POLSKA vs ZSRR

Wszystko na temat zlotów, zjazdow i spotkań poświeconych wymianie myśli na temat okretów wojennych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

POLSKA vs ZSRR

Post autor: deglock »

Po całej serii konsultacji proponuję zorganizować sympozjum pt: Polska vs. ZSRR 1918-1947.
Na sympozjum tym można omówić najnowszy stan badań w sprawie Orła, i innych okrętów polskich, oraz rozwiać pewne mity i opinie dalekie od prawdy jakie panują o flocie ZSRR.
Termin to koniec listopada początek grudnia. Miejsce tradycyjnie Gdynia i gościnne sale na Błyskawicy lub w klubie oficerskim Riwiera. Możliwe także inne lokalizacje.
Proszę Panów o uwagi, spostrzeżenia i tematy do ewentualnych wystąpień.
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Bardzo dobry temat ale sugeruje rozciągnąć na Polska MW vs. MW ZSRR/Rosji 1918-2008 :D
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

To może również na ewentualne scenariusze "PMW burta w burtę z MW ZSRR"? :mrgreen:

A na serio - o ile nie znajdzie się dosyć chętnych (i zdolnych) do objęcia pierwszego tematu (i to tak, aby nam Orzeł uszami nie wychodził) - to czemu nie szerzej, Polska a/i Rosja/ZSRR na morzu?
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

no panowie czekam na opinie. wydaje mi się że żywa reakcja na teksty ksena (zresztą na moje także) każe domniemywać iż stan naszej wiedzy o PMW i WMF nie jest najwyższy i warto uporządkować i uaktualnić naszą wiedzę
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

Ja w kwestii terminu.
Na pewno nie koniec listopada/początek grudnia.
Dlaczego? Dlatego, że według informacji od pp. Bartelskich 28.11 ma odbyć się sesja w MWP w Warszawie. Pewnie parę osób się wybierze, a dwa 'wybycia' w krótkim czasie niosą ze sobą różnego rodzaju komplikacje.
W moim przypadku na przykład optymalnym terminem byłby styczeń/luty.

Chyba że...
Chyba że obie imprezy połączyć?!
To znaczy w piątek 28.11 udział w sesji, a w sobotę i w niedzielę Sympozjum w Warszawie.
Marek S.
Posty: 674
Rejestracja: 2004-07-06, 15:21
Lokalizacja: Węgierska Górka k/Żywca

Post autor: Marek S. »

Kibic wrócił na łono rodziny FOW :D
A jak to sobie wyobrażacie że pojadę do Warszawy przez Gdynię.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Marek S. pisze:A jak to sobie wyobrażacie że pojadę do Warszawy przez Gdynię.
Normalnie - pojedziesz do Gdyni, a wrócisz przez Warszawę :P
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Co ma piernik do wiatraka? Inne tematy są planowane na Warszawę, a inne na Gdynię. Niby dlaczego impreza w stolycy ma ciążyć nad imprezą prowyncji? Grzesiu no powiedz, co widzisz za przeszkody, żeby równolegle kilka sympozjów było? Wybór to dobra rzecz, ... jak demokracja.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

Marek S. pisze:Kibic wrócił na łono rodziny FOW :D .
Dzisiaj się wreszcie wyspałem - kimałem bez przeszkód aż do 6.20 :)
Bo przez ostatnie dwa tygodnie pobudka była w okolicach 2.00-3.00 :D
Za to i tak za chwilkę idę spać, bo dzień był wyjątkowo ciężki (jak to pierwszy dzień po urlopie. Przed chwilką dopiero wróciłem...), a i organizm zdążył się przyzwyczaić do spania od 20.00.
karol pisze:Co ma piernik do wiatraka? Inne tematy są planowane na Warszawę, a inne na Gdynię. Niby dlaczego impreza w stolycy ma ciążyć nad imprezą prowyncji?
W moim przekonaniu obie imprezy doskonale mogłyby się uzupełnić. Tematy są inne, ale zbieżne w wielu wątkach.
Poza tym
deglock pisze:(...)Możliwe także inne lokalizacje.(...)
Aby nie były to w całości sztywne nasiadówki, to możnaby także urządzić część plenerową i wybrać się sobotnim przedpołudniem grupowo np. do Modlina (strzelam - osobiście nigdy nie byłem i nie wiem czy zostało tam do dziś coś związanego z PMW) albo na spacer brzegami Wisły (też strzelam - port praski?, tereny byłych stoczni rzecznych?).
Łatwiej też (przynajmniej mi) zaplanować, zorganizować i zabezpieczyć finansowo jeden wyjazd niż dwa.
karol pisze:Grzesiu no powiedz, co widzisz za przeszkody, żeby równolegle kilka sympozjów było?
Żadnej. Poza tą, że przynajmniej część zainteresowanych oboma spotkaniami nie będzie mogła wygospodarować czasu i środków na dwa wyjazdy w bliskich sobie terminach. Ani tym bardziej się rozdwoić.
karol pisze:Wybór to dobra rzecz
Zasadniczo masz rację, ale szkoda byłoby dokonując wyboru jednej możliwości coś stracić przez niewybranie drugiej opcji.
Jak w demokracji ;)
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

Jak w demokracji, wybór to wybór.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
deglock
Posty: 569
Rejestracja: 2004-01-14, 14:47

Post autor: deglock »

panowie tu nie chodzi o demokrację czy konkretną datę. Chodzi o to żeby nasze środowisko raz w roku mogło się spotkać w jednym miejscu.
Osobiscie preferuję Gdynię (Gdańsk) gdyż o sprawach morskich najlepiej rozmawiać nad morzem. Błyskawicy z jej klimatem w warszawie nie doświadczycie, a można zrogarnizować na przykład wyprawę na Hel do pozostałeości Batorego...
ODPOWIEDZ