SYMPOZJUM FOW

Wszystko na temat zlotów, zjazdow i spotkań poświeconych wymianie myśli na temat okretów wojennych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

PiotrG
Posty: 195
Rejestracja: 2004-02-13, 12:33
Lokalizacja: Komorów

Post autor: PiotrG »

Odnośnie dachu nad głową.
Może znowu u „Chińczyka” – dobra lokalizacja, cena rozsądna i sklep nocny pod ręką. :wink:
Chyba żeby Marek załatwił u siebie w pracy – choć w marcu może być trochę zimno.

Zgłaszam swoje uczestnictwo.
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

Panowie zatem ustalone.
Nasze sympozjum odbędzie się w ostatni weekend marca tj. 29-30 marca. Poświęcone będzie współczesnym okrętom wojennym i ciekawszym operacjom przez nie przeprowadzonych. Liczę na ciekawe referaty w tej materii.
Na nasze spotkanie zaprosimy także oficerów ze SOMWRP, aby podzielili się swoimi wspomnieniami, pochwalili się jeżeli mają jakieś swoje zdjęcia z czasów służby itp.
Atrakcje:
Zwiedzanie Oksywia (ale niestety wchodzi w rachubę najlepiej piątek w godzinach około 14),
W sobotę będziemy próbować zwiedzić Stocznię Remontową (zapewniono mnie że nie powinno być problemu) oraz może coś po drodze….
Spotkanie organizacyjne, które planowałem na ten piątek trzeba będzie przełożyć na następną sobotę tj 23 lutego. Ponieważ najlepiej spotkać się w Gdyni proszę Gdynian (i nie tylko) o sugestie co do godziny i miejsca.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

deglock pisze:Spotkanie organizacyjne, które planowałem na ten piątek trzeba będzie przełożyć na następną sobotę tj 23 lutego. Ponieważ najlepiej spotkać się w Gdyni proszę Gdynian (i nie tylko) o sugestie co do godziny i miejsca.
"O suchym pysku" raczej deliberować nie będziemy, więc proponuję lokal z napojami chłodzącymi - np. Contrast lub Degustatornię. Godzina - mnie pasuje każda, więc nie chcę żadnej proponować.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

Wprawdzie to jeszcze odległa perspektywa, ale może i ja się pojawię? Zwiedzać nie będę :wink: , ale referatów wysłucham z chęcią.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

deglock pisze:Spotkanie organizacyjne
Czy spotykamy się aby omówić kwestie organizacyjne sympozjum czy po prostu jak pisze Oskar idziemy zwyczajnie na "napoje chłodzące"? Uważam, że owe napitki można sobie spokojnie podarować jeżeli mamy faktycznie poczynić pewne ustalenia.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

A z jakiego powodu nie można połączyć jednego z drugim?

Poza tym, masz lepszy pomysł, gdzie się można spotkać w połowie lutego? Na ławce na skwerku przecież nie usiądziemy.

Jeśli wolisz się napić herbaty - wolna wola :P
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

Powody są oczywiste i nie ma sensu się rozpisywać. Jeżeli Twoj nałóg jest tak silny to daruj sobie po prostu.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Zaproponowałem puby, bo moim zdaniem to najlepsze i najspokojniejsze (oczywiście w ciągu dnia, nie wieczorem) miejsce do spotkania się w kilka osób, i obgadania czegokolwiek. Oczywiste, że nikt się o"pijać" nie ma zamiaru (szczególnie kierowcy). Jakoś sam nie przedstawiasz lepszej propozycji. A jeżeli brakuje ci ostatnio kogoś do oblewania zniewagamia, stań sobie przed lustrem - akurat będziesz miał godnego swej żółci rozmówcę...
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

Spotkać można się w wielu innych miejscach i nie muszą być to koniecznie puby. Uważam, że ludzie chcący załatwić pewne sprawy na poważnie potrafią obyć się bez piwa. Nie wiem co to są "zniewagamie" i jak się nimi oblewa cokolwiek więc ten wątek pozostawie bez komentarza i proponuje przejść to ważniejszych kwestii.

Spotkanie ma być w sobotę to do Klubu MW w sprawie sali niestety nie pójdziemy lecz inne kwestie można dograć bez problemu. Jakąs listę gości wypada zrobić, szczególnie jeżeli w planie jest wyjście do portu.
Awatar użytkownika
Zelint
Posty: 796
Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: Zelint »

deglock pisze: Spotkanie organizacyjne, które planowałem na ten piątek trzeba będzie przełożyć na następną sobotę tj 23 lutego. Ponieważ najlepiej spotkać się w Gdyni proszę Gdynian (i nie tylko) o sugestie co do godziny i miejsca.
Rozumiem, że dzisiejszy termin jest nieaktualny?
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

Drogi Zelnicie
Spotkanie było tylko postanowiłem nie fatygować Cię bez potrzeby oto co ustalono:
Ze względu na przewidywane atrakcje sympozjum jest przewidziane od wczesnych godzin popołudniowych w piątek do niedzieli włącznie tj. 28-30 marca.
W skrócie:
Piątek zwiedzanie Oksywia docelowo także izba pamięci, bo ostatnio tam nie byliśmy
W sobotę Stocznia Remontowa i po południu spotkanie na Błyskawicy (lub Riwierze) z oficerami, którzy mam nadzieje zechcą podzielić się swoimi wspomnieniami itp.
W niedziele od 11.00 właściwa część sympozjum tj. 6 referatów o współczesnych okrętach wojennych z dyskusją i zakończenie sympozjum.
Dwie ważne sprawy. Do 17 marca musimy mieć już listę obecności ze względu na konieczność przedstawienia takiej na Oksywiu i Stoczni Remontowej. W zależności od ilość osób zostanie pojęta decyzja o wynajmie (zorganizowaniu) jakiegoś większego pojazdu celem dojazdu do Stoczni Remontowej, która znajduje się daleko od cywilizacji.
Do 20 marca musimy znać autorów i tytuły referatów. Z tego co wiem to jeden już zgłosił Andrzej Nitka. Poświęcony on będzie okrętom wielozadaniowym takim jak ja to nazywam lotniskowco-desantowco-zaopatrzeniowcom.
Zatem prosimy o zgłoszenia przy czym na mój priv o imiona i nazwiska.
MG
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Pozwolę sobie doprecyzować glockowe informacje:
- czas trwania sympozjum w niedzielę (i całkowicie zarazem) jakoś do 14-15
- liczba 6 referatów jest zakładana, w razie większej ilości chętnych do wygłoszenia da się ją powiększyć o 2, góra 3
- generalnie założone jest 15-20 minut na referat
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

deglock pisze:W niedziele od 11.00 właściwa część sympozjum tj. 6 referatów o współczesnych okrętach wojennych z dyskusją...
Czy jest możliwy udział jedynie w wybranym fragmencie sympozjum? Na niedzielę może uda mi się wygospodarować wolną chwilkę.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

konfiguracja uczestnictwa jest absolutnie dowolna
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

PiotrG pisze:Odnośnie dachu nad głową.
Może znowu u „Chińczyka” – dobra lokalizacja, cena rozsądna i sklep nocny pod ręką. :wink:
Chyba żeby Marek załatwił u siebie w pracy – choć w marcu może być trochę zimno.

Zgłaszam swoje uczestnictwo.
http://www.gdynia.bozena.e-noclegi.net.pl/
Zaklepałem tam dziś miejsca dla siebie,Grzecha i Marka - ponoć w "śródmieściu śródmieścia" - 60 zł.od osoby i niemal apartamenty :lol:
Przy okazji pragnę sobie "zaklepać" swe miejsce i uczestnictwo w sympozjum - Arkadiusz Worona "shigure".
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

Pozwoliłem sobie sprawdzić tą miejscówkę. Faktycznie, samo centrum. Na jednej z fotek widać w oknie kościół na Świętojańskiej.
ODPOWIEDZ