Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
Radeckij
Posty: 186
Rejestracja: 2006-02-05, 16:03
Lokalizacja: Tęczoburg

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Radeckij »

szafran pisze: 2021-06-23, 21:46 To pewnie zła lekarka. Aktyw partyjny i sekciarze już gotowi jej odebrać prawo do wykonywania zawodu.
Próbowałeś leków przeciw wściekliźnie? Powinny tobie pomóc.
Róbmy swoje! Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje! Bo jeżeli ciut się chce,
Drobiazgów parę się uchowa: Kultura, sztuka, wolność słowa, Kochani
Róbmy swoje!
greg_tank
Posty: 337
Rejestracja: 2021-05-21, 23:06

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: greg_tank »

Radeckij pisze: 2021-06-23, 12:55 w Sopocie oczywiście się popisują, i drukują od ręki "paszport covidowy" zaszczepionym...
W Krakowie też dostałem.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: SmokEustachy »

Peperon pisze: 2021-06-23, 21:14 /..../
Co do szczepionek badanych przez lata. Czytałem kiedyś, że Pasteur podał dziecku szczepionkę przeciw wściekliźnie w sytuacji przymusowej, kiedy jedyną jej wersją była ta testowana na psach.
Jedno dziecko, nieuchronna śmierć...
Miliony dzieci i nic się nie stanie.
Czaisz różnicę?
Awatar użytkownika
Radeckij
Posty: 186
Rejestracja: 2006-02-05, 16:03
Lokalizacja: Tęczoburg

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Radeckij »

greg_tank pisze: 2021-06-24, 00:20
Radeckij pisze: 2021-06-23, 12:55 w Sopocie oczywiście się popisują, i drukują od ręki "paszport covidowy" zaszczepionym...
W Krakowie też dostałem.
No ja musiałem sobie sam drukować... :-|
Róbmy swoje! Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje! Bo jeżeli ciut się chce,
Drobiazgów parę się uchowa: Kultura, sztuka, wolność słowa, Kochani
Róbmy swoje!
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Peperon »

SmokEustachy pisze: 2021-06-24, 01:40 Jedno dziecko, nieuchronna śmierć...
Miliony dzieci i nic się nie stanie.
Czaisz różnicę?
Mógłbyś tak trochę jaśniej, o co Ci chodzi ?
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: SmokEustachy »

Pasteur podał jedną szczepionkę jednemu dziecku.
A tu mówimy o szczepieniu milionów dzieciaków na Covid, który jest dla nich niegroźny.
Awatar użytkownika
Gregski
Posty: 972
Rejestracja: 2006-01-27, 21:47
Lokalizacja: Na Kociewiu albo na morzu

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Gregski »

cieciwa pisze: 2021-06-23, 13:21 @Gregski, Ty tak poważnie czy robisz sobie jaja ?
Jak poważnie, to zapytam koleżankę z 'rolnika' i przepiszę Ci to co mi powie ..... :D

A tak naprawdę to ma coś wspólnego z trybem odżywiania się. (chyba - nie jestem pewien)
No widzisz, tak jak większość ludzi nie masz pojęcia na temat zwykłego gówna ale tak jak większość ludzi dyskutujesz o mikrobiologii, wirusologii czy medycynie...
Wśród ludzi człowiek dziczeje.
Waldemar Łysiak
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: szafran »

Izrael zakłada kwarantannę z powodu odmiany indyjskiej :D
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Peperon »

SmokEustachy pisze: 2021-06-24, 17:01 Pasteur podał jedną szczepionkę jednemu dziecku.
A tu mówimy o szczepieniu milionów dzieciaków na Covid, który jest dla nich niegroźny.
Zaryzykował nieprzebadaną szczepionką i dziecko przeżyło.
Teoretycznie dzieci nie są zabijane przez covid, ale zobacz co robi np. polio z chorującymi dzieciakami. A o długotrwałych skutkach covida nie wiemy nic. Mogą się one pokazać dopiero za 10, czy 15 lat.
Poza tym mimo wszystko są również dzieci, które nie przeżyły zakażenia sars-cov-2. Zwłaszcza w przypadku nowszych odmian.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: pothkan »

SmokEustachy pisze: 2021-06-24, 17:01A tu mówimy o szczepieniu milionów dzieciaków na Covid, który jest dla nich niegroźny.
Owszem, bywa groźny: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzieci%C4 ... SARS-CoV-2

Poza tym ogólnie - nie wiemy, jakie są możliwe skutki przejścia Covid, nawet łagodnego, w dłuższej perspektywie. Takie tematy jak np. "mgła covidowa" są wciąż badane.

Szczepionki - w przeciwieństwie do chorób - jeśli mają negatywne skutki uboczne, to szybko. Kwestia minut, godzin, dni. Najgroźniejsza jest reakcja uczuleniowa (wstrząs anafilaktyczny), stąd właśnie każe nam się odczekać te 15-20 minut po.
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4748
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Maciej3 »

Tego czybwfekty uboczne szczepionki są tylko krótkoterminowe też nie wiemy bo niby skąd?
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: pothkan »

Maciej3 pisze: 2021-06-25, 07:01Tego czybwfekty uboczne szczepionki są tylko krótkoterminowe też nie wiemy bo niby skąd?
Na 100% nie wiemy, ale historycznie nie było dotąd żadnej masowej szczepionki, po której niepożądane efekty uboczne ujawniały się powyżej dwóch miesięcy (a obecnie stosowane przeciw Covid są już przebadane na bodaj od 5 do 10). Więc byłoby to bardzo dziwne.
cieciwa
Posty: 106
Rejestracja: 2004-09-21, 13:03

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: cieciwa »

Czekaj, czekaj ..
Coś mi się gdzieś po głowie kołacze, że był jakiś skandal ze szczepionkami chyba właśnie w latach 70?, 80? a ich efekt pojawił się przy następnym pokoleniu kiedy zaczęło się rodzić bardzo dużo dzieci z jakimiś tam wadami ..

Ale tu nie pamiętam szczegółów i mogę mieszać kilka wydarzeń...
Franek Wichura
Posty: 549
Rejestracja: 2021-06-02, 12:36

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Franek Wichura »

pothkan pisze: 2021-06-25, 00:20 Poza tym ogólnie - nie wiemy, jakie są możliwe skutki przejścia Covid, nawet łagodnego, w dłuższej perspektywie. Takie tematy jak np. "mgła covidowa" są wciąż badane.
To prawda
pothkan pisze: 2021-06-25, 00:20 Szczepionki - w przeciwieństwie do chorób - jeśli mają negatywne skutki uboczne, to szybko. Kwestia minut, godzin, dni.
To nie do konca - niektore kobiety zmarly po AstraZ. okolo dwoch tygodni po szczepieniu.
pothkan pisze: 2021-06-25, 08:19 Na 100% nie wiemy, ale historycznie nie było dotąd żadnej masowej szczepionki, po której niepożądane efekty uboczne ujawniały się powyżej dwóch miesięcy
Ktos, kiedys, (moze wlasnie teraz?) bedzie pierwszy? A moze powodem bylo to ze do tej pory szczepionke badano przed masowym uzyciem w wielu etapach przez wiele lat i byla mozliwosc odkrycia skutkow uboczynch po 2-3-4 czy nawet 5 latach - i jesli cos poszlo nie tak to szczepionka nie wchodzila na rynek? Naukowca juz wiele rzeczy sie wydawalo a po latach wychodzilo inaczej - mam wielka nadzieje (i niestety zadnej pewnosci) ze tym razem wszystko poszlo dobrze.
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4748
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Maciej3 »

cieciwa pisze: 2021-06-25, 09:17 Czekaj, czekaj ..
Coś mi się gdzieś po głowie kołacze, że był jakiś skandal ze szczepionkami chyba właśnie w latach 70?, 80? a ich efekt pojawił się przy następnym pokoleniu kiedy zaczęło się rodzić bardzo dużo dzieci z jakimiś tam wadami ..

Ale tu nie pamiętam szczegółów i mogę mieszać kilka wydarzeń...
O takich przypadkach leków słyszałem. Szczepionek nie, ale to nie znaczy, że takich przypadków nie było.
Zresztą to nie takie oczywiste jeśli się nie zrobi odpowiednio badań (a na takie trzeba czasu i dobrej próby).
Pierwsze szczepionki powstawały w czasach, w których trudno było nimi zaszkodzić. No jak taka ospa prawdziwa szalała, czy jakieś inne cholerstwo naprawdę śmiertelne a nie co to teraz mamy, to w zasadzie nawet bardzo silny NOP był spokojnie do zaakceptowania. Alternatywą była bardzo prawdopodobna śmierć na zarazę. W przypadku tego szczepienia niesprawdzoną szczepionką na wściekliznę, to sprawa była banalna. Pogryzienie przez wściekłe zwierze, oznacza w zasadzie 100% pewność śmierci pogryzionego w ciągu iluś tam dni. Ponoś były jakieś przypadki przeżycia, ale to chyba tylko plotki. Więc co niby taka niesprawdzona szczepionka ma zaszkodzić? Że umrzesz dzień wcześniej?
A później jak się szczepienia rozwinęły na dość masową skalę, to też się rozwinęły i inne leki, że o zwykłych "chemiach panie" wokół nie wspomnę.
Trochę trwa zanim się odsieje ten szum informacyjny.
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Piotr S.
Posty: 2305
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Piotr S. »

SZOK! Boris Johnson w ONZ zapowiada oficjalnie: czipy, implanty, nanotechnologię i nową moralność i ostrzega przed antyszczepionkowcami. zachwala dobrodziejstwa nanotechnologii, czipów pływających we krwi i zapowiada nową moralność
NWO nadchodzi pełną gębą teraz czekam na wypociny z UE ,właśnie przed chwilą do mnie zadzwonili i pani mi wciska ,że specjalista wyjaśni mi dlaczego
powinienem się zaszczepić odpowiedziałem ,że o swoje zdrowie sam potrafię zadbać .
ODPOWIEDZ