Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Marmik »

Tyle, że trzeba mieć świadomość, że to zupełnie nie to samo co zgłoszenie NOP. W ankiecie możesz sobie wpisać co chcesz, a to i tak nie trafi do analizy nieporządnych odczynów poszczepiennych (obojętnie jaka by ona nie była).
Jedynym wymiernym efektem takiego wpisu o ile dokonamy go w punkcie, gdzie kwalifikuje pielęgniarka, fizjoterapeuta lub farmaceuta może być odesłanie do innego punktu szczepień gdzie kwalifikacji dokonuje lekarz.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: szafran »

Gorączka po szczepieniu (nawet jeżeli to 2 dni po 39 st. jak w przypadku członka rodziny) to radość z powodu końca pandemii.
ptasznik
Posty: 389
Rejestracja: 2015-06-15, 23:05

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: ptasznik »

Marmik pisze: 2021-06-18, 21:08 może być odesłanie do innego punktu szczepień gdzie kwalifikacji dokonuje lekarz.
Więc by nie robić sobie kłopotu
Awatar użytkownika
Radeckij
Posty: 186
Rejestracja: 2006-02-05, 16:03
Lokalizacja: Tęczoburg

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Radeckij »

ptasznik pisze: 2021-06-18, 20:45 Możesz to napisać w ankiecie przy drugiej dawce.
A to będzie technicznie trudne, bo J&J jest szczepionką jednodawkową :)
Róbmy swoje! Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje! Bo jeżeli ciut się chce,
Drobiazgów parę się uchowa: Kultura, sztuka, wolność słowa, Kochani
Róbmy swoje!
Piotr S.
Posty: 2303
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Piotr S. »

Co czwarty hospitalizowany pacjent z COVID-19 z niedoborem witaminy D umarł - wynika z izraelskich badań, które opisuje portal Times of Israel. Wśród hospitalizowanych osób bez niedoboru tej witaminy umarło tylko 3 proc. chorych.
Izraelscy naukowcy odkryli, że pacjenci z niewystarczającą ilością witaminy D są również 14 razy bardziej narażeni na zgon lub znalezienie się w ciężkim lub krytycznym stanie.
W badaniu przeprowadzonym w Galilejskim Centrum Medycznym 26 proc. pacjentów z niedoborem witaminy D zmarło z powodu zakażenia koronawirusem, podczas gdy wśród innych pacjentów odsetek ten wynosił 3 proc. - To bardzo, bardzo znacząca rozbieżność, która stanowi znaczący sygnał, że zachorowanie w sytuacji bardzo niskiego poziomu witaminy D w organizmie prowadzi do zwiększonej śmiertelności i cięższego przebiegu choroby - powiedział portalowi endokrynolog, członek zespołu badawczego dr Amir Baszkin.
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5305571
a na tym forum byli tacy którzy to wyśmiewali gdy parę dobrych tygodni poruszyłem ten temat
Awatar użytkownika
Radeckij
Posty: 186
Rejestracja: 2006-02-05, 16:03
Lokalizacja: Tęczoburg

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Radeckij »

Piotr S. pisze: 2021-06-18, 23:50 Co czwarty hospitalizowany pacjent z COVID-19 z niedoborem witaminy D umarł - wynika z izraelskich badań, które opisuje portal Times of Israel. Wśród hospitalizowanych osób bez niedoboru tej witaminy umarło tylko 3 proc. chorych.
Izraelscy naukowcy odkryli, że pacjenci z niewystarczającą ilością witaminy D są również 14 razy bardziej narażeni na zgon lub znalezienie się w ciężkim lub krytycznym stanie.
W badaniu przeprowadzonym w Galilejskim Centrum Medycznym 26 proc. pacjentów z niedoborem witaminy D zmarło z powodu zakażenia koronawirusem, podczas gdy wśród innych pacjentów odsetek ten wynosił 3 proc. - To bardzo, bardzo znacząca rozbieżność, która stanowi znaczący sygnał, że zachorowanie w sytuacji bardzo niskiego poziomu witaminy D w organizmie prowadzi do zwiększonej śmiertelności i cięższego przebiegu choroby - powiedział portalowi endokrynolog, członek zespołu badawczego dr Amir Baszkin.
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5305571
a na tym forum byli tacy którzy to wyśmiewali gdy parę dobrych tygodni poruszyłem ten temat
Jestem pewien, że o tym pisano już w zeszłym roku, bo wskutek takich informacji zaczęliśmy całą rodziną dodatkowo suplementować się witaminą D. To jest jedna z takich rzeczy, które nie zaszkodzą, a mogą pomóc. Może to dzięki temu przeszedłem zakażenie tak lekko, znacznie lżej niż np. młodszy o 13 lat szwagier, który ma stały niedobór witaminy D?
Róbmy swoje! Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje! Bo jeżeli ciut się chce,
Drobiazgów parę się uchowa: Kultura, sztuka, wolność słowa, Kochani
Róbmy swoje!
Awatar użytkownika
MacGreg
Posty: 597
Rejestracja: 2013-04-24, 19:58
Lokalizacja: Scotland

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: MacGreg »

Radeckij pisze: 2021-06-18, 14:04 ile można? Ile razy można powtarzać zero-jedynkowcom,

I to ma być dowód... na co? Bo nie wiem za bardzo. Mój 40-letni sąsiad zmarł czekając na respirator, chociaż wedle naszej władzy respiratory cały czas były dostępne...
Odpowiadam z pewnym opóznieniem, ale to z prozaicznego powodu braku czasu.
Wygląda na to że chyba racja jest jednak po mojej stronie.
Co ładnie pokazuje po której stronie barykady jesteś..
Przypominam że temat dyskusji był taki że oficjalne media nie podejmyją żadnej racjonalnej dyskusji z ludzmi którzy mają obiekcje co do oficjalnej wersji wydarzeń promowanych nachalnie przez media, a nie po której stronie barykady jestem.
Popatrz tylko na swoją reakcję. Zamiast np podać powazne wyniki badań naukowych na temat skuteczności masek w prewencji rozprzestrzeniania się Covid, ( bo takich nie ma). Mówie tu o naprawdę naukowych badaniach, a nie o opiniach ekspertów którzy dawno juz stracili wiarygodność.
Zamiast tego próbujesz mnie obrazić nazywając zero - jedynkowcem.
Nie pozwolę sie obrazac i nie widzę mozliwości dyskutowania z Tobą.
Dla tych którzy myślą podobnie jak ja i nie mogą życ bez wolności polecam do obejrzenia video.
https://www.youtube.com/watch?v=WTcLk7RRt14
'There seems to be something wrong with our bloody ships today!' - Vice Admiral Sir David Beatty
Morskie Opowiesci YouTube
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: szafran »

Dlatego ciągle powtarzam, że to sekta. Wierzą to co im przekażą prorocy i nie są w stanie myśleć inaczej niż reszta. Masz się szczepić i przestać zadawać pytania! Plus w przypadku takiego jednego dochodzi opozycyjna propaganda.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: SmokEustachy »

No koledzy powoli się żegnamy
https://dorzeczy.pl/zdrowie/188614/koro ... onych.html

Według danych opublikowanych przez Public Health England śmiertelność z powodu wariantu Delta COVID-19 jest sześciokrotnie wyższa wśród osób w pełni zaszczepionych, niż wśród osób, które nigdy nie otrzymały szczepionki.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Peperon »

SmokEustachy pisze: 2021-06-19, 13:20 No koledzy powoli się żegnamy...
Najwyżej będę Cię straszył, kiedy będziesz wypisywał głupoty na Forum... :diabel:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: szafran »

Wy to możecie cwaniakować. Pracuję w szkole więc mam szansę na wariant Echo, Foxtrot i Golf :)

Przecież to straszenie nową odmianą ma na celu stworzenie zapotrzebowania na szczepionki, które zostały zamówione przez UE. Głupio je tak wyrzucić ;)
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: SmokEustachy »

Peperon pisze: 2021-06-19, 15:58
SmokEustachy pisze: 2021-06-19, 13:20 No koledzy powoli się żegnamy...
Najwyżej będę Cię straszył, kiedy będziesz wypisywał głupoty na Forum... :diabel:
nie w tą stronę to działa.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Peperon »

SmokEustachy pisze: 2021-06-19, 18:28 nie w tą stronę to działa.
A w którą, skoro jestem w pełni zaszczepiony ???
Polaków to nie dotyczy ?
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: SmokEustachy »

jestem po pierwszej dawce nie?
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Peperon »

No to Ciebie to info nie dotyczy, dopóki nie dostaniesz drugiej dawki.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
Radeckij
Posty: 186
Rejestracja: 2006-02-05, 16:03
Lokalizacja: Tęczoburg

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Radeckij »

MacGreg pisze: 2021-06-19, 12:28 Popatrz tylko na swoją reakcję. Zamiast np podać powazne wyniki badań naukowych na temat skuteczności masek w prewencji rozprzestrzeniania się Covid, ( bo takich nie ma). Mówie tu o naprawdę naukowych badaniach, a nie o opiniach ekspertów którzy dawno juz stracili wiarygodność.
Aha, czyli chcesz "poważnych badań", ale TY DECYDUJESZ co jest poważnym badaniem? Tak mamy "dyskutować"? Liczysz że zechcę na takie wygłupy stracić chociażby kwadrans?
MacGreg pisze: 2021-06-19, 12:28 Zamiast tego próbujesz mnie obrazić nazywając zero - jedynkowcem.
To akurat nie było o Tobie, tylko na potrzeby przykładu o maseczkach i kaskach. Ale uderz w stół, a nożyce się odezwą, co?
MacGreg pisze: 2021-06-19, 12:28 Wygląda na to że chyba racja jest jednak po mojej stronie.
W Twoim uniwersum zawsze ją miałeś :brawo:
szafran pisze: 2021-06-19, 12:45 Plus w przypadku takiego jednego dochodzi opozycyjna propaganda.
A więc mówisz, że jeżeli bicie kobiet budzi moralny wstręt, to wskutek opozycyjnej propagandy? Ciekawe :roll:
SmokEustachy pisze: 2021-06-19, 13:20 No koledzy powoli się żegnamy
https://dorzeczy.pl/zdrowie/188614/koro ... onych.html

Według danych opublikowanych przez Public Health England śmiertelność z powodu wariantu Delta COVID-19 jest sześciokrotnie wyższa wśród osób w pełni zaszczepionych, niż wśród osób, które nigdy nie otrzymały szczepionki.
Czy tzw. dziennikarz podał linki do źródła rewelacji?
Bo tak szukam, szukam wzmiankowanych "danych opublikowanych" i nie mogę znaleźć. W szczególności tego wniosku o wyższej śmiertelności. Znajduję za to całkiem inne treści, np:
Out of 33,000 cases analysed by PHE and confirmed to be the Delta variant since February, 223 have been admitted to hospital - most were unvaccinated or had only had only dose, and 20 people were fully vaccinated.
And of 42 deaths in people with Delta variant infections, 23 were unvaccinated and seven had received only one dose. The other 12 had received two doses more than two weeks before.
New analysis by PHE shows for the first time that 2 doses of COVID-19 vaccines are highly effective against hospitalisation from the Delta (B.1.617.2) variant.
The analysis suggests:
+the Pfizer-BioNTech vaccine is 96% effective against hospitalisation after 2 doses
+the Oxford-AstraZeneca vaccine is 92% effective against hospitalisation after 2 doses
These are comparable with vaccine effectiveness against hospitalisation from the Alpha variant.
Róbmy swoje! Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje! Bo jeżeli ciut się chce,
Drobiazgów parę się uchowa: Kultura, sztuka, wolność słowa, Kochani
Róbmy swoje!
ODPOWIEDZ