poszukuje wszelich materiałow na temat ijn fuso

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

chizon

poszukuje wszelich materiałow na temat ijn fuso

Post autor: chizon »

witam

jak w temacie oprocz anatomy of the fuso j skulskiego

dzikei
pozdr
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

http://www.combinedfleet.com/kaigun.htm
może na tej stronie coś znajdziesz
Awatar użytkownika
janik41
Posty: 1326
Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
Lokalizacja: Kopavogur
Kontakt:

Post autor: janik41 »

Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

Może było jakies Maru Special?
Kto ma pełny numerowany spis - niech wrzuci, pliz...
Andrzej J.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

Oh, dzięki. A są jeszcze spisy innych japońskich serii, także o okretach zagranicznych?
A spisy treści Ships of the World?
Andrzej J.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4036
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

Nie zauważyłem...
Andrzej J.
Mirek S

Post autor: Mirek S »

Na temat Fuso jest jeszcze Gakken, który mozna zamówic na ich stronie, zawiera dość sporo nie publikowanych do tej pory zdjęć. Są również dobre jakościowo zdjęcia w NHC i NARA oraz bliżej nas w IWM i BFZ ( z kolekcji S. Fukui).
Awatar użytkownika
MacGregor
Posty: 136
Rejestracja: 2004-01-15, 10:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: MacGregor »

Gakkena nr 30 ("Fuso" i "Yamashiro" - jestem szczesliwym posiadaczem owryginału) polecam szczególnej uwadze - jak napisał Mirek S. zawiera calkiem sporo bardzo interesujących zdjęć obydwu okrętów - jak do tej pory chyba nigdzie nie publikowanych. Zdjęcia są o tyle interesujące, że przedstawiają coś w rodzaju "życia" okrętu i jego załogi, tak więc można dokładnie przestudiować wiele detali obydwu okrętów często mało widocznych na zdjęciach całych jednostek w morzu.
Gakken zawiera też wkładkę z planami generalnymi oraz interesujące rysunki wież dowodzenia, nadbudówki rufowej i wielu innych detali. Są też zdjęcia modeli 1:200, ale akurat temodele nie są najlepsze.

Co do MAru Special, to dziś bardzo trudno jest dostać którykolwiek z tych zeszytów. Na giełdach osiągają bajońskie sumy, moim zdaniem nie adekwatne do zawartości. Jest inna japońska seria bazująca właściwie na koncepcji Maru Special - "IJN PHOTO FILE" - nr 2 jest poświęcony w całości "Fuso" i "Yamashiro" i zawiera naprawdę imponującą ilość zdjęć. Mankamentem jest format A-5 czyli niewielkich rozmiarów fotki...
Są także dostępne japońskie plany modelarskie - jeśli te kogoś interesują, kreślone przez Haruo Takami.

http://www2.odn.ne.jp/miyukikai/

Jeśli chodzi o zdjęcia z kolekcji Schizuo Fukui, to ostrzegam, że są znakomite jakościowo, ale nie jest ich zbyt wiele - mowa o albumach ze zdjęciami z jego kolekcji, także osiągającymi bajońskie sumy na giełdach...

Pozdrawiam serdecznie!

Grzegorz Nowak
MacGregor
Andrzej Kliszewski
Posty: 252
Rejestracja: 2004-08-06, 10:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Andrzej Kliszewski »

Jak wszelkich to wszelkich:

http://www.navycollection.narod.ru/ship ... /main.html

a także Burta Japanese Battleships 1897-1945 wyd. Arms and Armour (CIA posiada) jest tam trochę zdjęć.

Pozdrawiam Andrzej
Si vis pacem para bellum!
Awatar użytkownika
MacGregor
Posty: 136
Rejestracja: 2004-01-15, 10:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: MacGregor »

Do listy wymienionych wczoraj przeze mnie pozycji zapomniałem dorzucić jeszcze dwóch świetnych książek, które nie tylko dla wielbicieli "Fuso" są wartościowe, ale dla miłośników pancerników japońskich w ogóle.
Pierwsza z nich to książeczka z serii "Mechanism of IJN Warship" - to seria czterech książek - jedna o pancernikach, druga o lotniskowcach, trzecia o ciężkich krazownikach a ostatnia o niszczycielach. Mnóstwo fotografii, choć małych, to jednak świetnie pokazujących detale, bardzo dużo rysunków. Stron około 180 każda - wydawane były w dwóch wersjach - jedna w miękkiej okładce (nowsze wydanie) format A-5, a starsze wydanie w twardej okładce i większego formatu (B-5?)

Druga książka to właściwie dwa tomy (po 300 stron) z serii "Anatomy of IJN Warship" (polecam szczególnie!!!), gdzie znajdziemy mnóstwo rysunków, właściwie same rysunki i opisy - tabele z danymi itp. Zdjęć w tych książkach nie ma! Te dwa tomy to seria opatrzona wspólnym znakiem "Grand Prix" - kolejne tomy obejmują lotniskowce, krążowniki i niszczyciele.

Grzegorz Nowak
MacGregor
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

MacGregor pisze:Do listy wymienionych wczoraj przeze mnie pozycji zapomniałem dorzucić jeszcze dwóch świetnych książek, które nie tylko dla wielbicieli "Fuso" są wartościowe, ale dla miłośników pancerników japońskich w ogóle.
Pierwsza z nich to książeczka z serii "Mechanism of IJN Warship" - to seria czterech książek - jedna o pancernikach, druga o lotniskowcach, trzecia o ciężkich krazownikach a ostatnia o niszczycielach. Mnóstwo fotografii, choć małych, to jednak świetnie pokazujących detale, bardzo dużo rysunków. Stron około 180 każda - wydawane były w dwóch wersjach - jedna w miękkiej okładce (nowsze wydanie) format A-5, a starsze wydanie w twardej okładce i większego formatu (B-5?)

Druga książka to właściwie dwa tomy (po 300 stron) z serii "Anatomy of IJN Warship" (polecam szczególnie!!!), gdzie znajdziemy mnóstwo rysunków, właściwie same rysunki i opisy - tabele z danymi itp. Zdjęć w tych książkach nie ma! Te dwa tomy to seria opatrzona wspólnym znakiem "Grand Prix" - kolejne tomy obejmują lotniskowce, krążowniki i niszczyciele.

Grzegorz Nowak

Ja miałbym prośbę. Czy mógłbys podac nazwisko autora i numer ISBN pod warunkiem, że znasz. Ja mógłbym spróbować zamówić to sobie tutaj, w Australii przez księgarnię, która nie ma katalogu, ani żadnych informacji, ale jest silna, zwarta i gotowa zamówić pozycję znając wszystkie dane. Dzięki.
Awatar użytkownika
MacGregor
Posty: 136
Rejestracja: 2004-01-15, 10:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: MacGregor »

Postaram się sprawdzić w domu i przygotować na poniedziałek - net mam tylko w pracy, niestety. Z nazwiskiem autora może być proble, bo to już piszą krzesłami...
MacGregor
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

MacGregor pisze:Postaram się sprawdzić w domu i przygotować na poniedziałek - net mam tylko w pracy, niestety. Z nazwiskiem autora może być proble, bo to już piszą krzesłami...

Fajnie. Sprawdź zatem, co się da.
Awatar użytkownika
MacGregor
Posty: 136
Rejestracja: 2004-01-15, 10:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: MacGregor »

Ryszard - na razie zajrzyj tu:

http://tridenthobbies.com/store/merchan ... y_Code=KOJ

i jeszcze tu:

http://www.ijn.dreamhost.com/Reference/ ... s%2001.htm

Pierwsze dwie okładki to własnie ta seria Grand Prix - anatomia pancerników japońskich.
MacGregor
ODPOWIEDZ