Planowanie 3 Sympozjum FOW czyli współczesna PMW

Wszystko na temat zlotów, zjazdow i spotkań poświeconych wymianie myśli na temat okretów wojennych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Bardzo proszę o ostateczne ustalenie terminu sympozjum w Elblągu. Jesli będzie wiosną to w 3.FO proponuje - druga połowa czerwca. Sympozja nie moga odbywac się za często, a poczatek czerwca to Baltops, lipiec-sierpień to juz wakacje i czas urlopów w MW.

Niestety nie da się dokładnie zgrać sympozjum z rejsami naszych okrętów. Ale plan zwiedzania okrętów będzie zależał od PMW. Granicznym terminem rozpoczęcia mojej korespondencji z MW jest marzec. Do tego czasu muszę mieć listę chętnych (prowadzi ją Absolut).

PS. Kaszub od sierpnia 2004 roku na stałe stacjonuje w Gdyni, Kościuszko bardzo mało pływa więc jest cały czas "pod ręką", zawsze jest jakiś Kobben i Tarantula. Jesli MW zdodzi się to nie będzie chyba problemu aby na coś trafić.
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Potrzebuję ok. 2 tygodni (mniej więcej do 7.02.2005) na ustalenie terminu. Niby proste, ale nie do końca gdy chce się zgrać kilka elementów układanki.
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Jarku, planuj jak ci wygodnie. Sympozjum w Elblągu nie będzie.
karolk

Post autor: karolk »

wiesz fdt, mnie tam nic do tego, każdy robi jak uważa, ale ten podpis o murzynkach... :roll:
no i bys napisał, że jednak organizujesz sympozjum, bo sotatni wspis ma charakter ostateczny :P
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

karolk pisze:wiesz fdt, mnie tam nic do tego, każdy robi jak uważa, ale ten podpis o murzynkach... :roll:
no i bys napisał, że jednak organizujesz sympozjum, bo sotatni wspis ma charakter ostateczny :P
Drogi Karolu. Sęk w tym, że ja już wszystko to co mogłem ...zorganizowałem. Ganiałem jak pies z materiałami i opowieściami o Sympozjum. Na Sympozjum z udziałem ludzi którzy się na tym znają no i wystawę towarzyszącą (jedno i drugie razem) zorganizowałem sponsorów. Miało być ciekawie i merytorycznie. FOW miał być "ostoją" od strony wiedzy. Na chwilę obecną mam dwie deklaracje pomocy od strony merytorycznej, jedną w zakresie obrazków, dwie dobre rady i 3 zadeklarowanych uczestników... Nie mogę wydać pieniędzy sponsorów na taką imprezę. Myślałem, że najtrudniejsze będzie właśnie zebranie pieniędzy i takie tam organizacyjne sprawy, okazało się jednak, że to da się załatwić. Tu gdzie problemów się nie spodziewałem (strone FOW-owsko merytoryczna), mam je. Miało być "sympozjowo" i "zawodowo" a wygląda na to, że możliwe jest jedynie kameralne spotkanie przy piwku, bo na prawdziwe Sympozjum zabraknie ... ludzi z ich wiedzą. Nie wiem na czym to polega... czuję, że ta wiedza jest tu i tam, ale jakoś nie pcha się na światło dzienne. Na skutek panujacej u nas grypy "królewieckiej" moja ostateczna rozmowa (z konkretami z mojej strony) odwlekła sie o 3 dni czyli do jutra. W międzyczasie pojawiły się w wątku o Sympozjum 2 dobre rady z szansą na prekucie w deklaracje... no to postanowiłem poczekać na deklaracje... i czekam... do jutra. Nie mam kontaktu z Andrzejem J. (a miał się odezwać).

Nie wiem, może wydaje się niektórym, że jak impreza ma być w czerwcu to jest jeszcze dużo czasu na deklaracje... To nie jest tak. Jeżeli impreza ma być w czerwcu to powinna być zaklepana w październiku poprzedniego roku. To, że po "starcie" w grudniu udało mi się zgrać sprawy w miejscu i terminie optymalnym zawdzięczam tylko życzliwości ludzi, którzy dla mnie to i tamto odwołali, przesunęli czy skrócili w swoich planach. Kiedy jutro pójdę na spotkanie a nic sie do rana nie zmieni, to Sympozjum nie będzie... bo jeżeli teraz nawalę to drugi raz w moje opowieści nikt nie uwierzy. Tak, zrobię z siebie błazna przed ludźmi którym naopowiadałem cudów o Sympozjum, ale wolę to niż zrobić z siebie błazna, idiotę i oszusta który korzystając z ludzkiej życzliwości marnuje ich czas i pieniądze na małe spotkanko kilku kolegów. Napisałbym Ci to na PM, ale skoro się nie logujesz to chyba nie miałem szansy... :?
karolk

Post autor: karolk »

to przykre, no ale bynajmniej oddające rzeczywistość :)
nie loguje się, bo bym miał chyba z 5 tysięcy postów tutaj, w końcu zmienić trzeba by było nazwę na Forum Karola o Okrętach Wojennych :lol:
Maciej Kozłowski
Posty: 27
Rejestracja: 2004-03-23, 11:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciej Kozłowski »

Mam jedną prośbę do kolegów. Ja trochę się pogubiłem.
Rozmawiacie na forum więc nie traktuje tego jako waszą prywatną rozmowę - a
pytanie brzmi : O którym sympozjum mówicie ? z treści wynika że o Schichau a temat jest o 3 symp. FOW
Maciej Kozłowski
karolk

Post autor: karolk »

dyskusja o sympozjum na temat Schichau`a zaczęła się tutaj, osobny temat został utworzony później, ale część myśli jak widać tu nie jest dokończona :)
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Pozwolę sobie na dwa słowa. Tematyka ciekawa, ale np. dla mnie tak specjalistyczna, że wymiękłem. Uznałem, iż nie posiadam wystarczającej wiedzy, by móc czynnie uczestniczyć w spotkaniu. Być może i parę innych osób tak pomyślało. Parę lat zajmuje się okrętami, ale nie od strony stoczniowej i wskutek tego nie zgłaszałem akcesu, by samemu nie wyjść na głąba. Może ta "specjalistyczność" utrudnia organizację - merytoryczną ?
Fax et tuba
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Hop. Przenosimy się do właściwego topicu. Odpowiem Ci Jarku tam.
karolk

Post autor: karolk »

admin zamknij temat :)
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

W związku z pozytywną wiadomością z Elblaga o zorganizowaniu sympozjum w czerwcu wydaje mi sie iż Sympozjum o PMW w 3.FO nalezy przenieść na wrzesień 2005 (po wakacjach). Co o tym sądzicie ? Robienie jednego w maju a drugiego w czerwcu chyba nie jest celowe.
Gość

Post autor: Gość »

Bardzo proszę dopiać mnie do listy.
Michał
Gosc

Sympozjum

Post autor: Gosc »

Prosze o dopisanie mnie do listy na sympozjum
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: Sympozjum

Post autor: crolick »

Gosc pisze:Prosze o dopisanie mnie do listy na sympozjum
:hahaha: :rotfl:
29. Gall Anonim :diabel:

Sorka nie moglem sie powstrzymac :P
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
michal
Posty: 3
Rejestracja: 2005-02-12, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

michal

Post autor: michal »

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego nie ma mnie na liście 3 Sympozjum? Zgłaszałem swój udział, napisałem do Absoluta i nie mam żadnej odpowiedzi. :( Czy może trzba spełniać jakieś specjalne warunki, a ja nie wiem?
Michal
ODPOWIEDZ