PORT-HOL S.A

forum to dedykowane jest wszystkim jednostkom pływającym budowanym w celach cywilnych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Adam
Posty: 1744
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: PORT-HOL S.A

Post autor: Adam »

a gdzie można zamówić w przedsprzedaży? W Gdyni pewnie będzie w Róży Wiatrów?
Czy znana jest orientacyjna cena, choć i tak zapłacę (prawie) każdą cenę?
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1391
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: PORT-HOL S.A

Post autor: Chemik »

Zamówił dla mnie u wydawcy (niestety nie wysyłają za granicę) mój "dostawca prasy". Płatność jest po ukazaniu się, przesyłają maila z danymi do przelewu. W przypadku "Rybackiej Floty Władysławowa" zadziałało to idealnie. :brawo: dla wydawcy.

Ocenę nie pytałem, bo to dla mnie bezcenna książka.
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1391
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: PORT-HOL S.A

Post autor: Chemik »

Adam pisze:Czy znana jest orientacyjna cena, choć i tak zapłacę (prawie) każdą cenę?
Już jest, koszt 8 dyszek
http://powr.pl/index.php?p=11,27,195
jkrzew
Posty: 164
Rejestracja: 2004-01-07, 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PORT-HOL S.A

Post autor: jkrzew »

Mam książkę!
SUPER!
Waldku! Szacun :)
To "dzieło życia" czy planujesz jeszcze "coś mocniejszego" ? :)
Pozdrawiam i wracam do śledzenia holowników MW.
Przy okazji - Waldku, czy może pamiętasz artykuły z Budownictwa Okrętowego lata 50 i 60 te o holownikach. Czy tam były jakieś rysunki? I kolejne "przy okazji" - czy gdzieś jest dostępny spis treści cyklu Statki Polskie z Budownictwa Okrętowego?
Pozdrawiam
jkrzew
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Re: PORT-HOL S.A

Post autor: pothkan »

jkrzew pisze:To "dzieło życia" czy planujesz jeszcze "coś mocniejszego" ? :)
Wielu czeka na statki śródlądowe :lol:
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1391
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: PORT-HOL S.A

Post autor: Chemik »

pothkan pisze:
jkrzew pisze:To "dzieło życia" czy planujesz jeszcze "coś mocniejszego" ? :)
Wielu czeka na statki śródlądowe :lol:
I na Białą Flotę :-D

Śródlądowe (i te z "Białej Floty" też) były w malutkiej części opisane przez Waldka przy okazji "kanału co to statki jeżdżą koleją po nim"
Awatar użytkownika
W.Danielewicz
Posty: 692
Rejestracja: 2004-09-20, 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PORT-HOL S.A

Post autor: W.Danielewicz »

Bardzo dziękuje za miłe słowa. Cieszę się że udało mi się wydać tę pracę o holownikach bo tak naprawdę te sympatyczne jednostki nie doczekały się kompleksowego wydania. Poza wzmiankami u J. Micińskiego i S. Kolickiego a także B. Hurasa i M. Twardowskiego. Książka powstawała przez 1,5 roku wprawdzie można było szybciej ale materiały zbierałem ok 15 lat. Zdaje sobie sprawę że mogą tam być jakieś błędy ale jak pisałem każda uwaga, sprostowanie mile widziane. Co do planów to rzeczywiście jest propozycja aby opracować statki polskiej białej floty łącznie z tymi rzecznymi od 1918 r.
Jest też propozycja z NMM od Pana J. Litwina aby zrobić coś o śródlądziu, przygotowuje konspekt tego wydania. Bo po moich konsultacjach z Jankiem Bartelskim praktycznie historię polskiej żeglugi śródlądowej trzeba pisać od nowa. To co się do tej pory ukazało nie oddaje prawdy lub pomija wiele faktów. Myślałem o encyklopedii polskich statków śródlądowych w kilku tomach np. Tom I - lodołamacze, Tom II- pasażery itd. Aby tylko starczyło życia i czasu.

Pozdrawiam
W.DANIELEWICZ
Awatar użytkownika
W.Danielewicz
Posty: 692
Rejestracja: 2004-09-20, 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PORT-HOL S.A

Post autor: W.Danielewicz »

Jacku tak były tam artykuły i rysunki. Spisu nie widziałem. Rysunki, które są w ostatnim rozdziale opisującym typy holowników pochodzą właśnie w większości z BO.
W.DANIELEWICZ
jkrzew
Posty: 164
Rejestracja: 2004-01-07, 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PORT-HOL S.A

Post autor: jkrzew »

Jasne! Czyli nie pozostaje mi nic innego tylko brać dzień urlopu i kopnąć się na Politechnikę do biblioteki. A czy w "nowym" PANIe też mają "B.O"? Bo wstyd się przyznać, ale chyba z 10 lat nie chodziłem po bibliotekach "klasycznych" (budynkowo-papierowych) :) I nie mam rozeznania jakie teraz tam panują zwyczaje. Najważniejsze, że wiem jakich numerów poszukuję. Ale w spisie treści BO jakim dysponuję są tylko "regularne" artykuły. Nie ma "seriali", a właśnie z "serialu" mam na przykład planik B820, co prawda nie odpowiadający geometrii holowników, które trafiły do MW, ale zawsze.
Numery BO to:
6/56 - B60
10/57 - holownik portowy 180KM
12/58 - różne holowniki (100KM, 180KM)
3/59 - kuter STOREM-4
10/59 - H300
5/65 - Wodolot Zryw-1
9/65 - motorówki z laminatów
10/66 - Zeus, Cyklop
2/68 - holownik 1500KM
4/69 - motorówka MT-100
12/75 - Ajax 2500KM
10/76 - H900;
1/82 - Stanisław;
6/85 - ogólny;
9/91 - kuter KU-30
5/92 - Żeglarz, Kaper, Mistrz
4-5/2002 (STMW)
Może się komuś przyda co wyśledziłem do moich potrzeb czyli do opracowania "Okręty i pjp PMW 1948-2018 w 3D".
Pozdrawiam
jkrzew
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1391
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: PORT-HOL S.A

Post autor: Chemik »

To i ja dorzucę parę:
11/55: Nowe wersja kutra 24m (B-25?)
4/56: Trawler parowy 450 TDW
9/56: Lugrotrawler B-11
10/59 i 6/60: Kuter rybacki typu KS-17 (nie wiem czy to było w serii Polskie Statki) - dwa służyły w PMW
JB pisze:Według opracowań Dar 14 (KS 21) i Dar 15 (KS 23) zostały przejęte w trakcie budowy (lub tuż po zbudowaniu) przez Marynarke Wojenną i wcielone 15 sierpnia 1953 roku jako BGT-6 i BGT-7. Skreślono je z MW 28 grudnia 1957 roku (nosiły wtedy nazwy K-7 i MR-3) i prawdopodobnie w 1958 roku wróciły do rybołówstwa z oznakami Dar-53 i Dar-54.
1/61: Ewolucja superkutrów
10-11/78: Trawler rufowy typu B-410
Ostatnio zmieniony 2015-11-30, 23:35 przez Chemik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1391
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: PORT-HOL S.A

Post autor: Chemik »

W.Danielewicz pisze:Co do planów to rzeczywiście jest propozycja aby opracować statki polskiej białej floty łącznie z tymi rzecznymi od 1918 r.
W.Danielewicz pisze:Jest też propozycja ... aby zrobić coś o śródlądziu...
no i już przespane noce w oczekiwaniu na arcyciekawe książki :-)
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Re: PORT-HOL S.A

Post autor: Jarek C. »

Kupiłem :) Przejrzałem :) Jest super :)
Adam
Posty: 1744
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: PORT-HOL S.A

Post autor: Adam »

Książka super. Nie miałem czasu wczytać się dokładnie, ale kilka rzeczy wyłapałem (głównie w kwestii co można dodać, uzupełnić itd). Razi jedna rzecz - brak nowych holowników PRO czy też Tumaka, choć są "mało polskie" Fairplaye czy też Baltic Amber.

Przykładem niech będzie "przyczynek" do wyjaśnienia dalszych losów Goliata: http://www.shipspotting.com/gallery/pho ... id=1550197
Obecnie pływa na Morzu Czarnym, bandera Mołdowy, armator Sonic Star Navigation.

Tak czy inaczej to dzieło to rzecz wielka i trzeba ją mieć.
Awatar użytkownika
Chemik
Posty: 1391
Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
Lokalizacja: Milton Keynes (UK)

Re: PORT-HOL S.A

Post autor: Chemik »

Książka dotarła do mnie przed paru dniami.... i dołączam się do zdania kolegów.. czyli jest to książka, którą powinien mieć każdy shiplover w swojej biblioteczce
:brawo: Waldek!!! prosimy o więcej książek Twojego autorstwa. :-)
ODPOWIEDZ