Linki do stron www użytkowników FOW

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

czesław.g
Posty: 165
Rejestracja: 2005-08-02, 18:54
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: czesław.g »

Niedawno na Chomiku założyłem taką stronkę
http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=czesiekgrrrr
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6360
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

Nun Online: Historisches Marinearchiv

Liebe Freunde !

Ab heute ist das Historisches Marinearchiv
unter

[historisches-marinearchiv.de]

http://historisches-marinearchiv.de/

eröffnet.

Neben einige Tausend Landungsfahrzeugen
Marineflugzeugen
Schiffender Luftwaffe
und noch in Fahrt befindliche Schiffe der
Deutschen Marinen ist auch der Index
der bekannten Zeitschrift The Belgian Shiplover
bisher aufgelistet.

Alles Weitere ist dort zu sehen.

Gruß

Theo

Now Online:: Historische Marinearchiv (Naval Historical Archives)

Dear friends!

From today, the Navy Historical Archives
under

[historisches-marinearchiv.de]


opened.

Apart from a few thousand vehicles landing
Navy aircraft
Air Force finished ship
and even ride in the ships
German navies is also the index
the popular magazine The Belgian Shiplover
previously listed.

Everything else is there to see.

Greeting

Theo
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

No, w sumie to już leżało od ładnych paru miesięcy... data raczej oznacza koniec tworzenia (przynajmniej jakiegoś etapu), niż otwarcie. Strona zacna, zresztą nazwiska autorów świadczą za siebie.
Baron
Posty: 5
Rejestracja: 2012-06-17, 09:32

Re: Linki do stron www użytkowników FOW

Post autor: Baron »

Witam w swoim pierwszym poście na forum. (jeżeli uznacie, że pomyliłem tematy, to proszę przenieść post do ogólnej linkowni)

Na forum trafiłem dopiero dzisiaj szukając zdjęć na moją stronę. Przy okazji nie omieszkam więc zaprosić Was do przejrzenia jej treści.

http://www.wojna-mussoliniego.pl zajmuje się przybliżeniem udziału armii włoskiej w II Wojnie Światowej.

Ze spraw związanych z tematykom tego forum: dzisiaj dodałem króciutki opis działania 101 Flotylli MAS na wodach Jeziora Ładoga. Od jakiegoś czasu na WM znaleźć można artykuł "Mare Nostrum" traktujący o działaniach na Morzu Śródziemnym + oczywiście galeria.

Co w przyszłości ze spraw powiązanych z włoską flotą? Artykuł "Morza Świata" (Morza Czarne i Czerwone, ale nie tylko), artykuł o włoskim udziale w Bitwie o Atlantyk, zadebiutuje dział Leksykon Uzbrojenia w którym min. opiszę okręty Regia Marina, będzie artykuł z ogólną charakterystyką włoskiej floty (w tym legendarna Decima MAS). A w dalszej perspektywie potężna aktualizacja do Morza Śródziemnego (min. na podstawie artykułów z MSiO, OW i Okrętów, ale mam też masę innej literatury).

Jeśli mogę prosić. Może potrafiłby ktoś polecić ciekawą literaturę, zwłaszcza deficytowe są informacje o flocie podwodnej włochów (mam jeden artykuł z ww. czasopism). Ograniczam pracę do źródeł drukowanych, wydanych po 1990 roku. Jakbyście potrafili wskazać coś spełniającego te kryteria będę niezwykle zobowiązany!

Pozdrawiam i zachęcam do odwiedzin.
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Linki do stron www użytkowników FOW

Post autor: ALF »

Z literaturą nie bardzo pomogę, ale w moim katalogu (IKOW) właśnie powstaje flota włoska. Okręty podwodne będą jedne z następnych. Niestety, nie mam czasu na opisy, bo zdjęcia zajmują cały wolny czas.
Pozdrawiam
Jacek Pawłowski
IKOW 1885-1945
Baron
Posty: 5
Rejestracja: 2012-06-17, 09:32

Re: Linki do stron www użytkowników FOW

Post autor: Baron »

Super, nie znałem IKOW. Jak tylko dorobię się linkowni na stronie to zgłoszę się z pytaniem czy mogę zamieścić link. A o opisy postaram się na swojej stronie, proszę tylko czuwać czy nie popełnię błędów bo dla mnie to początki z marynistyką. Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ