I Międzynarodowa Wystawa Modelarstwa Okrętowego SHIPREPLICA

czyli malarstwo, literatura, muzyka, szanty i... dowcip morski

Moderatorzy: crolick, Marmik

MiKo
Admin FOW
Posty: 4040
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

I Międzynarodowa Wystawa Modelarstwa Okrętowego SHIPREPLICA

Post autor: MiKo »

W dniach 2 - 4 lipca 2010, odbędzie się Gdyni I Międzynarodowa Wystawa Modelarstwa Okrętowego SHIPREPLICA 2010. Miejscem wystawy będzie Klub Marynarki Wojennej “Riwiera” przy ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni, po drugiej stronie Skweru Kościuszki.
Organizatorem tej imprezy jest czasopismo MODELARSTWO OKRĘTOWE, przy olbrzymiej pomocy i współpracy Polskiej Marynarki Wojennej!

http://www.klubriwiera.mw.mil.pl/

Ma to być w założeniu coroczna wielka wystawa dorobku wszystkich modelarzy okrętowych. Chcemy rozmachem i ilością atrakcji stworzyć imprezę, o której będzie głośno na całym swiecie.
Zapraszam wszystkich Czytelników MODELARSTWA OKRĘTOWEGO i wszystkich modelarzy okrętowych.
Zapraszam tych co budują swe modele z plastiku, żywicy i kartonu. Zapraszam szkutników i modelarzy RC.
Nie ma znaczenia czy budujecie modele dobrze czy nie, lepiej czy gorzej. To nie będzie żaden konkurs lecz spotkanie modelarskiej braci. Będzie można poznać się nawzajem, porozmawiać i wymienić uwagi. Będzie można podejrzeć warsztat najlepszych. Już teraz mamy zapewnienie, że na wystawę przyjadą najlepsi polscy mikromodelarze, modelarze kartonowi i szkutnicy. Pojawią się goście zza granicy. Trwają rozmowy z modelarzami m. in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Czech.
Nie ma chyba lepszego miejsca w Polsce na tego typu imprezę tym bardziej, że jej oficjalne otwarcie odbędzie się na pokładzie ORP “Błyskawica”! Co więcej, aby jeszcze bardziej wszystkich zachęcić, w piątek 2 lipca wszyscy modelarze którzy wystawią swoje modele na wystawie, będą mogli wejść na pokład naszego okrętu podwodnego ORP “ORZEŁ"

W trakcie trwania imprezy odbędzie się dyskusja panelowa na temat integracji i zorganizowania się modelarzy okrętowych w Polsce. Dyskusję poprowadzi Andrzej Brożyna. Nie zabraknie także wieczornego (a może i nocnego) spotkania wszystkich przy “złocistym napoju” w marynarskiej tawernie.
Szczegółowy “rozkład dnia” wystawy poznacie w kolejnych numerach MODELARSTWA OKRĘTOWEGO i kolejnych postach.
Szykuje się wielkie wydarzenie i liczę na Wasze przybycie.

Sylwek Grabarczyk



Z kondradusa.com :
http://www.konradus.com/forum/read.php? ... r=0&page=1
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

Daleko nie mam więc postaram się zajrzeć :wink: zapewne w sobotę.
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 220
Rejestracja: 2005-11-03, 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Toff »

Jako aktywny modelarz okrętowy również będę :)
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

Czy wiadomo coś na temat godzin otwarcia wystawy?
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 220
Rejestracja: 2005-11-03, 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Toff »

Sobota - 10:00 do 17:00 (bądź 18, nie pamiętam dokładnie)
Niedziela - o 12:00 zakończenie (a więc zapewne do 12 wystawa czynna)
czesław.g
Posty: 165
Rejestracja: 2005-08-02, 18:54
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: czesław.g »

Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: polsteam »

brawa dla organizatorów (że im się chciało), mimo, że byłem trochę rozczarowany (jednak miałem pewnie zbyt wygórowane oczekiwania, a poza tym "1sze koty za płoty")...

mam pytanie w związku z tą wystawą - czy jest juz postanowienie o organizacji II edycji za rok ?...


impreza miała na pewno odpowiednią promocję ze strony patronów medialnych, ale (może się mylę?...) coś mi się wydaje, że kulał PR i reklama imprezy w mediach "mainstream'owych" - jakoś nie natknąłem się na informacje w prasie lokalnej np. ...


- - - - - - - - - - - -


myślę nad pewną imprezą, która miałaby trochę inny charakter, ale wymagałaby prawdopodobnie podobnej "logistyki" i pomieszczenia...

oczywiście mógłbym się zwrócić do "Riwiery", ale może jakichś zupełnie wstępnych informacji, naprowadzających mnie na to, czy w ogóle warto się kontaktować z Riwierą, udzielą mi organizatorzy TEJ wystawy (modelarskiej)...


wiadomo, że z organizacją takiej imprezy (dla udostępniającego pomieszczenia) wiążą się pewne koszty (może niewielkie, ale zawsze)...
"klucznik", sprzątaczka, media (m.in. prąd w gniazdkach w pomieszczeniu), etc.

czy na potrzeby takiej imprezy "non-profit" jak odbywająca się właśnie wystawa modelarska "Riwiera" udostępniła pomieszczenia bezpłatnie (w ramach działalności statusowej - wspierania szeroko rozumianych imprez kulturalnych), czy też organizatorzy musieli po prostu płatnie wynająć pomieszczenia ?...

co się wiąże w sensie organizacyjnym z przygotowaniem takiej imprezy - jakieś pozwolenia, etc. ?...
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

Ja swego czasu organizowałem wystawę w Klubie MW i wszystko odbyło się bez problemu (jeden z forumowiczów może dać świadectwo, że impreza byłą udana). Kierownik Klubu to naprawdę w porządku gość więc nie powinno być przeszkód. Mała prośba - jeśli już coś będziesz organizował niech nie będzie to (jak w tym przypadku) spotkaniu kilkunastu kolegów szumnie nazwane wystawą. A w ogóle to pisz co planujesz, może jakoś pomogę.
Awatar użytkownika
Iron Duke
Posty: 250
Rejestracja: 2005-06-14, 13:51
Lokalizacja: PNT,WielkaPolska

Post autor: Iron Duke »

miczman pisze: niech nie będzie to (jak w tym przypadku) spotkaniu kilkunastu kolegów szumnie nazwane wystawą.
Nic dodać nic ująć. Miałem nosa by odpuścić temat.

8)
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Nie ilość się liczyła, ale jakość.
Awatar użytkownika
Iron Duke
Posty: 250
Rejestracja: 2005-06-14, 13:51
Lokalizacja: PNT,WielkaPolska

Post autor: Iron Duke »

Marek T pisze:Nie ilość się liczyła, ale jakość.
Jakość to były modele P. A. Brożyny. Pozostałe przemilczę.
8)
Awatar użytkownika
goral_44
Posty: 149
Rejestracja: 2004-03-06, 14:02
Lokalizacja: Poznan

Post autor: goral_44 »

Witam.
Czytając te wpisy, wydaje mi się, że ja byłem na innym spotkaniu niż piszący te "recenzje".
Jak ma wyglądać spotkanie modelarzy?
Jak wygląda wystawa?

Czy na innych wystawach, spotkaniach lub zawodach, między modelami na stołach, tańczą panienki w tańcu GO GO?

Spotkało się kilku wspaniałych ludzi, którzy wiedzieli o czym ze sobą rozmawiają i o to w tym całym spotkaniu chodziło.
Poznaliśmy się osobiście, bo wielu z nas zna się od lat tylko z nicków na różnych forach lub GG.

Jeśli ktoś nie był, niech żałuje, jeśli był i jest rozczarowny, może zrobić sam, coś wspanialszego z szerszą oprawą reklamowa, TV1, Teleekspresem, sponsorami, panienkami i czym tylko jemu się zapragnie.
Czekam na taką wystawę.

Pozdrawiam.
Waldemar Góralski
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 110
Rejestracja: 2004-02-13, 08:21
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Post autor: ZzB »

Iron Duke pisze:Jakość to były modele P. A. Brożyny. Pozostałe przemilczę.
8)
Hmm....
Niestety, nie mam pod ręką zdjęć modeli Tomka Guza i Jacka Karolczaka (przepraszam pozostałych wystawców ale akurat tych kolegów znam z nazwisk), więc tylko takie trzy fotki "przemilczeń" ...

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Iron Duke
Posty: 250
Rejestracja: 2005-06-14, 13:51
Lokalizacja: PNT,WielkaPolska

Post autor: Iron Duke »

Modeli w/w nie było na pierwszych fotkach jakie pojawiły się w sieci. nie zmienia to faktu, że na MP we Wschowie modeli było więcej i poziom jakby nieco wyższy.
8)
Awatar użytkownika
goral_44
Posty: 149
Rejestracja: 2004-03-06, 14:02
Lokalizacja: Poznan

Post autor: goral_44 »

Iron Duke

W moim wolnym tłumaczeniu "ksiąciuniu ironii" , jak można napisać o czym czego sie nie widzialo, nawet z ironią.
I co do tego ma sieć? czy coś tam było czy nie?

Wybacz, nie będę Ciebie nazywał nawet ironicznie ............, bo jesteś poprostu ............ i mój poziom jest dużo wyższy od Twojego nawet nie we Wschowie

Pozdrwiam wszystkich tylko nie ID .

Waldemar Góralski
Awatar użytkownika
BALROG
Posty: 54
Rejestracja: 2007-04-08, 22:41
Lokalizacja: Sopot

Post autor: BALROG »

A ja powiem jedno
Impreza super kto nie był niech żałuje
Poznałem kilka osób na żywo i mogłem z nimi porozmawiać na poziomie !!
Impreza jak najbardziej udana !! Wiec czekam na kolejną


Pozdrawiam
BALROG
ODPOWIEDZ