Strona 1 z 1

Plebiscyt "Książka Historyczna Roku" 2010

: 2010-01-19, 16:24
autor: Jarpen Zigrin
"Historia.org.pl" po raz drugi ogłasza Plebiscyt na "Książkę Historyczną Roku". Każdego roku w Polsce wydawanych jest pokaźna liczba książek historycznych, które w naszym kraju nieprzerwanie od lat cieszą się ogromną popularnością. Warto, więc z tej licznej grupy publikacji nagrodzić te najważniejsze i najlepsze. W osobnej kategorii chcemy także nagrodzić najlepszego wydawcę. Najlepszą formą wskazania tych wydarzeń jest wg nas plebiscyt, w którym każdy z naszych czytelników będzie miał możliwość wskazania swojego faworyta.

Obrazek

Celem Plebiscytu jest wyłonienie najwartościowszej publikacji na temat związany z historią w 2009 r., a także popularyzowanie czytelnictwa książek historycznych. Plebiscyt jest także formą uhonorowania i nagrodzenia najlepszych autorów i wydawców w danym roku.

Do Plebiscytu można zgłaszać książki wydane w języku polskim po raz pierwszy pomiędzy 1 stycznia 2009 r., a 31 grudnia 2009 r.

Prawo wysyłania zgłoszeń w kategoriach na najlepszą książkę (do trzech w każdej z kategorii) mają wydawnictwa i zarejestrowani użytkownicy "Forum.Historia.org.pl". W kategorii na wydawcę roku (do dwóch wydawców) prawo zgłaszania mają wyłącznie użytkownicy.

W plebiscycie przewidziane zostały trzy kategorie:

Najlepsza książka historyczna roku od starożytności do końca XIX wieku - przyznawana książce, która zdaniem czytelników, cechuje się wysoką wartością merytoryczną, dużym warsztatem autora, który w sposób interesujący dla odbiorcy potrafił przelać swoje myśli na papier. Publikacja wyraźnie wyróżniająca się na tle innych publikacji traktujących o historii od starożytności do końca XIX wieku w danym roku.

Temat dla zgłoszeń w tej kategorii: Najlepsza książka historyczna roku od starożytności do końca XIX wieku - nominacje - http://forum.historia.org.pl/index.php?showtopic=10724

Najlepsza książka historyczna roku XX i XXI wiek - przyznawana książce, która zdaniem czytelników, cechuje się wysoką wartością merytoryczną, dużym warsztatem autora, który w sposób interesujący dla odbiorcy potrafił przelać swoje myśli na papier. Publikacja wyraźnie wyróżniająca się na tle innych publikacji traktujących o historii XX lub XXI wieku.

Temat dla zgłoszeń w tej kategorii: Najlepsza książka historyczna roku od starożytności do końca XIX wieku - nominacje - http://forum.historia.org.pl/index.php?showtopic=10725

Wydawca książek historycznych roku - przyznawana wydawcy, który zdaniem czytelników wydał najwięcej wartościowych książek, poruszających szerokie spektrum zagadnień historycznych, cechujących się wysoką jakością wydania, przy tym utrzymywał dobry kontakt i relacje ze swoimi czytelnikami, a także włączał się w różne inicjatywy historyczne w danym roku.

Temat dla zgłoszeń w tej kategorii: Wydawca książek historycznych roku - zgłoszenia - http://forum.historia.org.pl/index.php?showtopic=10726

Konkurs trwa od 18 stycznia do 20 lutego i odbywać się będzie w dwóch etapach. I etap to zgłaszanie nominacji i trwać będzie do 1 lutego 2010 r. Książki i wydawcy, którzy zakwalifikują się do II etapu będą brać udział w sondzie. Czas na oddawanie głosów za pośrednictwem sondy będzie trwał od 3 do 17 lutego. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 20 lutego.

Nagrodami dla zwycięzców w swoich kategoriach będzie darmowa reklama na "Historia.org.pl" i "Forum.Historia.org.pl".

W poprzedniej edycji Książkami Roku eq equo zostały publikacja Grzegorza Lacha, "Sztuka wojenna starożytnej Grecji: Od zakończenia wojen perskich do wojny korynckiej", Inforteditions oraz książka Andrzej Nieuważnego , Krzysztof Ostrowskiego i Tomasz Stępnia "200 dni Napoleona Od Pułtuska do Tylży 1806 - 1807", RZECZPOSPOLITA.

Szczegóły znajdują się tutaj: http://historia.org.pl/index.php?option ... Itemid=453