Strony z rysunkami 3D i perspektywicznymi

czyli malarstwo, literatura, muzyka, szanty i... dowcip morski

Moderatorzy: crolick, Marmik

marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Strony z rysunkami 3D i perspektywicznymi

Post autor: marek8 »

Witam Wszystkich,
I mam taką prośbę - jakiś czas temu - jakieś 2 - 3 lata temu zniknęła z sieci strona ( no nie pamietam jej nazwy niestety - worldnavy.com czy jakoś tak), w której był przegląd wspólczesnych okrętów wojennych świata (posegregowane wedle krajów).
Wśród bogatej kolekcji zdjęć i rysunków znajdowały się też i takie jak wizualizacje 3D firmy Thales przedstawiające różne rzuty okrętów posiadających ich wyposażenie (w tym min. wizja naszych Orkanów uzborjonych we wczesną wizualizację RBS15 mk3) Pytanie czy te wizualizację są gdzieś dostępne i teraz?
Ponadto była tam dostępne ciekawe rysunki 3d niszczycieli typu Arleigh Burke w różnych wersjach.
Moja prośba dotyczy wskazania gdzie można znaleźć te rzuty lub jezeli to mozliwe czy można poprosić o ich skan jezeli nie ma ich już w sieci.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Strony z rysunkami 3D i perspektywicznymi

Post autor: Marmik »

Domyślam się, że chodzi o to co w załączniku? Jest tego cała płyta CD (reklamówka Thalesa). Mogę zrobić obraz dysku, albo zrzuty ekranowe (5) samego Orkana
Załączniki
ORKAN.png
ORKAN.png (336.37 KiB) Przejrzano 5312 razy
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strony z rysunkami 3D i perspektywicznymi

Post autor: polsteam »

jakby ktoś się przypadkiem natknął na rys. 3D statków handlowych (głównie powojennych i współczesnych), to uprzejmie proszę dać znać...
czesław.g
Posty: 165
Rejestracja: 2005-08-02, 18:54
Lokalizacja: gdańsk

Re: Strony z rysunkami 3D i perspektywicznymi

Post autor: czesław.g »

ciekawa strona na temat tramwajów wodnych z Expo 1900r

http://www.worldfairs.info/forum/viewto ... 7&start=10
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Strony z rysunkami 3D i perspektywicznymi

Post autor: marek8 »

Dzięki za deklarację w sprawie Orkana ale na wspomnianej stronie była już wersja ciut nowsza - bez kratownicowego masztu :wink: Ale mimo wszystko: dziękuję :)
Wydrukowałem sobie bodaj w 2006 rzuty chyba ze 20 róznych okrętów, które ktoś fajnie sformatował :) ale... może gdzieś jest coś wiecej - te rzuty przygotowuje dla Thalesa jakieś studio (?), firma i od czasu do czasu gdzieś mignie coś nowego - tego właśnie szukam... - w szczególności zaś koreańskiego KDX-3 :) Np. w sprawie Orkana może jest gdzies wizualizacja z prawdziwym kształtem RBS15 Mk3 ? :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4953
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Strony z rysunkami 3D i perspektywicznymi

Post autor: Marmik »

Zapewne chodzi o BumbleBee Studios i o te rysunki. Mam chyba 3 lub 4, ale niezbyt powalającej jakości, acz lepszej niż poniższy załącznik.
Załączniki
orkan.png
orkan.png (180.74 KiB) Przejrzano 5218 razy
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Strony z rysunkami 3D i perspektywicznymi

Post autor: marek8 »

Dziękuję ale naszego Orkana akurat mam. Z tej serii poza nim udało mi się zgromadzić 21 innych okrętów - rysunki w sumie całkiem niezłe.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ