Planowanie sypozjum nt. Schichau.

Wszystko na temat zlotów, zjazdow i spotkań poświeconych wymianie myśli na temat okretów wojennych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

To jest STRANDGUT :o
Orginalny charakter pisma Reinharda Schmelzkopfa:-)

Baza byla lista z PANu,
reszta to zebrane daty z roznych zrodel,
czyli nie jedna "oficjalna" lista Schichaua.

W PANie wiem, ze byla (do 1985) zrobiony jeden mikrofilm
dla Dr.Meyera z Berlina. Moze najlatiwj byloby zrobuic kopie od
niego ?


AvM
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Jeżeli masz kontakt z Meyerem to poproś go może... Rozumiem, że ta lista z PAN jest bazą dla opracowania Schmelzkopfa. Wyrywkowo sprawdzałem tą listę z opisami na rysunkach stoczniowych i zgadzało się wszystko w 100%. Np był rysunek kotła i ołówkiem były opisane numery i nazwy jednostek na których taki kocioł umieszczono. Wszystko było korrekt :lol: .
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

Tak wyglada The Denny List.
Wybralem specjalnie OW bo to jest FOW.
Cos takiego wrato byloby stworzyc.
Baza powinna byc lista PANu. Na jej podstawie
powinien byc stworzony bank danych z innymi
informacjami.

AvM

Obrazek
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Bazując na liście Strandguta zbieram materiały w szerszym zakresie o jednostkach zbudowanych u Schichaua. Jeżeli coś znajduję zakładam konkretnej jednostce katalog i wrzucam do niego wszystkie zdjęcia i teksty (fragmenty tekstów) na jego temat. Na razie skupiam się na tym mniej sławnych (innych niż OL, KL torpedowce KM) i mam coś ok. 100+ pozycji. Wiele jednostek miało wielokrotnie zmieniane nazwy toteż czasmi ustalenie ich losów od pochylni do złomowania jest dość trudne. Ciekaw jestem co tam masz w tym swoim Schichauowskim segregatorze. Mógłbyć chociaż opisać jego zawartość? Czy mogę liczyć na twoją pomoc w sprawach poruszonych w PM? Mój mail: fdt@op.pl

PS. A jakie jednostki nie pasują ci do listy Schmelzkopfa (wspominałeś coś o takich)?
admiralcochrane
Posty: 806
Rejestracja: 2004-05-28, 15:45

Post autor: admiralcochrane »

Obrazek
Pozwoliłem sobie dołaczyć tę fotkę ktorą ktoś licytuje na allegro a związana jest z SChichau
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Panowie szlachta. Jako, że sprawa sympozjum Schichauowskiego zaczyna mi się pomału układać w konkrety... PONAWIAM PROŚBĘ ! Kto z was mógłby na tę okoliczność wspomóc nas merytorycznie, tzn. napisać jakiś (jakieś) teksty do biuletynu no i kto mógłby/chciałby wystąpić z jakimś wykładem (przykładowe tematy przytoczyłem w pierwszym poście, ale jestem otwarty na propozycje :lol: )? Impreza będzie organizowana w taki sposób aby nie tylko zainteresowć naszych tu załogantów z FOW, ale również szerszą publiczność z Hanzeatyckiego miasta Elbląga. Fajnie byłoby móc oficjalnie wstawić FOW do listy organizatorów. Są chętni do pomocy?
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

Tak to wyglada:

Schichau #251
Obrazek
Schichau #429
Obrazek
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

fdt pisze:Panowie szlachta. Jako, że sprawa sympozjum Schichauowskiego zaczyna mi się pomału układać w konkrety... PONAWIAM PROŚBĘ ! Kto z was mógłby na tę okoliczność wspomóc nas merytorycznie, tzn. napisać jakiś (jakieś) teksty do biuletynu no i kto mógłby/chciałby wystąpić z jakimś wykładem (przykładowe tematy przytoczyłem w pierwszym poście, ale jestem otwarty na propozycje :lol: )? Impreza będzie organizowana w taki sposób aby nie tylko zainteresowć naszych tu załogantów z FOW, ale również szerszą publiczność z Hanzeatyckiego miasta Elbląga. Fajnie byłoby móc oficjalnie wstawić FOW do listy organizatorów. Są chętni do pomocy?
I co ...? Nie ma chętnych? :cry:
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Post autor: mcwatt »

Bzdura, to napięcie przedbożonarodzeniowe :lol:
fdt, daj trochę więcej czasu żeby to przemyśleć :)
Absolut
KO-wiec
Posty: 396
Rejestracja: 2004-03-07, 22:20

Post autor: Absolut »

fdt!!

Co trzeba zrobić?? :-)

Jakąś listę chętnych chcesz żebym założył?? :D
"I've nothing much to offer
There's nothing much to take
I'm an absolute beginner
But I'm absolutely sane..."
:D
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Absolut pisze:fdt!!

Co trzeba zrobić?? :-)

Jakąś listę chętnych chcesz żebym założył?? :D
Nie potrafię jeszcze podać konkretnego terminu.

W grę wchodzą daty:

10,11,12 VI 2005 lub
17,18,19 VI 2005

Ostateczny wybór jest jednak uzależniony od kilku czynników, na które mój wpływ jest ograniczony ... :cry:
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

Tak wyglada lista z Schichau-Bremerhaven

Obrazek
Gość

Post autor: Gość »

Tej listy nie znam. Jest odtwarzana czy oparta na jakimś oryginalnym stoczniowym dokumencie? Masz ją w całości? Na ksero czy może w pliku?
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

To byłem ja.
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6375
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

Dostalem wlasnie dzis ta jedna strone (jest 35).
Podobno kopia orginalnego dokumentu Schichaua
ktory lezy (al) w Bremerhaven w kasie pancernej
nieco uszkodzony. Bede sie staral zdobyc reszte.

Kto listy Schichaua wpalcuje ?????

AvM
Gość

Post autor: Gość »

Dwa tygodnie temu rozmawiałem z taką jedna miłą panią z SSW na temat sympozjum i ew. materiałów, które tam mają nt starego (prawdziwego) Schichaua, no i ta pani zeznała, że oni to tam nic (albo prawie nic) nie mają... :? Opowiadała mi o obchodach "150 lecia" i kłopotach ze zdobyciem jakichkolwiek materiałów na te okazję. Ponoć oni tam mają tyle (tak mi powiedziano) ile hermann Noe przywiózł w teczce. Mogę jeszcze raz tam zadzwonić i zapytać się konkretnie o tę listę.
ODPOWIEDZ