Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: jogi balboa »

Rok temu wszędzie pisali że covid ma zabijać 5% populacji. 5tys. na milion to 0,5%, na kim to ma niby zrobić wrażenie? :)
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: marek8 »

Trzeba precyzyjnie rozróżnić fakty od ich grażynowo-grzechowego (przeczytał/a w "okólnku" i tak jest jak tam jest) rozumienia ;) oraz rzeczywistego rozumienia - wirus to znakomita "okazja" dla wielu byznesów oraz rozwijania wielu "nowych" technologii, którym daje on paliwo i pozwala znacząco przyspieszyć. Z Czasem wszelkie oddzielenie faktów od wygodnej ich interpretacji stanie się w praktyce niemożliwe, gdy tylko pewne firmy zaczną z koronawirusa po prostu żyć - wtedy każdy na nie to wróg, zacofaniec lub polski powstaniec (swego czasu synonim niezbyt fajnych rzeczy)
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Grzechu »

marek8 pisze: 2021-06-07, 11:03 (...) grzechowego (...)
Ciągle boli napiętnowanie za rozsiewanie fejków?
Ma boleć - przyzwyczaj się do tego, że będzie się za tobą ciągnął ten smród.
Republika marzeń...
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: szafran »

Uwaga pojawiają się nowe mutacje - nepalska i meksykańska :D
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: jogi balboa »

szafran pisze: 2021-06-09, 08:52 Uwaga pojawiają się nowe mutacje - nepalska i meksykańska :D
A jakie mają super moce? :)
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: marek8 »

Co niby "grzechu" miało zaboleć? ;) Stałeś się na tym forum wyrazicielem nowej polityki powiatowego stratega wizerunkowego nakazującego przy każdym niezrozumiałym twierdzeniu (czyli prawie każdym...) żądać źródeł, wyjaśnień i tłumaczeń - tyle, że to i tak nic nie pomoże, gdy pustka ... :P
Zapoznaj się z raportami NIK na temat rzeczonej umowy a poznasz jak "pozytywnie" oceniono ją we wskazanym przez mnie aspekcie mimo starań pudrowania na maksa - co prawda zapewne tak wyrafinowany język dla ciebie będzie mało czytelny więc cóż... :-D A co do meritum to jak mniemam przedstawiłeś gdzieś swoje stanowisko w rzeczonym temacie?... Czy tylko znowu zwyczajowo pitolisz i hejtujesz z zerowym wkładem w temat? :bije:
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Grzechu »

marek8 pisze: 2021-06-11, 10:59 Stałeś się na tym forum wyrazicielem nowej polityki powiatowego stratega wizerunkowego nakazującego przy każdym niezrozumiałym twierdzeniu (czyli prawie każdym...) żądać źródeł, wyjaśnień i tłumaczeń
Jezu... Nie pogrążaj się bardziej! Nie kłam!!! Po prostu nie kłam!!!
Nie dokładaj do swojego fejkowania pospolitego kłamstwa - jeden jedyny raz cię poprosiłem.
I to tylko dlatego, że nie dostrzegłem brudnej onucy wystającej ci zza cholewki...
marek8 pisze: 2021-06-11, 10:59 A co do meritum to jak mniemam przedstawiłeś gdzieś swoje stanowisko w rzeczonym temacie?... Czy tylko znowu zwyczajowo pitolisz i hejtujesz z zerowym wkładem w temat? :bije:
Potrafisz logicznie myśleć? Pamiętasz coś więcej niż złota rybka?
Autocytat:
Grzechu pisze: 2021-05-14, 06:41 "O ile ja pamiętam, to zrezygnowaliśmy nie z powodu braku politycznej woli, ale z powodu braku możliwości przejęcia w ramach offsetu technologii przez potencjalnych wykonawców.
Jeśli się mylę, to poproszę Cię o więcej szczegółów na temat roli tej politycznej woli w rezygnacji."
Gdzie tam masz pytanie o jakieś źródła, jakieś wyjaśnienia, jakieś tłumaczenia?

Jeszcze raz proszę: przynajmniej nie kłam!
Republika marzeń...
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Marmik »

Choć oczywiście wypowiedzi są bardzo wyważone to coś czuję, że długo miejsca nie zagrzeje za nieprawomyślne poglądy...
DGB-WIM.jpg
DGB-WIM.jpg (402.83 KiB) Przejrzano 1228 razy
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: szafran »

Po prostu trzeba zużyć zakupione szczepionki. Dorośli tak średnio podeszli do kwestii szczepień to trzeba wzbudzić zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży. Oczywiście tłumacząc to względami medycznymi i możliwością wyjazdów.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: szafran »

Kisnę. Szczepili się po to żeby wyjechać w ciepłe kraje a tu psikus. Możliwe choroby skóry po szczepieniu :)
Jak zauważył dermatolog Luca Fania, zakażenie koronawirusem może objawiać się także na skórze, najczęściej w postaci tzw. pokrzywki, wysypki przypominającej odrę lub ospę, czy stanu podobnego do odmrożenia


"Również po zaszczepieniu - dodał doktor Fania - mogą wystąpić różne stany chorobowe skóry". Dlatego także z tego powodu tegoroczne lato powinno być wyjątkowe, a skóra szczególnie chroniona.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... oSlkn2aGVk
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Piotr S. »

Co to może być ? na worldometers coronavirus country poland https://www.worldometers.info/coronavir ... ry/poland/
jest cały czas wysoka liczba zainfekowanych osób w Polsce na dzień dzisiejszy jest to 154392 tysiące jest to o tyle ciekawe ,że już od wielu tygodni liczba nowych infekcji dobowych jest rzędu kilkuset na dobę zaś na dziś jest w szpitalach tylko 1989 osób .
Wiemy ,że przeciętnie choruje się na covid 3 tygodnie ,ta liczba 154 tyś zainfekowanych spada bardzo powoli i obserwując to zauważam ,że mamy
bardzo dziwną sytuację bo wygląda na to, że są to osoby , które są zainfekowane chorują od bardzo wielu tygodni lub miesięcy po mimo ,że w szpitalach w Polsce jest około 2 tys chorych a na wykresie aktywnych chorych spadek jest nieznaczny , o co może w tym wszystkim chodzić ? czy można być zainfekowanym przez wiele miesięcy ? i nie leczyć się w szpitalu ?
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: SmokEustachy »

Piotr S. pisze: 2021-06-13, 15:17 Co to może być ? na worldometers coronavirus country poland https://www.worldometers.info/coronavir ... ry/poland/
jest cały czas wysoka liczba zainfekowanych osób w Polsce na dzień dzisiejszy jest to 154392 tysiące jest to o tyle ciekawe ,że już od wielu tygodni liczba nowych infekcji dobowych jest rzędu kilkuset na dobę zaś na dziś jest w szpitalach tylko 1989 osób .
Wiemy ,że przeciętnie choruje się na covid 3 tygodnie ,ta liczba 154 tyś zainfekowanych spada bardzo powoli i obserwując to zauważam ,że mamy
bardzo dziwną sytuację bo wygląda na to, że są to osoby , które są zainfekowane chorują od bardzo wielu tygodni lub miesięcy po mimo ,że w szpitalach w Polsce jest około 2 tys chorych a na wykresie aktywnych chorych spadek jest nieznaczny , o co może w tym wszystkim chodzić ? czy można być zainfekowanym przez wiele miesięcy ? i nie leczyć się w szpitalu ?
Poślizg nieuchronny uwzględniłeś?
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: SmokEustachy »

https://tvp.info/54319088/zaszczepieni- ... -opalaniem
Zaszczepieni i osoby po COVID-19 powinny uważać z opalaniem
Awatar użytkownika
Radeckij
Posty: 186
Rejestracja: 2006-02-05, 16:03
Lokalizacja: Tęczoburg

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Radeckij »

W temacie COVID-19 nowy ład działa tak samo "na pałę", jak wszędzie i we wszystkim. Wczoraj zapisałem się na szczepienie, dzisiaj dostałem sms-a, że termin szczepienia został zmieniony i mam się stawić w godzinie, która mi kompletnie nie pasuje. A potem ministrant zdrowia wygraża, że ci co się zapisali i nie przyszli, to będą karani...
Róbmy swoje! Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje! Bo jeżeli ciut się chce,
Drobiazgów parę się uchowa: Kultura, sztuka, wolność słowa, Kochani
Róbmy swoje!
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: SmokEustachy »

Radeckij pisze: 2021-06-15, 13:25 W temacie COVID-19 nowy ład działa tak samo "na pałę", jak wszędzie i we wszystkim. Wczoraj zapisałem się na szczepienie, dzisiaj dostałem sms-a, że termin szczepienia został zmieniony i mam się stawić w godzinie, która mi kompletnie nie pasuje. A potem ministrant zdrowia wygraża, że ci co się zapisali i nie przyszli, to będą karani...
Biednemu wiatr w oczy. Zmień termin na stronie.
ODPOWIEDZ