MSiO nr 4 w kioskach Pomorza

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

[img]skrót%20od%20rysunku%20w%20albumie[/img] koniecznie ten ukosnik zamykający ;) rysunek najpierw musi znaleźc się w misiach ;)
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

rysunek najpierw musi znaleźc się w misiach

Karolku, O jakie misie Ciebie idzie, co? Tłumacz mi mocno, bo widzisz sam, że jestem "zdolny"
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

album fotografii powyżej w przycisku zawiera katalog misie, który tradycyjnie jest ekploatowany do zamieszczania fotek okrętów, tam wciskasz swoją fotę i potem jej adresw umieszczasz między przyciskami granicznymi i już wszyscy ogladamy Twoje dzieło ;) zaraz Ci coś wyeksponuję w ten sposób
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

najpierw włazłem w album, potem katalog misie, nastepnie poszukałem pieknego Sydneya, prawym przyciskiem myszy wybrałem kopiuj skrót klikając na obrazku, nastepnie wypisałem Obrazek i efekt poniżej
Obrazek
jest to fotka najładniejszego krązownika świata, która ozdobiła też na mojej stronie podstronę z tym okrętem, ładnie nie... :)
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

1. Masz u góry opcję ALBUM - klikasz na nią. Otwiera sie inna strona tego Forum - z samymi wizerunkami.
2. Wchodzisz na stronę MISIE. W rejonie górnego lewego rogu (pod napisem "Moderatorzy: brak") pokaże się pole "Dodaj obrazek".
3. Klikasz i pokazuje się wezwanie do nadania zdjęciu nazwy oraz wybrania zdjęcia (pole "przeglądaj"). Nadajesz nazwę i klikasz PRZEGLĄDAJ. Pokaże się jakiś katalog w Twoim komputerze. Wybierasz wcześniej przygotowane zdjęcie i potwierdzasz.
4. Kiedy zdjęcie pokaże się w Misiach - wjeżdżasz myszką na zdjęcie, klikasz prawym prtzyciskiem i wybierasz opcję "Kopiuj skrót".
5 Wracasz do tematu na Forum, w którym chcesz wkleić zdjęcie. Otwiersz opcję ODPOWIEDZ i w odpowiednim miejscu wstawiasz kod IMG (z menu nad polem gdzie wpisujesz tekst), wklejasz skrót skopiowany z Misia, jeszcze raz klikasz IMG i klikasz WYŚLIJ.
Koniec
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

a umieszczenie swojej fotki w albumie, to skorzystanie z komendy kopiuj do albumu, za kfilę też to przećwiczę i opiszę :)
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

jest tam przycisk dodaj obrazek i skopiowałem za jego pomoca jeden z plików
Obrazek
który wygląda tak jak widać :lol:
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Panowie.... dzięki Wam serdeczne za informacje. Teraz już tylko spróbować. Materiał poglądowy z celownikiem specjalnie zachowam.
Gość

Post autor: Gość »

SPISY TREśCI OSTATNICH 3 NUMERÓW
M/46 (4/04): Okładka ..........; Kolor II okładka .............. (minifotoreportaż); Wstępniak i spis treści numeru; Kronika Z Życia Flot; Kronika MW.; Kronika MOSG; Hiszpańskie fregaty rakietowe typu Alvaro de Bazan (WOWŚ + planik A4); Baltops 2004 w Gdyni (fotoreportaż okręty); Royal Navy w operacji Iraqi Freedom 2003; Polskie okręty rakietowe 40 lat; Normandia 1944 - 60-lecie inwazji; Polska wojna podwodna cz. 1; Włoskie pancerniki Duilio i Dandolo z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XIX w.; Okręty średniowiecza cz.2 - Morze Śródziemne; Leksykon statków handlowych (...) - amerykańskie transatlantyki Manhattan i Washington z ok. 1930 r.; Leksykon lotnictwa morskiego (...) - brytyjski myśliwiec pokładowy Fulmar; Blankiet + reklama; Indyjski okręt podwodny Kursura typu 'Foxtrot' jako okręt-muzeum na plaży; Słynne zatopienia - brytyjski krążownik lekki Charybdis †1943; Zakładnoje doski; Archiwum Morskie im. Jerzego Micińskiego (...); Poster .....................

M/45 (3/04): Okładka gazowiec LNG; Norweski ścigacz rakietowy na poduszce powierznej Skjold (minifotoreportaż); Wstępniak i spis treści numeru; Kronika Z Życia Flot; ORP Błyskawica w stoczni - m.in. nowy kamuflaż; Kronika MOSG; Indyjskie fregaty typu Brahmaputra (WOWŚ) (plus planik A4 kolor); Bałtyckie minitorpedowce NRD (m.in. typy 'Forelle', Iltis', 'Hyäne' i 'Libelle'); Słynne zatopienia - brytyjski lotniskowiec Glorious 8.06.1940 (plus planik A4 kolor); Słynne bitwy - Australijski Pearl Harbor - Darwin 19.02.1942; W 100. rocznicę wojny rosyjsko-japońskiej 1904-1905 - Polacy na Rietwizanie (m.in. adm. Edmund Szczęsnowicz); Leksykon statków (12) - Brytyjskie transatlantyki Britannic /III/ i Georgic /II/ z ok. 1930; Leksykon lotnictwa morskiego (...) - brytyjski śmigłowiec Westland Whirlwind; Okręty średniowiecza - Okręty Północy: langskipy, kogi i holki; Blankiet na wpłaty; Statki na jedną podróż - Wincenty Kadłubek i Ignacy Krasicki; Remontowa dla Szkotów; Listy w sprawie muzealnictwa morskiego; Płyną do nas wycieczkowce - m.in. pełny spis wizyt na lato 2004 r.; Anatomia kolizji - zdrzenie kontenerowca Gdynia z chińskim masowcem i jego zatonięcie; Archiwum Morskie im. Jerzego Micińskiego (...); Grzegorz Nawrocki - poster Iskra /II/.

M/44 (2/04): Okładka ..............; Chiński niszczyciel Charbin (fotoreportaż); Wstępniak + spis treści numeru; Z życia flot; Kronika MOSG; Kronika PMW; Bliźnięta pod dwiema banderami: zaopatrzeniowce floty - holenderski Amsterdam i hiszpański Pati_o (WOWŚ) + planik; Jednostki nawodne na poduszcze powietrznej - przegląd konstrukcji; Radziecki lotniskowiec Gorszkow - reaktywacja dla Indii + planik; Z dziejów PMW 1969; Brytyjski krążownik ciężki Exeter + planik; Niezwykłe (samo)zatopienie brazylijskiego krążownika Bahia w 1945 r. - eksplozja od ostrzału Oerlikonem; Pedernales-Honda cz. 2 Słynne katastrofy - 1923; Admirał naddunajskiej monarchii Tegetthoff; Leks.S.H.Wł-pas..Rex, Conte di savoia; Leksykon lotnictwa morskiego brytyjski śmigłowiec Dragonfly; Bremen-Europa słynne niemieckie transatlantyki; Barka transportowa ze Stoczni Remontowej dla Airbusa; Morski Internet - pancerniki typu Iowa; Floty czekoladowe; remanenty am jm; dokąd idziemy - filozofia muzealnictwa morskiego; Archiwum Morskie im. Jerzego Micińskiego (...); Nawrocki poster Dar Młodzieży .
Andrzej J.
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

"Włoskie pancerniki Duilio i Dandolo z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XIX w"

No nie, a już myślałem o tym 'normalnym' Duilio ;)
Gość

Post autor: Gość »

Kup se broszurkę Kartoteka shiplovera wyd. przez Brzezińskiego za 12 zł
Pozdr. Andrzej
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1173
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

MSiO nr 4 w kioskach Pomorza

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

seawolf pisze:"Włoskie pancerniki Duilio i Dandolo z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XIX w"

No nie, a już myślałem o tym 'normalnym' Duilio ;)
Hm...masz coś do starego Duilo !

PS. Zdjęcie na stronie 56 przedstawia Fernando Actona, a nie Benedetto Brina.
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

lol, i już po mnie jadą...
Nie mam nic do starego Duilio, poza tym, że mnie nie interesuje. Miałem tylko cichą nadzieję, że będzie nowy Duilio, no ale swojej nadzieji nie można wyrażać widać....
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1173
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

MSiO nr 4 w kioskach Pomorza

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

seawolf pisze:lol, i już po mnie jadą...
Nie mam nic do starego Duilio, poza tym, że mnie nie interesuje. Miałem tylko cichą nadzieję, że będzie nowy Duilio, no ale swojej nadzieji nie można wyrażać widać....
Można, można...ale się chyba nie doczekasz. Moim zdaniem dobry artykuł o tym typie zająłby 3/4 numeru albo musiałby miec trzy części. Marne szanse...
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

Moim zdaniem dobry artykuł o tym typie zająłby 3/4 numeru albo musiałby miec trzy części. Marne szanse...
No to moze... wydać w Biblioteczce MSiO?
Republika marzeń...
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Post autor: karol »

ja wypuszczę na stronie, spokojnie, zbieram materiały
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
ODPOWIEDZ