekundach:
SmokEustachy pisze: 2020-11-19, 13:19
Powiedział Adolf Hitler patrząc na Miasto 1944. Podpalanie to taka narodowcowa tradycja jak widać.

Dodano po 7 minutach 50 sekundach:
Marmik pisze: 2020-11-19, 16:32 Zapomniałeś dodać: antyeuropejskich i anytunijnych :)
Jak to powiedział i powtarzał narodowy Krowin: "Idziemy do Unii, żeby ją rozwalić od środka". Nic dodać nic ująć ;)
Pomijając oczywiście ilość smoczych oparów których trzeba zażywać ażeby brać takie pitolenie na serio.
Marek T

Post autor: Marek T »

SmokEustachy pisze: 2020-11-19, 13:19
Tam jeszcze jakieś mieszkanie było przy okazji... Okazać skalę zniszczeń?
Policja pokazała film, na którym wyraźnie widać race wystrzeliwane w kierunku ludzi - operatorów kamery. No, ale zniszczeń nie było...
Rozumiem, że to mieszkanie się nie liczy, bo lewackie.
A do ludzi przecież wolno strzelać taką racą. Bo nie idą w pochodzie, więc na pewno lewacy i geje, a poza tym policja, więc tym bardziej wolno. Bo co im się może stać? Nic - a jak im się ubranie zapali, to przecież ich wina.

...

Ciekawe, co byś powiedział, gdyby ktoś Tobie do mieszkania wrzucił zapaloną racę, Czy też powiedziałbyś, że nic się nie stało? Albo gdyby w Twoim kierunku strzelał race?
jogi balboa

Marek T pisze: 2020-11-19, 18:00 Rozumiem, że to mieszkanie się nie liczy, bo lewackie.
Lewackie było piętro wyżej. To był rykoszet, no ale wiesz... wojna jest to ofiary muszą być - właścicielem był jakiś koleś robiący wystawę o powstaniu warszawskim. To tak a propos podpalania :wink:
Marek T pisze: 2020-11-19, 18:00 Ciekawe, co byś powiedział, gdyby ktoś Tobie do mieszkania wrzucił zapaloną racę, Czy też powiedziałbyś, że nic się nie stało? Albo gdyby w Twoim kierunku strzelał race?
Zapłakałby się, a potem ze złości poszedł obić jakąś pannę - jak to narodowiec.
Awatar użytkownika
Gregski

Post autor: Gregski »

jogi balboa pisze: 2020-11-19, 18:22 To był rykoszet, no ale wiesz... wojna jest to ofiary muszą być
Collateral damage to się nazywa.
Wśród ludzi człowiek dziczeje.
Waldemar Łysiak
Napoleon

Zapomniałeś dodać: antyeuropejskich i anytunijnych
Jeśli do twojej uwagi podejść na poważnie (bo w sumie by należało), to niekoniecznie. Bo nacjonalizm jako taki czy wrogość do demokracji, traktowałbym jako coś złego w sposób naturalny (nie chcę już tłumaczyć dlaczego, ale zawsze można i ten wątek poruszyć). Natomiast antyeuropejskość czy antyunijność to jest coś bardziej subiektywnego. Według mnie to głupota, ale to jest moje zdanie. Mogę sobie wyobrazić kogoś, kto jest zdania przeciwnego. I może on mieć swoje racje (z którymi ja mogę się nie zgadzać).
Pomijając oczywiście ilość smoczych oparów których trzeba zażywać ażeby brać takie pitolenie na serio.
Wielu takie "pitolenie" bierze na serio. I ja bym tego nie lekceważył. Ostatnio widziałem na onecie wyniki sondażu w kwestii zawetowania unijnego budżetu - ponad 50 % ankietowanych popierało takie weto. Co oznacza, że tak naprawdę przeciętni obywatele nie rozumieją za bardzo pewnych mechanizmów (co nie powinno być zaskoczeniem) i nasza "miłość do UE" jest bardzo "płytka" (co już zaskoczeniem dla niektórych może być). Idę o zakład, że właśnie zaczynamy opuszczanie (formalne lub nieformalne - zobaczymy) UE. Czyli dzieje się to o czym wcześniej pisałem. Kaczyński zorientował się, że kolejne wybory PiS nie wygra, nawet mając przewagę organizacyjną i medialną nad opozycją (taką jak przy wyborach 2019 czy 2020). Więc trzeba iść na ostro i do kolejnych wyborów tak się urządzić, by nie dało się ich przegrać (nawet gdyby PiS stracił poparcie). To co się dzieje jest tego elementem. Wszelkie konflikty będą zaostrzane, resorty siłowe będą w nie angażowane, będzie się od nich wymagało "zaangażowania" (by je wtopić i w ten sposób związać z władzą) itd. Trochę to Kaczyńskiemu nie na rękę bo jeszcze nie ma opanowanych sądów, ale tu też nastąpi przyśpieszenie. Zapewne liczy on na to, że kilka spektakularnych kar dla co bardziej krnąbrnych sędziów zastraszy pozostałych. Więc zobaczymy igrzyska.
Wyjście z UE będzie tu jednym z elementów planu, bo nie da się zmienić ustroju i jednocześnie w UE być. Zacznie się więc antyunijna nagonka i według mnie PiS nie jest tu bez szans. "Ciemny lud" może to kupić.
Osobną kwestią jest to, że jeżeli Kaczyński zrobi co zamierza, to będzie to oznaczało zbliżenie z Rosją. Ale to odległa rzecz i wtórna co do tego co PiS robi z Polską.

Nie przesądzam, że ten plan się uda. Ale jestem praktycznie pewny (na 99 %) że tak to wygląda. I ma on duże szanse powodzenia - więcej niż 50 %. Plany pokrzyżować Kaczyńskiemu może kryzys (i wzrost niezadowolenie społecznego który wymusi wcześniejsze wybory - to się jeszcze może stać), opór sędziów, lub bunt we własnej partii. To ostatnie jednak jest mało prawdopodobne (jak pokazują to fakty - bunt może i być, ale kończy się to jak kończy). Swego czasu była afera ze śledzeniem przez służby czołowych polityków opozycji. Z tych informacji które mam (a są one dobre) to jednak służby bardziej niż opozycją zajmowały się "swoimi". I robiły to, jak widać, dość skutecznie - haki maja prawdopodobnie "przekonywujące".

Reasumując, idziemy coraz bardziej (i coraz szybciej) w kierunku białoruskim. Z tymi samymi konsekwencjami.
Awatar użytkownika
Marmik

Post autor: Marmik »

Jak najzupełniej nie bierz poważnie. Po prostu lista wydała mi się zbyt krótka :-D . Ale to przez to, że anty zamiast pro, więc zmyliłeś mnie :).
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
jogi balboa

Co wy tam wiecie. Polska i Węgry bronią Unijnych Traktatów... :-D ehem... ehem... smocze opary
Napoleon

Jak najzupełniej nie bierz poważnie.
Błąd. Żyjemy w takich czasach,że to z czego dziś się śmiejemy jutro może być prawem.
To nie jest tak, że nie mam poczucia humoru, ale w pewnych kwestiach byłbym z tym poczuciem humoru ostrożny.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Kontakt:

Post autor: SmokEustachy »

W zaistniałych cirkimstancjach mam Szlezwiga-Holsztajna. Nie, przepraszam - to nie jest Szlezwig -Holsztajn tylko Szopen-Freud to jest. Przygotowałem montaż słowno-muzyczny z tej okazji https://youtu.be/W8nAWlnLUXI
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1 ... o-skonczyc
W każdym razie została użyta nawet patologia policyjna czyli ci goście z teleskopowymi pałkami. Policja ich wysyła od lat (z przerwą 2015-2019) i jedynym efektem ich działań jest wzrost napięcia. Julki nie ogarniają rzeczywistości i krzyczały "gdzie jest Policja?" To jest Policja nieszczęsne istoty pozbawione kontaktu z rzeczywistością. Przestraszyły się narodowców. Co za indolencja i ciemnota. Istoty obdarzone większym intelektem, jak CP Krzysztof Bosak zauważają celnie, że pomysł z teleskopami jest absurdalny i bezsensowny. Był owe teleskopy stosowane w czasie Marszu Niepodległości z jak najgorszymi skutkami. Ważne jest, że nieogary z OSK, z Lewicy, posły i poślice nie mają o tym pojęcia czyli ciemne są jak tabaka w rogu. Co za porażka. Film z Marszu wrzucam:
https://twitter.com/PatrykSykut/status/ ... 1473778688
E Napoleon poszłeś na czele OSK naparzać się z blacharzami?

PS: Spalone mieszkanie wygląda tak:
Obrazek Jak tak wygląda sfajczona chata to jak wygląda niesfajczona?
Furtryna się nadpaliła i tyle.
Awatar użytkownika
Peperon

Post autor: Peperon »

To tera cza Bąkiewicza, niech usuwa szkody. I nie ma migania, że to nie uczestnicy marszu, bo sam lazł na piechtę...
Zwołał łysoli, to niech buli.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
jogi balboa

To może zrzuć się z kolegami podpalaczmi na wymianę "nadpalonej futryny" i tyle. No i remont Empiku, chodnika (tego od kostki amunicyjnej).

Albo idź się naparzać z dziewczynami. W tym narodowcy się odnajdują.
ODPOWIEDZ