Nowe książki i czasopisma (1)

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

ZH
Posty: 382
Rejestracja: 2004-03-10, 21:36

Post autor: ZH »

Na ciągl jednostajnej stronie OW zaanonsowali nr 65.
ZH
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Post autor: mcwatt »

Jest nowy numer FOW (41) - Leipzig. Ma już ktoś może? Podzielcie się wrażeniami :D
Awatar użytkownika
seawolf
Posty: 837
Rejestracja: 2004-01-04, 15:29
Lokalizacja: Poznan

Post autor: seawolf »

Wie ktoś może, czy seria Bitwy Morskie z OW skończyła sie na dwóch pierwszych odcinkach, czy coś się z nią dzieje?
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

... chwilowo chyba tylko te dwie się pojawiły - a szkoda.
Humanch

Post autor: Humanch »

W jakich cenach sa te "obrazki" do czytania ?
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu w księgarniach pojawiła się książka "MW Austro-Wegier w I wojnie światowej 1914-1918" napisana przez Karoly Csonkareti (368 str + zdjęcia, są rysuneczki, dane t-t, OdB).
Jako że temat jest mi bardzo mało znany kupiłem ją.
Bardzo chętnie zapoznałbym się z opiniami dotyczącymi tej książki od osób lepiej znających ten okres i temat.
Książką otwiera cykl "Ten piekny wiek XIX" - ale kolejne pozycje nie będą już chyba dotyczyć spraw wojennomorskich.
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Post autor: mcwatt »

Jakie wydawnictwo i cena jeśli można wiedzieć?
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Wydawnictwa nie pamietam. W domu sprawdzę i napiszę. Cena w księgarniach w Gdyni około 65-67 zł.
Chłopiec z Placu Broni
Posty: 123
Rejestracja: 2004-03-04, 10:33
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Chłopiec z Placu Broni »

W księgarni wypatrzyłem nową książkę:

"Dreadnoght"

ale na okładce czytam, że wbrew tytułowi traktuje o całości rywalizacji niemiecko-brytyjskiej w przededniu Wielkiej Wojny.

Ze szczególnym uwzględnieniem rywalizacji na polu dyplomacji.

No ale, jak wiadomo od czasów Clausewitza :-wojna to dyplomacja prowadzona innymi środkami.



moja wątpliwość-czy warto ją kupić?
"Im więcej czytam - tym więcej mam pytań"
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

moja wątpliwość-czy warto ją kupić?
Już chyba o tym było w którymś wątku...
O okrętach jest tam faktycznie niewiele - bardziej jest to książka o ludziach (tak pobieżnie wymienię Królową Wiktorię, Wilhelma II, Bismarcka, Tirpitza, Bulowa, Churchilla, Fishera, Asquitha, Edwarda VII i wiele innych postaci), którzy kształtowali epokę i wydarzeniach, które w efekcie doprowadziły do konfliktu.
Mimo to czyta się ją z prawdziwą przyjemnością - po prostu poszerza horyzonty i pozwala zrozumieć mechanizmy władzy.

Jedyne moje zastrzeżenie: mimo że tłumacz wykonał naprawdę fantastyczną robotę, to wyczuwa się (bardzo subtelne i subiektywne uczucie;)), że książkę pisał Amerykanin i raczej dla Amerykanów.
Generalnie jestem bardzo zadowolony i z lektury i z zakupu (mimo ceny ~100PLN).
Republika marzeń...
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Jarek C. pisze:Wydawnictwa nie pamietam. W domu sprawdzę i napiszę. Cena w księgarniach w Gdyni około 65-67 zł.
Książkę wydało "Wydawnictwo Arkadiusz Wingert" przy współpracy wydawnictwa "Przedsięwzięcie Galicja"
Awatar użytkownika
mcwatt
Posty: 929
Rejestracja: 2004-01-16, 09:32
Lokalizacja: St Helens

Post autor: mcwatt »

Jarek C. pisze:
Jarek C. pisze:Wydawnictwa nie pamietam. W domu sprawdzę i napiszę. Cena w księgarniach w Gdyni około 65-67 zł.
Książkę wydało "Wydawnictwo Arkadiusz Wingert" przy współpracy wydawnictwa "Przedsięwzięcie Galicja"
Cena spora, ale pozycji o CK flocie jest bardzo mało. Dzięki za informacje.
Jarek C.
Posty: 868
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Ukazały sie wspomnienia kpt. J. Z. Skury. Pływał w II WŚ w PMW i PMH. Po wojnie również pływał. Książka solidnie wydana. Dużo zdjęć ale nistety jakoś wydrukowanych fatalnie i w wielkości znaczka pocztowego.
Może Marek T. napisze coś więcej bo część zdjęć pochodzi z jego kolekcji i może zna autora.
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Niektóre zdjęcia są bardzo fajne (tematycznie), ale jakość rzeczywiście jest fatalna. Powody są dwa.
Pierwszy, to fakt, że autor dostarczył jedynie odbitki xero (na zwykłym papierze). Chciałem go naciągnąć na udostępnienie tych fotek do zeskanowania, ale okazało się, że zbierał je po znajomych i już nie ma do nich dojścia.
Drugi powód, to - według mnie - obróbka. Wiem, że dostarczyłem kilka zdjęć dobrej jakości, a wydrukowano je tak, jak te xera ...
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1624
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

Jarek C. pisze:Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu w księgarniach pojawiła się książka "MW Austro-Wegier w I wojnie światowej 1914-1918" napisana przez Karoly Csonkareti (368 str + zdjęcia, są rysuneczki, dane t-t, OdB).
I ja wypatrzyłem ją wczoraj w księgarni... Oczywiście powodowany nieopanowaną żądzą 'mienia' wszystkiego kupiłem. Książka wygląda na solidną pozycję, tym bardziej, że opracowaniem przypisów, aneksów i konsultacją zajął się Paweł Wieczorkiewicz. Wczoraj przeczytałem tylko kilkanaście stron (mało casu kruca bomba), ale weekend zapowiada się interesująco.
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

Jeżu kolczasty - a ja się właśnie wysypałem na "Broń strzelecka i sprzęt artyleryjski formacji polskich i WP w latach 1914-39" Konstankiewicza.

Ile kosztuje to cudo ??
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
Zablokowany