Następne sympozja (bez 3.)

Wszystko na temat zlotów, zjazdow i spotkań poświeconych wymianie myśli na temat okretów wojennych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Następne sympozja (bez 3.)

Post autor: JB »

Propozycja do rozważenia przez Koleżanki i Kolegów.
Zorganizujmy czwarte lub piąte Sympozjum w Warszawie na temat Flotylli Wiślanej. Tematy: Flotylla Wiślana, statki i motorówki na Wiśle w tym czasie (ściśle wiąże się z pierwszym), jednostki rosyjskie i niemieckie (austriackie ?) na Wiśle w czasie I wojnie, porty warszawskie, pierwszy port MW w Modlinie.
Program: referaty specjalistów + dyskusja, zwiedzanie tego co pozostało z wymienionych portów, ewentualnie muzeum WP i Hoża 69 (Wydział Fizyki), gdzie podobno są resztki wyposażenia z Gneisenau (!?).
Specjaliści: prof. Paweł Wieczorkiewicz, znany specjalista od floty rosyjskiej, Waldemar Danielewicz, Jerzy Jaźwiński (ma na pewno zbiory lub dostęp do zbiorów zdjęć z tego okresu).
Liczę na odpowiedzi, czy ta propozycja jest interesująca.
JB
PS. Po powrocie z I Sympozjum zadzwoniłem do profesora Wieczorkiewicza, mówiąc mu, że brakowało nam jego obecności w czasie dyskusji na tematy historyczne na Błyskawicy. Wtedy żachnął sie i spytał: Dlaczego mnie nie zaprosiliście?. Myślę, że zgodzi się na uczestnictwo w sympozjum warszawskim.
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

Popieram propozycję spotkania warszawskiego.
Andrzej j.
Marek S.
Posty: 674
Rejestracja: 2004-07-06, 15:21
Lokalizacja: Węgierska Górka k/Żywca

Post autor: Marek S. »

Jak najbardziej, przynajmniej o połowę bliżej.
Przezdzieblo
Posty: 132
Rejestracja: 2004-01-20, 18:27

Re: Następne sympozja (bez 3.)

Post autor: Przezdzieblo »

JB pisze: JB
PS. Po powrocie z I Sympozjum zadzwoniłem do profesora Wieczorkiewicza, mówiąc mu, że brakowało nam jego obecności w czasie dyskusji na tematy historyczne na Błyskawicy. Wtedy żachnął sie i spytał: Dlaczego mnie nie zaprosiliście?. Myślę, że zgodzi się na uczestnictwo w sympozjum warszawskim.
A na Błyskawicy można palić? ;)
Gdyby powstawała jakaś lista proszę mnie dopisać.
pefu
Posty: 138
Rejestracja: 2004-01-07, 20:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pefu »

Pomysł jest przedni. Oby wypalił.
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Re: Następne sympozja (bez 3.)

Post autor: Jarek C. »

JB pisze:PS. Po powrocie z I Sympozjum zadzwoniłem do profesora Wieczorkiewicza, mówiąc mu, że brakowało nam jego obecności w czasie dyskusji na tematy historyczne na Błyskawicy. Wtedy żachnął sie i spytał: Dlaczego mnie nie zaprosiliście?. Myślę, że zgodzi się na uczestnictwo w sympozjum warszawskim.
Można go powiadomić (zaprosić) na 2. i 3. Sympozjum.
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

Andrzej wspomniał o sympozjum w Szczecinie - ale dajcie "namiary" na bliższy termin oraz na Shinano - ponoć też w tym mieście - a nawet o tym nie wiem.
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

Chyba nie wcześniej niż wiosna 2006 ???
II połowa listopada Pancerniki nowożytne
wiosna 2005 PMW dziś /3.FO
jesień 2005 W-wa Pancerniki szuwarowe i inne flotylle rzeczne
....
....
Dane kolegi ziomala możesz mieć z priva
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

Absolut dał mi już namiary ...
Co do terminu to planuję jeszcze pożyć do tego czasu :lol:
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

pefu pisze:Pomysł jest przedni. Oby wypalił.
Wydaje mi sie, że musimy trzymac się powiedzenia:
Kto nie chce szuka powodów, kto chce szuka sposobów
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

shigure pisze:Absolut dał mi już namiary ...
Co do terminu to planuję jeszcze pożyć do tego czasu :lol:
U Was w Szczecinie tez jest kilka znaczących postaci: Tomasz Grotnik (o.p. i wspólczesne OW), Andrzej Kraśnicki (autor M.Mod. - KGV i Ark royal), Marek Michalski (rzeczne + ich historia). Jarosław Palasek (wielkie okręty US Navy) oraz Adam Woźniczka ze Świnoujścia (czynny uczestnik forum statków handlowych 'nava', nie pamiętam adresu, bodaj na yahoo.groups?)
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Andrzej J. pisze:
shigure pisze:Absolut dał mi już namiary ...
Co do terminu to planuję jeszcze pożyć do tego czasu :lol:
U Was w Szczecinie tez jest kilka znaczących postaci: Tomasz Grotnik (o.p. i wspólczesne OW), Andrzej Kraśnicki (autor M.Mod. - KGV i Ark royal), Marek Michalski (rzeczne + ich historia). Jarosław Palasek (wielkie okręty US Navy) oraz Adam Woźniczka ze Świnoujścia (czynny uczestnik forum statków handlowych 'nava', nie pamiętam adresu, bodaj na yahoo.groups?)
Czy on przypadkiem nie rysuje planow?!? moze go sciagnac na to forum, moze bede se mogl pogadac z jakims podwodniakiem w koncu :P
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

Tak, to ten. Z tego co wiem, jest mocno zapracowany.
E-mail tgrotnik@box43.pl
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3082
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JB »

Uzyskałem od prof. Pawła Wieczorkiewicza wstępną zgodę na uczestnictwo w sympozjum warszawskim i wygłoszenie krótkiego referatu na temat flotylli rzecznych (pewnie CK austro-węgierskiej).
Przekazał mi informację, że na Świdrze znaleziono przedwojenną motorówkę Straży Granicznej (może Ślązaka?, patrz dyskusja z Theo Dorgeistem o motorówce SPATZ)! Jeśli to prawda, to moglibyśmy obejrzeć ten obiekt pływający w czasie sympozjum warszawskiego.
Marku T., czy coś o tym wiesz, podobno w przejęcie zaangażowane jest CMM.
JB
ODPOWIEDZ