Sympozjum "cudze" w Tczewie dot. ujścia Wisły

Wszystko na temat zlotów, zjazdow i spotkań poświeconych wymianie myśli na temat okretów wojennych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Sympozjum "cudze" w Tczewie dot. ujścia Wisły

Post autor: Andrzej J. »

Na razie dość mętnie, bo niewiele wiem.
13 września (środa) w Tczewie w nie znanym mi miejscu (Urząd Miejski lub nowo wyremontowane Tczewskie Centrum Kultury, bo chyba nie Muzeum Wisły z racji remontu) odbędzie się konferencja naukowa na temat „Zagospodarowania dolnej Wisły, reaktywacja żeglugi na niej, stopnie wodne/kaskady”. Szefem jest znany nam Tadeusz Wrycza z Tczewa, autor książki „Lodołamanie”. Mają być referaty prof. Wojciecha Majewskiego, p. Mellera (ale nie Stefana), prof. Drozdowskiego oraz poznanego przeze mnie Mirosława Rybczyńskiego (ex-dyrektora CTO, autora programu budowy statków dla polskich armatorów w polskich stoczniach, członka TP CMM i Tow. Okr. Polskich Korab).
Najprawdopodobniej z uwagi na pracę nie będę mógł być obecny, ale gdyby prezes Stowarzyszenia Lastadia, Lech T. i Marek B. mogli się udać na tę konferencję, to chyba byłoby dobrze. Myślę, że kolegów, którzy mają blisko (Karol, Grzechu etc.), też to może zainteresować.
A tak BTW – w programie Urzędu Marszałkowskiego województwa pomorskiego jest informacja o Otwartym muzeum Techniki ujścia Wisły. Patrz
http://www.woj-pomorskie.pl/Pages/Lang/ ... unki2.html
• pielęgnowanie i promocja tradycji morskich, a szczególnie związanych z polityką morską II Rzeczypospolitej w zakresie tworzenia portów i miast portowych, Marynarki Wojennej, Polskiej Marynarki Handlowej, rybołówstwa morskiego, handlu zagranicznego, nauki i szkolnictwa morskiego oraz współpracy międzynarodowej, głównie bałtyckiej
• kontynuowanie współpracy gospodarczej i kulturalnej Gdańska w ramach Hanzy (stowarzyszającej obecnie ponad 100 miast europejskich)
• zagospodarowanie pasma Wisły w kontekście projektowanego Przestrzennego Muzeum Wisły - Otwarte Muzeum Techniki
• zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego związanego z tradycjami letnisk i kurortów w pasie nadmorskim
Ponadto informacyjnie:, ale z innej beczki: 30 września 2004 r. [a więc dwa lata temu] było otwarte Muzeum Techniki w Toruniu. Pierwsza wystawa, jaką zobaczymy jest zatytułowana "Inżynieria komunalna Torunia, historia i teraźniejszość" (uroczyste otwarcie o godz.17.00 w stacji pomp Toruńskich Wodociągów).
Był ktoś w tym muzeum? Czy jest tam coś na temat żeglugi w Toruniu?
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

Wiem gdzie to jest. To blisko Ojca Dyrektora i pijałem tam niedaleko piwka.
MG
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

13 września (środa) w Tczewie w nie znanym mi miejscu (Urząd Miejski lub nowo wyremontowane Tczewskie Centrum Kultury, bo chyba nie Muzeum Wisły z racji remontu) odbędzie się konferencja naukowa na temat „Zagospodarowania dolnej Wisły, reaktywacja żeglugi na niej, stopnie wodne/kaskady”. Szefem jest znany nam Tadeusz Wrycza z Tczewa, autor książki „Lodołamanie”. Mają być referaty prof. Wojciecha Majewskiego, p. Mellera (ale nie Stefana), prof. Drozdowskiego oraz poznanego przeze mnie Mirosława Rybczyńskiego (ex-dyrektora CTO, autora programu budowy statków dla polskich armatorów w polskich stoczniach, członka TP CMM i Tow. Okr. Polskich Korab).
znając życie, to około godzin 10-12, a ja pracuję (czy na pewno, umowy kończą mi się 31 sierpnia :lol: ) ! Andrzej, jeśli będę miał możliwości, to pójdę, gdyż samo w sobie zapowiada się ciekawie, nawet nagram z telewizji tczewskiej, bo postaram się donieść jej szefowi o tym wiekopomnym wydarzeniu :D
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

jest odpowiedź szefa TvTetka z Tczewa, który pisze
Witam ponownie. Właśnie był u nas w Tetce Pan Wrycza i omówilismy całą
sprawę. Konferencja odbędzie się w TDK przy kard.Wyszyńskiego 10 w Tczewie
godz. 10.00 - ok 16.30. 13 września w środę. Program obszerny, całość
będziemy rejestrować w Tetce polecą dłuższe fragmenty.
Podaję tel do P.Wryczy ********. prosił o podanie.
Powinniście się czuć zaproszeni-powiedział. Informacje polecą również w
naszym info oraz Radiu Tczew.
PS. Wśród zaproszonych prelegentów same sławy w temacie! Będą wywiady.
Materiały będą dostępne w formacie dvd lub vhs. Całościowe lub skróty.
Adam Przybyłowski ZHU Telkab Tczew
www.tczew.net.pl
telefon jak chcesz Andrzej, to zapodaj na pw lub E-mail, bo to chronione dane osobowe jakby nie patrzył, ja nie wiem, jaka będzie moja sytuacja w tym czasie, bo mi umowy się kończą, a o przedłuzeniu mowy nie ma, bessa, więc na pewno nagram te fragmenty z Tv Tetka i spróbuję zdobyć płytę dvd od pana Adama, o osobistym udziale, jak powyżej.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

Dziękuje telefon do p. Wryczy mam, to dobry znajomy Waldka Danielewicza. Mam dostać program po niedzieli i zaproszenie, ale nie wiem czy będę mógł być. O tym, że to "sławy w temacie" nie wiedziałem, ale to bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
ODPOWIEDZ