No i po sympozjum Nr 3.

Wszystko na temat zlotów, zjazdow i spotkań poświeconych wymianie myśli na temat okretów wojennych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Post autor: mcwatt »

Panowie, wywołałem swoje zdjęcia. Ponieważ nie ma ich zbyt wiele (18 chyba) więc mogę podesłać zainteresowanym na maila.
BTW: czy ktoś zbiera wszystkie zdjęcia zrobione na Sympozjum? Także te z archiwum w Malborku? Wszystkie chyba się nie zmieszczą w PDF-ce? Może by tak zrobić zbiorczy CDek? Mogę pomóc w kolportażu i przegrywaniu :-D
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

fdt pisze:
crolick pisze:(1) Od lewej: Dako, Andreas Dwulecki [zasloniety], Michael Rey, Jerzy Wojewski, Andrzej J.
(2) Rzad lewy od dolu: McWatt, PiotrG, JB. Rzad prawy od gory: Dako, Andreas Dwulecki, Michael Rey, Jerzy Wojewski, Andrzej J, eSDe
(3) Od lewej: Grzechu, McWatt, PiotrG, Andrzej Nitka, crolick, JB, Andrzej J
(4) Od lewej: Grzechu, McWatt, PiotrG
(5) Od lewej: Andrzej Nitka, JB, crolick
(6) Od lewej: glowa Dako :P , crolick, JB, Andreas Dwulecki
(7) Od lewej: czolo Dako :P, Michael Rey, Jerzy Wojewski, Andrzej J

Mam nadzieje ze niczego nie pokrecilem :roll:

A jeszcze sa zdjecia z drugiego dnia :)
Pana J.Wojewskiego .... hmmmm nie było na naszym spotkaniu :-) . To weteran zbieracz i kolekcjoner różnych pamiątek ze starego Elbląga i długoletni pracownik naszej firmy (praktycznie od kolebki czyli od powstania Zamechu). Nie mógł się zjawić bo coś mu wypadło... A jeżeli chodzi o identyfikatory, to chyba niektórzy brali jak leci :lol: .
Ten gość siedzący obok mnie i nazywany błędnie Jerzym Wojewskim to Andrzej Nowak z Rumi, m.in. miłośnik muzealnictwa morskiego. Miał identyfikator z nazwiskiem i imieniem jw.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4094
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Ejjj panowie a co z reszta zdjec?!? :shock:
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JB »

Korzystając z wolnych chwil przestudiowałem listę stoczniową Schichaua, którą uczestnicy 3. Sympozjum otrzymali od organizatorów. Bardzo ciekawa i pouczjąca lektura. Po porównaniu z dostępnymi dla mnie opracowaniami mam kilka uwag: 1) # 304 zbudowany dla Nejdenowa z Neogeorgijewska nad Dnieprem to Zarja (numer MPS - 24), a nie Sarga, 2) ## 480 i 542 to chyba jeden statek, Sokół (# MPS 245) S.Górnickiego z Płocka (co na to fdt?).
JB
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

JB pisze: 1) # 304 zbudowany dla Nejdenowa z Neogeorgijewska nad Dnieprem to Zarja (numer MPS - 24), a nie Sarga, 2) ## 480 i 542 to chyba jeden statek, Sokół (# MPS 245) S.Górnickiego z Płocka (co na to fdt?).
JB
304 to "Zaria", ale to normalka z rosyjskimi nazwami... :lol: Ryski torpedowiec "Gogland" występuje na tej liście jako "Hochland"... niby nic...

Jeżeli chodzi o te 2 Sokoły to nie wiem... Pierwszy był ponoć większy 33/4(8,3)/0,8 i mocniejszy - 120i. Drugi ciut mniejszy: 32/4,2 (7,7) i słabszy - 75i.

PS: Czy mógłbym dostać kopię twojego referatu?
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JB »

fdt pisze:Jeżeli chodzi o te 2 Sokoły to nie wiem... Pierwszy był ponoć większy 33/4(8,3)/0,8 i mocniejszy - 120i. Drugi ciut mniejszy: 32/4,2 (7,7) i słabszy - 75i.
Przejrzałem rejestry rosyjskie z 1892, 1897 i 1900 roku i odnalazłem oba Sokoły, będące własnością S.Górnickiego z Płocka. Ten z roku 1892 (numer Wiedomstwa Putiej Soobszczenija - 2497, L=24,2 m, P=45 iKM) pływał na trasie Pińsk-Kijów. W rejestrach 1897 i 1900 statek o tym numerze w ogóle nie występuje, choć Górnicki ma trzy inne statki pływające po Dnieprze: Anna, Herkules, Mazur (w 1900 roku Górnicki nie występuje na liście armatorów na Polesiu). Drugi, z roku 1894 (# WPS - 245, L=33,3 m, P=120 iKM) pływał po Wiśle. Dziwna sprawa z tym pierwszym Sokołem!
JB
Gość

Post autor: Gość »

[quote="Andrzej J."][quote="fdt"][quote="crolick"](1) Od lewej: Dako, Andreas Dwulecki [zasloniety], Michael Rey, Jerzy Wojewski, Andrzej J.
(2) Rzad lewy od dolu: McWatt, PiotrG, JB. Rzad prawy od gory: Dako, Andreas Dwulecki, Michael Rey, Jerzy Wojewski, Andrzej J, eSDe
(3) Od lewej: Grzechu, McWatt, PiotrG, Andrzej Nitka, crolick, JB, Andrzej J
(4) Od lewej: Grzechu, McWatt, PiotrG
(5) Od lewej: Andrzej Nitka, JB, crolick
(6) Od lewej: glowa Dako :P , crolick, JB, Andreas Dwulecki
(7) Od lewej: czolo Dako :P, Michael Rey, Jerzy Wojewski, Andrzej J

Mam nadzieje ze niczego nie pokrecilem :roll:

A jeszcze sa zdjecia z drugiego dnia :)[/quote]

Pana J.Wojewskiego .... hmmmm nie było na naszym spotkaniu :-) . To weteran zbieracz i kolekcjoner różnych pamiątek ze starego Elbląga i długoletni pracownik naszej firmy (praktycznie od kolebki czyli od powstania Zamechu). Nie mógł się zjawić bo coś mu wypadło... A jeżeli chodzi o identyfikatory, to chyba niektórzy brali jak leci :lol: .[/quote]

Ten gość siedzący obok mnie i nazywany błędnie Jerzym Wojewskim to Andrzej Nowak z Rumi, m.in. miłośnik muzealnictwa morskiego. Miał identyfikator z nazwiskiem i imieniem jw.[/quote]
ODPOWIEDZ