Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: Marmik, crolick

Awatar użytkownika
m_k
Kontakt:

Re: Nowości wydawnicze: KSIĄŻKI

Post autor: m_k »

crolick pisze: 2021-02-12, 14:41 1940 wiele nie zmieni ;)
Jeśli już to 1942.
Zgadza się - plany były bardziej rozstrzelone w czasie a kolejne cięcia finansów mogły je pokrzyżować

szafran pisze: 2021-02-12, 18:04 Jeżeli były tematy dotyczące prototypów i innych niezrealizowanych rzeczy to czemu nie.

Od wczoraj nie mogłem dostać w Sopocie więc wybrałem się spacerkiem do Orłowa i czekał tam na mnie ostatni egzemplarz. W sumie nie wiem po co czytać bo i tak pewnie jak zwykle czyli dobra robota :)
:o

Jesteś bohaterski - dzięki

Ale wiesz... spacerki podobno wychodzą na zdrowie :lol:

Dwa w jednym

:mrgreen:
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

https://patronite.pl/Flota
Piotr S.

Post autor: Piotr S. »

Polska Żegluga Morska. Album Floty 1951-2021 (III wydanie) kilkadziesiąt stron więcej niż poprzednie wydania
https://www.powr.pl/index.php?p=11,27,1 ... II-wydanie
cena 100 zł u wydawcy .
Awatar użytkownika
MiKo
Admin FOW

Post autor: MiKo »

arma.jpg
arma.jpg (167.24 KiB) Przejrzano 447 razy
Ktoś może wie coś więcej, co to za twór - mi trochę wygląda na kształt "Premiery na Pacyfiku" Pieresleginów. Czyli takie lekkie historical fiction typu: "Nowatorskie spojrzenie na wojnę, niezwykła teatralna forma, kompleksowa charakterystyka stron, szokująca krytyka"

Dodano po 7 minutach 25 sekundach:
op.jpg
op.jpg (59.69 KiB) Przejrzano 444 razy
A tu coś interesującego. Nie czytałem jeszcze, ale temat wybrany bardzo fajnie. Brawo Tadeusz ;)
Tadeusz Klimczyk

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

A ten pancerniki na okładce Jutlandii to do kogo one strzelają ? Ten pierwszy wali na prawą burtę a drugi na lewą. Wyglądają tak ciut niemiecko, więc to pewnie Hochseeflotte otoczona przez Grand Fleet z obu stron. Ale sądząc po konturach lądu - nie przypominam sobie, żeby się w trakcie bitwy ktoś pod fiordy zapuszczał.
Awatar użytkownika
crolick
Kontakt:

Post autor: crolick »

Tadeusz Klimczyk pisze: 2021-04-29, 12:27 A ten pancerniki na okładce Jutlandii to do kogo one strzelają ? Ten pierwszy wali na prawą burtę a drugi na lewą. Wyglądają tak ciut niemiecko, więc to pewnie Hochseeflotte otoczona przez Grand Fleet z obu stron. Ale sądząc po konturach lądu - nie przypominam sobie, żeby się w trakcie bitwy ktoś pod fiordy zapuszczał.
A to nie jest screen z WoW?
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
Toff

Post autor: Toff »

A to nie jest screen z WoW?
Z pewnością jest, tudzież grafika stworzona przez WoW na potrzeby promocyjne. Także tego, ma być ładnie, kolorowo, dynamicznie, ale z poprawnością historyczną jak zawsze na bakier.
Ja się raczej nie skuszę, logo WoW na okładce zwiastuje książkę dla laików.
Awatar użytkownika
SiSi

Post autor: SiSi »

Tadeusz Klimczyk pisze: 2021-04-29, 12:27 A ten pancerniki na okładce Jutlandii to do kogo one strzelają ? Ten pierwszy wali na prawą burtę a drugi na lewą. Wyglądają tak ciut niemiecko, więc to pewnie Hochseeflotte otoczona przez Grand Fleet z obu stron.
Na okłądce pewnie Hochseeflotte uwieczniona w trakcie zwrotu.
Ale sądząc po konturach lądu - nie przypominam sobie, żeby się w trakcie bitwy ktoś pod fiordy zapuszczał.
To nie ląd, to gęsty dym płonących okrętów...
...
ODPOWIEDZ