Nowy statek Unibaltic, tym razem naprawdę nowy

forum to dedykowane jest wszystkim jednostkom pływającym budowanym w celach cywilnych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Nowy statek Unibaltic, tym razem naprawdę nowy

Post autor: polsteam »

Nowy statek Unibalticu. Pierwszy nowo-budowany na ich zamówienie.

Niech mnie ktoś poprawi... Pierwszy nowo-budowany TOWAROWY dla polskiego armatora prywatnego po wojnie, a przynajmniej po przełomie '89?...



https://www.portalmorski.pl/m-zegluga/4 ... owy-statek
Adam
Posty: 1737
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Nowy statek Unibaltic, tym razem naprawdę nowy

Post autor: Adam »

Kontenerowiec Gdynia zbudowany w roku 2000 dla Euroafriki raczej spełnia te kryteria. Plus wielozadaniowe Eugeniusz Kwiatkowski i Gdańsk zbudowane w 2008 przez Remontową dla własnego armatora - GSL.
No i jeszcze Amber, też Euroafriki.
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nowy statek Unibaltic, tym razem naprawdę nowy

Post autor: polsteam »

Adam pisze: 2020-12-01, 10:10 Kontenerowiec Gdynia zbudowany w roku 2000 dla Euroafriki raczej spełnia te kryteria. Plus wielozadaniowe Eugeniusz Kwiatkowski i Gdańsk zbudowane w 2008 przez Remontową dla własnego armatora - GSL.
No i jeszcze Amber, też Euroafriki.
faktycznie, tekst kwalifikuje się do poprawy, jeśli chodzi o Gdynię...

ale ten czas leci... :-( Gdynię zdążyli przebudować na cementowiec... nie sprawdzałem, czy jeszcze istnieje.
łezka się w oku kręci, także na wspomnienie rejsu, jaki odbyłem na tym statku do zaje.... Felixstowe.

a te pozostałe - tak czysto formalnie - niby tak...
ale ich budowa i zamówienie były czysto spekulacyjne, nastawione na zapewnienie pracy stoczni w trudnym okresie posuchy zamówień.
armator był efemerydą. stocznia budowała statki sama dla siebie. niby niektóre z tych statków należały początkowo do stoczniowego armatora i były czarterowane na zewnątrz, ale wkrótce potem, przy pierwszej okazji, zostały sprzedane (i chyba takie było od początku założenie - "na przeczekanie").

tak "normalnie" to Gdynia i teraz ten "Turek"
Adam
Posty: 1737
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Re: Nowy statek Unibaltic, tym razem naprawdę nowy

Post autor: Adam »

Amber, pamiętajmy o Amberze :)
ODPOWIEDZ