Sympozja wojennomorskie FOW-u

Wszystko na temat zlotów, zjazdow i spotkań poświeconych wymianie myśli na temat okretów wojennych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Sympozja wojennomorskie FOW-u

Post autor: Andrzej J. »

Poniewaz ktoś musi zabrać głos pierwszy w dyskusji (vide "Rejs" Piwowskiego), a rozmawiałem z kilkoma osobami i ponadto pamietam naszą podróz do Szwecji przed kilkoma laty z Markiem B. i Jarkiem C. Robertem R. i J. Krzew., podsumowuję więc wnioski z tych kontaktów:

1. We wrześniu 2004 sympozjum na Błyskawicy za wiedzą i zgoda - a nawet udziałem - kmdrów Łubkowskiego (d-cy) i Kudeli (kier. MMW). Każdy musi przestudiować t.1-2 Grom/Błyskawica Marka, aby było o czym rozmawiać. Zalecane dokładne zbadanie i obejrzenie okretu od zęz do GSD i f.c. i armat jak i siłowni. Fotografowanie. Wykorzystamy też - o ile się zgodzi Grzesia B. (kto go zna, wie o kogo chodzi).

2. W październiku 2004 sympozjum nieco luźniejsze dyskusyjno-książkowe o pancernikach w Gdańsku. Trzeba by wybrac jakies problemy.

3. Wiosna 2005 sympozjum w Stoczni Gdańskiej na terenia "B" (wydz. K-1, K-2 i pobliskie) - obejrzenie co dokładnie zostało ze stoczni Schichaua. Obowiązkowe przestudiowanie co najmniej 1000 lat BO na Wybrzezu Gdańskim. Mam znajomego wicedyrektora, p. Bogdana Oleszka, załatwi nam wejście. Warto by się też przejść po terenie "A" czyli K-2 etc., czyli Danziger Werft/Cesarskiej oraz na Holm, teren "C". Do pomocy weźmiemy sobie jakiegoś przewodnika i p. Edwarda Świderskiego, b. starego pracownika stoczni, mojego znajomego. trzeba by pokserować jakies mapki z róznych okresów. Przy okazji warto by zobaczyć produkcje i jakiś statek w budowie.

4. Wiosna 2005 to samo, ale w Elblagu. Liczyłbym na pomoc fdt i dako - obowiązkowe przeczytanie co najmniej 1000 lat BO na Wybrzezu Gdańskim. i kilkuczęsciowego art. Jerzego Rożanowskiego z Bud.Okretowego sprzed kilkunastu lat (xera lub skany dostarczę na życzenie).

5. Lato 2005 wyjazd na Hel - najlepiej statkiem z możliwoscia napicia się piwa, z totalnym zwiedzeniem - program trzeba by ustalić - wszystkie fortyfikacje łącznie z 406 mm, port wojenny, wraki obok portu, izba pamieci, ścigacz Batory, ...? Warto poprosić Marcina Dudka o pomoc. Myślę, że opinie marka i Jarka też bdą bardzo ważne

6. Wakacje 2005 (lub wcześniej aby nie było tłoku turystycznego) rejs statkiem białej floty do Bałtijska z zejściem albo i nie w zależnosci od warunków. Plusy a- fotografowanie bazy, b - żadnych kłopotów z piciem, c- sklep wolnocłowy, rodziny będa zadowole jak im się przywiezie tańsze alkohole, d - niekłopotliwy lokal i swobodne sie czucie.

7. Wyjazd studialny 2005 do Karlskrony - Muz. MW, fortyfikacje i wszystko co morskie. Grupowe wyjazdy Stena Line są chyba tańsze? Warto by poprosić Marka B. o pojechanie z nami, tak samo Adama Fleksa.

8. O spotkaniu w Warszawie nie pisze, bo nie mam zadnego pomysłu (Muz WP, twierdza Modlin, Cytadela, Fort X na Czerniakowie, CBW ???).

Terminy tylko sobota-niedziela (nie mogę sie zwalniac w pracy, niestety_)
Oczywiście wszystko jest do dyskusji, nic nie jest zatwierdzone.
Andrzej J.
PS. Zyxie wstaw jakąś ankietę, bo nie umiem.
Ostatnio zmieniony 2004-07-25, 23:00 przez Andrzej J., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

A nie prościej w jakiejś knajpie ;) ?? :-)
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Jestem całkowicie za pomysłami Andrzeja J.
Pamietam masz sławny rejs do Szwecji. Było bardzo OK.
W niektórych punktach proponuje nawet ewentualny udział żon/dziewczyn.
Kiedyś byłem z moją żoną w Karskronie - wcale się nie nudziła.
Awatar użytkownika
nicpon
Super Kierownik ;-)
Posty: 834
Rejestracja: 2004-01-04, 11:01
Kontakt:

Post autor: nicpon »

to sie nazywa p l a n o w a n i e !
niech chociaz czesc wypali to i tak bedzie fajnie :-D
Zyxie wstaw jakąś ankietę, bo nie umiem.
jak ma wygladac ta ankieta Andrzeju, jakie pytanie i jakie opcje/odpowiedzi?
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

Zyx - Myślę, ze z osiem słupkow - liczba zainteresowanych i apel, aby się nie wpisywac na jedno sympozjum dwukrotnie (chyba że w imieniu kolegi) Na inne - łącznie osiem - oczywiście można. Chodzi o zobaczenia jakie zainteresowanie. Listy chętnych będziemy robili wtedy, gdy już bedzie więcej wiadomo.
Andrzej
PS A może są inne propozycje, inne niż Mitoko. W knajpie nie prowadzi się badan (chyba że to było w Lwowie, gdzie spotykali się najlepsi polscy matematycy międzywojnia. ale im wystarczały serwetki i mózgi).
AJ
Awatar użytkownika
nicpon
Super Kierownik ;-)
Posty: 834
Rejestracja: 2004-01-04, 11:01
Kontakt:

Post autor: nicpon »

moge zrobic taka ankiete:
ktora z 8 propozycji sympozjum najbardziej przypadla ci do gustu?

ale
od razu mowie
w ankiecie mozna wybrac tylko jedna odpowiedz

jak sie komus podoba kilka opcji to... :roll:
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

To nic nie daje, bo bardziej zależy mi na liczbie chetnych

Chyba, ze weźmienie BLOKIEM ten kawałek tekstu:

1 wrzesień 2004 Błysk TAK - NIE
2. październik 2004 pancerniki Gdansk TAK - NIE
3. wiosna 2005 Schichau w Gdańsku TAK - NIE
4 wiosna 2005 Schichau w Elblągu TAK - NIE
5. lato 2005 Hel TAK- NIE
6. lato 2005 Bałtijsk statkiem białej floty TAk - NIE
7. 2005 Karlskrona TAK - NIE
8 data? Warszawa TAK - NIE


Będę potem liczył chętnych
Andrzej J.
Ostatnio zmieniony 2004-07-26, 13:02 przez Andrzej J., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
nicpon
Super Kierownik ;-)
Posty: 834
Rejestracja: 2004-01-04, 11:01
Kontakt:

Post autor: nicpon »

ale
to bedzie 8 oddzielnych ankiet/tematow

inaczej sie nie da...

to co, robic 8 ankiet?
Awatar użytkownika
nicpon
Super Kierownik ;-)
Posty: 834
Rejestracja: 2004-01-04, 11:01
Kontakt:

Post autor: nicpon »

Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

Ja się piszę (z grubsza, na ile pozwalają mi to na dziś przewidywalne ograniczenia 'czasoprzestrzenne') na pierwsze pięć punktów - mam stosunkowo blisko do Trójmiasta i Elbląga. Z podróżami zagranicznymi na razie problem, bo nie mam paszportu, ale do przyszłego roku... Kto wie???
1000 lat BO na Wybrzezu Gdańskim. i kilkuczęsciowego art. Jerzego Rożanowskiego z Bud.Okretowego sprzed kilkunastu lat (xera lub skany dostarczę na życzenie).
Jeśli miałoby dojść do konkretów, to będę Cię prosił - szczerze mówiąc nie wiedziałem nawet o tych pozycjach. A może są osiągalne w innych miejscach.

Trzeba KONIECZNIE wybrać metodę, którą wybierzemy metodę głosowania :-D
Republika marzeń...
Absolut
KO-wiec
Posty: 396
Rejestracja: 2004-03-07, 22:20

Post autor: Absolut »

nicpon pisze:tu masz przyklad:
http://fow.idysk.com/viewtopic.php?t=417
NICPOŃ!!

To jest PROWOKACJA POLITYCZNA!!!!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
"I've nothing much to offer
There's nothing much to take
I'm an absolute beginner
But I'm absolutely sane..."
:D
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

Każdy weźmie sobie blokiem tekst zaznaczony boldem i go sobie przeredaguje i wrzuci na forum.
Grzechu - Do Szwecji jako kraju UE możesz na dowód, a ten chyba masz
Książka "Historia bud.okr. na Wybrzeżu Gdańskim" (tytuł 1000 lat jest skrótem myślowym) powinna być w bibliotekach powiatowych lub nawet szkół średnich, szczeg. techników. Jej redaktorem był prof. Edmund Cieślak. Skany Rożanowskiego będę dostarczał zainteresowanym.
Andrzej J.
Ostatnio zmieniony 2004-07-26, 23:40 przez Andrzej J., łącznie zmieniany 1 raz.
Absolut
KO-wiec
Posty: 396
Rejestracja: 2004-03-07, 22:20

Post autor: Absolut »

Generalnie, ja się zapisuję na WSZYSTKO.

W kwestii Błyskawicy, trzeba by koniecznie pogadać z kmdr Łubkowskim i kmdr Kudelą. Choć jestem przekonany, że bez problemu się na to zgodzą.

Ja ze swojej strony "zaatakuję" Grzesia B. aby wymyślił jakąś ciekawą trasę zwiedzania z możliwością dokładnego zapoznania się z interesującymi szczegółami i małą prezentacją pt. "Tak to działało"...
:D
"I've nothing much to offer
There's nothing much to take
I'm an absolute beginner
But I'm absolutely sane..."
:D
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

a ja chcę na Belfaście! :x
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
CIA
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-18, 12:46
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: CIA »

Co prawda najwiekszego swira mam na punkcie pancerników, a zwłaszcza tych szybkich :lol: , ale z miłą chęcią chciałbym uczestniczyć we wszystkich spotkaniach.
Ostatnio zmieniony 2004-07-26, 13:28 przez CIA, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

A ja chcę do Petersburga, Tallina, Helsinek/Suomenlinna, jeszcze raz do Sztokholmu, Goteborga-Malmo, Sassnitz/Rostock/Warnemunde, Kilonii/Laboe, ...
Marzenia też można wpisywać
Andrzej J.
ODPOWIEDZ