Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Grzechu »

szafran pisze: 2020-10-28, 16:17 Skończcie idiotyczną dyskusję. Demokracja jest tylko wtedy kiedy rządzi PO, ale teraz mamy ważniejsze problemy jakimi są COVID i upadek gospodarki. Początek listopada 30 tys. zarażeń i setki ofiar dziennie? Wszystko na to wskazuje i jeszcze rozprężenie części społeczeństwa łamiącego obostrzenia. W imię polityki.
Proszę wybaczyć mocne słowo, ale trzeba być debilem, aby nie dostrzegać kto, dlaczego i w jaki sposób te "ważniejsze" problemy spowodował.
Mając w ręku wszystkie narzędzia, aby racjonalnie zarządzać kryzysem, rząd na partyjne zlecenie doprowadził do niewyobrażalnego jeszcze do niedawna kryzysu.
Wczesną wiosną paniczna reakcja spowodowała zapaść gospodarczą. W tej panice rozdano równie niewyobrażalne pieniądze, niezależnie czy ktoś faktycznie potrzebował, czy nie.
Wiosnę i lato zmarnowano na partyjniackie przepychanki zamiast na wzmocnienie systemu służby zdrowia, służb sanitarnych i ratowniczych, na przystosowanie edukacji do nowej sytuacji, na promocję i egzekucję prewencji, na wypracowanie mechanizmów wsparcia tych, którzy faktycznie tego wsparcia potrzebowali. Można tak jeszcze długo wymieniać.
I to w sytuacji, gdy ten sam rząd już wówczas był świadomy tego, co będzie działo się jesienią. I w sytuacji, gdy - powtarzam - miał w ręku wszelkie narzędzia.
Trzeba być debilem, aby nie dostrzegać kłamstw i hipokryzji rządzących, chaosu, kulawego i koślawego prawa. Chyba jeszcze to pamiętamy: "jesteśmy przygotowani", "epidemia jest w odwrocie", "szkoły są bezpieczne", "nie będzie drugich Włoch, gdzie od decyzji lekarza zależy kto będzie ratowany"?
Ale nie. Ważniejsze były wybory, rekonstrukcja rządu, ubój zwierząt i aborcje.
A już o zupełnym zidioceniu można mówić, gdy teraz próbuje się winić za rozprzestrzenianie epidemii uczestników obecnych protestów.

Właściwie to nie powinienem narzekać, bo "dzięki" epidemii zarobiłem dodatkowe kilkanaście tysięcy nie robiąc właściwie nic ponadto (a nawet mniej!), co robiłem wcześniej, i to bez żadnych poświęceń, ale... narzekam.
Republika marzeń...
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: szafran »

Heh i kolejny powielacz propagandy opozycji. Ciągle te same bajeczki dla debili. No i debilek bo przecież one piekło przeżywają.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Peperon »

szafran pisze: 2020-10-28, 20:36 Heh i kolejny powielacz propagandy opozycji. Ciągle te same bajeczki dla debili. No i debilek bo przecież one piekło przeżywają.
A w którym momencie Grzechu zgłupiał ???
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: szafran »

Powtarzając partyjną propagandę. To nie rząd jest odpowiedzialny za wzrosty ale sami ludzie. Ci debile i debilki którzy nie przestrzegają zasad bo im się nie chce nosić maseczki itp.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: jogi balboa »

W tym w którym przestał oglądać TVP jak sądzę. Tam, zwłaszcza w TVP info, są teraz programy dla światłych myślicieli. Polecam :D

Dodano po 8 minutach 43 sekundach:
Ja noszę przyłbicę. Wprawdzie jej skuteczność jest żadna, ale jest zgoda z "zasadami".

Nawiasem mówiąc, mieszkam w Warszawie - bastionie upośledzonych debili lewaków powielających opozycyjną propagandę i jestem w stanie na palcach jednej ręki policzyć ludzi bez maseczki lub innego ochraniacza.
Co weekend jeżdżę na wschód, do bastionu światłych wyborców PiS i jestem w stanie na palcach jednej ręki - nawet gdybym w wypadku stracił w niej wszystkie palce, policzyć ludzi którym się chce nosić maseczkę.
W związku z powyższym, w kwestji "zasad" jak raz się zgodzę z kolegą szafranem.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: karol »

Napoleon pisze: 2020-10-28, 08:17
No opisz mi, jakie media zawładnięto
:?: :!: Media publiczne. Które teraz publiczne już nie są tylko partyjne (ale za publiczne pieniądze).
Stworzono też sieć mediów propisowskich finansowanych ze źródeł publicznych.
Owszem, to wszystko jeszcze za mało, ale dlatego mówi się o "polonizacji mediów" itp. W autorytaryzmie konkurencja medialna w większej skali jest absolutnie niedopuszczalna. Wraz z przejęciem kontroli nad sądownictwem to klucz do realizacji planów PiS.
Dziwię się, że przy tak jaskrawych przykładach o to pytasz.

Mój drogi kolego, to piramidalna bzdura. Pokaż mi kraj, w którym finansowane z pieniędzy rządowych media publiczne są przeciwko rządowi ;) Żadnym mediom nic się nie stało, bo wszedł Pis, a to co piszesz, to świadczy o tym, że większość opozycji podnoszącej ten temat, namiętnie ogląda TVP i zapewne TVTramp ;) Wiesz, ja jestem prosty człowiek i takiej dwulicowości nie przyjmuję, dlatego bardzo zimnym okiem spoglądam na wyczyny dr Borysa Budki, czy innych ważnych dla mnie osób, mogących teoretycznie poprawić zdeformowaną nieco optykę "tej" demokracji, gdy zaczynają podnosić temat medialny. Dlatego jak widzisz, piszę czasami o POPiS-ie, bo to wygląda, jak zwyczajna gra interesów (lub sztuczki kuglarskie, jak kto woli) z zastosowaniem naczelnej zasady ręka, rękę myje. Mnie te "partyjne" media nie są w stanie nawet wzruszyć, bo ich zwyczajnie nie oglądam, pilot kanałów nie musi ich wybrać, a to nie czasy głębokiej komuny i nie są emitowane z kołchoźników, jako jedynego środka przekazu dla społeczeństwa. I sam, pełniąc jednak czasami różne role dziennikarskie, z żadnymi utrudnieniami nie spotkałem się.
edit. a sądy same się obronią, tam nie pracują ludzie bez wiedzy i umiejętności.
Ostatnio zmieniony 2020-10-28, 21:14 przez karol, łącznie zmieniany 1 raz.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: jogi balboa »

szafran pisze: 2020-10-28, 20:46 Powtarzając partyjną propagandę. To nie rząd jest odpowiedzialny za wzrosty ale sami ludzie. Ci debile i debilki którzy nie przestrzegają zasad bo im się nie chce nosić maseczki itp.
Bo to przecież nie rząd przykładowo rozdawał "wakacyjne bony" zachęcając ludzi do niekontrolowanego przemieszczania się po całym kraju.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: karol »

Dobre, nawet bardzo dobre!
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Peperon »

karol pisze: 2020-10-28, 21:04 Mój drogi kolego, to piramidalna bzdura. Pokaż mi kraj, w którym finansowane z pieniędzy rządowych media publiczne są przeciwko rządowi ;) Żadnym mediom nic się nie stało, bo wszedł Pis...
Nie chodzi o to, żeby media publiczne (z czymkolwiek się to kojarzy) były antyrządowe, ale w miarę bezstronne.
Weźmy pod lupę materiały z ostatniej kampanii wyborczej. Przez cały czas Duduś był wspaniały, myślący o obywatelach i taki czuły. Agatka delikatna, piękna i myśląca o kobietach. Spotykała się z nimi w Kołach Gospodyń Wiejskich i gotowała razem z nimi. Mieliśmy Dudę na różnych budowach z przekopem na czele, w zakładach mięsnych, w szpitalach itp, itd... A co z przeciwnikami Dudy ? Szambo lało się na nich przez cały czas. Najpierw na Kidawę-Błońską (kobietę, której wg Morawieckiego należy się szacunek), która ułatwiała życie "dziennikarzom" TVPiS, jak mogła. Wpadka goniła wpadkę. Kiedy się okazało, że Kosiniak-Kamysz ma szansę wygrać z Dudą w drugiej turze, to kran z szamba został przekierowany na niego, a później na Hołownię, ponieważ wyniki sondaży się zmieniły. Na koniec został Trzaskowski, jako wcielenie zła wszelkiego. Na dodatek cały czas gnój się lał na środowisko LGBT, to to szatan wcielony...

W ramach podsumowania powiem tak. Gdyby w cywilizowanym kraju powstały te materiały, które mieliśmy okazję oglądać w TVPiS czasu kampanii, to szef działu informacyjnego oraz szef TV polecieliby na zbity ryj. Niestety poziom osiągnięty przez rządzących naszym krajem zbliża nas do Białorusi, więc po różnych zagrywkach pod publiczkę szef TVPiS wrócił na stołek. Zapewne z wyższymi apanażami... A mnie jest żal, że zrobili z porządnej stacji informacyjnej, partyjny gnój. Oczywiście mam na myśli TVP Info, które dla mnie było dużo lepsze niż Polsat News, czy TVN 24.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: karol »

Peperon pisze: 2020-10-28, 21:39
karol pisze: 2020-10-28, 21:04 Mój drogi kolego, to piramidalna bzdura. Pokaż mi kraj, w którym finansowane z pieniędzy rządowych media publiczne są przeciwko rządowi ;) Żadnym mediom nic się nie stało, bo wszedł Pis...
Nie chodzi o to, żeby media publiczne (z czymkolwiek się to kojarzy) były antyrządowe, ale w miarę bezstronne.
Szkoda, że dziennikarzom niemieckich mediów publicznych nikt tego nie wyklarował ;) Doprawdy, nie usprawiedliwiaj utopijnymi egzaltowanymi ideami realnej rzeczywistości ;) To jedna ze strun rządowej gitary i ma robić tak, aby rządowi było dobrze, to prosta zasada i innej nigdzie nie ma i nie będzie. Ja też mam różowe okulary na nosie, ale czasami je zdejmuję :D
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Peperon »

No to nie ma o czym dyskutować, jeśli Kurwizja, czyli tv publiczna ma pozwolenie na coś takiego od dużej części społeczeństwa.
A życie pokazuje, że ma...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: karol »

Peperon pisze: 2020-10-28, 22:31 No to nie ma o czym dyskutować, jeśli Kurwizja, czyli tv publiczna ma pozwolenie na coś takiego od dużej części społeczeństwa.
A życie pokazuje, że ma...
A Terlewizję pamiętasz? ;) Doprawdy, zawsze to był określony instrument do gry w orkiestrze rządowej, nieważne, czy rząd miał kolor czerwony, biały, czy miks kolorów ;) Dlatego piszę o zdjęciu czasami różowych okularów (rushoffych okułałów, jak mawiają przekorni niektórzy ;) )
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Grzechu »

szafran pisze: 2020-10-28, 20:36 Heh i kolejny powielacz propagandy opozycji. Ciągle te same bajeczki dla debili. No i debilek bo przecież one piekło przeżywają.
szafran pisze: 2020-10-28, 20:46 Powtarzając partyjną propagandę. To nie rząd jest odpowiedzialny za wzrosty ale sami ludzie. Ci debile i debilki którzy nie przestrzegają zasad bo im się nie chce nosić maseczki itp.
Bardzo proszę nie posądzać mnie o uleganie, a tym bardziej szerzenie propagandy, bo szczerze mówiąc, to mam głęboko w d...pie zarówno opozycję, jak i rząd.
Ale tak się akurat niewygodnie składa, że to rząd odpowiada za egzekucję prawa, które sam zresztą stanowi. Odpowiada też za prewencję i ochronę zdrowia. Ma po temu instrumenty, siły i środki. I jak ktoś nie przestrzega zasad, to powinien zostać albo do tego przymuszony, albo ukarany. I tyle.
Jednak rząd jest zwyczajnie nieudolny, na dodatek zakłamany, populistyczny, uwikłany w partyjniackie i biznesowe interesiki i sterowany przez stetryczałego starca.
Ustanowione prawo jest zwyczajnie koślawe, a te siły i środki istnieją w większości tylko na papierze.
Powtórzę: co najmniej pół roku czasu darowanego na przemyślaną organizację spójnego i kompleksowego przeciwdziałania kryzysowi zostało zwyczajnie utopione w szambie, w którym taplają się "przywódcy narodu".
Republika marzeń...
Wojciech Łabuć
Posty: 572
Rejestracja: 2020-04-15, 12:17

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Wojciech Łabuć »

PiSu nie da się obronić w kwestii tego co zrobili przez ostatnie miesiące. Walka o stołki, kopanie dołków pod kolegami z koalicji, olewanie Covid i tego co było oczywiste, że się stanie za kilka miesięcy podlewane propagandą sukcesu. Ordynarne wałki i kręcenie lodów w ramach walki z Covid co tylko pogorszyło sytuację. Najniższych lotów zwalanie winy na wszystkich, jak choćby nauczycieli, lekarzy, itp, za rzeczy które PiS z koalicjantami wzorcowo spieprzył. Mam dystans i widzę co można było zrobić choćby w Irlandii. I jak na zbity pysk wywalono 2 (!!!) ministrów pod rząd. Jednego za nieprzestrzeganie przepisów antyCovidowych a jego poprzednika za utratę prawa jazdy za jazdę pod wpływem. I to jeszcze zanim został ministrem. Do tego doprowadzono do utraty stanowiska przez komisarza unijnego z Irlandii, który też olewał antyCovidowe regulacje.

Miałem okazję zobaczyć jak po nieco "chwiejnym" reagowaniu na pierwszą falę Covid, jednak znacznie powyżej tego co miało miejsce w Polsce, przygotowywano się do potencjalnego pogorszenia sytuacji. Charytatywnie udzielam się w NGO. Na moim odcinku akurat pracuję z bezdomnymi. Ilość informacji, treningów i to takich prostych elearningowych, procedury, sprzęt było tam gdzie powinno i w odpowiednim czasie tak aby ludzie wiedzieli co mają robić. A jak ktoś z nas nie wie to jest prosta ścieżka doradcza. I nie ważne, że jesteśmy "prywaciarzami". Pomoc i koordynacja jest ze strony HSE (odpowiednim Ministerstwa Zdrowia) wszechobecna. Zdarzały się wpadki, jak choćby awaria systemu informowania o wynikach badań ale to po prostu usterka i tyle. Nie ma problemu z testami, są darmowe i darmowo kierują na nie lekarze rodzinni. Nie ma burdelu z wożeniem pacjentów po okolicy bo nikt nic nie wie i nie ma miejsc. Szkolenia i przygotowywanie ochotników miało miejsce miesiące temu! Jeśli były wprowadzane obostrzenia to przestrzegane musiały być przez wszystkich. Ze skutkiem jaki podałem wcześniej. Nie było rumakowania i arogancji. Były podziękowania dla tych, co pracują na pierwszej linii. Było wsparcie. Jak gdzieś krytykowano to za coś co wymagało krytyki. I nie było propagandy sukcesu i końca Covid. Jest jasny system 5 poziomowy z możliwością wprowadzenia elementów z wyższego poziomu w niepełnym wymiarze. Jak gdzieś skakała liczba nowych przypadków to wprowadzało się odpowiednie poziomy dokładnie tam. I śmiertelność jest na ponad 10krotnie mniejszym poziomie. Bo ludzie nie umierają z braku opieki medycznej.

Nie da się tym bajzlem zafundowanym przez PiS obdarzyć opozycji. Nie ważne jak niskie mniemanie mam o Borysie i spółce. Nie ważne co kto zrobił wcześniej. To PiS tylko i wyłącznie odpowiada za ten obraz rozpadu państwa i bezradności jego organów w sytuacji kryzysowej. I głupie próby przykrycia kryzysu czy wypełniania pokątnych warunków umowy koalicyjnej. Stara medyczna maksyma - po pierwsze nie szkodzić. A nie iść na wojnę z większością społeczeństwa w sytuacji, kiedy Covid wymknął się spod kontroli. Trzeba być kompletnie pustym dzbanem aby w takim momencie antagonizować ludzi i doprowadzać do wrzenia w społeczeństwie. A to co wcześniej zrobił PO, KO, PSL czy inne SLD to mam tam, gdzie światło nie dociera. Rządzący nie mają prawa tłumaczyć swojego debilizmu, braku wyobraźni, braku zdrowego rozsądku i szacunku dla narodu przeszłością. Oni mają k... pracować aby teraźniejszość i przyszłość były lepsze. I po tylu latach to kto jest winien tego, że jest tak źle? Wymyślanie wrogów i przeciwników aby ukryć swoją niekompetencję. I na tym przestanę, bo musiałbym zacząć używać słów powszechnie uznawanych za niecenzuralne.
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Piotr S. »

jogi balboa pisze: 2020-10-28, 21:09
szafran pisze: 2020-10-28, 20:46 Powtarzając partyjną propagandę. To nie rząd jest odpowiedzialny za wzrosty ale sami ludzie. Ci debile i debilki którzy nie przestrzegają zasad bo im się nie chce nosić maseczki itp.
Bo to przecież nie rząd przykładowo rozdawał "wakacyjne bony" zachęcając ludzi do niekontrolowanego przemieszczania się po całym kraju.
Tak rozdawał ale co to ma wspólnego z aktualnym wysypem zakażeń tych w październiku na upartego można się jeszcze uczepić końca września
wydać wyraźnie ,ze wakacje i ten okres nie są odpowiedzialne za aktualny wysyp covida bo jak by tak było to już w sierpniu była by kicha ale tak nie było .
Wojciech Łabuć
Posty: 572
Rejestracja: 2020-04-15, 12:17

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Wojciech Łabuć »

Panie Piotrze to co jest teraz to składowa wielu baboli PiS. Od ignorowania własnych obostrzeń, przez tworzenie gniotów a nie przepisów, które po prostu można ignorować, przez propagandę sukcesu i jak to PiS pokonało Covid, przez wakacje do szkoły i braku przygotowania. Wie Pan co to jest funkcja eksponencjalna i wzrost wykładniczy?
ODPOWIEDZ