"Dobra Zmiana"

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Kontakt:

Re: "Dobra Zmiana"

Post autor: SmokEustachy »

jogi balboa pisze: 2021-01-06, 21:16 Pucz Trampistów w Washingtonie. Oto do czego prowadzi narodowosocjalistyczna retoryka najlepszego przyjaciela pis w USA.
Trzeba było nie kręcić wyborów.
2. Powinieneś klęknąć i przeprosić.
Awatar użytkownika
Gregski

Post autor: Gregski »

Napoleon pisze: 2021-01-06, 21:37 Więc sięgasz do tego z czego korzystasz na co dzień, czyli z publicznych (pisowskich) mediów? Gregski, bądź poważny, proszę. Dyskutujesz czy uprawiasz czarną propagandę?
A co ma do tego źródło cytatu?
Ktoś podważył prawdziwość tego zapisu?
No bo teraz to nie wiem, czy dyskutujesz, czy uprawiasz propagandę...
Wśród ludzi człowiek dziczeje.
Waldemar Łysiak
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Kontakt:

Napoleon pisze: 2021-01-06, 21:37
Ne chce mi się dziś pisać wielkich epistołów...
Więc sięgasz do tego z czego korzystasz na co dzień, czyli z publicznych (pisowskich) mediów? Gregski, bądź poważny, proszę. Dyskutujesz czy uprawiasz czarną propagandę?
A z czego ma korzystać? Z TVN? Bądźmy poważni przez pięć minut.
Napoleon

Post autor: Napoleon »

A co ma do tego źródło cytatu?
Ktoś podważył prawdziwość tego zapisu?
Źródło cytatu ma o tyle znaczenie, że nadaje mu określoną treść. Mamy do czynienia z dokładnie takim samym mechanizmem jak w przypadku "afery podsłuchowej". Z której nie wynika NIC, oprócz tego, że w prywatnych rozmowach politycy z najwyższej półki posługują się ordynarnym językiem. Jest to brzydkie, ale nic poza tym.
Postawione tam zostały dwie kwestie (jeśli coś pominąłem, to pewno mi przypomnisz). Że w polityce zarzuty prokuratorskie nic nie znaczą i że PO będzie wspierać swych ludzi w przypadku oskarżeń itp. A teraz mi wyjaśnij co jest w tym niewłaściwego? Zarzuty prokuratorskie, szczególnie obecnie, naprawdę nie mają dla wyborców większego znaczenia. Można nad tym ubolewać lub nie, ale tak jest. Podobnie jak nad tym, że takie rzeczy większość wyborców mało co obchodzą. Ze swojej strony mogę tylko dodać, że oczywiście obchodzić będą, ale drugą stronę.
O wspieraniu swoich zaś już pisałem W tym przypadku zaś chodziło o udzielenie wsparcia komuś, przeciwko komu są wysuwane zarzuty. Zauważ, że ktoś oskarżony nadal w świetle prawa jest niewinny. Ma prawo się bronić - i tu może, a nawet powinien mieć wsparcie od swoich. Jak to wygląda to wiem, bo mieliśmy coś takiego parę razy i u siebie. Zawsze w takich przypadkach jest dokonywana ocena czy zarzuty są wiarygodne czy nie. Zasada jest taka (w każdej partii i w każdym ugrupowaniu politycznych które partię nie jest), że "swoi" dostają wsparcie. Acz pod warunkiem jeżeli to co złego zrobili nie jest czymś ewidentnym lub chociaż wiarygodnym (wyjątkiem tu może być obecnie PiS, choć też nie zawsze). Co jest logiczne. Bo gdyby tak było, to udzielając wsparcia ktoś by sobie wtedy strzelał w stopę. Wtedy gość jest zostawiany sam sobie. W przypadku PO takich przykładów można z historii znaleźć aż nadto.
Źródło ma tu znaczenie takie, że sprawa przedstawiana jest jako afera. Choć nią nie jest. A Ty ten przekaz kupujesz. Jak mówił Kurski "ciemny lud to kupi". I nie usprawiedliwia Cię to, że taki przekaz kupuje jakieś 40 % społeczeństwa. W końcu po to Kaczyński raz po raz podgrzewa emocje, aby górowały one nad zdrowym rozsądkiem i aby takie przekazy, stosownie podane, odbierać emocjonalnie. Na tym polega czarna propaganda. A Ty, w tym przypadku, ją powielasz. Chyba z pełnym przekonaniem, jak mi się zdaje.
A z czego ma korzystać? Z TVN? Bądźmy poważni przez pięć minut.
Zawsze trzeba korzystać ze zdrowego rozsądku. W pierwszej kolejności.

A tak z innej beczki, ale w nawiązaniu do wcześniejszych wątków. Z wydarzeń na Kapitolu powinny dla niektórych wynikać ciekawe wnioski. W tej dyskusji raz po raz ktoś mi wytyka, że PO/opozycja nie ma jakiegoś pomysłu, który pozwoliłby przejąć inicjatywę i władzę. Ja zwracam uwagę, że to zależy nie tylko od PO/opozycji, ale i od wyborców - wszystkich (bo do przejęcia władzy trzeba przejąć tez trochę wyborców PiS lub co najmniej zniechęcić ich do popierania PiS). W USA mamy sytuację, że Joe Biden wygrał wybory. Co jest obecnie niepodważalne (?). Zachowanie Trumpa zaś przeczy ewidentnie dobrym obyczajom i nazwanie je niewłaściwym to duża delikatność. Trump ma jednak nadal bardzo duże poparcie. Przed tymi wydarzeniami to było ponad 40 %, po pewno też bardzo dużo będzie. Czyli pomimo ewidentnych przykładów na to, że facet nie nadaje się na prezydenta, ogromna ilość wyborców w USA uważa, że on tym prezydentem powinien być (czyli dobrze ocenia jego prezydenturę). Jak ich przekonać? Stosując racjonalne argumenty? To co więcej można zrobić niż zrobiono? Odwołując się do emocji? aby jeszcze bardziej pogłębić podziały? Ktoś musi tu zachować zdrowy rozsądek.
To samo mamy u nas. Mówicie, że "coś" należy wymyślić. Że należy stworzyć jakąś nową wizję (na siłę?!). A jeżeli się uważa, że to co było zdawało egzamin? Owszem, było niedoskonałe, ale wystarczy systematycznie poprawiać by było coraz lepsze. Nie trzeba od razu wszystkiego wywracać do góry nogami. Nie od razu Rzym zbudowano. Nic dobrego od razu zbudować się nie da a doskonałe byty nie istnieją na tym świecie.
Ale co niby demokraci mają zrobić by przekonać wyborców Trumpa by przestrzegali zasady. To raz. A dwa, że Tramp się na prezydenta nie nadaje (przynajmniej w warunkach demokracji, którą chyba nikt tam nie kwestionuje). Proste pytanie. Odpowiedź już prosta nie jest.
Awatar użytkownika
Gregski

Napoleon pisze: 2021-01-05, 14:51
To akurat nieprawda.
:?: :!: Przecież podaję Ci fakty - wyniki badań. Krąg kulturowy nie miał tu żadnego znaczenia (poczytaj sobie jakie sytuacje spotykały np. Omenę Mensah, 100% Polkę!). Ponad 70 % osób nie miało początkowo nic przeciw temu by tych ludzi w 2015 roku przyjąć. Negujesz fakty?
Neguję Twoją pisaninę.
W maju 2015 roku Chęć przyjmowania emigrantów zgłosiło około 15% badanych. 50% zgodziłoby się na przyjmowanie pod warunkiem, że po ustaniu działań wojennych ludzie ci zostaną odesłani do swoich krajów. Problem w tym, że nikt tych warunków nie potrafił zapewnić.
To najlepszy sondaż "proimigracyjny" potem proporcje zaczęły się odwracać.
Pytanie dlaczego?
Ty twierdzisz, że pod wpływem PiS-owskiej propagandy. Tyle tylko, że PiS nie miał wtedy praktycznie dostępu do środków masowego przekazu. Mógł liczyć jedynie na przychylność paru tygodników o ograniczonym zasięgu.
Ja twierdzę, że opinia zaczęła się zmieniać pod wpływem wiadomości z krajów gdzie dotarła główna fala imigrantów. Na to nałożyła się kłamliwa oficjalna propaganda której główne tezy łatwo było zweryfikować.

Co spotykało tą panią nie wiem (nawet nie wiek kto to). Mogę Ci natomiast podać kilka przykładów kiedy to innych Polaków spotkały niemiłe sytuacje. I co z tego wynika?
Mojego kumpla pobito za "niemanie fajurków" i nikogo to nie zainteresowało. Policja sprawę umorzyła po miesiącu. W tym czasie zajadle szukano łobuza który "nastukał jakiemuś Hindusowi.
Czy to nie jest dyskryminacja rasowa?

Krąg kulturowy ma ogromne znaczenie!
Dane z komunikatu CBOS numer 93/2015 "PRZYBYSZE Z BLISKA I Z DALEKA,
CZYLI O IMIGRANTACH W POLSCE "
(dane ze strony nr8)

. CZY OBECNOŚĆ [...] W POLSCE JEST KORZYSTNA CZY NIEKORZYSTNA?

Amerykanów 52% 20%
Wietnamczyków 33% 37%
Ukraińców 38% 35%
Arabów 14% 62%

Napoleon pisze: 2021-01-07, 10:43 Źródło cytatu ma o tyle znaczenie, że nadaje mu określoną treść.
Ja Cię bardzo przepraszam ale to są ewidentne bzdury!
Rozumiem, że jeśli zapis tej rozmowy zamieściłaby Gazeta Wyborcza to miała by ona inną treść? No może i tak...
Moje pytanie jest jasne:
Podważasz autentyczność tego zapisu czy nie?

Chociaż nie musisz odpowiadać. Sama Twoja reakcja świadczy, że myślisz tak samo jak Neumann:
"– Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k***a. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości."

No i wystarczy bo robi się ten post równie długi jak Twoje
Waldemar Łysiak
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Kontakt:

Obrazek
Obrazek
Twitter polskich dziennikarzy i połowy polityków wygląda tak:
Grudzień 2016, Polska.
Tłum szturmuje Sejm, atakuje samochody wyjeżdżających polityków. Opozycja blokuje mównicę i nakręca protesty
Triumf demokracji
Styczeń 2021, USA.
Tłum szturmuje Senat, zajmuje mównicę o blokuje obrady. Nakręca ich ustępujący prezydent
Upadek demokracji
Opozycja jest bliska utraty Senatu, jest to dobre dla demokracji, gdyż pełnia władzy będzie w jednych rękach
jogi balboa

Post autor: jogi balboa »

Trzeba było nie kręcić wyborów.
Że też o kręceniu wyborów najwięcej lamentują narodowi socjaliści, bolszewicy i inne sługusy totalitarnych samozwańczych wodzów narodu.

Dodano po 17 minutach 5 sekundach:
Wspólne cechy narodowca i lgbt:
1. Najbardziej lubią jednopłciowe towarzystwo.
2. W głowie im zabawy w "klękanie".
3. Nie mogą bez siebie żyć - patrz Smok Eustachy i Lempart, normalnie zakochana para :cmok1:
Napoleon

Neguję Twoją pisaninę.W maju 2015 roku Chęć przyjmowania emigrantów zgłosiło około 15% badanych.
Gregski, negujesz dane które Ci podałem? Masz inne? No to proszę:
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... antow.read (to materiał z 2017 do twoich późniejszych uwag)
A tu masz cały wybór materiałów dot. zmian związanych z kryzysem roku 2015: https://www.google.com/search?client=fi ... 3%B3w+2015
Wnioski są jednoznaczne - stosunek ten się pogorszył i pomimo tego iż w 2015 niechęć do emigrantów z krajów muzułmańskich wzrósł w całej UE, to jednak nawet na tym tle w Polsce jest on wyraźnie gorszy. Nie negujesz więc mojej "pisaniny" tylko negujesz fakty. Bo jak rozumiem, gdy fakty nie pasują pod twe tezy - tym gorzej dla faktów.
Tyle tylko, że PiS nie miał wtedy praktycznie dostępu do środków masowego przekazu.
Piszesz bzdury. PiS miał TAKI SAM dostęp do środków masowego przekazu jak każde inne ugrupowanie. Polska była krajem demokratycznym a media były mediami niezależnymi (poza "niepokornymi" będące na służbie PiS i już wówczas uprawiające czarną propagandę). Przekaz jaki płynął ze strony PiS był przekazywany społeczeństwu bez jakichkolwiek ograniczeń. Niezależne media mają to do siebie, że stosunkowo łatwo stają się tubą czarnej propagandy. Taka ich specyfika. W tym wypadku też tak było. Wypowiedź Kaczyńskiego o emigrantach roznoszących różne choroby itp. powtarzane były do znudzenia przez wszystkie media.

Tak nawiasem, widać w twej wypowiedzi, że uznajesz media za "masze" i "wasze". I chyba w głowie ci się nie mieści, że media mogą być niezależne nie idąc na pasku jakiejkolwiek władzy. Oceniasz innych po sobie - a to błąd.
Mojego kumpla pobito...
Znów nie rozumiesz albo zrozumieć nie chcesz (raczej to drugie jak mniemam). Rzecz w w tym za co ludzi dotykają szykany. Tu rzecz w kolorze skóry, religii, ogólnie - odmienności. Odmienność w Polsce jest przez wielu NIETOLEROWANA. Jesteśmy nietolerancyjni, ksenofobicznie nastawieni. Przynajmniej jakaś połowa z nas.
Krąg kulturowy ma ogromne znaczenie!
Oczywiście, że ma. To naturalne. Napływ emigrantów zaś, szczególnie z odmiennego kręgu kulturowego, to istotny problem. Ale nie powód do szykan ani siania nienawiści. A to u nas ma miejsce.
Rozumiem, że jeśli zapis tej rozmowy zamieściłaby Gazeta Wyborcza...
GW tą rozmowę zamieściła z tego co pamiętam. Przynajmniej spore fragmenty. W czym problem?
Sama Twoja reakcja świadczy, że myślisz tak samo jak Neumann: ...
:?: Jeżeli oskarżenia kierowane są wobec kogoś, kogo wina jest co najmniej wątpliwa, to go będę bronił. Uważasz, że to dziwne? Mogę go bronić, jeżeli to będzie polityk nawet nie z mego ugrupowania. Bo istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności (o przyzwoitości nie wspomnę, bo może nie zrozumiesz). Z tym, że nie będę się czuł do tego zobowiązany. W przypadku "swojego" będę się czuł zobowiązany by udzielić mu wsparcia. Chyba, że sprawa będzie ewidentna. ale zakładam, że nie jest. co w tym widzisz nagannego?
A to, że źródło ma znaczenie wynika z faktu, że w mediach publicznych sprawę przedstawiono tendencyjnie (z nastawieniem na odbiór emocjonalny a nie racjonalny przytaczanego tekstu). Na czym to polega - patrz post Smoka.

Smoku, idę o zakład, że sam tego nie zestawiłeś tylko skorzystałeś z "gotowca" - mam rację?
A teraz dlaczego to jest czarna propaganda (mająca szkalować drugą stronę).
1) Samo zestawienie jest nieporozumieniem. Czy wybory w USA były uczciwe? Kto wygrał? Mam nadzieję Smoku, że nie kwestionujesz wygranej Bidena? Bo jeżeli tak, to dyskusja z Tobą dalej będzie dość trudna, trudno bowiem dyskutuje się z fanatykiem. ale zakładam, że nim nie jesteś. Natomiast protesty w Polsce dotyczyło bezprawnych działań władzy. Kwestionowanych nie tylko przez opozycję ale i na całym świecie (czego przykładem są stosowne kroki UE). Tak więc już same zestawienie jest manipulacją - zestawia się protesty w obronie kogoś, kto nie chce uznać legalnych i uczciwych wyborów, z protestem przeciw ewidentnemu łamaniu prawa.
2) To zupełnie zmienia charakter protestów. Te w obronie Trumpa to antydemokratyczna ruchawka. Te w obronie konstytucji, sądów itd. to protesty w obronie demokracji, mieszczące się w swej konwencji w dopuszczalne protesty obywatelskie.
3) Nieporównywalna jest skala jednych i drugich. W Kapitolu zginęły 4 osoby. Już to sprawia, że porównanie jest co najmniej nietaktem (aczkolwiek ja bym to nazwał bardziej dosadnie). zgadzasz się z tym Smoku? Bo jeżeli tak, to czemu publikujesz takie badziewie? Wpisujesz się tym samym w grono zwolenników PiS gotowych bronić swej partii zawsze i wszędzie i bez względu na wyrządzane przez nią zło. Czujesz to? Więc robisz to świadomie czy po prostu jesteś "pożytecznym idiotą"?
Awatar użytkownika
karol

Post autor: karol »

Bardzo mi się Napoleon podoba to stwierdzenie, że "PIS wprowadził zasadę, że kto nie jest za PIS-em, to jest przeciwko PIS-owi" :) To tak, jak nadanie przywilejów zaszczepionym ;) Kto nie mógł, lub nie chciał(!), to za burtę :) Typowo marynarskie myślenie!
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Gregski

Napoleon.
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, ale spokojnie ze zrozumieniem i wtedy odnieś się do tego. Mnie nie chce się pisać jeszcze raz tego samego z nadzieją, że tym razem to przeczytasz i może odpiszesz na temat.
Na razie "perorujesz sobie a muzom" ignorując to co inni mają do powiedzenia.
Waldemar Łysiak
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Kontakt:

Napoleon pisze: 2021-01-07, 19:59 [

Smoku, idę o zakład, że sam tego nie zestawiłeś tylko skorzystałeś z "gotowca" - mam rację?
A teraz dlaczego to jest czarna propaganda (mająca szkalować drugą stronę).
1) Samo zestawienie jest nieporozumieniem. Czy wybory w USA były uczciwe?
Nie. Były skręcone ordynarnie
Kto wygrał? Mam nadzieję Smoku, że nie kwestionujesz wygranej Bidena? Bo jeżeli tak, to dyskusja z Tobą dalej będzie dość trudna, trudno bowiem dyskutuje się z fanatykiem. ale zakładam, że nim nie jesteś.
Załóż, że Ty jesteś fanatykiem i przestań epatować kolektyw projekcjami.

Natomiast protesty w Polsce dotyczyło bezprawnych działań władzy.
Prawnych działań władzy.
Kwestionowanych nie tylko przez opozycję ale i na całym świecie (czego przykładem są stosowne kroki UE). Tak więc już same zestawienie jest manipulacją - zestawia się protesty w obronie kogoś, kto nie chce uznać legalnych i uczciwych wyborów, z protestem przeciw ewidentnemu łamaniu prawa.
Zestwia się protest przeciw skręceniu wyborów z protestem frustratów
2) To zupełnie zmienia charakter protestów. Te w obronie Trumpa to antydemokratyczna ruchawka. Te w obronie konstytucji, sądów itd. to protesty w obronie demokracji, mieszczące się w swej konwencji w dopuszczalne protesty obywatelskie.
3) Nieporównywalna jest skala jednych i drugich. W Kapitolu zginęły 4 osoby. Już to sprawia, że porównanie jest co najmniej nietaktem (aczkolwiek ja bym to nazwał bardziej dosadnie). zgadzasz się z tym Smoku? Bo jeżeli tak, to czemu publikujesz takie badziewie? Wpisujesz się tym samym w grono zwolenników PiS gotowych bronić swej partii zawsze i wszędzie i bez względu na wyrządzane przez nią zło. Czujesz to? Więc robisz to świadomie czy po prostu jesteś "pożytecznym idiotą"?
Właśnie. Biden powinien klękać i przepraszać a Spurek z Lempart kicać walczyć z przemocą wobec kobiet.
A tu forma obrazkowa:
https://youtu.be/etF9meJf0E8
Obrazek
https://twitter.com/NZGoebbelsa/status/ ... 2261555201
https://twitter.com/NZGoebbelsa/status/ ... 0846770176
Napoleon

Załóż, że Ty jesteś fanatykiem i przestań epatować kolektyw projekcjami
Nie odpowiedziałeś na pytanie. Wstydzisz się?
Prawnych działań władzy
Bezprawnych. Sprzecznych z zasadami demokracji, podejmowanych przez bezprawne instytucje czy organy.
Dlaczego Smoku używasz pejoratywnego określenia "frustraci"? Bo używasz tego sformułowanie by ośmieszyć niewygodne Ci osoby (z którymi się nie zgadzasz, które cię denerwują). Nerwy Cię ponoszą? A może po prostu "cwaniaczysz", bo lubisz cwaniaczyć?
Aby było jasne, masz dużo racji. Bo protestujący są sfrustrowani. Każdy by był, gdyby mieszkał w domu którego część lokatorów zdecydowała się nie przestrzegać reguł i zaczęła śmiecić, głośno się zachowywać, paskudzić na klatce schodowej itd. A Ty byś na to nie był w stanie nic zaradzić. To w naturalny sposób wywołuje frustrację. Tylko powiedz mi gdzie tu miejsce na kpiny z tych ludzi? Jak rozumiem, wydaje Ci się zabawne gdy kogoś gnoją?
To zachowanie dość często spotykane wśród zwolenników "dobrej zmiany". Ale! Smoku, to w jakimś sensie też jest przejaw frustracji (a w każdym razie może być tego objawem). I podobno także niskiej samooceny (choć pewno temu zaprzeczysz :wink: ). Ale gnojąc innych, lub ciesząc się z tego, podobno najłatwiej zrekompensować takie poczucie niskiej samooceny. Zawsze bowiem łatwej jest poniżyć kogoś i w ten sposób się "wywyższyć" niż postarać się by wybić samemu ponad przeciętność. Tyle tylko, że z tego na ogół nic dobrego nie wychodzi.
Bardzo mi się Napoleon podoba to stwierdzenie, że "PIS wprowadził zasadę, że kto nie jest za PIS-em, to jest przeciwko PIS-owi"
Ja "wprowadziłem"? Karolu! PiS zmienia ustrój. Więc naturalną koleją rzecz jet, że KAŻDY kto się temu sprzeciwia (choć może mieć bardzo różną wizję kraju i być związany z ugrupowaniami zasadniczo się różniącymi pod wieloma względami) musi być przeciw tym, którzy zmieniają ustrój. Tu nie ma miejsca na kompromis. Nawet ci, których wizja Polski tez jest autorytarna (mp. Konfederacja) będą przeciwnikami PiS, bo Polska jest za mała na dwie partie chcące rządzić autorytarnie - jednowładca może być, jak nazwa wskazuje, tylko jeden. Więc Karolu, zanim coś napiszesz, to się zastanów co piszesz. PiS chce pełnej władzy. A skoro tak, to kto z nie jest z nim ten jest przeciw niemu. To chyba logiczne?
To tak, jak nadanie przywilejów zaszczepionym...
Znów - mówisz językiem PiS. Ja znam nieco inną wersję tego co się stało (i dzieje się gdzie indziej). Ty zaś już wydajesz wyrok. Tak jak wyrok już wydały media publiczne.
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, ale spokojnie ze zrozumieniem i wtedy odnieś się do tego
A może najpierw Ty byś to zrobił?
Moja teza jest prosta - jesteśmy społeczeństwem mocno ksenofobicznym i nastawionym nacjonalistycznie, niechętnym obcym grupom etnicznym, religijnym czy jakimkolwiek innym. Generalnie większość z ans wolałaby, by wszyscy byli tacy sami, lubili to samo, tak samo myśleli itd. O kolorze skóry, orientacji seksualnej itp. nawet nie wspomnę.
W 2015 roku gdy pojawił się kryzys migracyjny, początkowo ponad 70 % Polaków pozytywnie odnosiło się do przyjęcia uchodźców. Przynajmniej w ramach kontyngentu wyznaczonego przez UE. Ten stan rzeczy zmienił się błyskawicznie w efekcie kampanii wyborczej - dzięki propagandzie PiS. Który zagrał na naszych ukrytych fobiach.
Podałem na to dowody - wyniki badań. W ostatnio podanym linku masz też kilka opracowań na ten temat. To są fakty. Kwestionujesz je?
Awatar użytkownika
Gregski

Napoleon pisze: 2021-01-08, 13:22 Moja teza jest prosta - jesteśmy społeczeństwem mocno ksenofobicznym i nastawionym nacjonalistycznie, niechętnym obcym grupom etnicznym, religijnym czy jakimkolwiek innym. Generalnie większość z ans wolałaby, by wszyscy byli tacy sami, lubili to samo, tak samo myśleli itd. O kolorze skóry, orientacji seksualnej itp. nawet nie wspomnę.
W 2015 roku gdy pojawił się kryzys migracyjny, początkowo ponad 70 % Polaków pozytywnie odnosiło się do przyjęcia uchodźców.
Czy Ty sam siebie czytasz?
Jesteśmy ksenofobiczni do bólu (żeby nie powiedzieć "do bulu") a jednocześnie 70% z nas witało najmniej popularnych imigrantów z otwartymi rękoma.
Taka właśnie tezę postawiłeś.
Waldemar Łysiak
Awatar użytkownika
Marmik

Post autor: Marmik »

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że takich ludzi jak Napoleon, przekonanych o tym, że nasz kraj to zlepek ciemnogrodu, katopatoli i wszelakiej maści odpadów ludzkich, jest więcej. Wprawdzie jest jakaś pochodnia oświecenia w tym mroku, ale widocznie nie może się przebić.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
szafran

Post autor: szafran »

Ile razy ja zostałem nazwany faszystą czy katotalibem? I to zawsze ze strony tych, którzy najgłośniej krzyczą o tolerancji i demokracji.

Widzę też, że coraz więcej normalnych ludzi ma głęboko gdzieś walkę pomiędzy fanatykami jednej i drugiej strony. Niedawno zrobiłem u siebie na FB czystki wśród osób, które ciągle spamują polityką. Dzięki temu na wallu mam spokój i nie muszę czytać osób przesiąkniętych propagandą. Wspaniałe uczucie :)
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Kontakt:

Napoleon pisze: 2021-01-08, 13:22
Załóż, że Ty jesteś fanatykiem i przestań epatować kolektyw projekcjami
Nie odpowiedziałeś na pytanie. Wstydzisz się?
Nie masz moralnego prawa oczekiwać odpowiedzi na Twoje pytania.
Dopóki nie przeglądniesz wątku i nie odpowiesz na wszystkie do Ciebie kierowane.
Prawnych działań władzy
Bezprawnych. Sprzecznych z zasadami demokracji, podejmowanych przez bezprawne instytucje czy organy.
prawnych
Dlaczego Smoku używasz pejoratywnego określenia "frustraci"?
Bo oddaje rzeczywistość.
Moja teza jest prosta - jesteśmy społeczeństwem mocno ksenofobicznym i nastawionym nacjonalistycznie,
Jesteście. A pisiory nie.
Dodatkowo z lubością nawiązujecie do waszych bożyszczy narodowosocjalistycznych.
ODPOWIEDZ