nowe MSiO

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

jkrzew
Posty: 164
Rejestracja: 2004-01-07, 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

re

Post autor: jkrzew »

Ja też biedny żuczek, staram się skontaktować z Wydawcami już od ponad miesiąca, ale moje kolejne maile pozostaja bez odpowiedzi. Chyba traktuja mnie jak spam :-) A dzwonić nie będę! No chyba, że nie wytrzymam! :-)
Cześć!
Jacek K. :-)
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

ok gotowe http://karolkeane.webpark.pl/refleksje1.html tylko marku nie mogę nijak dopatrzeć się tych harpoonów w okolicy komina, qrcze, jakies klapy widoć, ale czy to one, więc rozsadnie (chyba) zamilczałem otym, że tam są... :) aha transkrypcja fonetyczna kaukaz powinna byc poprawiona, rano czeka w kolejce zadań, tylko nie moge dostac się na stronkę...doupna neostrata :-(
Gość

Post autor: Gość »

seawolf pisze:No to jak MiKo nie wie, tzn. ze nie bylo ;)

A moze w OW gdzies, kiedys? Spis tytulow na wojnachnamorzu.prv.pl nie pokazuje takowego artykulu ale oni lubia opisywac jednostki bez podawania nazw w tytule...
W nTW było nawet dwa razy. Raz jako krótki artykól (na 1 stronę) ale nie pamiętam w którym numerze i raz w numerze specjalnym nTW bodaj nr 2, artykuł na kilka stron z całkiem ładnym rysunkiem.
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

Owszem bylo, w 1993r.
Mysle, ze po 10 latach ponad, mozna ten okret przypomniec.
:)
Gość

Post autor: Gość »

jkrzew wrote:
Niestety nie dotarła do mnie jeszcze ani nTW, ani MSiO i nie wiem czy to tak już Ani Ani czy chwilowo?
nTW 1/04 dostałem od wydawcy wczoraj, a zawsze przysyłali pod koniec "poprzedniego" miesiąca.
Andrzej J.
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

seawolf pisze:Nie kupilem jeszcze i mam pytanko, czy to w tym numerze jest 'reklama' Iron Cats Nali ?
A co tam słychać u Nali ?? Nie zarejstrował się nawet na nowym forum... przestał nas lubić czy co :D ??
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Anonymous pisze:jkrzew wrote:
Niestety nie dotarła do mnie jeszcze ani nTW, ani MSiO i nie wiem czy to tak już Ani Ani czy chwilowo?
nTW 1/04 dostałem od wydawcy wczoraj, a zawsze przysyłali pod koniec "poprzedniego" miesiąca.
Andrzej J.
NTW była już w kioskach pod koniec grudnia :lol:
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

czyżbyś się stęsknił fdt? nala jak zawsze jest dostepny na forum felidae, jeśli dobrze obserwuję tamto forum, to zagląda tam przeciętnie co godzina... :spoko:
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

karol pisze:czyżbyś się stęsknił fdt? nala jak zawsze jest dostepny na forum felidae, jeśli dobrze obserwuję tamto forum, to zagląda tam przeciętnie co godzina... :spoko:
Jasne, że się stęskniłem... :? FOW bez Nali to jak Nevada bez STS... Chociaż ten "nowy" Nala to nie to co drzewiej bywało...
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

fdt pisze:
seawolf pisze:Nie kupilem jeszcze i mam pytanko, czy to w tym numerze jest 'reklama' Iron Cats Nali ?
A co tam słychać u Nali ?? Nie zarejstrował się nawet na nowym forum... przestał nas lubić czy co :D ??
No nala zachwycony nie byl, ze nie zostal powiadomiony o FOW2. W ramach protestu na razie bojkotuje, ale ma odpowiednich szpiegow :D .
Zalozcie klasyczny temat Yamato vs Iowa, poublizajcie jankesom to sie odezwie... ;)
Gość

Post autor: Gość »

zawsze był izolacjonistą

dostać się na to jego forum

sam jest sobie winny
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

Anonymous pisze:Tak, tym bardziej, że zawsze są 3-5 powazne materiały na każdy w zasadzie ciekawszy temat (choćby te przytoczone przeze mnie do Agincourta - Burt WW1, Topliss, Langensiepen, Hough, no i klasyczny Breyer + zielony Conway 1906-1921).. A w 1970 to zaczynano przepisywać Breyera lub opracowywać pojedynczy zeszycik Warship Profile lub Ensign czy Man o'War (sam nie jestem bez winy).
Prośba o skomentowanie wstępniaka - dotarły do mnie swieże protesty nt. wstępniaka (nie ja go pisałem) ze strony Adama Ś. i jednego z przyjaciół z AMW. Co Wy na temat tekstu wst. sądzicie?
Andrzej J.
Wstepniak jak dla mnie ok. Stwierdzenia o "historycznej bezuzytecznosci" wspolczesnych okretow sa smutne, ale chyba jednak prawdziwe. Nie wydaje sie aby w przeciagu 30 lat musialy sie one wykazywac......

Co do szaty MSiO - nawet podoba mi sie nowy styl. Wreszcie zdjecia nowych okretow w kolorze. Troche sie obawiam, ze nowy papier bedzie mniej trwaly (pismo ciensze sie zrobilo, gietkie jakies takie, latwiej o zagiecia itp.), ale zobaczymy czy za pare lat sie bedzie rozpadac ;) . Kwestia przyzwyczajenia.
jkrzew
Posty: 164
Rejestracja: 2004-01-07, 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

re

Post autor: jkrzew »

Witam Wszystkich!
Chciałbym wtrącić swoje 3 grosze do tematu - wstępniak do MSiO. Moje zdanie jest zdecydowanie odmienne. Uważam, że teza o nieprzydatności nowoczesnych okrętów jest nieprawdziwa. A dlaczego? A dlatego, że nikt tak do końca nie jest w stanie przewidzieć, co się stanie na świecie w perspektywie 30 lat. Cofnijmy się o te 30 lat. I co mamy- rok 1973. Gwałtowny rozrost floty ZSRR, pojawienie się szeregu bardzo ciekawych jednostek, wyścig zbrojeń itp. I jak to ma się do dzisiejszej optyki? Nijak! A proces wymyślania, projektowania i budowy jednostek to jest co najmniej 15 lat. Niszczyciele typu SPRUANCE wymyślane w latach 60. słuzyły od lat 80. do bieżącej dekady. A.Burki wymyślane o dekadę później stanowia obecny trzon floty eskortowej USA. A założenia taktyczno-techniczne tych jednostek przecież były nakierowane na topienie "ruskich" a nie na wytrzymywanie samobójczych ataków taranem!
Należy wymyślać, projektować i budować najlepsze jednostki na jakie stać potencjalnych armatorów! Nasza MW boryka się z korwetą, ale dobre i to, żeby cos jednak nowego się urodziło po latach zastoju. Poza tym to ludzie robią okręty. A jak nie ma ludzi - odpowiednich - to jest "blado". W naszym przemyśle okrętowym pozostała garstka osób, która ma jeszcze jakieś doświadczenia w projektowaniu i budowie okrętów. Nowe "pokolenia" dopiero się uczą, co mam okazje obserwować "z bliska". A "współpraca międzynarodowa" na jaka mieliśmy nadzieję wcale nie wygląda tak różowo. No ale na tym koniec, bo ja "wyjechałm" z problemami naszego podwórka, a może tu chodzi o generalia światowe? No to popatrzmy na Chiny i okolice. Co tam może się "urodzić" za 15 lat? A za 30? Czy ktoś był w stanie chociaż 5 lat wstecz przewidzieć obecność naszych żołnierzy w Azji?? Niestety żyjemy w "ciekawych czasach". I dlatego powino się dążyć do dysponowania najlepszymi srodkami na jakie nas stać.
Pozdrowienia :-)
Jacek K.
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

Male pytanko do ludzi MSiO:
Czy mysleliscie kiedys o wydaniu kalendarza MSiO, takiego z ladnymi, duzymi fotami lub/i malunkami okretow (made by G.Nawrocki lub inny)?
Morze robilo chyba kiedys cos podobnego. Ladnie by na scianie wygladal (o ile bylby dosc duzy). Na ten rok juz nie, ale na przyszly warto pomyslec...
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Post autor: mcwatt »

Dobry pomysł. Jak by ktoś chciał to na allegro wystawione są stare kalendarze Morza z obrazami Adama Werki, ponoć w db stanie, z lat 85, 87, i 89.
http://allegro.pl/show_item.php?item=20378991
ODPOWIEDZ