Nowe książki i czasopisma (1)

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2027
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Napoleon.

Dziękuję za odpowiedź,artykuł wg.mnie naprawdę byl bardzo dobry.
Czekamy na suplement.

Może tak cykl opisujący poszczególne bitwy tej kampanii.Byłoby ciekawie.

Pozdrowienia.
Napoleon
Posty: 4007
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Napoleon »

Cieszę się, że mimo wszystko się podobał. I ciekaw jestem opinii po suplemencie (szczególnie odnoście tabeli).
A co do planów... Myślałem o czymś w rodzaju popularnego kompendium wiedzy o poszczególnych klasach okrętów w okresie od 1650 do 1792, na wzór tego co kiedyś pisałem o okrętach antycznych, średniowiecznych i okresu 1492-1650. W sumie nic odkrywczego.
Co do opisu bitew - na pewno. Choć niekoniecznie z okresu wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Może coś z wojen wenecko-tureckich (ale bardziej kampanie niż bitwy)? Albo wrócić do walk Portugalczyków z muzułmanami w Indiach? Myślałem też o Beveziers - Barfleur - La Hogue? Różne pomysły mi latają po głowie :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacek Bernacki
Posty: 431
Rejestracja: 2007-03-15, 13:32
Lokalizacja: Siecień k/Płocka

Post autor: Jacek Bernacki »

co do planów... Myślałem o czymś w rodzaju popularnego kompendium wiedzy o poszczególnych klasach okrętów w okresie od 1650 do 1792, na wzór tego co kiedyś pisałem o okrętach antycznych, średniowiecznych i okresu 1492-1650. W sumie nic odkrywczego.
Robi się ciekawie. :)
Co do opisu bitew - na pewno. Choć niekoniecznie z okresu wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Może coś z wojen wenecko-tureckich (ale bardziej kampanie niż bitwy)? Albo wrócić do walk Portugalczyków z muzułmanami w Indiach? Myślałem też o Beveziers - Barfleur - La Hogue? Różne pomysły mi latają po głowie
Robi się jeszcze ciekawiej. :o
Trzymam kciuki, nie mogę się doczekać, aż pomysły przestaną latać i wylądują na stronach pewnego magazynu. W razie czego zorganizuje się jakąś pikietę tu i tam (jakby były jakieś problemy). :D
Co to za ludzie?
Co za różnica ważne, że są!
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Napoleon pisze:A co do planów... Myślałem o czymś w rodzaju popularnego kompendium wiedzy o poszczególnych klasach okrętów w okresie od 1650 do 1792, na wzór tego co kiedyś pisałem o okrętach antycznych, średniowiecznych i okresu 1492-1650
Ja jestem za :)
Napoleon
Posty: 4007
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Napoleon »

:oops:
Łechcecie mą próżność Panowie! Dzięki za dobre słowa, ale poczekajmy na rezultaty. Nie lubię chwalić dnia przed zachodem...
Natomiast pragnę zauważyć (z pewną taką nieśmiałością :wink: ), że Pan Gerlach nie zareagował na moją małą i niewinną prowokację - to może by tak viriubus unitis?
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

E tam łechcemy próżność, raczej zaganiamy do roboty :wink:

PS.
Napoleon pisze:Pan Gerlach nie zareagował na moją małą i niewinną prowokację - to może by tak Viribus Unitis?
Po polsku - ORP "Wespół-wzespół" :lol:
Ostatnio zmieniony 2008-02-10, 17:53 przez pothkan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jacek Bernacki
Posty: 431
Rejestracja: 2007-03-15, 13:32
Lokalizacja: Siecień k/Płocka

Post autor: Jacek Bernacki »

Natomiast pragnę zauważyć (z pewną taką nieśmiałością ), że Pan Gerlach nie zareagował na moją małą i niewinną prowokację - to może by tak viriubus unitis?
Panu Krzysztofowi też się zrobi pikietę pod domem/pracą. :D
Co to za ludzie?
Co za różnica ważne, że są!
Krzysztof Gerlach
Posty: 4453
Rejestracja: 2006-05-30, 08:52
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Krzysztof Gerlach »

A to ci heca.
Jeśli nie zareagowałem, to nie dlatego, abym miał coś przeciw, lub bym uważał takie sprawy za nie warte zachodu.
Po prostu, jak już parę razy wspominałem, mam sporo tematów rozpoczętych, a nie skończonych. W mojej sytuacji trzeba już raczej myśleć o zamykaniu teatrzyku, a nie pisaniu prologów do nowych sztuk. Jeśli jednak jeszcze wyjdę na prostą, co ostatecznie zawsze jest możliwe, z przyjemnością nawiążę do tych propozycji, czy przedstawię własne, podobne, mieszczące się w obszarze wspólnych zainteresowań.
Pozdrawiam wszystkich uczestników tej małej wymiany zdań,
Krzysztof Gerlach
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2027
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Napoleon pisze:[Co do opisu bitew - na pewno. Choć niekoniecznie z okresu wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Może coś z wojen wenecko-tureckich (ale bardziej kampanie niż bitwy)? Albo wrócić do walk Portugalczyków z muzułmanami w Indiach? Myślałem też o Beveziers - Barfleur - La Hogue? Różne pomysły mi latają po głowie ]
Poruszone przez ciebie tematy są mało znane szerszemu odbiorcy,
a przedstawione w odpowiedni sposób[obaj Panowie to potrafią] mogą być o wiele bardziej interesujące
od wyliczanek typów radarów i innych rakiet typu "odpal i zapomnij że trafisz".

Wspólnie z Panem Krzysztofem[mój imiennik]naprawdę można pokusić się
o cykl uzupełniających się artykułów na odpowiednio wysokim poziomie.Warto spróbować.
Napoleon
Posty: 4007
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Napoleon »

A póki co spłodziłem coś koło 50 tys. znaków dla Wojskowego Przeglądu Historycznego polemizując z mitami bitwy pod Cuszimą. Tekst jest mocno obrazoburczy, więc mam nadzieję, że wywoła ostrą dyskusję. Co prawda w tych 50 tys. znaków trudno rozwinąć wszystkie argumenty (dessire_62 pewno znów by mi coś wypomniał :wink: ) ale i tak trochę rzeczy udało mi się zmieścić. Piszę to w ramach autoreklamy, zachęcony tymi wszystkimi pochwałami... :-)
jwasow
Posty: 27
Rejestracja: 2004-06-13, 10:34

Post autor: jwasow »

shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

Brawo !!! ... czas oczekiwania dłuższy niż na drugą Japonię lub Irlandię ale wierzę że efekty będą wspaniałe :lol:
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4479
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

"OW" wrzuciło kilka starych numerów do ściągnięcia: http://www.okretywojenne.pl/ow/download/

Szkoda, że nie z tych najstarszych ;) Zgaduję, że nie mają ich w wersji cyfrowej...
Marek S.
Posty: 674
Rejestracja: 2004-07-06, 15:21
Lokalizacja: Węgierska Górka k/Żywca

Post autor: Marek S. »

Ale mają być.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Marek S. pisze:Ale mają być.
Super! :-)
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2027
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Nowe Militaria XX wieku

-druga cześć rozbudowanej monografii M.Skwiota "Typ Shokaku",dosyć szczegółowe
-P.Federowicz pisze o typie Scharnchorst ,mniej przeładowane detalami ,ale za to duże ładne zdjęcia,a że jest na to popyt świadczy o tym to:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=309892625

-najlepszy "morski" temat to,J.Chorzępa"Największy Fahrpanzer",super
fotoreportaż z budowy tej haubicy obrony wybrzeża,powala na kolana
układanie kulek łożyska obrotowego.Haubicę zbudowała Skoda,która tez robiła pokładowe działa ,czy miały one też takie kulki czy walce?
No i czy ma ona coś wspólnego z pokładowymi działami,jako
sam sposób konstrukcji oczywiście?
Zablokowany